Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ехааааа това ми е мечтата. Какво ти струваше това бижу? Тези дни да дадеш подробно ревю.

~230 лева с доставката. Това е за модела без 3G. Аз през почти цялото време съм на място на което няма 3G покритие и прецених, че ще е излишно. Да не говорим как имаш достъп само до amazon и wikipedia. Аз и сега мога да напиша ревю :). Най - уникалната функция е скрийнсейвъра. Когато го изгасиш, то просто ти начертава някаква известна картина или портрет на писател и така си остава. Смяната на страниците става за по малко от секунда! Можеш да си играеш по какъвто искаш начин с текста. Можеш да променяш шрифта, яркостта, размера и т.н. Може да завъртиш екрана. Има функция да ти чете текста! Наистина работи. Тонколоните са малко слаби, но аз и не бях на тихо място. За дисплея просто нямам думи. Трябва да се види на живо за да се прецени как изглежда. В интернет колкото и снимки да се гледат не може да се предаде това което е на живо. Чувството е точно за лист хартия и начертано с молив върху него. Задният капак е с покритие което наподобява гума и е много приятно на докосване. Много стабилно седи в ръката.

Link to comment
Share on other sites

Честито. От доста време си мисля за четец. Но на амазонския не ми харесва, че ги не поддържа EPUB, FB2 и по-малко дежа ву файловете. Лошото пък на Сони ридърите, е че не са с подръка на кирилица фабрично, ми трябва да се слага променен фирмуер за да хване кирилицата. За момента най-големи шансове за купуване е pocketbook

Link to comment
Share on other sites

Честито. От доста време си мисля за четец. Но на амазонския не ми харесва, че ги не поддържа EPUB, FB2 и по-малко дежа ву файловете. Лошото пък на Сони ридърите, е че не са с подръка на кирилица фабрично, ми трябва да се слага променен фирмуер за да хване кирилицата. За момента най-големи шансове за купуване е pocketbook

За тази цел си има Calibre. Задаваш какъв ти е четеца и просто си добавяш книгите във софтуера. Да не говорим, че amazon имат услуга която ти конвертира книгите.

Link to comment
Share on other sites

За тази цел си има Calibre. Задаваш какъв ти е четеца и просто си добавяш книгите във софтуера. Да не говорим, че amazon имат услуга която ти конвертира книгите.

А когато ги сваля директно на четеца и нямам под ръка компютър със софтуера за конвертиране? Не винаги конверторите са под ръка.

Link to comment
Share on other sites

А когато ги сваля директно на четеца и нямам под ръка компютър със софтуера за конвертиране? Не винаги конверторите са под ръка.

За една голяма част от форматите можеш да използваш имейл конвертирането на Amazon. Изпращаш файловете които искаш да ги конвертираш до имейл адреса си в Amazon и след това ги получаваш чрез wi-fi-в Киндъл-а. Повечето книги можеш да ги свалиш в различни формати и винаги ще се намери някой който да се чете от устройството. Замисли се колко пъти ще му сложиш книги без да имаш възможност да ги конвертираш. Като краен вариант можеш да си направиш portable версия на Calibre и да я държиш като файлове в Киндъл-а. Така ако си на компютър който не е твой можеш да си ги конвертираш. Варианти има много. Желание е важното да имаш.

Link to comment
Share on other sites

~230 лева с доставката. Това е за модела без 3G. Аз през почти цялото време съм на място на което няма 3G покритие и прецених, че ще е излишно. Да не говорим как имаш достъп само до amazon и wikipedia. Аз и сега мога да напиша ревю :). Най - уникалната функция е скрийнсейвъра. Когато го изгасиш, то просто ти начертава някаква известна картина или портрет на писател и така си остава. Смяната на страниците става за по малко от секунда! Можеш да си играеш по какъвто искаш начин с текста. Можеш да променяш шрифта, яркостта, размера и т.н. Може да завъртиш екрана. Има функция да ти чете текста! Наистина работи. Тонколоните са малко слаби, но аз и не бях на тихо място. За дисплея просто нямам думи. Трябва да се види на живо за да се прецени как изглежда. В интернет колкото и снимки да се гледат не може да се предаде това което е на живо. Чувството е точно за лист хартия и начертано с молив върху него. Задният капак е с покритие което наподобява гума и е много приятно на докосване. Много стабилно седи в ръката.

Да те питам тва животно има ли подсветка, че съм гледал такива дето нямат?

Link to comment
Share on other sites

Да те питам тва животно има ли подсветка, че съм гледал такива дето нямат?

Няма. Именно това е идеята на тази технология. Не ти натоварва очите. Можеш да четеш на много ярка слънчева светлина и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Най - накрая пристигна:

Честито! Сега вече наистина трябва някой да те вози, за да можеш да го ползваш на макс. :)

 

Да те питам тва животно има ли подсветка, че съм гледал такива дето нямат?

Какъв е смисъла на подсветката при E-Ink, освен тотално да прецаква идеята за електронното мастило, след като работи на принципа на отразената светлина, както е при всички печатни издания на хартия.

Link to comment
Share on other sites

Какъв е смисъла на подсветката при E-Ink, освен тотално да прецаква идеята за електронното мастило, след като работи на принципа на отразената светлина, както е при всички печатни издания на хартия.

