Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Да речем, че съм крайно задръстен и ограничен в тая сфера... Ще ти задам обаче един въпрос, на който искам да ми отговориш откровено: 

 

Колко души си видял да излизат вечер на бар с бяло сако с китка на ревера, или с червено с кърпичка в джоба? Освен Евгени Минчев. 

И това е причина аз да не го правя? Просто хората ги тресе безвкусицата и комерсиализмът. Ако някой футболист се появи на някое списание с подобно облекло, всички изведнъж ще се юрнат да слагат. Тогава вече ще е страшно.

 

Виж:

 

 

 

ScreenShot2013-02-13at9.54.16AM.png

WadeBron.jpg

94764871a8a410c7d5614352b3110d7f48d6f395

Mastering-the-three-piece-suit-ralph-lau

Mastering-the-three-piece-suit-ralph-lau

tarantula-lapel-pin-on-suit.jpg

lapelpinguerr.png

blue-flower-lapel-pin-italy.jpg

 

 

 

И ако ще минаваш с такива аргументи, по-добре не казвай нищо.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Джоузеф няма място при тези. Той е с костиум..... ;)

 

Чеки, мъ те фсички са костиумирани, осфен последния. А последния има плочки и яхта. Ама то и ти натам тичъш нали?

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, пак не мислиш! Тия хора са на червения килим, намират се на разни котейли, награди, ревюта и прочее. НИКОЙ от тях не е в бара!  

 

Фактически коментарите са излишни, тъй като ти сам го каза от раз - всички други са в грешка, аз съм прав... 

 

По тая логика защо Иван да не ходи с Прасето на работа? Със сигурност НИКОЙК друг не го прави. Това явно не е причина и той да не го прави. Не греши той - всички останали са задръстени... 

Link to comment
Share on other sites

ЕДИТ: Ванка, това при Невена ли ти го правиха?

По принцип мислих при нея да отида, но накрая поръчах на друго място да го направят. Останах адски доволен от това което сътвориха. Отне им няколко часа да го направят. Не ми се иска да коментирам как Ангел поръчва по хубави букети за по 30 лева...
Link to comment
Share on other sites

Джоузеф няма място при тези. Той е с костиум..... ;)

 

Чеки, мъ те фсички са костиумирани, осфен последния. А последния има плочки и яхта. Ама то и ти натам тичъш нали?

 

Е какво като са с костюми? А за последните трима мога да ти гарантирам, че не са с костюми.

 

Ангеле, пак не мислиш! Тия хора са на червения килим, намират се на разни котейли, награди, ревюта и прочее. НИКОЙ от тях не е в бара!  

 

Фактически коментарите са излишни, тъй като ти сам го каза от раз - всички други са в грешка, аз съм прав... 

 

По тая логика защо Иван да не ходи с Прасето на работа? Със сигурност НИКОЙК друг не го прави. Това явно не е причина и той да не го прави. Не греши той - всички останали са задръстени... 

Ти не мислиш. На червения килим са само тия от първите 2 снимки. Другите са си съвсем нормални хора, а последния най-вероятно така си се носи ежедневно. По баровете в чужбина има дрес код. Това, че тук няма, не означава, че трябва да ходя с горнище на анцунг или блейзър, който ми е с 2 номера по-голям.

 

Ако с това спортно сако с цветето, с което бях на форумната среща ида на някой прием или официално събитие, ще ме изгонят.

 

Това за шапката няма нищо общо. Той не иска да се прави на клоун, затова не ходи с шапката. По твоята логика, дай да почнем да си носим дрехите и на обратно само защото никой не го правел. Има си отредени норми. Бутониерата е в тях, нищо, че на теб не ти е понятна.

Link to comment
Share on other sites

И аз така започнах. На 200 лева, 4-5 часов работен ден. (не седмица, както Ангел. Той е баровец.) И още си кретам на същото място.

 

И ти почти като мен, започнах на 125 лв. месечна заплата и 3 часов работен ден, тогава бях студент пак 2007-ма. И аз сега си кретам на същото място естествено вече на пълен ден и по-висока заплата.

Link to comment
Share on other sites

Отне им няколко часа да го направят. Не ми се иска да коментирам как Ангел поръчва по хубави букети за по 30 лева...

15 минути. 30лв.

uploadfromtaptalk1384533653993.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ша му кажа, Ангеле, ша му кажа....

 

Не ми отговори на въпроса. За вентилаторстване нямам никакво време за губене. То всъщност няма нужда и да отговаряш, тъй като едва ли има някой да не знае отговора. 

