Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

И аз съм ЗА казармата, било тя 3 или  6 месеца, повече не е нужно, но да се изгради дисциплина, отговорност и взимане на правилни решения. Също така да се научат, че там са едно цяло и при по-сложни ситуации трябва да пазиш гърба на човека до теб и той твоя.

Абе най важното е дисциплината, а за какви работници в какви фирми, нали набираме работници, гледам ги пичлеметата идва работи 2-3 дни  и почва ООХХХ това не било за него изморявал се, пък как само на почивката се пушело и такива неща, и на този човек ще му повериш отговорна работа, след като той самия е безотговорен, липсва подготовката за живота точно от казармата.

 

Ако ще и само за месец да е, ама да е качествено. Не само да дремят в поделението да метат шумата примерно. И без разните извращения от началници и прочее, просто да ги пратят някъде насред нищото, да видят какво е 30 дни поред глад, студ/пот и недоспиване да копаеш канавки или да обхождаш периметър 15км през планини и реки в пълно снаряжение. Че са се появили едни лигльовци, дето като им духнеш от цигарата почва да им "люти на очите" и да им се "омирисват дрехите". Отделно от това казармата може да бъде чудесна школа по родолюбие и въобще военна история. 'щото в учебниците съвсем скоро ще пише как от "османското присъствие" ни спасили американците/англичаните с дипломатически натиск и подобни работи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Също така - казармата не носи само позитиви. На какво те учи - друг взима решенията и друг носи отговорността за тези решения. Дали пък това не е свързано и с нагласата на съвременния българин - някой друг да поеме отговорност, някой друг да дойде да ни оправи? Всеки чака да дойде старшината и да му каже какво да прави и как да се оправи бъркотията. Да, сега не живеем в социалния строй, в който е била казармата и сега има демокрация. Ама никой не схваща, че това означава той да поеме отговорност, той да направи нещо за обществото. Само се чака да дойде поредния старшина и да му каже кое е правилно, пък той после само да псува под нос, че старшината е виновен за дереджето, не самия той с безделието и безхаберието си.

Link to comment
Share on other sites

Че са се появили едни лигльовци, дето като им духнеш от цигарата почва да им "люти на очите" и да им се "омирисват дрехите".

 

Ако визираш себе си като действащо лице в това изречение и действието се развива в някое заведение, си едно живо доказателство как казармата не е гаранция за качествени и дисциплинирани хора. Дори и в младините си да си обикалял по баирите в пълно бойно снаряжение и да си копал канавки.

Link to comment
Share on other sites

Защо да караме държавата и разни плоскоглави олигофрени да вършат работата на родителите?

Аз без да съм изкарал казармата винаги съм бил дисциплиниран и готов да поема отгвороност. Което, дължа до огромна степен на баща си. Не мога да разбера защо хората приписват собствените си положителни черти на казармата? Питане към казармените - не отричам положителните ви черти, но защо ги приписвате на казармата? Дали коренът не е някъде другаде? Познавам пикльовци изкарали казарма и сериозни хора, неизкарали я. Не можа всичко с нея да се оправдава.

 

 

Защото, родителите са ти родители и не могат да бъдат толкова сурови както хора които не те познават, за това. И винаги правят компромиси.

Докато в казармата, няма " айде сега няма да го правим ще пробваме после или утре" няма такива неща, повтаряш докато се получи.

Link to comment
Share on other sites

w00x-е,къде стана дума по въпроса с военната служба да се ангажират ВСИЧКИ та толкова се жегна?! :grin:

Споко-тя държавата в лицето на нашите насрани политици няма нито ресурси ,а още по-малко желание да организира редовна армия.

Link to comment
Share on other sites

w00x-е,къде стана дума по въпроса с военната служба да се ангажират ВСИЧКИ та толкова се жегна?! :grin:

Споко-тя държавата в лицето на нашите насрани политици няма нито ресурси ,а още по-малко желание да организира редовна армия.

 

Аз просто попитах и няколко човека ми обясниха, че това би било съвсем нормално и имало държави, в които се било случвало. Отговор "Кои са тези държави?" обаче - не получих. Няма и да получа.

Link to comment
Share on other sites

Ами при положение, че аз живея и работя тук и казвам ситуация, която би била свързана пряко с мен, не съм сигурен колко абстрактно трябва да е нечие мислене, за да реши, че става въпрос за друга държава.

