Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Това лично аз не го вярвам. Никъде не мирише на птичи тор, нито на оборски. Вони на човешки фекалии и миризмите излизат от капаците на шахтите! Тия за балъци ли ни мислят? Някой да не е торил канализацията?!?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

А, кой знае, може и една влакова композиция с еко кенефи да е минала за животински тор. Честно, не бих се учудил ако някой продава човешки лайна за птичи тор :)

Link to comment
Share on other sites

Чиста канализация беше вчера. Просто нямаше шахта, над която да не мина с колата и да не ме обгази... А пък каква грешка беше да мина тунела под пощата с пуснат прозорец няма да казвам. Чисти човешки лайна. Днес почти нямаше, а този нещастник сега ще опере пешкира за всичко и усещам как ВиК потриват пак доволно ръце, мамицата им.

 

Пред малко бях към Митницата и наистина има лек дъх на пилепки тор, но НИЩО общо с вчера... 

 

Да дойдат "експертите" дами обяснят миризма на каква животинска тор извира от шаштите дори до блока ми... 

Link to comment
Share on other sites

не е канализация , стига глупости

някъде зад линиите на околовръстното на тракия има пречиствателна станция мирише от там , точно затва в Тракия мирише най силно , лек ветрец и мирише е целият град, преди 1-2 години уж я ремонтираха станцията даже и френският посланник я откри щото старат не смогваше ама явно и тая не смогва.....

Link to comment
Share on other sites

Василе, вече се уморих да повтарям, та ми иде да те хвана, па да ти завра носа над някоя канална шахта и да видим какво ще кажеш. слава богу днес отслабна. 

 

=======================

 

Бесен съм! Ново увеличение на бирата! Писна ми! Всяка година вдигат кега с по 3 лева... Това на нищо не мяза!  :angry1  :angry1  :angry1

Link to comment
Share on other sites

а принципно на кво очакваш да миришат шахтите на лалета?

понякога неуморното повтаряне не означава на 100% правота по въпроса......

Link to comment
Share on other sites

Не знам, аз вярвам на RaptoR-а. Не за друго, а понеже винаги е прав.

THIS!

 

Ако някога е имало по-голям трол в историята на троленето, нека се покаже... СЕГА!

 

Пеше, току що ни сложиха в малкото джобче. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Току що ме набиха на билярд!

А за миризмата според мен идва от сметището., защото  колкото пъти от там да мина на същото както в града ми мирише!

Link to comment
Share on other sites

Някъде бях чел, че през септември се разваляли много електроуредите. Явно за мен важи с пълна сила, защото за има-няма две седмици ми заминаха един хард, снощи - таблета, днес една карта, която купих от София, се оказа, че прегрява, та си я върнах на собственика. Добре че другите неща имат гаранция и са разпратени за поправка/подмяна, че направо откачам вече.

Наздраве иначе. :moon:

Link to comment
Share on other sites

Мда...и един апартамент в Пунта Кана ми дължи :D :D :D. Той си знае :D

 

Стефче, какво и колко си пил, миличък? Дай да видим де туй? 

 

Някъде бях чел, че през септември се разваляли много електроуредите. Явно за мен важи с пълна сила, защото за има-няма две седмици ми заминаха един хард, снощи - таблета, днес една карта, която купих от София, се оказа, че прегрява, та си я върнах на собственика. Добре че другите неща имат гаранция и са разпратени за поправка/подмяна, че направо откачам вече.

Наздраве иначе. :moon:

 

Пич, внимавай като пикаеш тия дни ...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

За миризмите и раптора и злобила са прави едновременно. Шахтите вонят, особено като вземе да спада атмосферното налягане. Градската пречиствателна станция за битово-фекални води е на Ягодовско шосе, в близост са и депата за активна утайка и като духне югоизточен ветрец и донася "благовонията" първо в Тракия. Отделно допускам, че с края на отпускарския сезон пребиваващите в града нарастнаха скокообразно. А както е известно на мнозина, хората акат.
Да погледнем на нещата философски - вземете пример от Де Ниро във филма "Запознай се с нашите":
"...

- Господи! Каква е тази смрад?
- Лайната ни, Боб.

..."

Link to comment
Share on other sites

Вонята от тая пречиствателна станция е постоянна в района на Садово. Шахтите вонят винаги, ако слезеш там долу на 4 метра, но вонят мащабно, когато поради някаква причина спре течението в тях. Бе нормален отток и при наличие на запушвания, вонята избива нагоре през шахтите и изилиза навън. Но няма значение! От Девня мирише на човешки лайна!   

