Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

ако ти кажа, че е по собствено желание, надали ще ми повярваш, щото няма да има пикантерийка и интрижка... за това няма да ти кажа. нека свободните импровизации и спекулации по въпроса започнат сега.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
ако ти кажа, че е по собствено желание,

да беше казал и причината,за да не предизвикваш индиректно "свободните импровизации и спекулации" ;)

Link to comment
Share on other sites

miss my point - аз каквото и да кажа, то няма да се приеме.

 

например: по собствено желание, защото получих факс от кораба-майка с такива инструкции.

 

а за импровизациите и спекулациите - моля, моля - аз не ги предвизиквам, щото те сигурно са си почнали одавна. хората просто си мрат за клюки и интрижки. природа.

Link to comment
Share on other sites

В толкова скучна и разточителна лекция съм, че не е истина... Иначе пък имам добро настроение и енергия за трима. Хубаво време, дано така се задържи :)

Link to comment
Share on other sites

Днес ми се обадиха, за да ме поканят на интервю за работа. Останах слисана от телефонната култура на жената/момичето, което се обади. Не се представи, говореше от името на фирмата. Това добре, утвърдена фирма все пак. Не попита удобно ли е да разговаряме, това пак може да се преживее. Ама директно ме попита дали мога да отида в офиса на фирмата в уречен ден и час, попитах за други възможности. В рамките на 20 секунди ми изреди около 15 различни възможности, след което казах кога мога. Замълчах, очаквайки да ми съобщи мястото, на което ще се проведе интервюто - нищо. Попитах си, беше ми изстреляно с най-малките подробности за 10 секунди :). Хубаво де, ама не й мина през главата и да ми каже кого да търся, когато фирмата е разположена в цяла сграда. И това си попитах...

При идеята, че тази въпросна жена може да ми провежда интервюто, много се чудя да ходя ли. Логично обяснение за такова отношение по телефона не мога да измисля... освен да й е първи работен ден като секретарка.

Хората не ги ли обучават, преди да им дадат да правят нещо?

Link to comment
Share on other sites

Ти какво очакваш ? Да дойдат да те вземат с лимузина и да те закарат на интервюто като докато те разпитват кви са ти квалификациите те почерпят с кубинска пура и отлежал коняк.... ?

Link to comment
Share on other sites

Ти какво очакваш ? Да дойдат да те вземат с лимузина и да те закарат на интервюто като докато те разпитват кви са ти квалификациите те почерпят с кубинска пура и отлежал коняк.... ?

Очаквам да не са неграмотни новоизлюпени бизнесменчета, които си мислят, че държат Господ за топките :).

След като съм видяла как трябва да се правят нещата, се изненадвам как фирма с претенции действа по този начин.

Link to comment
Share on other sites

Очаквам да не са неграмотни новоизлюпени бизнесменчета, които си мислят, че държат Господ за топките :).

След като съм видяла как трябва да се правят нещата, се изненадвам как фирма с претенции действа по този начин.

Хахахаа....., колко си наивна. Ами, те точно тези "утвърдените" фирми демонстрират най-ниска култура и бизнес етика...., и съвсем не е задължително да са новоизлюпени бизнесменчета за да се изживяват като барнали аллах за оная работа...

Link to comment
Share on other sites

Очаквам да не са неграмотни новоизлюпени бизнесменчета, които си мислят, че държат Господ за топките :).

След като съм видяла как трябва да се правят нещата, се изненадвам как фирма с претенции действа по този начин.

 

:blink: :blink: :blink:

 

Ти наистина ли се взимаш толкова на сериозно ? Ебати не те знам къв специалист си ама се съмнявам да си единствената която разбира дадено нещо до толкова че да има такива изисквания за един прост телефонен разговор.... иначе кво очакваш всички "бизнесменчета" и шефове са гадни , свиквай ако станеш някой ден шеф и ти ще си гадна :blink:

 

А и не мислиш ли че човек с големи претенции като теб трябва да може да се оправи да намери в една административна сграда офиса на някоя фирма без да му се обяснява като на малоумен кой рейс да хване до там , кое копче на асансьора да натисне и като се качи при секретарката какво да каже ? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Хахахаа....., колко си наивна. Ами, те точно тези "утвърдените" фирми демонстрират най-ниска култура и бизнес етика...., и съвсем не е задължително да са новоизлюпени бизнесменчета за да се изживяват като барнали аллах за оная работа...
Абе не е баш, така имал съм допир с големи и реномирани компании и си имаха доста висока култура на общуване! Това си е показател и за отношението към настоящи у бъдещи служители... Ти ще си им служител, а не роб, така че трябва да се отнасят с теб с уважение, ако не в дивия и тва е!
Link to comment
Share on other sites

Хората не ги ли обучават, преди да им дадат да правят нещо?

