Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Да е жив дядото, че колко здрави си заминаха. Аа, сикхите се набиват много. И индийците - и те. А българите, учудващо, тук се държат културно...Виж за руснаците и украинците не мога да кажа същото. Кой иска да ми пусне едно прокси към zamunda.se? 

Link to comment
Share on other sites

Варта няма нищо общо с Бош като фирма и марка!

 

А защо тогава се правят в завода на Бош? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Поради същите причини, по които се правят 90% от авто-частите. Това е все едно да кажеш, че рено баничарките са шир потреба на мерцедес баничарките (примера е не случаен, понеже ситуацията там е 1:1).

Link to comment
Share on other sites

1-во - аз нещо друго ли съм написал? През цялото време коментираме ниския ценови клас! Марката не е гаранция за качеството на модела, а по скоро примамка.

2-ро - Явно дизелите сега ги правят с по-малка компресия, без подгряващи свещи, които да се включват на указаната температура и без нагревател на антифриза дето работи 2-3 минути след запалване.

3-то - като спреш да караш на майка си колите може и да имаш собствено мнение

4-то - има разлика от боклук до боклук, но за да избереш правилния  виж т.3 

 

Явно, нищо не са подобрили в дизилите от 30г насам и зимата ги палиш с вестник на въздушния филтър (като локомотив)  :lol:

А ти някъде да видя да съм написал, че карам на майка си колата. И да, имам собствено мнение за акумулаторите понеже всяка година се налага да сменям на някоя от служебните коли и бусове изредих ги всички марки и боклуци. За 8-цата с 4.2 мотор от Бош ми казаха (имам познат там) ако можеш си купи от Германия и така и направих.

Кола си имам своя, новата я взех преди година и половина внос от Германия и до момента не знам какъв е акумулатора даже не съм сигурен къде се намира, предполагам е под седалката на пътника отпред. Ама явно не е правен за БГ  :bowdown:

Само да уточним, че Мерцедес ползват детайли на Рено, а не обратно. Общата им платформа в ниския клас на Мерц е предимно Рено.

 

Ти така го каза, че все едно частите на рено са по добри от частите на мерцедес.

Link to comment
Share on other sites

Дървен философ си верно! При -15 градуса развъртането на един дизелов двигател е много по тежко от това на аналогичния по обем и цилиндри бензинов, ако ще и след 1-вия оборот да запали, а не пали защото съвременните двигатели задължително трябва да направят 1-2 оборота на стартер и тогава палят. Това съчетано с тока за погрев на свещите.... За какво въобще спорим.

Аз кола също си имам своя, но знам къде и е новия акумулатор защото 6 цилиндъра на -15 трудно се въртят с "някакъв" акумулатор, та бил той правен за Германия. Стария акумулатор няма никакви грижи на Пасата на баща ми, който е 1.8

Link to comment
Share on other sites

Дървен философ си верно! При -15 градуса развъртането на един дизелов двигател е много по тежко от това на аналогичния по обем и цилиндри бензинов, ако ще и след 1-вия оборот да запали, а не пали защото съвременните двигатели задължително трябва да направят 1-2 оборота на стартер и тогава палят. Това съчетано с тока за погрев на свещите.... За какво въобще спорим.

Аз кола също си имам своя, но знам къде и е новия акумулатор защото 6 цилиндъра на -15 трудно се въртят с "някакъв" акумулатор, та бил той правен за Германия. Стария акумулатор няма никакви грижи на Пасата на баща ми, който е 1.8

 

Ама и ти не падаш по-долу от депутатите...  :)) шегувам се. Аз не споря, разсъжденията ми бяха че марков или не, гаранцията е една и съща само парите са доста различни, иначе и двата вида дават дефекти. Айде стига сме спамили, че ще ни смъмрят, ей сега ще цъфне Виден  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да е жив дядото, че колко здрави си заминаха. Аа, сикхите се набиват много. И индийците - и те. А българите, учудващо, тук се държат културно...Виж за руснаците и украинците не мога да кажа същото. Кой иска да ми пусне едно прокси към zamunda.se?

http://bgproxy.org
Link to comment
Share on other sites

Да е жив и здрав да изживее годините, които ние едва ли ще изживеем.

 

Еее, не така песимистично де, Галче...Нека се надяваме и ние да ги доживеем....

Link to comment
Share on other sites

5ч. болка, 3 седмици почивка + още 4 часа болка и първият ми татус евър направен в 11ти клас ще изчезне форевъ...вече неАм "синьо-зелени" татуси.... ще ми лиспва леко  :shy:

Link to comment
Share on other sites

А защо Той ни наказва със Шуменско?

