Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Някъде четох, че времето на мозъка да анализира ситуацията и да подаде сигнал, после организма да реагира, после колата да вземе да спре (барабар със спирачния път) ... хм, ся като го написах тази минута наистина ми се вижда много... Добре де, Ванка, не е толкоз много...Исках да кажа в смисъла на текста, че е ДОСТА по-дълго за шофьора отколкото за пешеходеца! Така става ли? :D

 

А за къпането наистина не е ХУБАВО да се къпя сама ;)

Ако реагираш за минута или за време близко до минута е цяло чудо, че си още жива и на свобода :D :D Анализирането на ситуацията и изпращането на сигнал стават за части от секундата + не повече от 2-3 секунди за спиране на колата с ниска скорост...
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

50 km / h = 50 * 1000 / 3600 m/s = 13,(8) m/s

та при бавни реакции от вида на 3 секунди за вземане на решение и преместване на кракът от газта на спирачката се изминават ~40м, след което тепърва почва да спира колата и изминава съответните 35-50 м спирачен път, според вида на автомобила, спирачните апарати, гумите, пътната настилка и т.н. средностатистическото време за реакция се дава около 1,5 сек, а нормата е до 2 ако се полага подобен медицински изпит за присъждане на свидетелство за правоуправление (в някои страни и за някои категории машини го има). реакция под 1 секунда се счита за бърза, но там говорим за пилоти на изтребители примерно.

при спиране от 50 км/ч чак след 70-80 м скоростта е под 10 км/ч, но дори тогава импулса на автомобил с маса над 1 тон остава над 10 пъти по-голям спрямо този на човек с маса до 100 кг. ударът е пак меко казано тежък.

ми направете си сметките колко напред трябва да виждате и да предвиждате за да имате време за реакция.

а на мен ми е чудно как пък все на жени им изскачат внезапно някакви пешеходци. сигурно са много привлекателни и им налитат. не може да има друга причина, кат на пример да имат кофти преценка за разстояния или да нямат опит в анализа и прогнозите за движение на различни обекти. невъзможно е просто, щото те са перфектни шофьорки сичките по дефолт. ужасни са тия пешеходци бе, все си избират пред жени да се фърлят :lol:

Link to comment
Share on other sites

Някъде четох, че времето на мозъка да анализира ситуацията и да подаде сигнал, после организма да реагира, после колата да вземе да спре (барабар със спирачния път) ... хм, ся като го написах тази минута наистина ми се вижда много... Добре де, Ванка, не е толкоз много...Исках да кажа в смисъла на текста, че е ДОСТА по-дълго за шофьора отколкото за пешеходеца! Така става ли? :D

 

А за къпането наистина не е ХУБАВО да се къпя сама ;)

Не се заяждам ;). Просто уточних че 1 минута е страшно много време.

За банята наистина е готино да не си сама ;):love.

mobo по перфектен начин е обяснил :). Пак да спомена както съм го правил и на други места: Улиците на града не са автомобилна писта. По същата формула може да се сметне колко време е нужно за да се спре при движение с 80 км/ч.

 

 

Искам пак в Будапеща. Много красив град. Невероятна архитектура. Направи ми и впечатление състоянието на парковете и градинките. Прекарах си наистина невероятно. Следващия месец пак ще отида B).

Link to comment
Share on other sites

50 km / h = 50 * 1000 / 3600 m/s = 13,(8) m/s

та при бавни реакции от вида на 3 секунди за вземане на решение и преместване на кракът от газта на спирачката се изминават ~40м, след което тепърва почва да спира колата и изминава съответните 35-50 м спирачен път, според вида на автомобила, спирачните апарати, гумите, пътната настилка и т.н. средностатистическото време за реакция се дава около 1,5 сек, а нормата е до 2 ако се полага подобен медицински изпит за присъждане на свидетелство за правоуправление (в някои страни и за някои категории машини го има). реакция под 1 секунда се счита за бърза, но там говорим за пилоти на изтребители примерно.