 

Просто пак някой се изказа неразбрал и в последствие не пожела да забърше след себе си, защото като ходиш в казармата явно те учат, че да си признаваш грешките не е мъжествено. Още една причина да нямам желание да посещавам подобна институция.

Link to comment
Share on other sites

Отговор "Кои са тези държави?" 

 

Украйна.

 

Ред. Израел ти явно не го броиш. Наскоро ултраортодоксалните евреи и еврейските араби вдигаха протести, заради това, че са освободени от военна служба. Нетаняху се принуди да издаде указ за възстановяване на военната повинност.

Link to comment
Share on other sites

Кои са тия държави дето ще ме накарат на 29 години да си напусна работата и да се върна да карам казармата, която е трябвало да карам преди 10 години. Преди да започна какъвто и да било житейски път. Дали сега ще ме научи на същите ценности, на които щеше да ме научи като бях на 18? Силно се съмнявам.

 

А djadomraz нещо не можах да го разбера. Искаш да ми кажеш, че аз трябва да лиша себе си от 20 дни отпуска (тая година съм взел 5), за да отида и да си губя времето с комплексите на трети лица?

 

Доста идейно. Що ти не си пуснеш целия персонал да ходи да си отбива службата за 1 месец, пък било то и за платен отпуск, който им се полага?

Що се правиш на по-глупав, от колкото си?

 

Също така - казармата не носи само позитиви. На какво те учи - друг взима решенията и друг носи отговорността за тези решения. Дали пък това не е свързано и с нагласата на съвременния българин - някой друг да поеме отговорност, някой друг да дойде да ни оправи? Всеки чака да дойде старшината и да му каже какво да прави и как да се оправи бъркотията. Да, сега не живеем в социалния строй, в който е била казармата и сега има демокрация. Ама никой не схваща, че това означава той да поеме отговорност, той да направи нещо за обществото. Само се чака да дойде поредния старшина и да му каже кое е правилно, пък той после само да псува под нос, че старшината е виновен за дереджето, не самия той с безделието и безхаберието си.

Петре, няма как да си по-далеч от същността на нещата ;)

Заеби ги тия простотии, дет някой друг ти взимал решенията и си не носил отговорност за тях. Та дори и в момента някой друг взима решения вместо теб, като същото се отнася за всеки един човек, на всякъде по света.

Носиш отговорност в казармата и още как! И я носиш за изпълнението на поставената ти задача и не само заради себе си, а и за още нам колко човека с които било да копате новата кенефна яма, било да изпълнявате пряко задачите свързани със специалността ви.

И плоскоглавите малоумници там са доста по-малко от колкото в цивилния живот, вервай ми!

Link to comment
Share on other sites

Защото, родителите са ти родители и не могат да бъдат толкова сурови както хора които не те познават, за това. И винаги правят компромиси.

Баща ми с доста неща не е правил компромиси. В доста случаи беше "лошото ченге", но бидейки такъв ме е научил на много уроци, които оцених десетилетия по-късно. А това, че за много родители детето е принца или принцесата и гледат да го глезят и дундуркат е съвсем различен въпрос.
Link to comment
Share on other sites

Украйна.

 

Ред. Израел ти явно не го броиш. Наскоро ултраортодоксалните евреи и еврейските араби вдигаха протести, заради това, че са освободени от военна служба. Нетаняху се принуди да издаде указ за възстановяване на военната повинност.

Не бе, броя го, но все още чакам да ми покажеш какво се е случило, когато тези, които са пропуснали военната служба са ги накарали да си я изкарат години по-късно.

 

И плоскоглавите малоумници там са доста по-малко от колкото в цивилния живот, вервай ми!

 

Ти какви наблюдения имаш над моментното състояние на войската и хората в нея, че се говориш толкова уверено? Времената се променят. Казармата в която сте били вие я няма вече. На нейно място има друга, която е реално отражение на положението по улиците. Мисля, че ви е време да спрете да живеете в миналото, да разберете, че то няма да се върне и да започнете да се адаптирате.

 

Ако казармата ви е научила на толкова много и сте толкова доволни от преживяното, че да го повдигате на въпрос при всяка възможност, защо нито един от вас не е професионален войник? По вашата логика, щяхте да сте много по-стойностни хора ако бяхте се записали в армията, защото казармата е единственият и най-полезен и сигурен начин за изграждане на характер и човешки ценности.

Link to comment
Share on other sites

Ми в армията са, ти кво мислиш, че се е случило?

