Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Мисля, че ви е време да спрете да живеете в миналото, да разберете, че то няма да се върне и да започнете да се адаптирате.

 

Aз пък искам да върнат "Мелодия на годината"... :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ми не, не се правя. Защо бих се правил на нещо, което не съм, нали така? Или не... чакай....

 

В казармата не ви ли научиха как да казвате нещо, което има реална стойност като изказвате мнение и да се аргументирате, или то тва е само за женчовците?

 

Тебе няма кой да те вземе вече, твърде си дърт за казарма, говорим за младото поколение, на което трябва да се даде малко възможност да се справя само със живота и да не си мисли че всичко дето лети и е розово се яде, и парите мама и тати ги дават до пенсиониране. Не знам за какво продължаваме да спорим за нещо с човек който не го е изпитал и никога няма да изпита. Да види какво е да пише писмо от казармата на майка си и на гаджето си.

Aз пък искам да върнат "Мелодия на годината"... :popcorn:

 

+1  :music

Link to comment
Share on other sites

Ми не, не се правя. Защо бих се правил на нещо, което не съм, нали така? Или не... чакай....

 

В казармата не ви ли научиха как да казвате нещо, което има реална стойност като изказвате мнение и да се аргументирате, или то тва е само за женчовците?

Имам предвид, че си по-глупав, от колкото те мислих...

Аргументирах ли се?

Link to comment
Share on other sites

А djadomraz нещо не можах да го разбера. Искаш да ми кажеш, че аз трябва да лиша себе си от 20 дни отпуска (тая година съм взел 5), за да отида и да си губя времето с комплексите на трети лица?

Не. Че времето, което мобилизираните не работят трябва да се заплаща на фирмите, които са се лишили от техните услуги.

 

Както и че 20 работни дни отпуска ми се вижда много :) 1 седмица лятото и 1 седмица зимата са достатъчни.

Link to comment
Share on other sites

Тия сборове се поемат от държавата, като по никакъв начин не влияят на годишни отпуски, почивни дни и прочее.... И никой робовладелец или мамин пиклю не може да мъца срещу това, след като е уредено законово. Друг е въпросът, че в настоящата ни държава такива неща биха били нужни, точно колкото и трето мъдо.

Link to comment
Share on other sites

Казано на човешки език, няма значение къв си и за кво се бориш - получиш ли честитка - заминаваш.

Ако Украйна ти е единствения пример, то защо не спомена най-важното в случая, а именно, че Украйна е във война и подобни закони са логични, след като няма на кой друг да разчитат за да защитят териториалната си цялост от чуждата агресия. Очевидно имат си съвсем сериозен аргумент за подобно решение. Какъв е аргумента в нашия случай? "Възпитанието" ли?

Link to comment
Share on other sites

 "Възпитанието" ли?

 

Аха, само дето това никога няма да стане. Или поне не скоро.

Доволно пари се точеха там, така че малко почивка.

Link to comment
Share on other sites

Аз продължавам да смятам, че възпитанието е задължение на родителите, не на казарма, училище и т.н.

 

А и някой горе ми изтъкна като "отговорност" изпълнението на заповед. Надявам се да е била неуспешна шега. Не знам, може би аз съм с криви представи за света. Ама и инициативност малко ни липсва, като народ, пък не съм чувал много-много да я възпитават или тачат у свещената казарма. Греша ли, или там веруюто беше "трай си и се скатавай"? Спомням си престоя си във Военна Болница, да тъпанарите ме пратиха там да лежа за една седмица, за да ми изследват черния дроб (както се оказа по-късно нямали хепатитни маркери), та знам к'ви им бяха идеалите на възпитаниците на казармата. Как да скатае, как да изкопчи още една двайска. Как да излъже, че е болен. Все добродетели, които сън не ме хваща, че не е успяла да инсталира и у мен Света Казарма...

Link to comment
Share on other sites

Тоя спор, или поне подобен се водеше преди време. И тогава ви казах, това, което Пешо сега казва - ако чакате на казармата да ги възпита - умряла работа. Келеш ли си келеш оставаш. И какво остава тогава за пиклите? Щот айде дрисльовците ще влезнат в казарма, ама момичетата? Те кифли ли ще останат?

Link to comment
Share on other sites

Не четеш.

 

Ред. Вярно, срокът е само до 25г, не до 29, както в твоя случай, но пак не е малко.

 

Ами аз чета, но никъде не видях да засяга и тези, които са минали възрастта, а и Godfather си го каза. При тях е военен режим в момента. Мобилизира се наред. Аз говорех за нормална държава без военно положение.

 

Тебе няма кой да те вземе вече, твърде си дърт за казарма, говорим за младото поколение, на което трябва да се даде малко възможност да се справя само със живота и да не си мисли че всичко дето лети и е розово се яде, и парите мама и тати ги дават до пенсиониране. Не знам за какво продължаваме да спорим за нещо с човек който не го е изпитал и никога няма да изпита. Да види какво е да пише писмо от казармата на майка си и на гаджето си.