при спиране от 50 км/ч чак след 70-80 м скоростта е под 10 км/ч, но дори тогава импулса на автомобил с маса над 1 тон остава над 10 пъти по-голям спрямо този на човек с маса до 100 кг. ударът е пак меко казано тежък.

ми направете си сметките колко напред трябва да виждате и да предвиждате за да имате време за реакция.

а на мен ми е чудно как пък все на жени им изскачат внезапно някакви пешеходци. сигурно са много привлекателни и им налитат. не може да има друга причина, кат на пример да имат кофти преценка за разстояния или да нямат опит в анализа и прогнозите за движение на различни обекти. невъзможно е просто, щото те са перфектни шофьорки сичките по дефолт. ужасни са тия пешеходци бе, все си избират пред жени да се фърлят :lol:

 

Ей за това говорех и си го обяснил перфектно в цифри, както никоя жена не би могла B) Защо, обаче, си развалил перфектния коментар със сексистки словоизлияния, ей тва не го проумявам - всичко хубаво, ама си се из*рал на метеното, дет се вика :confused Доколкото съм виждала, мъжете зад волана не са застраховани от ужасните пешеходци, а моите наблюдения показват че те май вас си ви харесват повече :tongue Изобщо как да се пречупи тоя ОГРОМЕН проблем през призмата единствено и само на пола на шофьора? Доколкото помня, няма отделен правилник за мъже и отделен за жени!

 

1. Не се заяждам ;).

2. Улиците на града не са автомобилна писта.

 

1. И аз така си помислих :D

2. Да, съгласна съм и НЕ ЗАЩИТАВАМ БЕЗУМНИТЕ ШОФЬОРИ. Просто казвам, че пътното платно не е място за разходки пеша и преди да стъпиш на него трябва да се огледаш и да го напуснеш възможно най-бързо и то само на определените за целта места! Нима говорим за различни неща?

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам но следващата ми реплика звучи много по - добре на английски :)

 

You have chosen to ignore all posts from: XpucTyyy. Brings a smile to my face and warm to my heart every time I see it. :P

 

Едит: Колкото до това с колите... Има некъдърни шофьори има и некъдърни пешеходци, винаги ги е имало, винаги ще ги има :)

Link to comment
Share on other sites

сексист?! аз?!

не виждам много мъже да се оплакват, че им изскачат пешеходци внезапно. как пък все така се случва, че на жените им изскачат всякакви препятствия все внезапно и отникъдето?! тоя лаф съм го чувал от руса патка, която искаше да ме прегази на пешеходна пътека СЪС СВЕТОФАР, който й свети червено от около 4 секунди. Дори се изказа, че иска да ми зашие два шамара, щот съм моткав тъпанар. горката женица, просто не й беше ден и не случи на човек, та отнесе 6 часа в разправии.

друга подобна се опитваше да ми обясни, че внезапно съм изскочил срещу нея, докато тя кротко си кара кабриото в обратната посока на еднопосочна улица и си примигваме с фаровете поне 3-4 пъти. дори настояваше, че трябвало да й направя път, понеже била дама. и това докато ме псува на майка :blink: , не че нещо, ама на баща ми ако беше дала заявка повече можеше да й се осъществи мечтата. мдамм.

или пък как ще коментираш любимото ми изпълнение на младите майки: когато си свалят количката с бебето на платното и СЛЕД ТОВА почват да се оглеждат за идващите коли.

 

та кво разправяш за сексизма? не е сексизъм да изискваш от мъжете да ти правят път щот си руса и с цици, а? или да ги определяш кат тъпи по полов признак? и правилника не е сексистки, наистина. в него си пише ква е максималната разрешена скорост. пише си и дистанциите които трябва да се пазят от евентуални препятствия, пише си дори при деца на тротоара да се кара с повишено внимание и по-бавно.

аз не съм виновен, че някои хора по-бавно свикват с определянето на отстояния и скорости в триизмерното пространство при подвижна точка на наблюдение. не съм виновен, че повечето от тях са жени. не съм виновен и че дори не знаят колко техни педи има в един метър или колко техни крачки има в 10 метра и съответно си нямат никаква идея кво изобщо е тва един линеен метър. тука си има един много истински и много верен виц: що жените никога не се научават да определят разстояния? щот цял живот ги лъжат, че един х♚й е полвин метър. (баси, то се показва с ръка, написано звучи куцо, ама нищо).

