Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Обърках се. За Пловдив ли говорим или за Сан Франциско? Щото одеве аз за С.Ф. говорех.

 

За Пловдив. Защото ти говореше за Мараша. Мараша, Сан Франциско не съм чувал да има. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Специално при нас в Мараша няма нито една нова кооперация, която да не е откраднала 5-ниво, което трябва да е таванско и да не е превърнато в апартамент. Също така всички са или на ниво тротоар, или висят над него... Всичките са в нарушение. 

Link to comment
Share on other sites

За Пловдив. Защото ти говореше за Мараша. Мараша, Сан Франциско не съм чувал да има. :D

 

За много неща говорехме. Правех сравнение

Link to comment
Share on other sites

Uncharted 4 + PS4 = 1000лв има няма ... дали вече не е крайно време да се набутам

На 540 има чисто нов 500GB Jet black, взиман от amazon.co.uk...

Ако те интересува, да те свържа, пък играта ще си я купиш отделно.

 

Но аз бих изчакал PS4K...

Link to comment
Share on other sites

Магданозе, не е моя снимката, такава беше бурята

Ммм добре.Благодаря...Красива буря...и момента...много добре се е получило...Стига да не са добавени тези светкавици...от друга буря...Че човек в днешно време все на софтуерно обработени снимки попада...къде остана удоволствието от суровия кадър, макар и не толкова технически добър...като обработените...

Link to comment
Share on other sites

20 минутна експозиция, съдейки по светлината от уличните лампи,блендата е >f16

Тази снимка е от същата буря онзи ден:


 

 

Вечерната буря над София. Добре че си нося постоянно с мен фотоапарат с 50мм обектив. Вместо статив използвах една масичка...и съвсем случайно бяхме тръгнали към Витоша...абе кеф
smile emoticon

P.S. Малко информация за това как е заснета:
Фотоапарат Sony A7S
Преходник Metabones от Sony към Canon
Обектив Canon EF 50/1.4
Скорост 13сек.
Бленда f/9
ISO 200

 

Link to comment
Share on other sites

Децата успяха да ми хакнат и на мен варицела... А си мислех, че се размине...

 

Аз предени няколко години я изкарах и направо ме размаза! Както не се разболявам по принцип и не вдигам температура, тогава вдигнах 40 градуса и ми стоя 39-40 около 4-5 дни, с брутална мускулна слабост и надуто гърло...

Това ми се случи лани. Идеален момент за наспиване, четене и игране на игри. Една седмица-10 дни айляк.

Какъв айляк бре човек на мен ми беше отвратително зле, не можех и да заспя - всяко преглъщане ми се струваше все едно гълтам пирони

 

Ментолов спирт охлажда и успокоява.

Ментолов спирт и още едно бяло мазило, ама не помня как се казваше помагат

Link to comment
Share on other sites

Мазилата ги знаем, като най-старото е шикерена вода, Сашо - майната им на мафията....  :grin:

 

Треската спря след втората нощ, снощи се събудих само веднъж да видим тази вечер как ще е... Отделно съм заприличал вече на Фреди Крюгер, но засега не изпитвам дискомфорт от това... Дано не се усили в идните дни...

Link to comment
Share on other sites

Мазилата ги знаем, като най-старото е шикерена вода, Сашо - майната им на мафията....  :grin:

 

Треската спря след втората нощ, снощи се събудих само веднъж да видим тази вечер как ще е... Отделно съм заприличал вече на Фреди Крюгер, но засега не изпитвам дискомфорт от това... Дано не се усили в идните дни...

Дано аз като малък съм карал някаква или две даже и помня, че супер леко си ги прекарах - стоях и си цъках на Сегата 1 седмица, а тоя път бешеее  :busted2:

Link to comment
Share on other sites

Чакай сега - варицела не може да те повтори... Освен да си карал и морбили... 

