Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Между другото относно казармата може да се третира като някакъв ритуал за възмъжаване. Реално и с него и без него момчетата стават мъже около въпросната възраст, но като има някакъв ритуал през който са преминали по-лесно ги приемат по-старите (на сериозно)

 

+1

А и циганите, се научават малко на занаят, я зидари я мазачи, че и някой заварчици стават и т.н. И им се свиват малко перките.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

""Цяло лято си курва по морето пък искаш зимата някой да те гушка до камината......ееее няма как да стане!!!!! "


WELL SAID ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Разбирам, че казармата е научила доста от вас на дисциплина, но не всеки има нужда от това. А и сме в 21 век, та крякането от някой взел се на сериозно старшинка не е единственият начин да се научим на ред и порядък. Относно защитаването на родината - няколко месеца, че ако ще и година в наборната армия не те превръщат в Рамбо. Повечето така или иначе ще се насерат ако почнат да валят снаряди около тях. Да коментираме ли плачевното ни финансово състояние? Та в новият бюджет отново няма пари за профи армията ни, какво остава за изхранването на още една банда идиоти които ще се учат на дисциплина. Все пак целта на армията е да защитава суверенитета ни, а не да превръща мамини момченца в "мъже".

И като става дума за ред и порядък - всички до към 85-ти набор са ходили в казарма, но като излезна по улиците в БГ, нещо не се забелязва да са се научили на дисциплина, тя не се изразява единствено в оправянето на леглото, нали ? Цялата история май си остава само на приказки, пък резултите ги няма, не ги е и имало. 

 

 

А относно отпуските - правилната цифра е 25 дни, или повече ;) Нещо не ме кефи идеята да работя за да мога да работя още. Трябва и да се почива, че човек да се наслади на резултата от труда си :))

 

За много години ;)

Link to comment
Share on other sites

 

""Цяло лято си курва по морето пък искаш зимата някой да те гушка до камината......ееее няма как да стане!!!!! "

WELL SAID ! :lol:

 

Този бисер от фейса ли е?

Link to comment
Share on other sites

На вас един Сталин ви трябва, захлупеняци такива! Бой, тормоз, гниене бадева по знайни и незнайни "бригадирски" лагери, та белки схванете разликата между дисциплина и гърч!

 

П.п. Що като чуете за дисциплина и асоциирате със стройни редички роботи крачещи по улицата или със селското нищожество имало съмнителното щастие да се захлупи с фуражка!?!

 

П.п.2  Лайна винаги е имало и ще има, пък без значение през какво ги прекараш!  И най-лошото (според моите скромни наблюдения) е, че през последните10-15 години те чувствително се нароиха из обществото. Що ли така? Въпросът няма нужда от отговор, понеже проблемът е комплексен, като липсата на наборна служба е само част от него.

Деа, писнало ми е от путки в панталони, раними душици и тарикати на дребно....

Link to comment
Share on other sites

Въобще не става дума за стройни редички роботи. Но да кажем начина на шофиране за мен е адски показателен, човек с изградени навици да спазва правилата не се държи по такъв начин на пътя. Не беше ли Младенски който обясняваше как стига до Стара Загора за 30 минути с А8-цата си, но иначе си говорим за дисциплина и алабала. 

Корупция, скатаване и т.н. и т.н.. - не би трябвало да имаме такива проблеми, ако казармата беше набила в главите на наборниците някаква отговорност. 

Малко по-напред си говорихте за Украйна и наборната им армия - преди няколко дни се върнах от Украйна, е отдавна не бях виждал толкова кретенско държане. 

Та хайде стига с фанстатиките.

Проблемите в обществото ни не са от вчера, и решението им няма нищо общо с няколкото месеца прекарани в армията. Де да беше толкова лесно...

Link to comment
Share on other sites

...Не беше ли Младенски който обясняваше как стига до Стара Загора за 30 минути с А8-цата си, но иначе си говорим за дисциплина и алабала....

 

 

Брей...стар човек, а каква памет има... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Колко от вас карат според ограниченията? Ама честно?

 

Зависи какво разбираш под това. Ако говорим абослютно дословно, никой. Ама ти честно ли питаш или за да не ти отговори никой? Щото повечето хора БГ за тях е НЕнормално да карат по правилата за движение, даже не повечето ами почти всички. 

И е така не само с движението по пътищата, с всичко е така. Липсата на морал и чуство за мярка е чутовна - и липсата на желание да бъдат санкционирани дори и малкото хванати в някакво нарушение, каквото и да е.

 

________________________________

 

Аз и извън и в градско карам в поне 70% от времето според ВСИЧКИ ограничения и правила... но понякога нервите ми не издържат на заобикалящия ме добитък.

Link to comment
Share on other sites

Колко от вас карат според ограниченията? Ама честно?

 

Аз. Покрай училища, в жилищен комплекс... дори карам с 20 км/ч. Не питаш за извън населено място, нали ;)

Link to comment
Share on other sites

Питам за навсякъде. Аз нарушавам ограниченията по магистралата, но само ако съм сам.

Link to comment
Share on other sites

Моите тъжни наблюдения са, че за да няма проблеми човек с трафика трябва да кара много по-бавно от идиотите и да ги пуска да се махат. Осоебно извънградско последно съм пътувал с 80км/ч само да не застигам селяци правещи колони, изпреварващи се по 4ма едновременно и т.н. Даже като ме застигне някой оптимист с ксенон , направо ми се случва да отбивам вече да го пусна (щото явно си мислят че нарочно се дърпам в дясно да се дърпаме ли, да се трепем ли нз) само и само да не са около мен. 

Просто вече ми омръзна да ме удрят, засичат и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Аз тук свикнах на културно каране и ще трябва да свиквам отново с българската реалност...

Link to comment
Share on other sites

П.п.2  Лайна винаги е имало и ще има, пък без значение през какво ги прекараш!  И най-лошото (според моите скромни наблюдения) е, че през последните10-15 години те чувствително се нароиха из обществото. Що ли така? Въпросът няма нужда от отговор, понеже проблемът е комплексен, като липсата на наборна служба е само част от него.

Деа, писнало ми е от путки в панталони, раними душици и тарикати на дребно....

Прав си за 10-15-те години, но според мен това не е в резултат на липсата на казарма. Обществото се променя от телевизията, ФЕЙСБУК (!!!), социални фигури, липсата на комуникация, множеството комплекси на хората и страха им от редица важни и не-важни неща.

 

Не беше ли Младенски който обясняваше как стига до Стара Загора за 30 минути с А8-цата си, но иначе си говорим за дисциплина и алабала.

Мисля, че бяха 25 минути и по-полека с фактологията, че 30 минути си е в съвсем друга категория от това да стигнеш за 25.

 

Аз тук свикнах на културно каране и ще трябва да свиквам отново с българската реалност...

 

Те и там нямат задължителна служба. Дори са я прекратили преди нас. Каква ли е причината да си спазват правила и закони докато са пълни свине?

Link to comment
Share on other sites

Проблема не е с хората дето превишават, а с хората дето карат под максималната скорост! Ако всички караха на ограничението, нямаше нито тапи да има, нито изпреварвания, нито нерви... И превишаващите щяха да са много по-малко защото трафика си върви нормално.

Link to comment
Share on other sites

Е що? От българина по-велик шофьор, войник и еб@4 има ли? :lol:

 

Чи къ! Мноо ясно, че има.

Link to comment
Share on other sites

Аве... Всички са маскари, ве...! И бавно каращите, и тия дет превишават. А тия дет не са ходили в казармата са най-големите!

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...