Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Аз съм с ретина 15 и ако има и 17 бих си взел. Бях с еър 13 и про 15 ми дойде леко по-тежко но нищо кой знае колко та да ме смути. Ретина 13 е съвсем малко по-голяма от еър-а и аз не виждам смисъл да се взима еър вместо про.

 

Обхвата е ок ама не мога да кажа че е нещо кой знае колко. Имам няколко носещи стени точно по средата на апартамента и от другата им страна обхвата е доста по-слаб. Гледам има и доста други рутери около мен та това тормози допълнително. На 5ghz май е по-добре - не обръщам особенно внимание - в къщи си работи, докато предния ми рутер един линксис първо а после един крив микротик ме беше подлудил. Микротика си е чуден ами ме набутаха с някаква недъгава wifi карта и антена, която като я затегна да не се мандахерца като на коча мъдите и тотално губи обхват и трябваше да я сложа полу-захваната. Както и да е - епълския рутер си е чуден и откъм обхват и откъм функции - там ми е закачен един 2ТБ диск и лаптопа редовно си прави архиви там.

 

За по-сериозен обхват виж на кръстника АСУС-а - той е на същата цена горе-долу като епълския. Или друг сериозен микротик но със сериозна антена (а имаше и параболични някакви май или по-изчекнати а не просто една малка пръчица)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Многократно съм казвал, че най-ужасното нещо е да бъдеш несправедливо обвинен и осъден. Няма по-лошо нещо от тази висша форма на полицейщина. По-добре е някой и друг престъпник да не могат да ги осъдят отколкото дори 1 невинен да попадне в затвора.

Чакай сега - обсъждаме конкретен случай и тези общи разсъждения нямат никаква стойност.Беглеца е забелязан да нарушава правилата за движение,полицаи са искали да го проверят и евентуално санкционират,а той взел ,че хукнал да бяга с возилото.Дотук 2 провинения.Сега какво полицаите да останат на място,а оня да се прибере по живо по здраво?!?!?!Не само,че не спрял,а продължил да упорства и именно това е довело до опасна за околните гонитба по градските булеварди.Силовия подход на ченгетата в случая не е полицейщина.Такава е ситуацията,когато се втурнат да бият протестиращи като миналото лято примерно.

За мен в България значителни престъпления не се наказват,а предимно дребни закононарушители.Наистина е БЕЗКРАЙНО лошо невинен да бъде зад решетките,но в една правова среда това е рядкост и ако това се случи в една по-нормална съдебна система може да бъде коригирано.Подценяваш вредите във всякакъв аспект,които нанася един изпечен престъпник.

П.С.Между другото като се замислих несправедливото обвинение и осъждане трябва също да бъде определено като престъпление.И който е допринесъл за него по някакъв начин да носи отговорност.За съжаление в нашата страна това едва ли ще се случи.

Link to comment
Share on other sites

За домашни wifi рутери признавам единствено и само Микротик. Нищо не съм видял до момента да се доближава до тях. Специално моделите които използвам даже нямат и външна антена. Това не пречи да имат по - добър обхват от всичко останало на пазара. Малко сложна е настройката и не може да се направи от обикновен потребител. След последните версии малко обновиха софтуера и има неща като бързи настройки. Ако трябва обаче да се правят някакви настройки на портовете и вече е малко сложно. Ето един модел който горещо препоръчвам:

http://routerboard.com/RB951G-2HnD

Link to comment
Share on other sites

Същия модел в нас като обхват дори пред тъп ТП-Линк с 2 антени не го дига и биде изхвърлен ритуално. Само обхвата коментирам.

Link to comment
Share on other sites

Преди време взех 2 TP-Link 1043 v2 /черните/ и съм супер доволен. Със заводския фирм, без ъпдейти, без нищо. Както ги извадих от кутиите и ги конфигурирах, така си и останаха. Няма забиване, няма рестарти. Отделно обхвата е отличен и покриват доста сериозен периметър. Тези Микротик на какви цени вървят и къде могат да се видят на живо. Чисто информативно питам?!