Link to comment
Share on other sites

Що чета форума без да съм се логнал... Прочетох постовете на Христу в темата за пилотите и пак се ядосах.

 

А и Раптора какъв благ е станал, колко сдържано го дава, преди палеше когато хората се шегуваха, сега откровено се заяждат с него и той - кротък, кротък. Тоя Ристю някакъв абсолютен snakecharmer ще се извъди!

 

Чети Ристе, чети Анонимъс Юзър мой! Пак ти дигам акциите с постове за теб, ама какво да се прави, едвам ти удържам.

Link to comment
Share on other sites

бе хората хем ме игнорват и хем пак не им излизам от устите, баси форомния алогизъм :laughing:

 

иначе акциите аз си ги вдигам и аз си ги свалям, не виждам как можеш да участваш в този процес :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Курунире никога не паля без причина. А Христууу нищо особено не е казал. Той просто си е "изказал мнението". Не разбрахте ли че си търси такива като вас да го споменавате навсякъде... дефакто да му вдигате акциите... Държите се като деца. Поне изчакайте да дойде момент, в който си струва да се заядете с него, след като ви е толкова мерак... Иначе вервайте ми - той стои нейде там и се смее...

Link to comment
Share on other sites

Видене, гледай какво става-Еврогранд като Вердер Бремен идва на крак в София по покана на Левски и играе контрола с тях и става истински празникПрестижно равенство направиха, даже изпуснаха да ги бият.А ЦСКА с кого си джътка - май с някакви евреи за последно :lol:

Link to comment
Share on other sites

що жените никога не се научават на да определят разстояния? щот цял живот ги лъжат че един х♚й е полвин метър. (баси, то се показва с ръка, написано звучи куцо, ама нищо).

Велик си :punk.

Link to comment
Share on other sites

Еми , Тодоре ... много подъл ставаш .

Искаш да го дразниш пък да не си излива простотията тук , как става тази ?

Не че има лошо в това , даже е много забавно !

п.п. Мисля , че няма да ти се върже .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

А що да се напъваш на места дето не ти е позволено пресичането? За същото време в което се напъваш ще извървиш разстоянието да първото най-близко място за пресичане, ама на! тука ша е, щото магазина е отсреща и ще ми се изтъркат обувките... :angry1

 

Тук съм много съгласен с теб. От както се разкарваме с брат по града с кола, повече, псувам винаги когато видя някой да пресича, на където трябва при условие, че на 50м се намира я подлез, я пешеходна пътека или светофар. Когато е сетло г/д бива, но вечер в тъмното шанса да го видиш преди да се е озовал на капака на колата е много по-малък. И не говорим за улици, по които минава кола веднъж на 100 години, а за централни булеварди, следващия път когато видя такъв "пешеходеш" ще спра, ще извадя бухалката от колата и ще си "поговоря" него относно правилника за пресичане :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Аз в подкрепа тезата на mobo ще дам един чудесен пример, който се случи съвсем наскоро и за щастие сe размина с леки материални щети и нищо по-сериозно. Та братовчед ми с приятелката си и по-малкия братовчед, който е на 7 години, тръгнали да ходят до "Метро" като се движат по "Санкт Петербург" и на колелото на SPS-а правят обратен завой. При излизане от колелото няква мадама го изтряскала отдясно и тръгнала да му се кара, че МНОГО БЪРЗО ИЗСКОЧИЛ, че той бил виновен и бля, бля. При което братовчеда й казал да си гледа работата и извикал полицията, пред полицаите тая продължила да си вкарва теорията, че братовчед ми е виновен и че изскочил много бързо, а куката й казал да се дръпне настрани и да млъкне :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе то с такива пишман шофьори пълно ма добре че има и такива дето са свестни спазват си правилник и не се правят на много интересни и нафукани