 

 

Не. От личния ми опит в работата с утвърдени фирми, съм установил, че в България персоналът не се обучава.Всичко се оставя "вътре в групата". Така наречените "мениджъри" просто имат единствено претенции.За тях думата "мотивация" не значи нищо. Думата "работа в екип" я няма в речника им. Ще се шашнеш, ако разбереш, колко малко "утвърдени" фирми работят по въпроса за повишаване квалификациите на персонала си. В работния процес съм забелязал, че единствено Глобул полагат някакви усилия.

Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: :blink:

 

Ти наистина ли се взимаш толкова на сериозно ? Ебати не те знам къв специалист си ама се съмнявам да си единствената която разбира дадено нещо до толкова че да има такива изисквания за един прост телефонен разговор.... иначе кво очакваш всички "бизнесменчета" и шефове са гадни , свиквай ако станеш някой ден шеф и ти ще си гадна :blink:

 

А и не мислиш ли че човек с големи претенции като теб трябва да може да се оправи да намери в една административна сграда офиса на някоя фирма без да му се обяснява като на малоумен кой рейс да хване до там , кое копче на асансьора да натисне и като се качи при секретарката какво да каже ? :wacko:

Нали усещаш, че не е нужно да съм уникален специалист в дадена област, за да знам как се правят правилно определени административни неща? Аз гадни шефове досега не съм имала, ако щеш вярвай - некадърни колеги също. Все на интелигентни хора попадам ;)

И идеята не е дали ще намеря мястото, нито дали ще кажа кого търся на секретарката. Идеята е, че има етикет, който изисква определени неща да се правят по определен начин. Както каза Нео, достатъчен показател си е (това, че дори нещо толкова малко не се прави както трябва).

Link to comment
Share on other sites

Нищо бе, дай да търпим като се държат дебилно с нас щото имало и кой друг да я свърши тая работа. Само дето като си търсиш човек и се държиш с всички кандидати като с малоумници, накрая ще назначиш именно такъв, щото другите ще се откажат.

Ама нищо - нека и да ни напсуват по телефона, а ние като отидем да им оближем топките почвайки от задника, щото "сички шефове са гадни и требе да се свиква"...

Link to comment
Share on other sites

Абе не е баш, така имал съм допир с големи и реномирани компании и си имаха доста висока култура на общуване! Това си е показател и за отношението към настоящи у бъдещи служители... Ти ще си им служител, а не роб, така че трябва да се отнасят с теб с уважение, ако не в дивия и тва е!

Абе, на теория би трябвало да е така, но статистиката (на база личен опит) показва друго! Най големите простащини като служител, а в последствие и като партньор съм ги виждал именно от такива фирми - с много хора и всеки от тях, кой директор на водопад, кой на ръководен пост в асансьора.... все големи хора. А, пък не си правят изобщо сметката, че щом са опрели до теб, значи имат нужда от теб и при тази ситуация ти дължат някакво уважение. Да не говорим, че в масовият случай у нас за разни шефчета се слагат хора които и дюкяна не могат да си намерят без GPS (иначе толкова на дълбоко облизват задника на дъ биг бос, че разбират какво е закусил предният ден) - после ходи върши някаква работа с тях. Лично мое впечатление с което не ангажирам никого. Докато примерно в и с малки фирмички се работи много по-коректно и експедитивно - може би защото всеки си знае мястото и много трудно се стига до размиване на отговорноста за дадени действия или бездействия....

Link to comment
Share on other sites

Днес ми се обадиха, за да ме поканят на интервю за работа. Останах слисана от телефонната култура на жената/момичето, което се обади. Не се представи, говореше от името на фирмата. Това добре, утвърдена фирма все пак. Не попита удобно ли е да разговаряме, това пак може да се преживее. Ама директно ме попита дали мога да отида в офиса на фирмата в уречен ден и час, попитах за други възможности. В рамките на 20 секунди ми изреди около 15 различни възможности, след което казах кога мога. Замълчах, очаквайки да ми съобщи мястото, на което ще се проведе интервюто - нищо. Попитах си, беше ми изстреляно с най-малките подробности за 10 секунди :). Хубаво де, ама не й мина през главата и да ми каже кого да търся, когато фирмата е разположена в цяла сграда. И това си попитах...

