Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
:lol: Преводачката на "Хари Потър и даровете на смъртта" се казва Емилия Масларова.
Link to comment
Share on other sites

:lol: Преводачката на "Хари Потър и даровете на смъртта" се казва Емилия Масларова.

 

дано е поне малко по-добра от адашката си...нали са две различни, или просто г-жа маслалова е всестранно надарена личност :D

 

бтв-днеска ми е супер ден, няма да кажа защо :woot

Link to comment
Share on other sites

Vampire the Masquerade Bloodlines > Oblivion

 

Troika по принцип си знаят работата, вярвам, че вътре има хубава механика и история, но продукт, който ми се рекламира с разсъблечена тийнеджърка-курва-вампир-goth на кутията си малко нещо... Мисля, че всички знаем кои са целевите купувачи и публика. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Troika по принцип си знаят работата, вярвам, че вътре има хубава механика и история, но продукт, който ми се рекламира с разсъблечена тийнеджърка-курва-вампир-goth на кутията си малко нещо... Мисля, че всички знаем кои са целевите купувачи и публика. :laughing:

 

Това не прави играта лоша нали? :rolleyes:

Едит: а и всички знаем че голото продава :Р

Link to comment
Share on other sites

Другата музика която слуша всеки чалга маняк е ретро... ;) Бях един път в тоя занзибар и май с него ще си остана... Общо взето единсвените барове с най-малко селяния в Пловдив бяха Санто и Плазма до преди две години и нещо...

Аз пък като един ретро маняк от вчера слушам някакво адско изпълнение (концертно) на The Memory Remains и хич не съжалявам, че не слушам чалга. Всъщност, ако не ми омръзне скоро ще съжалявам, че съм си изгубил слуха :lol:

 

абе някой ша ми прати ли снимка на лс на фарел...толкова тъпотии се изписаха и ся пак нещо такова, а аз май съм мярвал нейна снимка и даже бих казъл, че момичето не е ама абсолютно нищо особено :blink:

И те така... То в тоя форум няма да е за първи път прекаленото превъзнасяне на дадено момиче справка -> JIS и приятелката му :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

абе някой ша ми прати ли снимка на лс на фарел...толкова тъпотии се изписаха и ся пак нещо такова, а аз май съм мярвал нейна снимка и даже бих казъл, че момичето не е ама абсолютно нищо особено :blink:

link

Link to comment
Share on other sites

След продължително зяпане заключих, че подписът на w00x е гениален.

 

stopthat-vi.gif

 

Просто много ме радва :) Не знам защо

Link to comment
Share on other sites

 

ако беше дал и втори линк с извадки от Конституцията на България и частта за правата на гражданите, щеше да е интересно...сега е просто плоска шега ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе тия ирландци говорят ужасно, ужасно, ужасно...

Толкова ужасно, че се чудя днес ли съм на работа, или в четвъртък...Трябваше още едно време да науча дните от седмицата....

Link to comment
Share on other sites

Аз пък като един ретро маняк от вчера слушам някакво адско изпълнение (концертно) на The Memory Remains и хич не съжалявам, че не слушам чалга. Всъщност, ако не ми омръзне скоро ще съжалявам, че съм си изгубил слуха :lol:

 

 

И те така... То в тоя форум няма да е за първи път прекаленото превъзнасяне на дадено момиче справка -> JIS и приятелката му :laughing: :laughing:

Дай да я видим тая приятелка на JIS вече няколко пъти става въпрос за нея :D
Link to comment
Share on other sites

Това трябва да бъде излъчвано по всички телевизии на равен интервал от време.

 

Въпросът не е да се насажда страх от показването на носа навън. Всеки трябва да си поеме отговорността за поведението на пътя, защото собственото здравословно състояние и живот, както и тези на другите участници в движението, зависят от някакви неща от сорта на отнемане на предимство, превишена или несъобразена с пътната обстановка скорост и пр. и пр.

Link to comment
Share on other sites

И да можем всички да живеем в постоянна депресия и страх като си покажем носа навън? Клиповете се ненужно детейлни и груби. Да, естествено, че става почти точно така, но не е нужно да се показва по тоя начин. А и не вярвам дори това да подейства на волския ни народ.

Link to comment
Share on other sites

Работата е там, че всички сме на принципа - "Докато не ми се случи на мен, няма да обърна особено внимание на ...". Заместете многоточието с всеки мащабен проблем и воала.

Link to comment
Share on other sites

На мен всъщност ми се е случвало, бях на легло седмица, но нищо страшно, баща ми - месец в болница, майка ми - 7-8 месеца в болница. Може би затова не съм и особено ентусиазиран да карам кола. А като се ударихме баща ми караше с 40-45 км...

 

Това, което ми е любопитно е, хората, които карат като лунгури, нямат ли някакъв естествен вътрешен инстинкт за самосъхранение, като знаят, че нито са професионални състезатели, нито са сами на пътя, не знам, едно елементарно човешко шубе не ги ли хваща, било то и за самите тях?