Номера е, че в момента чета от телефона а там дисплея не е много голям. Искам нещо с по-голям диспей, от което да мога да чета през ноща, на тъмно, преди лягане ;)

Link to comment
Share on other sites

Номера е, че в момента чета от телефона а там дисплея не е много голям. Искам нещо с по-голям диспей, от което да мога да чета през ноща, на тъмно, преди лягане ;)

Подсветка при технологията E-Ink е безсмислица. Все едно като четеш книга да си светиш с фенерче, поставено зад страницата. Предполагам, че имаш нощна лампа, с която да си осветяваш електронния четец. Преди време май Sony извадиха на пазара четец, в който бяха монтирали някакво осветление във вътрешния ръб на рамката, обаче ефекта беше повече от идиотски.

Link to comment
Share on other sites

Номера е, че в момента чета от телефона а там дисплея не е много голям. Искам нещо с по-голям диспей, от което да мога да чета през ноща, на тъмно, преди лягане ;)

Калъфите които се предлагат от Amazon имат вградена лампа. Тя ти осветява само екрана.

http://www.amazon.com/gp/product/B003DZ165W/ref=s9_qpp_gw_p23_ir02?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=1SRN20E3MG59RAKFEPTS&pf_rd_t=101&pf_rd_p=470938631&pf_rd_i=507846

Link to comment
Share on other sites

Най - накрая пристигна:

Изключително бързо превключва между страниците на доста сериозен pdf.

Според мен устройството не става за четене на pdf. Диспелеят му е твърде малък за да сложиш нещо в режим fit-to-screen. A, aко почнеш да го zoom-ваш става все едно гледаш нощното небе през телескоп.

Въпреки това дизайна е мн добър, дисплея е висококачествен, общо взето е бижу на съвременната инжинерна мисъл.

За тези които се чудят, киндълът не е заместител нито на лаптопа, нито на принтера или хартиената книга. Той просто е алтернатива работеща добре с файлове в текстов формат, което го поставя като задължителен аксесоар за хората прекарващи голяма част от своето време в пътуване.

 

Аз лично бих предпочел Киндъла да беше с размерите на лист А4, за да може поне pdf документи да се четят нормално. Предполагам, че скоро ще пуснат и такава алтернатива.

 

EDIT: На скоро си взех и играх с един четец от Сони. Внимавайте да не се излъжите да купите нещо от тях. Ако се питате защо - включето го към PC-то и ще разберете :D Четците им следват смело пътя на техните музикални плеъри по отношение на convert-ване на форматите.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Аз лично бих предпочел Киндъла да беше с размерите на лист А4, за да може поне pdf документи да се четят нормално. Предполагам, че скоро ще пуснат и такава алтернатива.

В момента доколкото знам само една фирма държи производството на e-ink дисплейте и вариацийте в размерите са ограничени - 2-3 с в момента. Затова и цената е сравнително висока на всички четци - просто те държат висока цена за e-ink дисплейте. Монопол.

Link to comment
Share on other sites

Според мен устройството не става за четене на pdf. Диспелеят му е твърде малък за да сложиш нещо в режим fit-to-screen. A, aко почнеш да го zoom-ваш става все едно гледаш нощното небе през телескоп.

Въпреки това дизайна е мн добър, дисплея е висококачествен, общо взето е бижу на съвременната инжинерна мисъл.

Не съм съгласен с това. Много зависи от самия pdf. Ако наистина е голям винаги можеш да завъртиш дисплея на 90 градуса и по този начин да го четеш. По принцип аз всичко си конвертирам във AZW или Mobi формат.

 

Да не си подкарал и 10-тина КРАЗ-а :D

Опел-а ми дърпа страшно много течност заради измиването на фаровете. Понякога от Пловдив до Сараево не ми стига едно казанче. А то побира 7 литра течност...

Link to comment
Share on other sites

Не съм съгласен с това. Много зависи от самия pdf. Ако наистина е голям винаги можеш да завъртиш дисплея на 90 градуса и по този начин да го четеш. По принцип аз всичко си конвертирам във AZW или Mobi формат.

 

 

Опел-а ми дърпа страшно много течност заради измиването на фаровете. Понякога от Пловдив до Сараево не ми стига едно казанче. А то побира 7 литра течност...

Ако онова с ЕС класата дето го писа е вярно...искам да ми направиш едно къргче :)

Link to comment
Share on other sites

Аз лично бих предпочел Киндъла да беше с размерите на лист А4, за да може поне pdf документи да се четят нормално. Предполагам, че скоро ще пуснат и такава алтернатива.

Kindle DX е с размер на екрана от 10'', което е една идея по-малко от лист стандартен формат.

Link to comment
Share on other sites

Махнах старите винетки от стъклото :) Не знам какво правих миналата година но така и не успях да ги махна, тази обаче си ги разкарах за 30 секунди точно. Много съм доволен :)

Link to comment
Share on other sites

Махнах старите винетки от стъклото :) Не знам какво правих миналата година но така и не успях да ги махна, тази обаче си ги разкарах за 30 секунди точно. Много съм доволен :)

Има едни стъргалца с острие за 2 лева от Практикер - вършат чудеса! :)

Edited by sMARTBomber
Link to comment
Share on other sites

Резултатът:

аз 6:0 СУ.

Има тенденция да стане 7:0, а утре и вдругиден смятам да достигна до заветното 9:0 :Д.

Link to comment
Share on other sites

Махнах старите винетки от стъклото :) Не знам какво правих миналата година но така и не успях да ги махна, тази обаче си ги разкарах за 30 секунди точно. Много съм доволен :)

Ники, след такова гърбене ти се полага, поне една седмица почивка!

 

Резултатът:

аз 6:0 СУ.

Има тенденция да стане 7:0, а утре и вдругиден смятам да достигна до заветното 9:0 :Д.

Кога ще черпиш!?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...