Ти го питай него защо пие Пиринско, а не бира :P

5ч. болка, 3 седмици почивка + още 4 часа болка и първият ми татус евър направен в 11ти клас ще изчезне форевъ...вече неАм "синьо-зелени" татуси.... ще ми лиспва леко  :shy:

За мен си остава мистерия, защо човек сам ще реши да се дамгоса... особенно като видя жена да си е татуирала цялата ръка от рамото до китките и ми се повдига... явно съм си закостенял дъртак по душа.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, когато е начин на живот, за мен е ок. Когато е мода, е гнус. А днес 95% е мода.

Link to comment
Share on other sites

Ти го питай него защо пие Пиринско, а не бира :P

 

За мен си остава мистерия, защо човек сам ще реши да се дамгоса... особенно като видя жена да си е татуирала цялата ръка от рамото до китките и ми се повдига... явно съм си закостенял дъртак по душа.

 

Поредно доказателство, че Пиринско е по-добрата бира. Лайковете дават оценки...

 

В тоя ред на мисли, на Мадона ръката е татуирана с йероглифи. Кво праим ся, ставаме геЮви? 

Link to comment
Share on other sites

Показваш как си го платил - разпечатка от ПейПал или checkout страницата, няма да ти го дадът без това. Естествено не е проблем да се заиграеш с фотошоп/пейнт и да си наслагаш цена която те кефи, щото е твърде вероятно да те накарат да платиш мито. 

 

 

пс : Никога не влизай с бутонките на митницата щото могат да ти загубят цял ден без никви ядове....... 

 

 

 

Като цяло за тях е просто подробност да видят как си платил( и да те думнат още нЕкой лев) аз представих разпечатка за плащане с Bitcoin към Bitmaintech и след 5 минути тъпо мълчание ме пуснаха.....реално нямаха идея за какво им говоря. 

 

Бях днес. Ебахти бумащината, докато се регистрирам, мина през някаква фирма Ем и Ел да ми изготвят декларация за телефона, после и през касите на Сибанк. Както казах на жената в Ел и Ем - аз ако наркотици прекарвах по-лесно щеше да стане.

 

А на гишето в самата митница ме посрещна някъв дърт педал, който като му показах разпечатката от сайта на мидидийл, където пише INVOICES с големи букви, ми вика първо - "трябва ми фактура" и аз му казах - ето, де - пише инвойс, сиреч фактура. Той се намуси нещо, вика "добре", след малко добавя - трябва ми и разпечатка от банковата транзакция, при което ми кипна и директно си му заявих дали не му трябва и пръстов отпечатък и кръв, взех си документите и си продължих с регистрациите и бумащините. В крайна сметка никъде не ме върнаха и като отидох пак при него с всички нужни документи, педалчето каза, че утре ще мога да си взема телефона :). Както и да е - длъжен не му останах.

 

И btw благодаря за hint-a с фотошоп - спести ми около 40 лева :)

 

И да знаете - не оставяйте китайците да ви пращат стоките като gift, че май заради тоя гифт си го набих яко отзад.

Link to comment
Share on other sites

Е то трябва навреме да му дойде. Аз пък си правя отделни транзакции за стоката на едната, на втората - транспорта + комисионната на пейпал защото на първото имам официална фактура и си го регвам като внос, а на второто трябва да плащам и ддс отгоре освен, че не ми се признава за разход. Така представям само пейпала с нетната цена, но ддс-то не ме бърка. 

Link to comment
Share on other sites

Ти го питай него защо пие Пиринско, а не бира :P

 

За мен си остава мистерия, защо човек сам ще реши да се дамгоса... особенно като видя жена да си е татуирала цялата ръка от рамото до китките и ми се повдига... явно съм си закостенял дъртак по душа.

 

За много хора е мистерия, за мен е начин на живот, още от дете съм искал да имам.....не ме боли за модата макар че в последните 2-3 години благодарение на въпросната мода на хората с татуси започна да се гледа по-нормално т.е. не е задължително да съм мангал или бивш пандизчия да имам и въпреки това имаме още мноооого път да извървим докато стигнем нивото на толерантност в чужбина...... 

А и нали знаеш вкусове много, за мен жена с хубав татус на подходящото място е по-секси от жена без.  :thumbs-up:

 

 

@Grimjaur-e напълно споделям мнението ти.....  :thumbsup:  Процента дори може да е по-малък от 5...... 

 

С редакция на html кода е къде по - лесно.

 

Аз съм ламер, ползвам фотошоп  :grin:

 

Но като цяло избягвам да поръчвам неща които знам че ще минат през митницата, просто там са абсолютни дебили и в повечето случаи дори с готов IORI пак се губи маса време..... 

 

@Sothbiss-e а защо утре ? Мен никога не са ме връщали за следващият ден....... 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...