Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Като моите ли или по-невероятни :D А биричка? Аз пък се тъпча с мръвки :bgrin:

 

От твойте по-невероятни няма :love :rolleyes:

 

12 и 30 и ставане преди малко........ баси кефа майна

Ваканция бате ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Току що най-безцеремонно изкритикувах един клиент за допуснати грешки в представения от него текст за превод. Дали ще ме уволнят? :D

Link to comment
Share on other sites

От твойте по-невероятни няма :love :rolleyes:

Ваканция бате ;)

 

Ква ваканция бре. И аз съм във ваканция ама....... :rolleyes:.

 

Искам да легна в понеделник и да стана в петък следобед. И после маратон, кекс, маратон...и т.н :):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Току що най-безцеремонно изкритикувах един клиент за допуснати грешки в представения от него текст за превод. Дали ще ме уволнят? :D
Ако ти бях работодател, бих ти резнал 5% (или повече, ако не е за сефте) от заплатата. Клиент не се критикува, нито се коментира. Може да го посъветваш с възможно най-любезен тон така, щото да остане с впечатление, че идеята е негова. В такива случаи (ако допуснем, че съм ти работодател ;) ) бих те поощрил с адекватен бонус.
Принципно е така, но аз не съм съгласен с принципното :) ...
Не забравяй, че си вадиш хляба в обслужващата сфера, където клиентът може и да не е прав, но има право. Затова е нормално той да идва с парите си, а ти да му продадеш продукт на твоя интелект/образование. Умението да общуваш с разнообразни клиенти и те да остават доволни е резултат от висша степен професионализъм.
Link to comment
Share on other sites

Принципно е така, но аз не съм съгласен с принципното :)

Клиентът в доста случаи не е прав и в също толкова случаи е меко казано неинтелигентен :) Редно е да го светна за туй-онуй и ако отбере от получената информация - браво на него, а и на мен. Ако се нацупи и вземе да се тръшка - да ходи да се оправя, клиенти колкото щеш. И без това съм swamped.

Link to comment
Share on other sites

Божееее, днес сто пъти съжалих, че за шестте месеца, в които се занимавам с уточняването и изплащането на заплати на колегите, не си свалих счетоводна програмка от data-та и не се научих сама да си правя разбивките. Бах мама му каква трагедия настана, понеже отговорничката за ТРЗ напуснала счетоводната ни фирма... :cry Не стига, че забавиха парите, а и мълчат като партизани пред разстрел. Накрая началничката им свърши цялата работа за един час, а на тях щеше да им отнеме x на степен безкрайност време. Ебаси... Наистина...

Тежкото в случая беше, че 137 човека, включително и тези, които са на море в момента, ми се обадиха да ме питат "абе, кво става със заплатите". Ми... х** става, кво да става.

 

Искам шоколад.

Link to comment
Share on other sites

Аз не критикувам клиента, ако текста е пълен бом-бок, просто пращам клиента да си търси някакви граматични и правописни сапьори другаде, аз не съм учителка по правопис. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Зависи в/у коя част от тялото... Дупе - шоколад, цици - сметана, крака - по избор.

 

Ама натурален или от някой производител като Милка примерно? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ама натурален или от някой производител като Милка примерно? :lol:

Милка - не... течен на нукрема или финети по-може ;)

Link to comment
Share on other sites

За твоя ли? Още не са измислили такива разфасовки! :lol:

 

Clever... not ! Сериозно питах щото тва за дупето и циците не го знаех :bgrin:

 

@Curunir wtf dude тва като го пуснах и майка дойде на паника да пита кво става :lol:

Link to comment
Share on other sites

BGuardian - това е ... мелачка!

 

Освен това, специално за Psychosis и Скорпиона - току що установих, че в Obliv, fence-a на гилдията на крадците в Брума продава шперцове, по 100 броя макс, без модове. Така че явно великите ви, прехвалени дизайнери, които знаят какво искат и какво е най-добро за ХАРДКОР играчи като вас, които не искат да чийтят, също са решили да направят шперцовете по-лесно достъпни. Сега внезапно какво се получава - дизайнерите са ламери, защото правят всичко лесно, или аз съм прав като се оплаквах, че шперцовете много се чупят и трудно се намират? Щото трябва да е едното от двете! :D

Link to comment
Share on other sites

Откровено казано Курунире показва че си ТОТАЛЕН леймър :bgrin: , след като след толкова игра чак сега си открил нещо, за което си ползвал допълнителна помощ. Именно затова се играе без разни "помощници", за да се изпитат истинските условия, трудности и ситуации в играта, които тия пусти леймъри дизайнерите ( :D ) са заложили в нея. Ако си беше играл нормално и беше търсил, може би по-рано щеше да откриеш кой и къде продава шперцове, не мислиш ли?

