Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Златото е проводник. И то не какъв да е, а именно най - добрия масово използваем проводник. Това, че разни хорица го използват като дрънкулка е техен проблем. Само хабят матрЯла...

Златото има по-добри проводими качества от медта , само дето не ми се вързва нещо да имам 700 грама златен радиатор на процесора на пс-то :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

платината е по-добър ел. проводник за контакти. а всъщност най-ниско специфично съпротивление има среброто в нормалния температурен диапазон, но се окислява лесно и тези окиси понижават проводимостта на контактната повърхност. златото и платината са по-инертни и не реагират с околната среда, следователно имат по добра контактна електропроводимост.

по скафандрите на космонафтите си мисля че използват злато и платина именно заради възможността с тънък слой да ограничат влиянието на електромагнитните полета, които са доста по-силнички във вакуум, а са и по-пластични при ниски температури. за тежките частици и радиацията има други изолации и поглъщатели.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Златото има по-добри проводими качества от медта , само дето не ми се вързва нещо да имам 700 грама златен радиатор на процесора на пс-то :rolleyes:
Само дето пинчетата на видеокартата ти са покрити с един микрон златен слой. Както и купища други чарколя по компира ти, разбира се, ако не са произведени в гаража на чичо Цун, или от прословути марки като Palit, PowerColor и т.н.

Освен това и целия ти радиатор не е меден, по простата причина, че дъното ти трябва да е или в хоризонтално положение, или със стоманени подсилки за да издържи тежестта. Отдолу на радиатора имаш една медна планка, която контактува с процесора. Останалото а халюмин, по простата причина, че е лек и със що-годе добри термопроводими качества. Да не говорим, че ако е златен - далеч няма да е 700 грама радиатора...

 

Ред: eos wtf?! Подскажи къде е смисъла в целия ти пост?!

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Един мъж, като си купи скъпа кола дали е склонен да и сложи огледала на евтина, в случай че се счупят? И вместо да я полира с пасти и т.н. на автомивка, да си я полира с паста за зъби и да я изплакне с кола? Тук въобще не става въпрос за бялото злато, защото само изработката е в пъти по-скъпа и са взимани от витрини на бижутерийни магазини извън БГ... В разтвора само се потапят за 20 секунди и ако има нужда от по-прецизно почистване има комплект с четки... Не може да се драска по камъните с пасти за зъби, червила и кола... Ама проявете малко разбиране, че в форума има и жени, а жените обичат бижута, също така да се правят на домакини /спокойно, всъщност не могат да готвят/, обичат и цветя и някой да ги обича... Уфф, това от сутринта ще ви дойде в повече... Е, лек ден на всички момчета и момичета!

Mobo, как така сме те забравили? Не мога да летя без пера, дори когато карам мотор! :P

 

 

във форума :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мотор или ATV щото разликата е светлинни години,не че и с двете не можеш да си строшиш главата,но няма значение.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Аз пък днес напсувах един от Глобал маркетинг и съм горд с това дори държа да се похваля. Когато разните такива телефонни спамери почнат повече да ги псуват отколкото да им обръщат вниманиет тогава и ще престанат да досаждат на хората! Горд съм с това че съм го напсувал с други думи :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък днес напсувах един от Глобал маркетинг и съм горд с това дори държа да се похваля. Когато разните такива телефонни спамери почнат повече да ги псуват отколкото да им обръщат вниманиет тогава и ще престанат да досаждат на хората! Горд съм с това че съм го напсувал с други думи :)

 

Да не ти продаваха акции на фирма за соларни панели, дето правителството им отпускало субсидии, а суровините падали заради кризата и те били на супер голяма печалба, и прираст 30% за 1 седмица?

 

Не знам от къде си взимат тия хора информацията, но ми се обадиха 4 различни човека да ме търсят и всеки един от тях оставаше очуден като му казвах, че вече са ми се обаждали от тяхната фирма.

Link to comment
Share on other sites

Да не ти продаваха акции на фирма за соларни панели, дето правителството им отпускало субсидии, а суровините падали заради кризата и те били на супер голяма печалба, и прираст 30% за 1 седмица?

 

Не знам от къде си взимат тия хора информацията, но ми се обадиха 4 различни човека да ме търсят и всеки един от тях оставаше очуден като му казвах, че вече са ми се обаждали от тяхната фирма.

 

Не. Въпросния тъпак беше звънял в 10:08 и после в 10:10 а аз като се събудя се обаждам на всички които са ме търсили. В момента в който се представих и казах кога са ме търсили онзи ми вика "Здравейте, аз съм Нам Си Кой Си от фирма Глобал маркетинг..." при което дори не го изчаках да ми каже какво още искат от мен ами направо като чух името и му теглих една нашенска благословия и затворих.

Link to comment
Share on other sites

Хм. Трябва да го пробвам тоя подход. На мен миналия ден ми се обадиха от Офис Лайн Суперзор, да ми предлагали, като дългогодишен и много лоялен клиент на Глобул да съм си бил подновил договора при тях, за да ми дадат бонбонче за награда... А тамън се бях отпуснал да подребна 15-на минути преди да ходя да боядисвам... Всъщност ме обезоръжи приятния и учтив женски глас...

