Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Имам приятели (трима) от Амстердам родом, с единият се запознах в Пловдив, а другите двама ги познавам чрез него, абе приятни хора... миналото лято ме навиваха да ходя там, така и не отидох.

По default мразя да пътувам просто, не ми понася много. Аз съм човек, които си пада по хижички, в страната ни има изобилие от красиви планини и смятам първо тях да обиколя, чак тогава ще обикалям по света.

Лека вечер от мен.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Страната ни има изобилие от красиви планини и смятам първо тях да обиколя, чак тогава ще обикалям по света.

Лека вечер от мен.

:)

Имам същия план за себе си. Добър избор :)

 

Link to comment
Share on other sites

Няма по-добро място за живот в Европа от френската Ривиера.

 

Груба грешка, колега...

 

Amsterdam :love

 

Няма по-уникално място! Само Рим може да се кандидатира отстрани! Това са градовете, които наистина НИКОГА не спят! Ще се върна отново в Амстердам, каквото ще да става. А Рим пък е уникален през нощта, няма как да го опиша с думи... Това са ЖИВИТЕ градове, нон-стоп купона...

Link to comment
Share on other sites

Груба грешка, колега...

Няма по-уникално място! Само Рим може да се кандидатира отстрани! Това са градовете, които наистина НИКОГА не спят! Ще се върна отново в Амстердам, каквото ще да става. А Рим пък е уникален през нощта, няма как да го опиша с думи... Това са ЖИВИТЕ градове, нон-стоп купона...

Айде сега, ти направо нищо не каза. Не искам да си налагам мнението, но да сравняваш Амстердам с Ривиерата е просто ... хм, аз лично не мога да го направя. Амстердам не ми хареса с нищо. Холандската провинция е далеч по-интересна и подходяща за нормален живот. Когато за първи път акостирах в центъра на Амстердам, имах чувството, че съм попаднал в Мос Айзли - прословутия пиратски град-бардак, бъкащ от всякаква зган в Епизод IV на Star Wars. Острата миризма на трева едва ли не от всяко второ кафене ме отврати до пълна погнуса. Да не говорим за физиономиите, които почти съвпадаха с фантазиите на Джордж Лукас. От тогава ми остана непоносимостта към миризмата на това отвратително растение, която по зла ирония на съдбата непрестанно ме преследва и в настоящето ми (Ванкувър го оприличават на северноамериканския Амстердам, въпреки липсата на закон, разрешаващ треволяците). Ако пък решим да съпоставим отвратителния северен холандски климат със средиземноморския рай, нещата просто отиват на светлинни години.

Лично аз съм си заплюл отдавна, че ако случайно си надвия на масрафа някой ден, директно се пенсионирам и си взимам една къщурка някъде из района на Ница, Антиб или Кан. :punk

Link to comment
Share on other sites

Лично аз съм си заплюл отдавна, че ако случайно си надвия на масрафа някой ден, директно се пенсионирам и си взимам една къщурка някъде из района на Ница, Антиб или Кан. :punk

От цялата ти идея само едно нещо ме дразни. Даже ме отвращава. За френският език става въпрос. Не знам защо толкова го мразя...

Link to comment
Share on other sites

От цялата ти идея само едно нещо ме дразни. Даже ме отвращава. За френският език става въпрос. Не знам защо толкова го мразя...

E, няма идеални неща на този свят - все с нещо трябва да се прави компромис. Ключът за бараката е, че френски евентуално ще ми трябва само колкото да си избера нещо от менюто в някой ресторант. Пък и франсетата отдавна свикнаха да разбират английски, че и дори да го говорят чат-пат, макар и с отвратителен акцент. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Айде сега, ти направо нищо не каза. Не искам да си налагам мнението, но да сравняваш Амстердам с Ривиерата е просто ... хм, аз лично не мога да го направя. Амстердам не ми хареса с нищо. Холандската провинция е далеч по-интересна и подходяща за нормален живот. Когато за първи път акостирах в центъра на Амстердам, имах чувството, че съм попаднал в Мос Айзли - прословутия пиратски град-бардак, бъкащ от всякаква зган в Епизод IV на Star Wars. Острата миризма на трева едва ли не от всяко второ кафене ме отврати до пълна погнуса. Да не говорим за физиономиите, които почти съвпадаха с фантазиите на Джордж Лукас. От тогава ми остана непоносимостта към миризмата на това отвратително растение, която по зла ирония на съдбата непрестанно ме преследва и в настоящето ми (Ванкувър го оприличават на северноамериканския Амстердам, въпреки липсата на закон, разрешаващ треволяците). Ако пък решим да съпоставим отвратителния северен холандски климат със средиземноморския рай, нещата просто отиват на светлинни години.

