Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ангеле, не говори глупости. Ако приемат закона за национална гвардия, щеш нещеш всяка година ще ходиш за по месец-два да обикаляш баирите... Ама кой ще ни разреши на нас да имаме армия. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ангеле, не говори глупости. Ако приемат закона за национална гвардия, щеш нещеш всяка година ще ходиш за по месец-два да обикаляш баирите... Ама кой ще ни разреши на нас да имаме армия.

Ами чудесно. Но аз дори днес съм на работа, та 2 месеца да отсъствам, редом с всичките ми колеги, които не да минали служба е немислимо.

 

@Godfather: точно за моя набор я махнаха.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, да....Няма немислими неща, особено в страната на неограничените възможности.

Link to comment
Share on other sites

Какъв е смисълът на такава гвардия? Не се заяждам, интересно ми е да знам. Колко ефективна ще е при нужда, ако е съставена от хора с минимална подготовка, привлечени против желанието им? От каква полза ще съм аз например с мобилността си на гардероб и зрението си на къртица?

Link to comment
Share on other sites

В една съвременна армия има място за всеки, не е нужно да скачаш като катерица и да виждаш като ястреб. Но не и в българската, кьорави и сакати не взимат...щото те са друга категория хора..и не могат да стрелят, тичат или оперират на компютър, или пък радиостанция, или радар... Като цяло въпроса е спорен и мнения много, но все пак би било добре да има някакво събитие веднъж в годината за дестина-петнадесет дни.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, да....Няма немислими неща, особено в страната на неограничените възможности.

Аз не казвам, че държавата не може да го направи, а че е не мислимо за фирмата, в която работя.

 

П.П. Честита Нова Година и от мен. Да сте живи и здрави.

Link to comment
Share on other sites

Аз не казвам, че държавата не може да го направи, а че е не мислимо за фирмата, в която работя.

Щом могат да дават 20 работни дни отпуска (което е цял календарен месец егати), още 10 ще ги преглътнат ако военните им преведат съответната сума обратно (примерно)

 

Аз цял календарен месец не съм почивал сигурно от 10 години ама то е защото съм капиталист а не работник...

 

 

Специално за Виден: https://www.kaldata.com/%D0%98%D0%B3%D1%80%D0%B8/WoW-%D0%B8%D0%B4%D0%B2%D0%B0-%D0%B2-8-%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B2-%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B8%D0%BC-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D1%8F%D0%BD%D1%83%D0%B0%D1%80%D0%B8-96731.html

Link to comment
Share on other sites

Че то останаха ли ни родове войски, та да се правят и такива запасняшки или гвардейски сборове? Или и нашето ще бъде като сборовете на швейцарския.... флот? Аре стига глупости молим. Държавата (по разбираеми причини) няма пари да обезпечи материално и сегашната смехотворна "армия", а кво остава за още няколко хиляди дембели годишно?

Правилният подход е да се върне задължителната, наборна служба с единствено отбранителна концепция (което обаче няма как да стане), а не да се разиграват сегашните шаради. И като казвам отбранителна, имам предвид справянето с природни бедствия и оказването на активна помощ на населението, както и опазването на вътрешния ред в държавата. Хем малките говедца ще получават навременна представа що е то дисциплина, хем редица паразитни ведомства и службици ще изчезнат.

А то сегашното какво е!?! Изпращат български момчета да защитават националните ни интереси в... Авганистан? В... Ирак? На пичка си майчина може би? ...при това за пари, които излизат от джобовете на всички ни... Аре молим. Американските интереси да си ги защитават американците!

Link to comment
Share on other sites

Трябва само да се изучава дисциплина в училище за "Борба с природни бедствия" и да има един 2-3 седмичен лагер, като "военното" едно време да се учат децата да оцеляват, без никакви военни глупости.

Link to comment
Share on other sites

Ъхъ и кой после ще накара изучавалите тази дисциплина да се съберат в достатъчно количество, че и да ги съоръжи с нужната техника, когато това е нужно???

Link to comment
Share on other sites

Друго се чудя аз, защото като се заговори за връщане на казармата в какъвто и да е вид бая народ изкача с вой и неодобрение, не го разбирам това!? Имате страхове ли, че по няква луда причина ще ви накарат да си искарате службата ли, какво точно се случва?! Лошо в казармата няма да видите, освен ако не искаш да ти е лошо. Поне аз така бях. И съм ЗА връщането на някваква редова служба, била тя и 3 месеца.

Link to comment
Share on other sites

Ами бат Ицо пак опитва да го раздава като експерт по ВСЕКИ дискутиран въпрос... :laughing:

Експерти по този въпрос тук едва ли има... Просто споделяме мнения... Къде обосновани, къде не....

Link to comment
Share on other sites

Ами бат Ицо пак опитва да го раздава като експерт по ВСЕКИ дискутиран въпрос... :laughing:

 

Не. Просто изказвам ЕКСПЕРТНО мнение :) Не е задължително да е едно и също с твоето, но да не забравяме, че винаги мога да те бия с опита си. Или ти мен :)

А бат ти Ицо освен всичко е и о.р., така че ми се позволява да имам мнение по този въпрос!

Link to comment
Share on other sites

Трябва само да се изучава дисциплина в училище за "Борба с природни бедствия" и да има един 2-3 седмичен лагер, като "военното" едно време да се учат децата да оцеляват, без никакви военни глупости.

Аз лично съм абсолютно против това нещо да се изучава в училище, като се има предвид нивото на образованието.

