Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ti kyde si bil, bate, che gi vidq tiq otvorenite hora ?? Neobremeneno syznanie, drug pyt. Tolkova im e neobremeneno, che v glavata samo bira i vodka imat. Idi nqkyde v 1-va zona, vij malko istinski anglichani i ela pak mi kaji che sa po-otvoreni horata. Prosto se probvai da pogovorish s nqkoi i ela pak kaji taq glupost deto q napisa po-gore :) Po-otvoreni sa na selo, izvyn London. Ama to navsqkyde e taka. Neka e neveroqten grad de. Az ne iskam da ti promenq mnenieto, prosto mi se iska da poglednat horata i ot drugata strana, ne vseki da se prazni kolko velik grad e London. Shtoto ne si samo ti. 90% ot BG-tata tam daje ezik ne znaqt da govorqt i si mislqt che vsichki sa edva li ne mnogo dobrichki i gotini i t.n. London e neveroqten grad za anglichanite i za horata deto mogat da si pozvolqt da jiveqt v 1-va zona i v South London. Drugoto e za emigranti i za propadnali anglichani, deto nishto ne stava ot tqh. Aide da dobavim 7-8-9-ta zona, ama to si e napravo izvyn London tova. Kakto i da e. London ne e grada v koito shte otida da jiveq dori da imam mnogo pari.

Това исках да кажа и аз.Говорих си с един пич(българин,който е студент тука и върти бизнес заедно с баща си) и той е на същото мнение и-цитирам "Лондон е един голям кенеф,в който повечето хора,които живеят тук дори не могат да си го позволят".

 

П.П.В 1-ва зона истинските англичани са доста малко всъщност...всъщност в Лондон англичаните са едва ли не малцинство :lol:

 

Thief е прав в хостайл отношението.Факт е че тук хората са доста по-дружелюбни.Което е доста странно за мен...аз съм свикнал ако се бутна в някой да чуя "глей къде хойш бе" а не "excuse me" :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Минава ми през главата, че такова хубаво време се е отворила...., че чак ще е грях ако не отзнаменувам краят на седмицата със скара на открито (по къра), така - с два пръста дебели пържолки със сланинка по края и повечко биричка...., примерно "Каменица - Лев"..... и те така.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че такова хубаво време се е отворила...., че чак ще е грях ако не отзнаменувам краят на седмицата със скара на открито (по къра), така - с два пръста дебели пържолки със сланинка по края и повечко биричка...., примерно "Каменица - Лев"..... и те така.

 

Предпочитам Бекс ;) Кога тръгваме ? :P

Link to comment
Share on other sites

Това дали казваш "Извинявай те" като те блъсне някой далеч не определя дали си враждебно настроен.Такива реални проучвания са много трудни, трябва да се обхващат течения в обществото на подвидимо ниво, които е сложно да се прихванат и обрисуват в рамка точно.

 

Това колко е враждебно населението на опр. държава към чужденци е крайно относително понятие...зависи на какви хора си попаднал.Пример -

 

Във Франция ако идеш в някой приятен и хубав курорт( селище или какъвто и да е ваканционен тип ) обслужването може да е номер едно...ама като идеш в малко страни от центъра на който и да е голям град или каквото и да е населено място, а защо не и в центъра, да се сблъскаш с неприязън от всякъде...та нещата не са толкова прости и черно-бели.

Link to comment
Share on other sites

Това дали казваш "Извинявай те" като те блъсне някой далеч не определя дали си враждебно настроен.Такива реални проучвания са много трудни, трябва да се обхващат течения в обществото на подвидимо ниво, които е сложно да се прихванат и обрисуват в рамка точно.

 

Това колко е враждебно населението на опр. държава към чужденци е крайно относително понятие...зависи на какви хора си попаднал.Пример -

 

Във Франция ако идеш в някой приятен и хубав курорт( селище или какъвто и да е ваканционен тип ) обслужването може да е номер едно...ама като идеш в малко страни от центъра на който и да е голям град или каквото и да е населено място, а защо не и в центъра, да се сблъскаш с неприязън от всякъде...та нещата не са толкова прости и черно-бели.

Аз пък ти казвам че от 9 дена обикалям из всевъзможни части на Лондонското сити и от първа ръка точно това ми е впечатлението.Както и впечатлението на един англичанин за българия би било-ебати мизерниците дето са тея..нямат елементарно възпитание.В българия като погледнеш някой реакцията му е-кфо глеаш бе??Тук като погледнеш някой те поздравява.Просто генерално хората са по-дружелюбно настроени отколкото в България или където и да било на Балканите

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че съм на лекции след 30 мин. :( Отмениха ни вчерашните и тъй като студентите в ПУ друга работа си нямаме, нямаме право да се приберем 'на село', ще ходим на лекции в събота!!! :sick

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че съм на лекции след 30 мин. :( Отмениха ни вчерашните и тъй като студентите в ПУ друга работа си нямаме, нямаме право да се приберем 'на село', ще ходим на лекции в събота!!! :sick

А на мен ми минава през главата, че обучението вече си е :hump: мамата. Целодневните лекции в събота и неделя са отдавнашна практика във висшите учебни заведения, особено из филиалите им.

Идва доцент или професор еди кой си някоя събота или неделя (понеже само тогава може да смогне да дойде подред обиколките си из другите в.у.заведения)....та...зацепва с четене професорът от сутринта до късния следобяд...кой разбрал - разбрал, кой не записал - да е записал...На другия ден - пак така...и следобяда - човекът, с чувство на изпълнен дълг за семестъра (тъй като въпросното съботно-неделно четене се случва веднъж в семестър), си взима чантичката и психически се подготвя в кой университет ще ходи да чете следващия уикенд. Мммм дааа...кофти работа... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че съм на лекции след 30 мин. :( Отмениха ни вчерашните и тъй като студентите в ПУ друга работа си нямаме, нямаме право да се приберем 'на село', ще ходим на лекции в събота!!! :sick

 

Samo ne razbrah seloto shto e v kavichki.