Лично аз съм си заплюл отдавна, че ако случайно си надвия на масрафа някой ден, директно се пенсионирам и си взимам една къщурка някъде из района на Ница, Антиб или Кан. :punk

 

АБСОЛЮТНО прав си в това отношение. И все пак градът остави невероятни впечатления в мен. Няма ден - няма нощ - има винаги "йекшан". Страхотни хора, винаги усмихнати (некои по съответни съображения), приветливи, вежливи, чистота, подреденост, РЕД, класика...

 

От цялата ти идея само едно нещо ме дразни. Даже ме отвращава. За френският език става въпрос. Не знам защо толкова го мразя...

 

Ваньо, ако знаеш пък аз откога съм обявил, че френчетата поне приливна вълна требе ги настигне... Има 6546849 причини и цял свят го знае. Истина обаче е това, което колегата казва - има в оня вилает уникални, живописни места, където си заслужава като стигнеш, па да си не тръгнеш... И все пак бих казал в Италия са не по-малко такива места. Ако не знаеш местния език обаче пирон не можеш си купи :laughing:

Link to comment
Share on other sites

weed-4.gifspleetar6.gif

Това наистина... ако отиде човек до Амстердам и се направи на псевдо-морален и не се напуши като хипопотам със White Widow или друг интересен селектиран сорт ... само е похабил ресурс да отиде :P

Link to comment
Share on other sites

В тфа отношение Лондон е пълния ташак :lol: .20 годишни хора в събота вечер се чудят дали да идат на кино,да идат да ядат понички или да си купят трева :bgrin: .Най-голямата и известна дискотека затваря в 3 часа,нямат кафета каквито познавам от България :blink: .Всички се гъчат по някфи миризливи пъбове и се наливат с бири :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Някой по-нагоре спомена Загреб.Наистина е уникален град.Изобщо цяла Хърватия е страхотно място.Толкова уредено,дори повече от Италия и Словения,а не са в ЕС.

Другия уникален град за мен е Триест.Просто няма дума която да изрази впечатленията ми от там.

Link to comment
Share on other sites

В тфа отношение Лондон е пълния ташак :lol: .20 годишни хора в събота вечер се чудят дали да идат на кино,да идат да ядат понички или да си купят трева :bgrin: .Най-голямата и известна дискотека затваря в 3 часа,нямат кафета каквито познавам от България :blink: .Всички се гъчат по някфи миризливи пъбове и се наливат с бири :wacko:

 

А какво е в БГ ? Тъпчене по долнопробните механи, ядене на шкембе чорба подкрепено с люта чалга и много чесън ? Дрън дрън...в Лондон има хиляди пъти повече възможности за забавление. :)

Link to comment
Share on other sites

А какво е в БГ ? Тъпчене по долнопробните механи, ядене на шкембе чорба подкрепено с люта чалга и много чесън ?

Е, че луд ли си?! Къде остави истинското удоволствие да те набият десетина представители на междинното звено между човека и маймуната в произволно избрана дискотека, прочута със своите хаус сетове, а реално бълваща чалга, за това, че си спрял погледа си на приятелката на тартора за повече от 0,3 наносекунди? Или да се забиеш в билярд-клуб със супер модерни телевизори, на които върви или Дискавъри, или Фешън тиви, докато бичат най-новите хитове на lolевизия ММ с такава сила, че трябва да се дереш като Макс Кавалера в ухото на ближния си, за да може да чуе нещо, като същевременно се редиш на опашка за маса, отхвърляща общата, частната и държавната теория на Абсолютността на Цвайнщайн...

Или да идеш на тьехну дискотьечница, на която вместо мокет по пода се стеле серизна част от брутния вътрешен продукт на Колумбийските наркокартели...

Link to comment
Share on other sites

А какво е в БГ ? Тъпчене по долнопробните механи, ядене на шкембе чорба подкрепено с люта чалга и много чесън ? Дрън дрън...в Лондон има хиляди пъти повече възможности за забавление. :)

 

Въпроса не е че няма къде да идеш. Много ясно че има къде. Въпроса е че хората са като зомбита и не могат да се забавляват. Просто се наливат по-зле и от нашите алкохолици, надрусват се и точка, до там им е забавлението. Да коментирам ли хора с костюми за по 2-3 хиляди паунда как кротко си повръщат опикани на 10 метра от някой пъб в центъра на Лондон ? Или да коментирам жени дето вадят по 70-80 хиляди паунда годишно, работят в престижни фирми и събота вечер се напиват по-зле и от мъжете и се друсат като невидели и най-малкото е да се изклатят с някой в тоалетната на някоя дискотека ? Да не мислиш че случайно има апарати за презервативи в тоалетни почти във всяко заведение. Да коментирам ли пълните кошчета със спринцовки и други такива такъми ? За пъбовете даже няма да коментираме. Там е по-долнопробно и от българска кръчма. Супер зле е, това мога да кажа само.