При идеята, че тази въпросна жена може да ми провежда интервюто, много се чудя да ходя ли. Логично обяснение за такова отношение по телефона не мога да измисля... освен да й е първи работен ден като секретарка.

Хората не ги ли обучават, преди да им дадат да правят нещо?

 

 

Я да видим правилно ли съм разбрал - оплакваш се защото:

 

1. не са те попитали дали ти е удобно да говориш

2. не се е представила дамата по име а единствено е споменала във връзка с коя фирма се обажда

3. не са ти казали къде се намира офиса на фирмата (за която вече си кандидатствала за работа и предполагам знаеш къде е и в този ред на мисли излишно да ти го казват или поне се предполага да си наясно преди да си подадеш молбата)... предполагам ти си подала молба за работа а не те да са те издирили някак, ако е втория случай приеми моите извинения

4. (може би) оплакваш се че не са ти дали възможност за избор веднага ами са те поканили в първото удобно за тях време

 

 

Като отчета кога си писала предполагам обаждането е било в края на работния ден и след като за повечето хора обикновено е удобно да говорят а когато това не е така те си казват смятам че #1 е излишен.

 

Ако дамата вече е поканила 50 човека преди теб може би е взела да пропуска това-онова и иска максимално бързо да приключи разговора с теб за да може по-бързо да приключи и с целия списък. Отделно че колкото повече излишна информация даваш толкова по-малко те слушат хората и почват да те карат да повтаряш.

 

За офиса вече обясних в скобите но ето и по-подробно - след като кандидатстваш за работа някъде предполага се да знаеш къде аджеба ще работиш или поне нещо за въпросната фирма. Уместен въпрос е "как най-лесно да стигна с кола" или "с кой автобус е най-удобно да се дойде от еди къде си". Ако фирмата има много офиси тогава е добре да ти кажат разбира се но пак стигаме до това че ако въпросната дама е поканила преди теб още 50 човека в момента сигурно вече гледа "умно" в списъка.

 

За мен си едно мрънкало и издребняваш, пък ти както искаш го наричай това. Едно е да ти говори като дебеловрат бизнесмен, друго е да пропусне нещо "от протокола". Последно едни познати отказаха интервю на 2ма които имаха претенции кога да дойдат след което единия не можа да дойде защото имал някаква важна работа и помоли за друг ден при което моментално му беше отказано, другия малко в твой стил нещо взе да пита очевидни неща и го отрязаха. Питах ги защо така и човека ми отговори че през последните 15 години подобни неща още преди интервюто са сигурен признак че човека има повече претенции отколкото желание за работа и без изключение след това са имали други проблеми. Под мое влиянив той взе трето момче (пак с претенции но аз го спрях да не го отреже, защото изглеждаше добър специалист) който точно 3 месеца по-късно напусна с някакъв измислен предлог че не можел да се разбира с еди кой си след което според договора беше длъжен да пусне едномесечно предизвестие и той някак успя да се "пише болен" 10тина дена през тоя месец.

Link to comment
Share on other sites

Очаквам да не са неграмотни новоизлюпени бизнесменчета, които си мислят, че държат Господ за топките :).
Точно едно такова "неграмотно новоизлюпено бизнесменче" ми помогна от един обикновен сглобявяч на компютри(асемблатор), занимаващ се САМО със сглабянето, да стана компютърен техник, занимаващ се с ремонт, поддръжка, изграждане и елементарно администриране на компютърните мрежи. Така че недей да вирваш много нос, защото не знаеш от къде може да ти дойде златната възможност...
Нали усещаш, че не е нужно да съм уникален специалист в дадена област, за да знам как се правят правилно определени административни неща? Аз гадни шефове досега не съм имала, ако щеш вярвай - некадърни колеги също. Все на интелигентни хора попадам ;)

И идеята не е дали ще намеря мястото, нито дали ще кажа кого търся на секретарката. Идеята е, че има етикет, който изисква определени неща да се правят по определен начин. Както каза Нео, достатъчен показател си е (това, че дори нещо толкова малко не се прави както трябва).

Божичко, колко си наивна... Нищо... ще слезнеш на земята. Вариантите са два - да кацнеш, или да те свали ракета земя-въздух...
Link to comment
Share on other sites

...