Link to comment
Share on other sites

Тук съм много съгласен с теб. От както се разкарваме с брат по града с кола, повече, псувам винаги когато видя някой да пресича, на където трябва при условие, че на 50м се намира я подлез, я пешеходна пътека или светофар. Когато е сетло г/д бива, но вечер в тъмното шанса да го видиш преди да се е озовал на капака на колата е много по-малък. И не говорим за улици, по които минава кола веднъж на 100 години, а за централни булеварди, следващия път когато видя такъв "пешеходеш" ще спра, ще извадя бухалката от колата и ще си "поговоря" него относно правилника за пресичане :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

 

А двамата Чистачи са МЪЖЕ, че и по половина още отгоре :D Добре де, аз мислех че само на жените им изскачат такива...

Мобо, ти кога я прави тази статистика за изскачащи пешеходци пред жени и такива пред мъже? Подозирам, че си стоял някъде скрит и си дебнел колите според пола на шофьора и си изскачал САМО на жени за да дигнеш бройката :lol:

 

Аз в подкрепа тезата на mobo ще дам един чудесен пример, който се случи съвсем наскоро и за щастие сe размина с леки материални щети и нищо по-сериозно. Та братовчед ми с приятелката си и по-малкия братовчед, който е на 7 години, тръгнали да ходят до "Метро" като се движат по "Санкт Петербург" и на колелото на SPS-а правят обратен завой. При излизане от колелото няква мадама го изтряскала отдясно и тръгнала да му се кара, че МНОГО БЪРЗО ИЗСКОЧИЛ, че той бил виновен и бля, бля. При което братовчеда й казал да си гледа работата и извикал полицията, пред полицаите тая продължила да си вкарва теорията, че братовчед ми е виновен и че изскочил много бързо, а куката й казал да се дръпне настрани и да млъкне :lol:

 

През нейните очи нещата наистина изглеждат така - тя просто не очаквала включване отляво. Освен това се е опитала да излезе без вина, което пак не е само женски прийом :bgrin:

 

Изобщо, хваща ме яд да водя подобен безсмислен спор жени-мъже - идеята беше съвсем друга... Баста!

Link to comment
Share on other sites

"баста" не е ли някакъв шивачен термин?

 

статистиката можеш и сама да си я проведеш, има няколко теми относно шоферлъка из града и страната ни. дори в нашия предимно мъжки форум прави впечатление че "внезапно", "изненадващо", "неочаквано" и т.н. се случват много неща и то по-голяма част от жените участнички в дискусията. ако имаше повече жени, може би статистиката щеше да е друга. като не вярваш имаш сума ти страници за четене и проверка.

Link to comment
Share on other sites

"баста" не е ли някакъв шивачен термин?

 

статистиката можеш и сама да си я проведеш, има няколко теми относно шоферлъка из града и страната ни. дори в нашия предимно мъжки форум прави впечатление че "внезапно", "изненадващо", "неочаквано" и т.н. се случват много неща и то по-голяма част от жените участнички в дискусията. ако имаше повече жени, може би статистиката щеше да е друга. като не вярваш имаш сума ти страници за четене и проверка.

 

Не, не е!

 

Това обяснява всичко! Предпочитам да вярвам на опита си и сетивата си, отколкото на насадено мнение!

Link to comment
Share on other sites

Приготвих невероятни минипринцеси и сега ги ям с густо и чета форума, щото станах преди малко.

Link to comment
Share on other sites

Аз след като се нагледах на откачени филми снощи , спах като къпан , не знам защо така добре ми се отрази , а си легнах в седем и станах преди малко ... сега се чудя какво да си направя за ядене за да не ми ръмжи стомаха вече .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Приготвих невероятни минипринцеси и сега ги ям с густо и чета форума, щото станах преди малко.

 

Като моите ли или по-невероятни :D А биричка? Аз пък се тъпча с мръвки :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Приготвих невероятни минипринцеси и сега ги ям с густо и чета форума, щото станах преди малко.

 

12 и 30 и ставане преди малко........ баси кефа майна :(:(:( .

 

Кръгли цифри: VIVA_FERRARI 09.10.2005 19703 100 18.59%

Irataiss 07.11.2007 10564 63 11.71%

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...