 

Няколко души ми разказаха кошмарни истории за прекарване в по-напреднала възраст...

Link to comment
Share on other sites

Заподозрях аз за блендата, че ще е над 11, но за експозицията не бях сигурен...Определено ще чакам и аз буря над Пловдив....с мръзна газ ще се изнеса над Марково..да видим...

Link to comment
Share on other sites

Варицелата (същият вирус) при положение, че е изкарана веднъж може да повтори при определени условия, най-вече слаб имунитет и тогава се води херпес зостер, което пак не е проста работа и си иска доктор. Случва се при стари хора.

Link to comment
Share on other sites

Херпес Зостер е друг вирус, който също е еднократен доколкото чух... 

 

Мамка му, пак ме втриса...

 

ЕДИТ: Сега прочитам, че е една причина с различни изяви...  

Link to comment
Share on other sites

Чакай сега - варицела не може да те повтори... Освен да си карал и морбили... 

 

Няколко души ми разказаха кошмарни истории за прекарване в по-напреднала възраст...

Не не друга шарка съм карал като дете, не варицела :) Иначе това херпес зостер го кара майка ми наскоро и беше доста кофти, на обезболяващи, защото чувстваш пареща болка по засегнатите нерви...

Link to comment
Share on other sites

Херпес зостер зависи коя клечка изтеглиш.

Дългата- малко мехури придружени с дискомфорт и сърбежи. Нищо страшно.

Късата- много е дълго. Я на легло с килограми обезболяващи без полза от тях, изкривявания от болка. Молиш се да умреш та да спре.

Кой каквото си изтегли.

Link to comment
Share on other sites

А у нас събираме помощи за да крепим най-голямата астрономическа обсерватория в Югоизточна Европа...

Link to comment
Share on other sites

А у нас събираме помощи за да крепим най-голямата астрономическа обсерватория в Югоизточна Европа...

 

А хората, работещи там, получават смешни заплати. Ентусиасти един вид. Няма да се оправим скоро...

Link to comment
Share on other sites

А у нас събираме помощи за да крепим най-голямата астрономическа обсерватория в Югоизточна Европа...

Нали точно Тиквата се беше изръсил с някаква уникална глупост по повод работата на астрономите в Рожен. То не е асфалт да го положиш и след това да се пъчиш с рязането на лентички на всеки километър.

Link to comment
Share on other sites

Да, Цар Тиква. Имам дружка, която работи буквално за чест и слава там...

Ето ви малка част от изявите и. За пари, които не взимат и хигиенистите в някои по-големи компании...

http://digitalkidz.eu/speaker/rosa-victoria

http://www.btv.bg/video/shows/tazi-nedelia/video-sabota/teleskopat-habal-s-25-godishen-jubilej.html

http://bnt.bg/part-of-show/buditelite-ot-rozhenska-observatoriya

 

Ама българина го боли за наука... А без наука, всички знаем кво става...

 

Ред. Аз сериозно се замислих преди около месец да взема да се договоря с един-двама приятели да им оправим поне сайта, безвъзмездно, щото е ташак работа...

Link to comment
Share on other sites

Ей така се приземява първа степен на ракета с височината на 12-етажна сграда насред бурен океан на клатушкаща се платформа. :bowdown:

 

https://www.youtube.com/watch?v=RPGUQySBikQ

Каква технология се използва за тази процедура? Нещо новоизобретено ли е? Интересно ми е дали не е можело да се направи и преди много, много години, ако някой просто беше го решил.

Link to comment
Share on other sites

Цял месец чакам да видя кръстника да каже нещо за екзомарс ама май само с чакането си оставам. То дори хубаво, че има бг прибор, че и в медиите нямаше да има нищо. С едно изречение, мисията към марс от руснаците, ще изпробва подобно кацане в пустинна буря на марс. Апарата потегли на 12 март. Не ми се мисли, ако се обърка нещо каква помия пак ще се изсипе.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...