Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

На твоите години, доста по-малко взимах...

Всичко живо сега гледа само едно : колко взима

 

Това какво успява да "даде" (т.е. да свърши) е последното нещо което според него има значение. Ако може нищо - най добре. А едно време някои хора работехме за да се научим как се правят нещата, а вземем ли и пари от това скачахме и пляскахме. После за слава работехме (защото асистент в университета освен за едното потупване по рамото друго няма), за да ни се чуе името тук и там, та да имаме повече контакти и съответно още работа. И щом имаше достатъчно за хляб, пък и някоя бира чат-пат бяхме доволни. Още помня как се пулех първия път като ме попитаха "каква заплата очакваш"...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Всичко живо сега гледа само едно : колко взима

 

Това какво успява да "даде" (т.е. да свърши) е последното нещо което според него има значение. Ако може нищо - най добре. А едно време някои хора работехме за да се научим как се правят нещата, а вземем ли и пари от това скачахме и пляскахме. После за слава работехме (защото асистент в университета освен за едното потупване по рамото друго няма), за да ни се чуе името тук и там, та да имаме повече контакти и съответно още работа. И щом имаше достатъчно за хляб, пък и някоя бира чат-пат бяхме доволни. Още помня как се пулех първия път като ме попитаха "каква заплата очакваш"...

+1

Заплатите идват след като се докажеш. В момента челни стойки правя за да ми разрешат да работя с архитектите ни, хич и не ми пука за парите, стига да добавя реален опит като архитект в CV-то...

Link to comment
Share on other sites

+1

Заплатите идват след като се докажеш. В момента челни стойки правя за да ми разрешат да работя с архитектите ни, хич и не ми пука за парите, стига да добавя реален опит като архитект в CV-то...

Съгласен съм, че да искаш много пари, трябва да имаш покритие, но да ми кажеш, че не ти пука за парите - това вече са глупости. В случая може и да е така, но това може да го каже само човек, който взима добри пари, а останалото е само за престиж в CV-то, както вече каза.

А и ако толкова не ти пукаше за парите нямаше да работиш извън България.

Нека те правят на луд за 350-450 лева, пък после ела пак да ми обясняваш как се живее добре със слънчева храна и потупване по рамото...

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм, че да искаш много пари, трябва да имаш покритие, но да ми кажеш, че не ти пука за парите - това вече са глупости. В случая може и да е така, но това може да го каже само човек, който взима добри пари, а останалото е само за престиж в CV-то, както вече каза.

А и ако толкова не ти пукаше за парите нямаше да работиш извън България.

Нека те правят на луд за 350-450 лева, пък после ела пак да ми обясняваш как се живее добре със слънчева храна и потупване по рамото...

хах, да трябваше да се уточня. Не прозвуча както трябва. 

Няма да си отварям устата да ми плащат като за архитект, стига да ми разрешат да трупам опита. Съответната заплата ще дойде след време.

Иначе първите места на които съм работил в бг си бяха идиотски позиции с идиотски заплати, но ми трябваше някакъв опит който да стои в CV-то.

Link to comment
Share on other sites

Първата ми работа беше за 200лв на месец, докато бях студент. Съобразяваха се с университета ми хората и ми се падаше малко повече от 4 часова работна седмица. Ама натрупах опит. И на 24 години имах вече 5 години опит в сферата. Сфера, която в последствие напуснах, защото заплащането е просто несериозно.

Link to comment
Share on other sites

Под 4 часова работна седмица имах предвид 20 часа седмично бе. :)
Ела да бачкаш тука при мен и ти ще си баровец ако се доказваш. На един от моите хора за по-малко от година му вдигнаха заплатата с 60%, но защото бачка момчето. Един друг след вече година и половина няма да получи повишение, а ще е хубаво и една свещ да запали за мен по Коледа, за това, че изобщо има работа.

Link to comment
Share on other sites

И как го сравняваме тва с розите? А е по-евтин от онзи.

Другия път им кажи да ти сложат тюл вместо хартия.

От кое е по - евтин?

"Хартията е заради цвета и се получи много добре. Самият подарък е в една ръчно изработена картичка, която пък е сложена в плик като на букета "хартията".

Link to comment
Share on other sites

От букета с розите.
Има тюл същия цвят като хартията. Просто изглежда по-добре за опаковка на букет и не задушава толкова цветовете на цветята.
Също така, аз винаги слагам акцент. Създава интерес. И това не само в букетите.

Цветето на ревера за което Виден още ми се подиграва, предизвиква огромен интерес у познати и непознати жени. :P

Link to comment
Share on other sites

От букета с розите.

Има тюл същия цвят като хартията. Просто изглежда по-добре за опаковка на букет и не задушава толкова цветовете на цветята.

Също така, аз винаги слагам акцент. Създава интерес. И това не само в букетите.

 

Цветето на ревера за което Виден още ми се подиграва, предизвиква огромен интерес у познати и непознати жени. :P

Ако става въпрос за букета от 60 лева се бъркаш. Този е доста над тази сума. А колко е индивидуално не ми се иска да споделям пред всички. Нито какъв точно е подаръкът.
Link to comment
Share on other sites

Цветето на ревера за което Виден още ми се подиграва, предизвиква огромен интерес у познати и непознати жени. :P

 

Също като калкулатора на масата... И какво те питат, от чия сватба идваш ли?

 

ЕДИТ: Ванка, това при Невена ли ти го правиха? 

Link to comment
Share on other sites

Ако става въпрос за букета от 60 лева се бъркаш. Този е доста над тази сума. А колко е индивидуално не ми се иска да споделям пред всички. Нито какъв точно е подаръкът.

 

Ако си дал повече от 60лв за букет със свежи цветя в Пловдив, то много сериозно са те цакали. Цветята в букета от снимката са между 1 и 3 лв на стрък, като на един стрък има по 5-6 цвята. Няма как да кача една снимка да ти покажа за какво дадох аз 30лв, при положение, че акцентното цвете струваше 5.

 

Също като калкулатора на масата... И какво те питат, от чия сватба идваш ли?

Мне. Няма какво да го коментирам с теб. Ти си крайно ограничен в тая сфера.

Link to comment
Share on other sites

Мне. Няма какво да го коментирам с теб. Ти си крайно ограничен в тая сфера.

 

Да речем, че съм крайно задръстен и ограничен в тая сфера... Ще ти задам обаче един въпрос, на който искам да ми отговориш откровено: 

 

Колко души си видял да излизат вечер на бар с бяло сако с китка на ревера, или с червено с кърпичка в джоба? Освен Евгени Минчев. 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...