 

Midex, horata gledat da vadqt povechko pari. Zatova mislq obikalqt po cqla sedmica. Syotvetno pada i kachestvoto na prepodavane, ama na koi mu puka mislish ot taq rabota :) Nito na profesorite, nito na studentite. Aide ne vsichki ama povecheto :)

Link to comment
Share on other sites

Ами аз след лекцията в Петък по Вещно право, изнесена ни от нашия ректор( ЮФ - ПУ ), реших по какво ще пиша докторантура.Просто видях колко едностранчиво се разглеждат някои въпроси и ми е очеизвадно къде има един точно определен проблем.

 

Днес пак трябваше да съм на лекции по вещно, но се обърках, че са от 09:30, а те са от 09:00 и реших да не се разкарвам.

 

Та така.До сега на наистина практични и полезни лекции и упражнения( освен по ГП с ас. Шопов, които имаха някаква практическа стойност ) не съм попадал.Вероятно вината е и в мен, но определено не е само в мен.

Link to comment
Share on other sites

Samo ne razbrah seloto shto e v kavichki.

 

Midex, horata gledat da vadqt povechko pari. Zatova mislq obikalqt po cqla sedmica. Syotvetno pada i kachestvoto na prepodavane, ama na koi mu puka mislish ot taq rabota :) Nito na profesorite, nito na studentite. Aide ne vsichki ama povecheto :)

По документи Хисар се води град, харесва ли ти или не... А хората от големи такива да си мълчат :D

Link to comment
Share on other sites

Причина за смяна на кабриото е...?Просто ми е интересно, не че ми влиза в работата. :) Надявам се да е някой Sl63 кабрио или нещо от сорта :)

Link to comment
Share on other sites

Минават ми през главата романтични неща... :love И не дотам... :angry1

Link to comment
Share on other sites

Как беше пиниза: Има хора с пари, но има и богати такива.

 

Също така ми минава през главата как заточвам на самотен остров шибания ми съсед от 5-тия етаж. Който така и не разбра, че колкото и ремонта да прави - кочина от панел си е кочина.....Но той е военен. Простено му е, свършил е курса пред декади

Link to comment
Share on other sites

Вчера беше голям ден! Събрахме се 12 човека и отидохме до пещера Магура и Белоградчишките скали. Беше дълго и изтощително пътуване, комбинирано с проблеми с колата - стоповете ми отказаха да работят и се наложи през по-голямата част от пътя една от другите две коли да кара постоянно зад мен, за да не се нахака някой в мен. Отстрани сигурно е било доста странно - мизерна Ланчия кара пред БМВ 525 и не му дава да я изпревари :)

Първо отидохме до пещерата, защото я затварят за посетители по-рано. Ако трябва да опиша с една дума: внушително! За пръв път влизам в пещера и то не коя да е пещера, а една от най-красивите в България (според Wikipedia :) ). Вътре е мрак и студ. Напомни ми на пещерите в Oblivion - тесни пътечки, капене от тавана, прелитащи прилепи. Оставаше само от някъде да изскочи skeleton champion :) Накъде навътре имало рисунки по стените, но не можахме да ги видим, защото зоната беше затворена за реставрация. Излизането също беше вълнуващо - като видиш отдалеч първия лъч светлина ти идват допълнителни сили и все едно не си се катерил половин час по стръмни и хлъзгави стълби. Озовахме се над Рабишкото езеро. Някой от компанията изпищя: "Морето, морето!" :) Оттам пеша 2 км до колите и към Белоградчик. Самите скали не ме впечатлиха особено - камък като камък. Обаче гледката е поразителна! Заставаш на ръба на някоя скала, разперваш ръце като мацката от Титаник и наистина се чувстваш като краля на света.

Това с обикалянето на страната май взе да ми харесва. Миналия уикенд бяхме до Правец да се снимаме с паметника на бай Тошо, този уикенд до Белоградчик и Магурата. Следващият ще бъде прекаран със семействата, но по-следващият - кой знае.

Link to comment
Share on other sites

Това с обикалянето на страната май взе да ми харесва.

 

това е истината :) и аз от няколко месеца съм на тази вълна и не се спирам :)

Link to comment
Share on other sites

И аз много обичам да обикалям България, рядко ми се отдава възможност обаче :sayjin Иначе сега ми минава през главата, че искам не само настоящият, но и постоянният ми адрес да е в Пловдив... :tongue

Link to comment
Share on other sites

И аз много обичам да обикалям България, рядко ми се отдава възможност обаче :sayjin Иначе сега ми минава през главата, че искам не само настоящият, но и постоянният ми адрес да е в Пловдив... :tongue

Къде е разликата ?

Link to comment
Share on other sites

В разходите за транспорт, в това, че жилището не е нейно в момента примерно?В това, че плащането на данък на различните имоти е съществено?

 

______________________

 

Минава ми песента на пролет 2009 NASER - Crvena http://www.youtube.com/watch?v=IFwzjp6aUk8

Link to comment
Share on other sites

И аз много обичам да обикалям България, рядко ми се отдава възможност обаче :sayjin Иначе сега ми минава през главата, че искам не само настоящият, но и постоянният ми адрес да е в Пловдив... :tongue

 

Жорката да го разбира като лек намек :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...