Link to comment
Share on other sites

Като подкрепям изцяло gado с мнението му от #85891 ще допълня,че една от основните ползи е да се вкарат момчетата-мъжете,във враждебна среда и да се научат да оцеляват във всеки един смисъл и основно на цивилизационно ниво.Доколкото имам впечатления днешните мъжаги считат,че са узрели и постигнали ВСИЧКО (WTF?),когато добият "приличен" вид от фитнес занимания и/или са надделели дори и физически при посещението си в някоя кръчма/бар в себепоказването за някоя мацка.Обаче на фронтовата линия дори не е Ирак/Афганистан/... ще напълнят гащите.Просто извън себе си те не виждат някаква друга ценност.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък мисля, че не е необходимо да слагаме всички "мъжаги" под общ знаменател! Всеки който си има деца да си ги възпитава както си иска! Писнало ми е от мъже на които най-значимото изживяване е било казармата. Не спирам никой да става войник, но моля не задължавайте всеки да бъде войник!

Link to comment
Share on other sites

А във останалите държави, за тамошните частни фирми е мислимо?

Държавата казва и точка.

 

Кои са тия държави дето ще ме накарат на 29 години да си напусна работата и да се върна да карам казармата, която е трябвало да карам преди 10 години. Преди да започна какъвто и да било житейски път. Дали сега ще ме научи на същите ценности, на които щеше да ме научи като бях на 18? Силно се съмнявам.

 

А djadomraz нещо не можах да го разбера. Искаш да ми кажеш, че аз трябва да лиша себе си от 20 дни отпуска (тая година съм взел 5), за да отида и да си губя времето с комплексите на трети лица?

 

Доста идейно. Що ти не си пуснеш целия персонал да ходи да си отбива службата за 1 месец, пък било то и за платен отпуск, който им се полага?

Link to comment
Share on other sites

И аз съм ЗА казармата, било тя 3 или  6 месеца, повече не е нужно, но да се изгради дисциплина, отговорност и взимане на правилни решения. Също така да се научат, че там са едно цяло и при по-сложни ситуации трябва да пазиш гърба на човека до теб и той твоя.

Абе най важното е дисциплината, а за какви работници в какви фирми, нали набираме работници, гледам ги пичлеметата идва работи 2-3 дни  и почва ООХХХ това не било за него изморявал се, пък как само на почивката се пушело и такива неща, и на този човек ще му повериш отговорна работа, след като той самия е безотговорен, липсва подготовката за живота точно от казармата.

Link to comment
Share on other sites

Кои са тия държави

 

 

САЩ, Франция, Унгария, Швейцария, Израел.... Аре моля ти се. Или ше ми обясниш те кви са тъпаци и нищо не разбират от интересите си и от интересите на гражданите си... О, да - и във всички от изброените отклонението от военна служба по една или друга причина се наказва с много солени глоби и затвор.

Link to comment
Share on other sites

САЩ, Франция, Унгария, Швейцария, Израел.... Аре моля ти се. Или ше ми обясниш те кви са тъпаци и нищо не разбират от интересите си и от интересите на гражданите си... О, да - и във всички от изброените отклонението от военна служба по една или друга причина се наказва с много солени глоби и затвор.

 

В САЩ имат задължителна военна служба? Нещо май си се объркал..

Я ми покажи момента, в който военната служба не е била задължителна в изброените държави, но в последствие е станала задължителна, а тези, които са я пропуснали, докато не е била са били задължени да я изкарат. Pls.

 

 

In the United States, conscription, also called "the draft", ended in 1973

Link to comment
Share on other sites

И кво е националната им гвардия според теб? Банда резервисти, които се събират, за да пикаят по полето.

 

Теб няма кой да те вземе в армията, прекалено си изнежен даже за шоферче.

Link to comment
Share on other sites

Не те разбрах нещо.... Военната служба в САЩ е по желание, а имам впечетлението, че просто не разбра какво написах в началото, но реши да минеш с номера с краставицата, за да има какво да напишеш.

Това, че си купувам дреха, която да мога да нося по светло без да ме е срам, през интервали по-малки от 12 месеца, не ме прави изнежен.

Link to comment
Share on other sites

Ти не си ли ходил в казарма? :confused  Смятах те за по-дъртичък. :laughing1:

То и аз, дето и от него и от Атанас съм по-дъртичък не съм я изкарал. Когато дойде един хубав ден и реших да я изкарам, се наложи първо да дам документ, че НЕ СЪМ студент, после почнаха едни безкрайни комисии, е*аха ми мамата с разкарване до София няколко пъти (включително да си взема резултатите от чернодробните изследвания, щото те нямат поща) и накрая ми се заядоха за далтонизма, и така зорлем ме изкараха негоден. Та тогава окончателно се съгласих, че под ФУРАЖка мозък не вирее. И че няма да позволя подобни грешки на природата да ми дават заповеди.

 

Да бе, да....Няма немислими неща, особено в страната на неограничените възможности.

 

...неограничените невъзможности.

 

Писнало ми е от мъже на които най-значимото изживяване е било казармата.
+10000

И аз съм ЗА казармата, било тя 3 или  6 месеца, повече не е нужно, но да се изгради дисциплина, отговорност и взимане на правилни решения.

Защо да караме държавата и разни плоскоглави олигофрени да вършат работата на родителите?

Аз без да съм изкарал казармата винаги съм бил дисциплиниран и готов да поема отгвороност. Което, дължа до огромна степен на баща си. Не мога да разбера защо хората приписват собствените си положителни черти на казармата? Питане към казармените - не отричам положителните ви черти, но защо ги приписвате на казармата? Дали коренът не е някъде другаде? Познавам пикльовци изкарали казарма и сериозни хора, неизкарали я. Не можа всичко с нея да се оправдава.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...