 

Никой не може да ти казва какво и как да носиш или правиш, но после не се чуди на реакциите на хората. И позицията, че ти си нумеро уно у "модата" и останалите са задръстени и нямат понятие, далеч не е от правилните, да кажем, примерно.

Link to comment
Share on other sites

Така като гледам май е по - добре да не казвам аз на колко започнах 2005-та...

 

 

Ангеле, това е абсурд да ми сравняваш с това което ти показах. Тук просто няколко цветя са сложени едно до друго и стегнати с някаква мрежа.

Link to comment
Share on other sites

Така като гледам май е по - добре да не казвам аз на колко започнах 2005-та...

 

 

То ясно, че едва ли сме можили да те догоним, ама ми е интересно ако не е тайна? :D

Link to comment
Share on other sites

46495fd8c2366aad9b2cfaa2ab8daaee.jpg

Бих я цункал по пъпчето :shy:

 

п.п. Аз казах ли ви да не се ебавате с Ангел!?

Link to comment
Share on other sites

Е то по-компелксирани едва ли ще може да станем, ама знае ли човек. :D

Link to comment
Share on other sites

Важното е гладни и жадни да не оставаме. И подслон да имаме. А дали Бентлито в гаража е на газ или не - няма значение. :D

 

А дали ще сменяме тази:

 

1af4fc09a1ecc84487631efc1489b52b.jpg

 

 

с тази:

d47c12d8dec14748ef58efeebdf0a25e.jpg

 

не е важно....

Link to comment
Share on other sites

2005-а първата ми заплата беше 2500 евро + 450 евро джобни. Отделно ми платиха самолетите, 5 звезден хотел с включена вечеря и закуска. Единствено обяда съм си плащал сам, но беше от порядъка на 10-12(по спомен) лева.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, това е абсурд да ми сравняваш с това което ти показах. Тук просто няколко цветя са сложени едно до друго и стегнати с някаква мрежа.

 

Казах ти. Цветето в средата само е 5лв. Още повече, че определението "няколко цветя са сложени едно до друго и са стегнати с няква мрежа" се отнася за всеки един букет, бил той 10 или 1000лв.

 

Аз нищо по-различно не виждам, освен, че свежите цветя са повече на брой и вместо тюл е сложена хартия. А да. Има и пеперудка.

 

И все пак говорим за двойна цена, а ти дори твърдиш, че било повече.

 

Те според мен за часовете наред през които са го правили са те таксували, а не за самата стойност на цветята, които както ти казах, са между 1 и 3лв на стръкче. Преброй ги и смятай до сумата, която си дал, да видиш дали ще излезе.

 

То е малко като с дрехите. Платовете са на една цена, но има значение и колко време се шие. Нормално е ако някой ти го шие за 1 месец да ти вземе 15 000лв, а другия ако го ушие по същия начин за 3 дни да може да си позволи да ти вземе 3000лв.

 

Една жена ми опаковаше един подарък един път, но така ми го опакова, че накрая аз си го опаковах и тя само ми даде само материалите и се вайкаше покрай мен. Нова била в опаковането на подаръци. Взе ми 2лв за опаковката. На друго място, на което ми я прави някой, който не е "нов", щяха да ми вземат 5лв.

 

Та идеята ми е, че цветята не струват повече от 50-60лв, а колко са ти взели за "труд" си е твоя работа вече. Въпреки, че аз не виждам нещо, което да изисква "часове наред" работа, за да се постигне. Все пак, тва са няколко цветя пристегнати с хартия.

 

Ша му кажа, Ангеле, ша му кажа....

 

Не ми отговори на въпроса. За вентилаторстване нямам никакво време за губене. То всъщност няма нужда и да отговаряш, тъй като едва ли има някой да не знае отговора. 

 

Никой не може да ти казва какво и как да носиш или правиш, но после не се чуди на реакциите на хората. И позицията, че ти си нумеро уно у "модата" и останалите са задръстени и нямат понятие, далеч не е от правилните, да кажем, примерно.

Кое ще му кажеш? Не съм видял въпроса ти, затова не съм отговорил. Не че го избягвам.

 

Аз съм далеч от мисълта, че съм нумеро уно, но поне се старая. Сеш са? Не разбирам твоя проблем какъв е в случая?

Пък и в БГ е малко трудно да имаш някакъв по-отявлен стил, по пристата причина, че не се продават хубави дрехи.

Link to comment
Share on other sites

15 минути. 30лв.

Както и да го гледам, пак бих предпочел 33-те розички :))

Максимално семпличко, без финтифлюшки, но това е въпрос на вкус в крайна сметка :))

 

Иначе и двата показани букета са красиви, но също така и масови и незапомнящи се :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...