Link to comment
Share on other sites

Не защитавам неразумните шофьори, но в една от показаните ситуации шофоьорът няма време за никаква реакция (влюбеното момче с СМСите). Стига сме обвинявали само тях! Пред колата ми са пресичали най-нагло пешеходци (видимо здрави, в разцвета на младините си), като светофара пред тях току-що е светнал червено за тях и зелено за мен... :angry1 Това говори и за тотална липса на култура на пешеходец, т.е. той българинът не знае как да ходи (разбирай - пресича), а се качил и кола да кара. Но ако шофьора е отнесъл или закачил лекичко пешеходец, който пресича на червено, или изобщо се хвърля нарочно под колата му - законът разказва играта САМО на шофьора. Защо? Защо няма глоби и наказания и за пешеходци, които нарушават правилата за движение по пътищата? Нали всички сме на една сцена? Винаги съм била и ще съм на мнение, че когато си зад волана трябва да мислиш като пешходец и обратното. :angry1

 

Имаше май в темата за катастрофите материал от софийскте камери за наблюдение от ключови кръстовища. Гледайте го и вижте, че огромна част от тези инциденти са по вина на безумни пешеходци!!!

Link to comment
Share on other sites

Не защитавам неразумните шофьори, но в една от показаните ситуации шофоьорът няма време за никаква реакция (влюбеното момче с СМСите). Стига сме обвинявали само тях! Пред колата ми са пресичали най-нагло пешеходци (видимо здрави, в разцвета на младините си), като светофара пред тях току-що е светнал червено за тях и зелено за мен... :angry1 Това говори и за тотална липса на култура на пешеходец, т.е. той българинът не знае как да ходи (разбирай - пресича), а се качил и кола да кара. Но ако шофьора е отнесъл или закачил лекичко пешеходец, който пресича на червено, или изобщо се хвърля нарочно под колата му - законът разказва играта САМО на шофьора. Защо? Защо няма глоби и наказания и за пешеходци, които нарушават правилата за движение по пътищата? Нали всички сме на една сцена? Винаги съм била и ще съм на мнение, че когато си зад волана трябва да мислиш като пешходец и обратното. :angry1

 

Имаше май в темата за катастрофите материал от софийскте камери за наблюдение от ключови кръстовища. Гледайте го и вижте, че огромна част от тези инциденти са по вина на безумни пешеходци!!!

 

ша внимаваш не ами, пушек ша се вдига!!!

 

и да на теб закона ще разкаже играта, ти на кой искаш? на пешеходеца, чиято единствена защита е твоята навременна реакция. ами естествено, че шофьора ще е виновен, кой да е виновен? може да пресича неправилно, но това не е извинение за шафьора да не внимава. някой пешеходци са камикадзеда - да, добре. и какво от това, дай да ги избием, щото на някой му пречело набиването на спирачки на пешеходните пътеки, което между впрочем не се случва - ако не се напънеш - ще си чакаш догодина на тротоара. ай стига, че почвам да се дразня, пък не обичам да си тръгва кофтич от работа :)

Link to comment
Share on other sites

ша внимаваш не ами, пушек ша се вдига!!!

 

и да на теб закона ще разкаже играта, ти на кой искаш? на пешеходеца, чиято единствена защита е твоята навременна реакция. ами естествено, че шофьора ще е виновен, кой да е виновен? може да пресича неправилно, но това не е извинение за шафьора да не внимава. някой пешеходци са камикадзеда - да, добре. и какво от това, дай да ги избием, щото на някой му пречело набиването на спирачки на пешеходните пътеки, което между впрочем не се случва - ако не се напънеш - ще си чакаш догодина на тротоара. ай стига, че почвам да се дразня, пък не обичам да си тръгва кофтич от работа :)

 

Аз си внимавам и на ПЕШЕХОДНИТЕ ПЪТЕКИ се оглеждам по три пъти преди да мина с колата, колкото и смешно да ти звучи. Ама като ми изскочи в последния миг и не от пешеходна пътека я кажи какви спирачки да имам, че да не го отнеса? :angry: Времето ми за реакция (моето и на колата с ниска скорост) е около минута - достатъчно че да е полегнал на предния ми капак. А неговото за реакция е три пъти по малко. Що пък аз да съм виновна, а? И на говоря за деца (там няма оправдание), а за зрели индивиди. А що да се напъваш на места дето не ти е позволено пресичането? За същото време в което се напъваш ще извървиш разстоянието да първото най-близко място за пресичане, ама на! тука ша е, щото магазина е отсреща и ще ми се изтъркат обувките... :angry1 Не искам да споря - само казвам, че ако сам не се пазиш в БГ няма кой да те пази. А, и аз като тръгна да пресичам на пешеходна пътека що хората спират веднага, незнам, ама не е заради късата ми пола май :devil

Link to comment
Share on other sites

Времето ми за реакция (моето и на колата с ниска скорост) е около минута

Препоръчвам ти да не правиш нищо сама :lol:. Дори не влизай да се къпеш сама.

Link to comment
Share on other sites

Фродо, ако блъснеш такъв неразумно пресичащ човек, не можеш ли да излезеш с довода, че той нарочно се е хвърлил пред колата? В смисъл, има ли такива вратички в закона?

Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам ти да не правиш нищо сама :lol:. Дори не влизай да се къпеш сама.

 

Някъде четох, че времето на мозъка да анализира ситуацията и да подаде сигнал, после организма да реагира, после колата да вземе да спре (барабар със спирачния път) ... хм, ся като го написах тази минута наистина ми се вижда много... Добре де, Ванка, не е толкоз много...Исках да кажа в смисъла на текста, че е ДОСТА по-дълго за шофьора отколкото за пешеходеца! Така става ли? :D

 

А за къпането наистина не е ХУБАВО да се къпя сама ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...