 

Ред. А кво те кара да мислиш, че аз например не съм се пробвал обратно за кадрови, а? И сега бих се върнал пак в бригада. Само дето знам по какви причини няма да ме вземат.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че не са върнали тези, които са пропуснали службата, а са започнали да налагат задължителна служба след датата на приемането на закона. Това мисля, че се е случило.

Не съм сигурен дали осъзнаваш какво ще се случи ако трябва да се привикат всички хора пропуснали задължителната служба от 2006-та до сега за 3-6 месеца.

Link to comment
Share on other sites

Не бе, броя го, но все още чакам да ми покажеш какво се е случило, когато тези, които са пропуснали военната служба са ги накарали да си я изкарат години по-късно.

 

 

Ти какви наблюдения имаш над моментното състояние на войската и хората в нея, че се говориш толкова уверено? Времената се променят. Казармата в която сте били вие я няма вече. На нейно място има друга, която е реално отражение на положението по улиците. Мисля, че ви е време да спрете да живеете в миналото, да разберете, че то няма да се върне и да започнете да се адаптирате.

 

Ако казармата ви е научила на толкова много и сте толкова доволни от преживяното, че да го повдигате на въпрос при всяка възможност, защо нито един от вас не е професионален войник? По вашата логика, щяхте да сте много по-стойностни хора ако бяхте се записали в армията, защото казармата е единственият и най-полезен и сигурен начин за изграждане на характер и човешки ценности.

 

 

Мисля, че не са върнали тези, които са пропуснали службата, а са започнали да налагат задължителна служба след датата на приемането на закона. Това мисля, че се е случило.

 

Не съм сигурен дали осъзнаваш какво ще се случи ако трябва да се привикат всички хора пропуснали задължителната служба от 2006-та до сега за 3-6 месеца.

Ммм, не.... Явно не се правиш....

Link to comment
Share on other sites

Ммм, не.... Явно не се правиш....

Ми не, не се правя. Защо бих се правил на нещо, което не съм, нали така? Или не... чакай....

 

В казармата не ви ли научиха как да казвате нещо, което има реална стойност като изказвате мнение и да се аргументирате, или то тва е само за женчовците?

Link to comment
Share on other sites

Правя си труда специално за теб, Ангеле, чувствай се поласкан.

 

 

„Приемането на закона ще способства предоставянето на възможност на гражданите на Украйна на възраст от 40 до 55 години да реализират конституционния си дълг за защита на своята родина и нейната териториална цялост”, се казва в документа.

Освен това „приетият закон ще позволи да се усъвършенства системата за провеждане на мобилизация, да се намалят сроковете за провеждане на мероприятия на частична мобилизация в страната и да се повиши отбранителната способност на въоръжените сили на Украйна и други военни формирования, както и да се обезпечи защитата на родината и нейната териториална цялост", се казва още в съобщението

 

 

 

"Украйна връща военната повинност и тя влиза в сила незабавно."
 

 

Казано на човешки език, няма значение къв си и за кво се бориш - получиш ли честитка - заминаваш.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз ли нещо не мога да чета, или пак не пише, че тези, които са пропуснали задължителната служба са били накарани на сила да се върнат и да си я изкарат?

Link to comment
Share on other sites

"Украйна връща военната повинност и тя влиза в сила незабавно."

 

 

 

Не четеш.

 

Ред. Вярно, срокът е само до 25г, не до 29, както в твоя случай, но пак не е малко.

Link to comment
Share on other sites

Баща ми с доста неща не е правил компромиси. В доста случаи беше "лошото ченге", но бидейки такъв ме е научил на много уроци, които оцених десетилетия по-късно. А това, че за много родители детето е принца или принцесата и гледат да го глезят и дундуркат е съвсем различен въпрос.

 

Това се отнася за всички деца по света, правя изключение с тези които ги изоставят при раждането или "родителите им"  играят футбол с тях, това не са хора.

Та за всеки родител детето му е най скъпото, че повече от принц и принцеса. Ти също не правиш изключение. Някои родители са по-твърди други не толкова, но въобще не може да става и дума за сравнение. И аз съм ял колана на баща ми бог да го прости, но е минавало и заминавало понеже съм бил дете, а след 18-19 г е друго да те възпитават чужди хора, при това вече на родителите не им обръщат много внимание 18-19 годишните "деца". 

Толкова, ти ако искаш се съгласявай.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...