1. Логично е да ме попитат дали ми е удобно, да

3. Нека направо за офиса на фирмата - в jobs.bg (предполагам не само там) има обяви, на които ти изписва "поверително" като информация за фирмата, нямаш и директен телефон или лице за контакт, просто изпращаш CV и чакаш. Обаждат се в обедно време (в конкретния случай), значи около 12.00 часа, отпада умората от призвъняване цял ден като причина. Тогава разбираш името на фирмата. Ако не си на компютъра и не проверяваш в гугъл по същото време - не, не знаеш къде е адресът на фирмата, дали има 1 или 10 офиса.

4. Ама хич не се оплаквам, не си ме разбрал, по-скоро се изненадвам. Тя ми каза определен час, а аз попитах дали може да е малко по-късно, при което ми изреди за няколко секунди часовете до края на седмицата - нещо ненужно, в случай, че половин час след първоначално обявеното време има възможност.

 

Може би наистина съм наивна, особено за това, че очаквам хората да "изпипват" нещата. Не върви да имаш претенции, без всичко, което правиш да е на ниво. Приела съм това за себе си, затова очаквам и при другите да е така. А до голяма степен се дължи на това, че през последните 7 месеца се срещам с хора, които наистина го правят по този начин.

Случва ми се за първи път, затова съм и толкова изненадана. Като ми се случи още 5-6 пъти, ще съм го преживяла и няма да Ви мрънкам, о, достойни хора :)

 

Сега отивам да се наслаждавам на прекрасния ден и да надувам нечия друга глава с оплакванията си :)

Хубав ден и на Вас!

Link to comment
Share on other sites

Тук всички са страхотно успели високотехнологични ултрамодерни бизнесмени с поне две бакалавърски степени по мениджмънт и бизнес администрация (една от Харвард Бизнес Скуул и втора от Оксфорд), управляват мултинационални конгломерати на пет континета - ти си седнала акъл да им даваш?! Ти? Коя си ти бе?! Да не би да си постигнала и една десетинка от това което тези хора са постигнали?!

 

Вземи например Злобил - човека има интернационална верига от ресторанти... в едно село до Пловдив... и магазин май имаше... може и верига да е вече - в пет пловдивдски квартала. Не си позволявай да му говориш на него точно за бизнес етикет и отношение работодател-служител. Той е който носи на гърба си NYSE и балансира бюджета на ЕС.

 

Гадо е финансово светило - хора плащат за закуска с Уорън Бъфет, Бъфет от своя страна плаща на Гадо да закусва с него родопска закуска и рохки яйца.

 

Дядо Мраз има 65536 души персонал, тооолкова интервюта е взел, на толкова хора се е обадил по телефона, че ги усеща само по сигнала "свободно" на телефонната линия и още преди да му вдигнат знае тоя става ли, не става ли.

 

Те и тримата са се явявали на милиони интервюта за работа, разговаряли са с билиони ейчар специалисти, обучили са трилиони началници човешки ресурси.

 

Слушай внимателно когато те говорят, води си записки, и се благодари, че безплатно можеш да черпиш с пълни шепи от феноменалния им опит. Обама от кога се мъчи да си уговори среща с тях, за да обсъдят бизнес стратегиите за преборване на кризите, ама не го огрява завалията... Злобил го отрязал, защото оня дръзнал да го попита къде му е офиса, представи си! Дядо Мраз още по това че Обама започнал с "Добър Ден" разбрал, че за нищо не става, щом не се е направил труда предварително да проучи колко е часа в момента в Пловдив. Гадо пък много искал да му увелчи заплатата, ама точно сега ли пък обамаму...

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n, никога повече недей да отсъстваш толкова дълго от форума!!!!!! Аз забранявам! За първи път се смея с глас на форумно мнение! Тъкмо мислех и аз да пиша в подкрепа на RiMy_SuN, но след твоето мнение, моето се обезсмисля...

Link to comment
Share on other sites

Няма ли да има продължение на мен тъкмо взе да ми харесва :)

Полагам началота на фенклуба"Овърмана ",набирам членове ,сандман трябва ти да си първия :P

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата колко хора се шматкат из тия магазини( навсякъде не само по центъра ) и че сигурно довечера ще е фул-макс в Mall-а за "Бързи и Яростни".

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата колко хора се шматкат из тия магазини( навсякъде не само по центъра ) и че сигурно довечера ще е фул-макс в Mall-а за "Бързи и Яростни".

 

Аз ще изчакам няколко дни преди да го гледам поради тая причина

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...