Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Абе не знам кой постоянно се оплаква, че от работа само се става гърбав, но не се печелят пари и затова цялото това упражнение с многото работа просто няма никакъв смисъл, ама карай...забрави.

Link to comment
Share on other sites

 

Аз нещо смятам различно... :) Особено като се гледа и графиката, която показа vinyl_master по-рано, според която трябва да взимаш 260 000 на година, за да можеш да си позволиш ипотеката за апартамент/къща.

Дам, пиша глупости, не ми обръщайте внимание, че отстрани се подготвям за релийз на новият ни redhat satellite :D

Просто при нас 80К крони е всъщност месечна заплата, та по навик умножих на Чефо 80-те К по 12 ... :D

 

Проблема е, че явно тия позиции са само за местни. Апък без тия позиции, не може да се тръгне нагоре по веригата. Това е малко като някой да обяснява как средна заплата 600лв за някой град е достатъчна при минимален наем от 500лв. Така го виждам аз случая с Yelp.

 

Е за това има шернати апартаменти. 

Ще мина малко в чешка валута, че не ми се смята в момента. Но в Бърно примерно хелп деск ще взима около 18К крони чисто на месец, при наем на едностаен апартамент от поне 10К крони. С останалите 8 трябва да живее. В същото  време стая в апартамент ще му струва 5К (+/- 400 лева) .... Ами негов си е избора какво ще прави. 

Като тези 18К са хубава заплата  в Кауфланд примерно, или за секретарка. Та тези хора трябва да живеят със семейства при същите наеми, докато хелпдеска поне има шанс за развитие в бъдеще. Такива проблеми няма само в Сан Франциско

Link to comment
Share on other sites

Няма как да дълбая и коментирам повече без да знам конкретни детайли, а в момента не ми се рови колко са наемите в и около Сан Франциско.

Link to comment
Share on other sites

Не гледам коментарите, защото не ме интересува мнението на други хора по въпрос, по който и аз мога да имам мнение. Или ако другото мнение е повече, то това автоматично го прави правилно и аз трябва да се съглася? Кой после хули комунизмът... Ако ще си правя извод за една случка по коментарите под статията - направо спирам Интернета.

 

Нещо ми преиначаваш думите и не гледаш какво пиша. Добре де. Няма да е тя. Всички си правят сметка и решават, че не могат да си позволят живота в Сан Франциско. Кой ще я заеме точно тая позиция в Yelp? Или ще седи вакантна и ще могат да я работят само местни?

 

Като не те вълнува чуждо мнение защо изобщо го прочете нейното и ми го даваш за пример тогава? Щото то ти отърва а останалите мнения - не, нали? 

 

Сега за това кой ще заеме позиция в Yelp - ми явно има желаещи, но само на нея не й отърва. Редно е човек не само да има претенции ами и нещо насреща да може да предложи.

 

Намерила лека и сладка службица в Yelp ама иска още - ми като иска да се хване на 2ра работа, ама това не й го проумява тъпата кратуна ами мрънка, че искала по-висока заплата. Ми не става така.

 

Ангеле, дори не знам какво визираш, ама като спомена YELP и се сетих какво публикува една моя позната от Америка преди известно време. Дали не става въпрос за същата ПИКЛА

За същата става дума

 

Нещо много бъркате. Абсолютно подкрепям Ангел. Айде аз да ви дам конкретни цифри от реален човек. 100 бона заплата ПРЕДИ ДАНЪЦИ. 3 бона наем на месец, за да не му се налага да живее в Колорадо и да бачка във Фриско. Смятайте. Като минеш през данъчните тия 100 станаха 80.

 

Е и? 100 бона заплата преди данъци в Колорадо Спрингс не е кой знае колко зле. Сега мрънкане като "ама аз работя като касиерка в магазин на минимална работна заплата и парите не ми стигат" са меко казано смешни. Ми да беше учила ма!

Link to comment
Share on other sites

Казах го за сравнение. От бачкане общо взето не вдига глава. Плаща цената за тия 100 големи зелени. Аз пък не мисля, че с толкова пари единственото, което трябва да знаеш е работа. Трябва да можеш и да почиваш и да се зарадваш на тия мангизи иначе - мерси съм. ;)

 

Чефо, когато натрупаш достатъчно кинти да ги инвестираш и те да работят за теб може и да си позволиш да почиваш по 3 пъти в годината на Хаваите. Докато си наемен работник като мен и теб или бачкаш яко за да си заслужиш заплащането или си гледаш кефа и получаваш по-малко. Така стоят нещата. Това с "бачкам по малко и получавам по много" го няма никъде. 

Това е малко като някой да обяснява как средна заплата 600лв за някой град е достатъчна при минимален наем от 500лв. Така го виждам аз случая с Yelp.

Ами явно ще си намериш съквартирант и ще си делите наема на някой малък апартамент. Аз също искам да мога да си позволя мезонет от 200 квадрата с гледка към реката или къща 500 квадрата на Белащица и дори мога да го взема на кредит. След това да почна да се оплаквам колко са мизерни всичките ми клиенти и не ми дават достатъчно за да си плащам наема и да мога да си позволя да карам и мерцедес S класа... 

Link to comment
Share on other sites

Абе вие тия американски заплати за нищо ги нямате. $100К заплата в щатите е непосилно нещо за изключително голям брой американци. Median HOUSEHOLD (подчертавам, HOUSEHOLD) income е около $54К. Та тия $100-$200К са си нещо, което доста милиони американски семейства (не индивиди) никога няма да видят през живота си.