Link to comment
Share on other sites

Чакай сега - обсъждаме конкретен случай...

Коментирах единствено цитираното от мен изказване. Не съм запознат с онзи случай за да го коментирам.

 

 

Подценяваш вредите във всякакъв аспект,които нанася един изпечен престъпник.

Изобщо не ги подценявам просто казах каквото исках - законите трябва да са такива, че да не може да бъде осъден невинен човек. Престъпника си е престъпник - веднъж ще го изпуснеш, втори път ще го изпуснеш - третия ще го хванеш. Невинния вкараш ли го в затвора му съсипваш целия живот.

 

П.С.Между другото като се замислих несправедливото обвинение и осъждане трябва също да бъде определено като престъпление.И който е допринесъл за него по някакъв начин да носи отговорност.За съжаление в нашата страна това едва ли ще се случи.

Нещо нелогично ми се струва това, което написа. Ако някой е лъжесвидетелствал това е в разрез със закона. Аз говорех за други неща. Ето ти пример - атентат по времето на социализма през Април в една поща не помня в кой град. За 3 месеца намират виновния и той "си признава" след още 3 е екзекутиран. Кажи ми как става това така за 6 месеца виновния намерен и наказан (със смърт при това). МОЖЕ и да е бил виновен, но на мен ми звучи по-скоро като да е натопен и да е ял толкова бой че накрая да подпише всичко което са му дали само и само да се спре.

За домашни wifi рутери признавам единствено и само Микротик. Нищо не съм видял до момента да се доближава до тях. Специално моделите които използвам даже нямат и външна антена. Това не пречи да имат по - добър обхват от всичко останало на пазара. Малко сложна е настройката и не може да се направи от обикновен потребител. След последните версии малко обновиха софтуера и има неща като бързи настройки. Ако трябва обаче да се правят някакви настройки на портовете и вече е малко сложно. Ето един модел който горещо препоръчвам:

http://routerboard.com/RB951G-2HnD

Имах и такъв - нищо особенно не му е обхвата. На епълския е по-добър.

Преди време взех 2 TP-Link 1043 v2 /черните/ и съм супер доволен. Със заводския фирм, без ъпдейти, без нищо. Както ги извадих от кутиите и ги конфигурирах, така си и останаха. Няма забиване, няма рестарти. Отделно обхвата е отличен и покриват доста сериозен периметър. Тези Микротик на какви цени вървят и къде могат да се видят на живо. Чисто информативно питам?!

Тука примерно: http://www.reloadbg.com/product/407/

 

 

За wifi аз бих взел този: http://www.reloadbg.com/product/395/

 

Предполагам и обхвата ще е значително по-добър но и цената е по-солена

 

 

MikroTik са много добри рутери не само за дома ами и за малки офиси и горещо ги препоръчвам на всеки.

Link to comment
Share on other sites

Не ти трябват микротиците (поне за домашна мрежа). Цените са според зависи, но около 100тина лева.

Тъпия линк си е перфектен за парите. Обхвата по-скоро е проблем, при наличието на много мрежи около тебе. Точно затова си има и канали.

Link to comment
Share on other sites

За домашни wifi рутери признавам единствено и само Микротик.

Не виждам двубандови модели, а аз вече други не ползвам. При тази "замърсеност" на 2.4 Гигахерцовия обхват, направо се родих с мрежата на 5 Гигахерца. Разбира се на 5 Гигахерца обвхата е по-малък, но идеални решения за съжаление не съществуват.

Link to comment
Share on other sites

Дали заради площта или заради разпределението, но до момента не съм успял да намеря wifi рутер, който да ми осигури навсякъде достатъчно добър сигнал.

Затова ползвам един thin client FSC Futro S400 с допълнителна мрежова карта за софтуерен рутер и съм разхвърлял няколко AP-та.

За AP-та може да се ползва каквото попадне, дори и ADSL-рутерите на Vivacom.

 

63_eA.jpgs400_22.JPG

Link to comment
Share on other sites

A естествено, рипийтъри, АП ... няма начин при повечко или дебелистени + голяма площ да станат нещата само с 1но устройство - в повечето случаи. 