Link to comment
Share on other sites

Е Рапторе, те са 1500 NPC-та, разхвърляни върху десетки квадратни километри земя, сгради и подземия, как да уцеля кой е? :D

 

Например master trainer-а на едната магическа школа е един гущер, който живее на един дюшек на брега на морето. Проблема е, че той почти не спи на тоя дюшек, а през огромната част от денонощето плува на майна си райна в дълбокото на езерото. И за да го накараш да те тренира, трябва първо да го намериш само докато плува, ако го завариш на сушата изобщо не ти излиза опция, че е trainer. И просто... чукни! :D

 

[Edit] Има един основен проблем с Oblivion, който повечето хора не разбират, просто защото не са се замисляли върху тоя въпрос. Oblivion e прекалено голям, чувствително по-голям от всичко друго в жанра, като обем, площ и вероятности. Нелинейната игра също прави нещата още по-сложни. И докато в един Fallout, Baldur's Gate, дори Gothic, нещата за правене и възможните комбинации и случващи се неща са малко по-контролируеми и ограничени, в Obliv просто заради обема на света, героите, предметите, магиите и взаимодействията между всичко това, заради цялата система, се пораждат прекалено много възможности, които дизайнерите няма как да предвидят и полират докрай. Затова има и модове. Може да звучи много странно, но аз честно казано изобщо не бих играл Ob без модове, защото в чистия вариант има толкова много недомислици, че чак се замайвам.

 

Само 5-6 примера за модове, които оправят или добавят неща, за които дизайнерите не са се сетили или не са имали време:

- прозорците на сградите в градовете и селата нощем светят, както и би било нормално, ако вътре живеят хора.

- случайните крадци и бандити по пътищата спират да качват левел заедно с героя ти, за да се избегнат картинки от сорта на - всеки втори разбойник, който напада хората за 10 пари, е облечен в броня за 10 000 пари.

- повече благини в атмосферните условия, по-разнообразни видове време, мушици и птички.

- чувствително по-красива вода.

 

Като почнем от подобни и стигнем до модове, които оправят нивото на камерата като героя ти седне някъде (в оригинала нивото на очите остава същото както и като си прав) и такива, които ти дават да отпуснеш тетивата на лъка, без да изстреляш стрелата, ако целта ти се скрие или се откажеш (вместо винаги да трябва да стреляш в краката си и после да си събираш стрелите, ако се откажеш да пуснеш към целта).

 

Идеята е, че цялото нещо просто е прекалено ГОЛЯМО и има прекалено много комбинации и ситуации и екипа дизайнери просто не може да измисли всичко. Затова има и редактор и модове. [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

Какви модове използваш бе курунире , щом оправят такива досадни неща и аз да си ги сваля .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Много са Стенли, довечера като се прибера мисля да преинсталирам, щото всичко се задръсти много грубо вече от тествани, ползвани и все още активни модове, папката ми е около 15 gb вече. Като се прибера ще дъмпна един списък на директорията с модовете на zip и ще ти пратя на PM. От там, ако искаш мога да ги сложа в един rar и да ти ги пратя накуп, без по-големите, или ти да си избереш което ти хареса и да си ги намериш на tesnexus.com .

 

За начало: http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Must_Have_Mods

 

П.С. За какво говорим изобщо, погледнете НЕОФИЦИАЛНИЯ пач за Obliv, правен от феновете, ето ви маааааалък списък с оправени бъгове:

 

http://www.baldurdash.org/TESOblivion/UOPFixList.html :lol: :lol:

 

Дизайнерите не са богове, не могат да огреят навсякъде.

Link to comment
Share on other sites

Разбирам какво искаш да кажеш, но пък в крайна сметка това е идеята в играта - много възможни комбинации, нелинейно развитие и респективно - много много време за прекарване пред нея. Обливиън не е игра за една вечер или за една седмица и това трябва да е ясно на всеки, който се захваща с нея. Ако имах време и аз бих се задълбал, но още след като я тествах осъзнах, че няма как да стигна далече. Отдавна не се заигравам толкова, а и покрай Lineage нищо друго не играя. Поне не сериозно.

 

И нека не бъркаме графични модове с такива, които ти "помагат" в играта. Разбра се че щом може да се подобрят нещата визуално, то това е в позитивна посока. Но да се помага с другото - не смятам за правилно.

Link to comment
Share on other sites

Какво е това? Някакъв тип ромски баптизъм или...?!

 

В този ред на мисли много ми се ще да видя пражкият Khamoro Roma Festival :music

 

Edit: Да, може би повече се доближава до евангелистките прояви. Всъщност не знам какво е, но съм твърде против хората да пилеят пари и най-вече време, разчитайки на такива болни индивиди.

Link to comment
Share on other sites

Biboca

Garagem

Favela

Fubanga

Maloca

Bocada

Maloca

Bocada

Fubanga

Favela

Garagem

Biboca, Porra !!!

Ze Do Caixao

Zumbi

Lampiao

 

Чудно ми е на какъв език е това и какво значи :huh:

Някой някакви идеи ? :bgrin:

 

Едит: 700 поста !

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...