 

ПП. Ето ви любопитна информация от наше село. Тази съборетина на снимката (280 квадрата) е била листвана преди няколко седмици за $3.188 милиона, като онзи ден е била продадена за $4.19 милиона, демек с повече от милион над листваната цена при приключване на битката за наддаване.

 

 

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Най-смисленото нещо, казано последните 2 страници относно заплащането в САЩ. Дано дедо и другите ай ти-та го видят. А тая къща е подигравка за 4 милиона. В момента се прави къщата на шефа. Покрива е 5800 квадратни фита, има външен басейн, гараж за 3 коли, 2 етажа и мазе, което има спалня, фитнес и кинозаличка. Всичко това около милион и 300к долара. От къде знам ли. Ами половината са мои сметки и още ми трепери задника

Link to comment
Share on other sites

А тая къща е подигравка за 4 милиона.

Според мен е чиста лудост и безумие, но който има милиони, да си ги троши (в случая всички наддавали за тази съборетина са играчи с кеш, а не с ипотечни заеми). Последните балъци качили се на тази каруца обаче ще издухат яко супата. Въпросът е, че никой не може да каже със сигурност кога точно ще стане този номер.

Link to comment
Share on other sites

При положение, че живях в същата до преди месец и то на къл дьо сак с огромен двор - беше продадена за 330 хилки последно през 05та.

Link to comment
Share on other sites

Това, че цената е безумна е така. От друга страна ела да погледнеш на какво заприлича Мараша. Едни 5-6 етажни кооперации една до друга, разделени с тясна уличка и паркирани коли от едната че и от 2те страни. Ако имаше някакво кадърно законодателство и се спазваше сигурно шеще да е пълно с 2-3 етажни къщи, но пък цената на квадратен метър щеше да е доста по-различна от тази на сегашните апартаменти. То няма как хем уя вътре ем девойката девствена...

Link to comment
Share on other sites

Това, че цената е безумна е така. От друга страна ела да погледнеш на какво заприлича Мараша. Едни 5-6 етажни кооперации една до друга, разделени с тясна уличка и паркирани коли от едната че и от 2те страни. Ако имаше някакво кадърно законодателство и се спазваше сигурно шеще да е пълно с 2-3 етажни къщи, но пък цената на квадратен метър щеше да е доста по-различна от тази на сегашните апартаменти. То няма как хем уя вътре ем девойката девствена...

Не, просто града щеше да е по-голям.

Link to comment
Share on other sites

Децата успяха да ми хакнат и на мен варицела... А си мислех, че се размине...

Това ми се случи лани. Идеален момент за наспиване, четене и игране на игри. Една седмица-10 дни айляк.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какъв айляк, но две нощи такава треска ме тресе, че не е истина... А днес вече идва и "украсата"

Link to comment
Share on other sites

Украсата я третирай с Гранулин, от ветеринарната аптека. Топваш клечка за уши в разтвора, нанасяш на обрива и като изсъхне обличаш бельото. Не се връзвай на докторята дето изписват скъпите мазила и антихистаминови Апчета.

ДГД фармацевтичната мафия и подопечните й докторя.

Link to comment
Share on other sites

Най - гадни са тия в косата, стоят и на усещане са като малки цицини.

Аз Фенистил пиех като имах повече сърбеж и нямаше ядове.

Link to comment
Share on other sites

Англия :D

 

Седя и се питам - снощи имаше баси яката буря, имах перфектен обзор към целия фронт, а мен ме домързя да стана и да инсталирам фотоапарата....Тотално ли съм се запуснал или вече остарявам...

 

За нещо такова иде реч...

 

12920363_10206151326402753_3069664937845

Това с каква бленда и скорост си го цъкнал?

Link to comment
Share on other sites

Не, просто града щеше да е по-голям.

 

Града и сега е голям. Сградите щяха да са доста по-високи, а не такива малки симпатични къщички на по 3-4 етажа. 

Link to comment
Share on other sites

Града и сега е голям. Сградите щяха да са доста по-високи, а не такива малки симпатични къщички на по 3-4 етажа. 

 

Е нали искаш сградите да са ниски, а не високи блокове? Ако бяха ниски, града щеше да е по-голям. Като Копенхаген, където рядко има сграда над 3-4 етажа.

Града не е голям. 10-15 минути от Смирненски до края на Тракия без трафик вечер. И това е за население 500 000 човека, че и повече през учебната година.

Link to comment
Share on other sites

Видене, и Мария ли я кара? Т.е. сте тримата болни?

Аз все повече се убеждавам, че имах огромен късмет с безпроблемното ми каране на шарка преди две години. И най-вече, благодаря на Бог, че точно тогава не бях бременна...

Link to comment
Share on other sites

Видене, и Мария ли я кара? Т.е. сте тримата болни?

Аз все повече се убеждавам, че имах огромен късмет с безпроблемното ми каране на шарка преди две години. И най-вече, благодаря на Бог, че точно тогава не бях бременна...

 

Първо беше Радост, след това Мария, сега вече и аз.

Link to comment
Share on other sites

Е нали искаш сградите да са ниски, а не високи блокове? Ако бяха ниски, града щеше да е по-голям. Като Копенхаген, където рядко има сграда над 3-4 етажа.

Града не е голям. 10-15 минути от Смирненски до края на Тракия без трафик вечер. И това е за население 500 000 човека, че и повече през учебната година.

 

Обърках се. За Пловдив ли говорим или за Сан Франциско? Щото одеве аз за С.Ф. говорех.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...