Link to comment
Share on other sites

Хм. Трябва да го пробвам тоя подход. На мен миналия ден ми се обадиха от Офис Лайн Суперзор, да ми предлагали, като дългогодишен и много лоялен клиент на Глобул да съм си бил подновил договора при тях, за да ми дадат бонбонче за награда... А тамън се бях отпуснал да подребна 15-на минути преди да ходя да боядисвам... Всъщност ме обезоръжи приятния и учтив женски глас...

 

Не е същото. Тъй и тъй си плащаш - на теб може да ти е все едно... докато онези другите откровенно искат да ме излъжат... и ми пращали някакви глупости по пощата - финансова информация как да съм си инвестирал парите... ай сиптир от тука!

Link to comment
Share on other sites

Тея са бахти и лешперите :laughing: И на мен ми я разправяха тази толкова приемлива оферта за акции на фирма...... , но при мен беше 50% за месец , при което на мен ми стана доста интересно(защото съм имал досег с търговия на акции и валута),как аджеба става тая работа - 50% и той рекламира тая фирма. Питам го предишни месеци как е било - отг: Много добре. е wtf ние не пасем овци. Питам го за FOREX , той чакаите да я проверя тая фирма??????? И едно звучно му затворих. След два дена тоя момък пак.... Споделих му ,че ме пририснява и не съм заинтересован и след една седмица пак и като му теглих 2 мин псувни и наливания => последва дочуване и повече не сме се чували......

Edited by Qzoveca
Link to comment
Share on other sites

Тея са бахти и лешперите :laughing: И на мен ми я разправяха тази толкова приемлива оферта за акции на фирма...... , но при мен беше 50% за месец , при което на мен ми стана доста интересно(защото съм имал досег с търговия на акции и валута),как аджеба става тая работа - 50% и той рекламира тая фирма. Питам го предишни месеци как е било - отг: Много добре. е wtf ние не пасем овци. Питам го за FOREX , той чакаите да я проверя тая фирма??????? И едно звучно му затворих. След два дена тоя момък пак.... Споделих му ,че ме пририснява и не съм заинтересован и след една седмица пак и като му теглих 2 мин псувни и наливания => последва дочуване и повече не сме се чували......

 

На един колега са му предлагали акции от същата фирма, но преди 2 години. И не са били Глобал маркетинг, а някакви спамъри от Япония.

 

Как пък въртят едно и също нещо не мога да разбера.

 

На мен ми обясняваха също, как другите фирми взимали пари за консултация, а те взимали пари само при сделка и правели консултацията и справките фрий.

Link to comment
Share on other sites

Направих 10 лицеви опори!

 

Сигурно ще прозвучи ужасно смешно... преди да се контузя ги правех 50... Радвам се като малко дете, отново мога да натоварвам лявата ръка!

 

Сега започвам възстановяването на атрофиралата мускулатура...

Link to comment
Share on other sites

Днеска цял ден яздя един роувър 825 99та ... тва климатика и турбото .. абе друга работа си е :)

 

Лошото му е че потегля малко мудно , но пък за сметка на това .. след 10 км/ч набира зверски :)

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Направих 10 лицеви опори!

 

Сигурно ще прозвучи ужасно смешно... преди да се контузя ги правех 50... Радвам се като малко дете, отново мога да натоварвам лявата ръка!

 

Сега започвам възстановяването на атрофиралата мускулатура...

 

и точно в момента много внимавай да не се пресилиш от ентусиазъм, за да не рестартираш процеса. не се поддавай на еуофорията. мускулите лесно ще си припомнят доброто старо време, сухожилията и ставите - не.

Link to comment
Share on other sites

и точно в момента много внимавай да не се пресилиш от ентусиазъм, за да не рестартираш процеса. не се поддавай на еуофорията. мускулите лесно ще си припомнят доброто старо време, сухожилията и ставите - не.

 

Ако кара на лицеви опори те не са толкова стресови за ставите ;)

Link to comment
Share on other sites

Раци бе майна, не си ли личи? Поне снимката не е от умрял телефон със старателно зацапан обектив на "камерата".

 

Галине, тва става ли за ядене изобщо? Жената нагъва каламари и разни други подобни по ресторантите, мен обаче ме е гнус.

 

Много си зле бе, Ники. Между другото това, дето беше свалено от 42 лева на 9.70 лева в МЕТРО бяха скариди. Мога да го кажа вече след като успях да се преборя и за последната кутия. 1500 грама, 900 грама чиста маса на готови белени скариди с размера на кутрето ми в марина - уникален джакпот! :devil

 

Ники, тези раци вчера щастливо са щъкали из Бяло море а, довечера моя милост доволно ще ги похапва с бяло винце...

 

Нищо не си ми оставил, нали?

 

2 дена - 1000лв спестени от майстори...... верно че до преди 2 часа приличах на общак ама ако продължавам в същият дух другият месец пак ще съм спестил за отпуска :)

 

Васе, имам едни зидаро-мазачни работи за изпълнение, да взема да те поканя :laughing:

 

--------------------------------------------------------------

 

Вече официално мога да се похваля, че в Банкя си имаме таралеж. Не го казвах досега, за да не урочасам ситуацията, но вече е резидент. Яде от храната на котките, като си похрупква сладко сладко без да му пука вече кой е наоколо. Скоро ще го заснема обстойно :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Купих си и стол за бюрото от Метро. Да е жива и здрава бившата шефка, че ми взе същия ужасно удобен стол за офиса, та от там разбрах на какво искам да седя! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...