Link to comment
Share on other sites

Чшш, къде отиде сатанистката тема ве, лол :Д.

Link to comment
Share on other sites

Въпроса не е че няма къде да идеш. Много ясно че има къде. Въпроса е че хората са като зомбита и не могат да се забавляват.

 

Напротив. Хората са по отворени и с не толкова обременено съзнание. Каквото искаш ми говори Лондон е невероятен град.

Link to comment
Share on other sites

Чшш, къде отиде сатанистката тема ве, лол :Д.
То беше ясно, че е обречена още със самото си пускане. Но е хубаво, че навя към определени мисли...

 

Иначе съм далеч от сатанист, държа да отбележа за всички, вероятно останали с погрешно впечатление.

Link to comment
Share on other sites

хрумна ми мисълта, че ov3rm4n е най-великия пич !!! и така си е ...

P.S. не се шегувам !!! всички бедни да го духат

Link to comment
Share on other sites

хрумна ми мисълта, че ov3rm4n е най-великия пич !!! и така си е ...

P.S. не се шегувам !!! всички бедни да го духат

Каза шефа на СВЕТА :angry1

Link to comment
Share on other sites

Напротив. Хората са по отворени и с не толкова обременено съзнание. Каквото искаш ми говори Лондон е невероятен град.

 

Ti kyde si bil, bate, che gi vidq tiq otvorenite hora ?? Neobremeneno syznanie, drug pyt. Tolkova im e neobremeneno, che v glavata samo bira i vodka imat. Idi nqkyde v 1-va zona, vij malko istinski anglichani i ela pak mi kaji che sa po-otvoreni horata. Prosto se probvai da pogovorish s nqkoi i ela pak kaji taq glupost deto q napisa po-gore :) Po-otvoreni sa na selo, izvyn London. Ama to navsqkyde e taka. Neka e neveroqten grad de. Az ne iskam da ti promenq mnenieto, prosto mi se iska da poglednat horata i ot drugata strana, ne vseki da se prazni kolko velik grad e London. Shtoto ne si samo ti. 90% ot BG-tata tam daje ezik ne znaqt da govorqt i si mislqt che vsichki sa edva li ne mnogo dobrichki i gotini i t.n. London e neveroqten grad za anglichanite i za horata deto mogat da si pozvolqt da jiveqt v 1-va zona i v South London. Drugoto e za emigranti i za propadnali anglichani, deto nishto ne stava ot tqh. Aide da dobavim 7-8-9-ta zona, ama to si e napravo izvyn London tova. Kakto i da e. London ne e grada v koito shte otida da jiveq dori da imam mnogo pari.

Link to comment
Share on other sites

Не се карайте, момчета...

По темата - минава ми през главата, че съм уморена, писах есета, очаквания към поставена тема на единадесетокласници, преписвах един текст за шаманизма, изобщо доволна, но скапана! :wir

Link to comment
Share on other sites

Prosto se probvai da pogovorish s nqkoi i ela pak kaji taq glupost deto q napisa po-gore :)

 

Глупост ли ? Доста по-отворени са от българите са. Най-малкото са доста по-малко hostile към чужденците. Ти с кого си контактувал, че остана с това впечатление ? Явно не са били нормалните лондончани. :) Все едно българите сме върха на сладоледа. Ако може би очакванията ти са по-реални щеше да ти хареса. Както и да е, не казвам, че всеки може да издържи да живее там, но всичко е според зависи.

Link to comment
Share on other sites

Ходете където искате аз съм влюбен в Швейцарските Алпи. Такава красива природа и всичко е абсолютно чисто все едно през месец минават по 1 боя на фасадата а останалото със сапун... и СПОКОЙСТВИЕ... аман от тия йекшъни, спокойствието е най-важно за мен!

 

Чшш, къде отиде сатанистката тема ве, лол :Д.

 

Пу д***а проспал съм купона :lol:

Link to comment
Share on other sites

Глупост ли ? Доста по-отворени са от българите са. Най-малкото са доста по-малко hostile към чужденците. Ти с кого си контактувал, че остана с това впечатление ? Явно не са били нормалните лондончани. :) Все едно българите сме върха на сладоледа. Ако може би очакванията ти са по-реални щеше да ти хареса. Както и да е, не казвам, че всеки може да издържи да живее там, но всичко е според зависи.

 

Whatever...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...