 

Казармата няма да ги спаси. Бабаитите ще се изживяват като по-големи бабаити, защото ще имат поле, а репресираните "зубрачи" ще бъдат подтискани още повече и ще развият още по-големи комплекси на куп на тези натрупани през последните 12 години училище.

 

Имам предвид, че си по-глупав, от колкото те мислих...

Аргументирах ли се?

Не. Разви мисълта си, но това не го прави аргумент. Нито се аргументира за последните си "нападки", нито се аргументира за предишните си твърдения. Общо взето направи едно голямо нищо.

 

Само ме разплака с мъжкарското си поведение. Ама то така е, ако бях ходил в казарма, друго щеше да е.

 

Не. Че времето, което мобилизираните не работят трябва да се заплаща на фирмите, които са се лишили от техните услуги.

 

Както и че 20 работни дни отпуска ми се вижда много :) 1 седмица лятото и 1 седмица зимата са достатъчни.

И теб това грее ли те? Ако имаш 10 човека персонал и 8 от тях ги пратят в казармата за 6 месеца да си отслужват пропуснатото, на теб реално пука ли ти, че за тия 8 човека ще ти се платят някакви пари? Ми кой ще бачка вместо тях? Или ще намериш нови да ти работят по заместване за тия 6 месеца?

 

20 дни за цяла година не са много. В други държави и по повече дават.

 

1 седмица лятото, 1 седмица зимата, а ако ми се наложи извънредно да отсъствам за 2 дни през другото време, какво става? Ходя и си вадя фалшив болнични, за да не ми се пише неплатен отпуск и да взема някакви пари?

 

В любимата ти Швейцария също дават по 20 дни.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_statutory_minimum_employment_leave_by_country

 

Най-добрия пример е Швейцария всъщност.

 

От самото начало говорим за държави, които са прекъснали задължителната военна служба и са я възстановили след известен период.

Link to comment
Share on other sites

20 дни за цяла година не са много. В други държави и по повече дават.

 

1 седмица лятото, 1 седмица зимата, а ако ми се наложи извънредно да отсъствам за 2 дни през другото време, какво става? Ходя и си вадя фалшив болнични, за да не ми се пише неплатен отпуск и да взема някакви пари?

 

В любимата ти Швейцария също дават по 20 дни.

20 работни дни са 4 седмици бе шаран. Реално имаш 3 пълни седмици + още 5 дена неприсъствени при нужда. И тук не се включват официалните празници.

 

Между другото относно казармата може да се третира като някакъв ритуал за възмъжаване. Реално и с него и без него момчетата стават мъже около въпросната възраст, но като има някакъв ритуал през който са преминали по-лесно ги приемат по-старите (на сериозно)

Link to comment
Share on other sites

В другите държави има и отработване.Примерно работиш 3 седмици от 8 до 8 и след това можеш 2 седмици да щракаш с пръсти,но там работата е работа ;)

 

едит:А за много години :D Да сте живи и здрави,другото ще си го намерите ;) 

Link to comment
Share on other sites

Абе зависи от държавата. Аз започнах да се оглеждам за работа вече... Ма нещо много циркаджийско ми се струва положението...Демек, за 3 месеца няма промени...

Link to comment
Share on other sites

Каквото беше такова си е и сега....За съжаление.Със стари муцуни можеш да очакваш някои нови номерца във втърснало до болка изпълнение.Правят си каквото искат,а не каквото трябва.Положението е точно като на тази снимка:533754.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ааа, да. Жената вчера гледала кви нови административни плюнки влизат в сила - за минималната, за осигуровките, за пенсиите...Аз пък си мисля, как все още има работодатели дето за висше, 2 чужди езика, компютърна грамотност и 3 години стаж дават по 600лв бруто, и ме досмешава зверски. Честно, ако все пак е наистина толкова куцо положението, ще стана директор на водопад и ше си кова ножове...

Link to comment
Share on other sites

По-скоро като се върнеш ще ти се доплаче зверски.Правилно си се насочил към някакво занаятчийство.Просто не си струва да си дава труда ей така нахалос.

Link to comment
Share on other sites

20 работни дни са 4 седмици бе шаран. Реално имаш 3 пълни седмици + още 5 дена неприсъствени при нужда. И тук не се включват официалните празници.

 

Между другото относно казармата може да се третира като някакъв ритуал за възмъжаване. Реално и с него и без него момчетата стават мъже около въпросната възраст, но като има някакъв ритуал през който са преминали по-лесно ги приемат по-старите (на сериозно)

Дедо, скарахме се за тая отпуска, майна. Хората трябва да почиват. Аз като работих на 31-ви да не би да видЕх келепир...само недоспиване имаше :) Само на 24 и на 25-ти почивахме(неплатено разбира се.). Съседа от 19-ти са запразнили до 5-ти. Мисля, че и баща ми беше така. О, чудо...света не свърши :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...