Link to comment
Share on other sites

За домашни wifi рутери признавам единствено и само Микротик. Нищо не съм видял до момента да се доближава до тях. Специално моделите които използвам даже нямат и външна антена. Това не пречи да имат по - добър обхват от всичко останало на пазара. Малко сложна е настройката и не може да се направи от обикновен потребител. След последните версии малко обновиха софтуера и има неща като бързи настройки. Ако трябва обаче да се правят някакви настройки на портовете и вече е малко сложно. Ето един модел който горещо препоръчвам:

http://routerboard.com/RB951G-2HnD

 

Няма да си взема рутър който да не мога да настроя чесно....ако ще й най-добрият да е не съм толкова изследователски настроен вече.... което ми напомня преди 5-6 години как дЕдото ми обясняваше как да си настроя първият безжичен рутър  :shy:

Евала за което  :thumbs-up:

 

Преди време взех 2 TP-Link 1043 v2 /черните/ и съм супер доволен. Със заводския фирм, без ъпдейти, без нищо. Както ги извадих от кутиите и ги конфигурирах, така си и останаха. Няма забиване, няма рестарти. Отделно обхвата е отличен и покриват доста сериозен периметър. Тези Микротик на какви цени вървят и къде могат да се видят на живо. Чисто информативно питам?!

 

В момента ползвам един tplink и един dlink ...... не съществуват по бъгави рутъри.

И двата супер редовно прекъсват, губят връзка с устройствата и т.н. 

 

Няк'си винаги като дойде момента за рутър и ми се досвидява да дам над 100лв и взимам някой компромисен  tplink, не че не работят просто са доста по зле от по-горният клас. 

Или пък прехвалените линксис от които смених 3 щото при всяка буря горяха.... 

 

 

@Godfather-e твоят какъв беше ? Помня че някво животно на Asus беше. 

 

 

@дедо ти и time capsule ли ползваш ? 

Link to comment
Share on other sites

@Godfather-e твоят какъв беше ? Помня че някво животно на Asus беше.

Моят е Asus RT-AC68U, номер едно в тази топ 5 класация на C-Net за флагшип домашни рутери:

 

https://www.youtube.com/watch?v=TtKnnM4yFX4

 

За много добър обхват от моделите в горната класация го дават този на Линксис.

 

Сега обаче има нов тренд при топ машините - трибандови рутери с два отделни 5 Гигахерцови банда, като този тука на Netgear:

https://www.youtube.com/watch?v=Oil-ZLP7ibw

Link to comment
Share on other sites

Няма палки и куршуми, защото има адвокати. От престъпник ще се превърне в жертва и ще гушне няколко десетки хиляди обезщетение.

 

Няма, Касиопея, защото ЗАКОНЪТ казва друго (или поне би трЕбвало да го казва)

 

 

Абе я си гледайте работата. Лаптопа е меко казано перфектен (и това го казвам аз - смятай), даже ОС-а си е приличен (тука вече имам 1 камара забележки), но новата версия я осраха мощно.

 

 

Е как какво - пуснах starcraft и всичко умря. ТОТАЛНО. В хром като кликна се отваря след 5 секунди (поне). В предната версия можех едновременно да разцъквам и да си чета фейсбука или форума. В новата - не. Също така долу таскбара е плосък и грозен. Също така горе зеления бутон вече прави програмата full screen а не само да я разпъне. А има и още. С повечето неща - айде ще свикна, обаче с това че е многократно по-тромаво всичко - ей това не мога да го преживея

 

 

Да, аз го ползвам. Чуден си е. Защо питаш?

 

 

 

Многократно съм казвал, че най-ужасното нещо е да бъдеш несправедливо обвинен и осъден. Няма по-лошо нещо от тази висша форма на полицейщина. По-добре е някой и друг престъпник да не могат да ги осъдят отколкото дори 1 невинен да попадне в затвора.

 

ХАХАХАХА 

Комбинация Епъл с Близард 

ХАХАХАХА

Едните са перфектна дъскорезница, другите са принципно перфектни 

 

=====================================

 

Никсън, защитаваш ми дрогирани мангали ли?

Link to comment
Share on other sites

@дедо ти и time capsule ли ползваш ?

 

Да естествено :) Само че не скъпия вариант а епълския рутер (airport extreme) с хакнат към него на USB един външен диск

 

 

 

Сега обаче има нов тренд при топ машините - трибандови рутери с два отделни 5 Гигахерцови банда, като този тука на Netgear:

Добре де то хубаво да е мега як сигнала и т.н. ама това не ти ли изпържва мозъка ако си на 2 метра от него?

 

 

Едните са перфектна дъскорезница, другите са принципно перфектни

 

 

За това, което правя с тях са перфектни и 2те

 

Никсън, защитаваш ми дрогирани мангали ли?

Ето още един, който не чете... Я сега си направи труда и прочети внимателно какво написах и цитирай частта, където според теб защитавам въпросния дрогиран мангал?

Link to comment
Share on other sites

Добре де то хубаво да е мега як сигнала и т.н. ама това не ти ли изпържва мозъка ако си на 2 метра от него?

Точно обратното:

 

Almost everyone has a microwave in their house. Some of them emit some of the radiation used to warm up your pizza outside of the unit. No, it’s not supposed to do that, but some do, especially as they get older and components start to break down. In addition to being harmful to your health, there “spurious emissions” cause bursts of noise around the 2.4GHz spectrum that can severely interfere with your wireless signal. If you find that you’re in this situation, you might want to consider replacing your microwave oven!

Link to comment
Share on other sites

Абе нещата не са толкова прости. Микровълновата принципно я пускаш за няколко минути, докато рутера макар и с далеч по-слаба мощност все пак те облъчва 24х7. Аз на моя рутер се чудя дали да не го настроя да изключва радиото през нощта например - доста полезна функция на софтуера.

Link to comment
Share on other sites

Интересни рутерски проблеми имате. Чудя се на себе си как телефони и компютри(+ цялата им периферия не ме Фпечатляват грам). :)

 

Алкохолеца и той не помага като оплескаш нещата.

 

едит: Кои ще са членовете в комитета по посрещането, че след 48 часа трябва да съм си в Плд. :D

Link to comment
Share on other sites

Та като стана въпрос за Blizzard, нека да спомена какво пуснаха като инфо за BlizzCon 2014:

 

QST8I86J51T61413918618768.jpg

 

Винаги бандите са били на ниво, евала отново.

Link to comment
Share on other sites

щото съм с един противен tplink в нас и си търся причина да го сменя, постоянно губя обхват и на телефона и на лаптопа за по няколко секунди и направо ме вбесява. 

 

И аз така с един ТП-Линк за малко да ми побелее косата. После открих open-wrt префлашнах го и не можах да го позная. Спира само когато му спра тока. Не забива, не прекъсва, не дропи...

Link to comment
Share on other sites

Преди време взех 2 TP-Link 1043 v2 /черните/ и съм супер доволен. Със заводския фирм, без ъпдейти, без нищо. Както ги извадих от кутиите и ги конфигурирах, така си и останаха. Няма забиване, няма рестарти. Отделно обхвата е отличен и покриват доста сериозен периметър. Тези Микротик на какви цени вървят и къде могат да се видят на живо. Чисто информативно питам?!

 

Аз от доста време ползвам  NETGEAR WNR854T много съм доволен, Няма забиване, обхвата е много добър. Нямам никакво намерение да го сменям.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не е. При мен има развитие с тези, които крадат ток. Сега са се закачили за асансьора, като сметката за по-малко от месец на трифазния била 100лв. Понеже единствените, с които се имат са в среден апартамент на 7-ми етаж, а тези въпросните са на 8-ми десен апартамент. Вероятно в средния апартамент са разбили панела и са се докопали до щранговете с фазите за апартаментите на седми и осми етаж и до фазите на асансьора. След поредната разправия, казали на комшиите:"Спокойно, ще се оправят нещата"... Направо се заливам от смях вече...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...