Link to comment
Share on other sites

Покрай Садово мирише от канал на спиртоварната в Катуница, който се зауства в Марица (или може би в Чая, ще проверя). Така или иначе това е друга воня.

Link to comment
Share on other sites

Саше, тоя дето минава под пътя откъде е? Щото мирише СИЛНО на човешки фекалии в определени атмосферни условия. Какво изхвърля евентуално една спиртоварна, така щото да докара тая миризма?

 

И между другото - къде има спиртоварна/завод за спирт в това село?  

Link to comment
Share on other sites

Под пътя на Кемера минава река Чая (Чепеларска).
А спиртоварна в Катуница има отпреди да ме има мен. Преди години Кирил Рашков я беше приватизирал и правеше най-добрия спирт (няма майтап). Сега мафиотчетата от Пещерска и сложиха ръка.
Пътя за Караджово минава покрай спиртоварната. Можеш да я видиш във wikimapia.org, обозначена е.
П.П. Координати: 42°6'2"N 24°52'37"E (спиртоварна)

42°09′02″N 24°50′36.1″E - точка на заустване в р. Марица на изход от градска пречиствателна станция;

Link to comment
Share on other sites

Не знам на какво ви мирише, но аз нищо не усещам при нас. А не е като да съм затворил прозорците. И следобеда и сега е ок.

 

Всъщност в момента ми мирише на грах неясно защо и идва от моята блуза. А грах скоро не съм ял. Явно един парфюм смесен с моята пот го докарва на миризмата на зелен грах :)

Link to comment
Share on other sites

Под пътя на Кемера минава река Чая (Чепеларска).

А спиртоварна в Катуница има отпреди да ме има мен. Преди години Кирил Рашков я беше приватизирал и правеше най-добрия спирт (няма майтап). Сега мафиотчетата от Пещерска и сложиха ръка.

Пътя за Караджово минава покрай спиртоварната. Можеш да я видиш във wikimapia.org, обозначена е.

П.П. Координати: 42°6'2"N 24°52'37"E

 

Саше, никой не говори за Кемера и Чая, недей така. Преди да минеш покрай Садово в източна посока, има канал, вонящ до Бога на фекалии. Мостчето е почти незабележимо за рядко минаващи хора. Точно този канал, още от времето на комунизъмЪТ ми е казвано, че носи говната на Пловдив. 

 

Туй със спиртоварната е интересно... Че Мангала спирт не е правил, не е, защото го взимаше отдругаде, е ясно. То и затова хората ослепяваха от тоя "хубав" спирт... За чий чеп им е на пещерските тиквеници да се занимават с тази инсталация? Странно, предвид възможностите им по принцип...Сашеее - на маса требе да се коментират тия схеми в детайли. Ама като гледам сбирка може да има 2018-те нейде...  

Link to comment
Share on other sites

Ректификационната колона беше/е хубава и имаше кадърни технолози. За ослепяването други спиртове са причината, не Кировия. В ония години Кировия беше ПЕРФЕКТЕН, а пещерския дъхаше на кисела джибра. Не ми е ясно на пещерските калпаци за какво им е тази, но щом са го духнали от бизнеса явно има защо.
Обърни внимание на едитнатия ми пост с координати горе.
Именно за този канал знам, че е от спиртоварната, но за какъв чеп е прекаран покрай Садово, а не директно в Чая като най-близко водно тяло - не знам.

Link to comment
Share on other sites

В момента, брат, координати не мога да проследявам по разбираеми мохабетски причини... 

 

Като казваш колона, една ли е? Ако е под 16 метра - "ни ми га фали". Джигитите работят с украински спирт принципно. Ужасен, убийствен боклук. Масово това пие народа от магазина.. 

 

Реално има три канала - единият е току до Пловдив, там, където има вечни рибари, защото водата в него е топла винаги, дори зимата. Какво има във водата няма да коментираме.... Туй се намира току отвъд града, посока Кемера, на няколко километра. Ловят риба от химпомия. 

 

Следва канала на метри от Садово, който идва предполагам именно от тая станция в Ягодово, но не съм сигурен. Където вонята на фекалии пролет и есен е убийствена... Коста, като виладжия, минаващ тоя път може да потвърди.

 

Чая, слава богу, изглежда чиста, както винаги е била. Но и това е относително.

 

Обещавам ти да видя тия координати да видя за кой точно канал говориш ти. Но ще мине малко време... Докъм другата седмица. Стана ми много интересно...

 

Понеже ти ще ме разбереш - като искахме да правим завод за мая ни се кланяха, като помислихме да правим завод за зърнен спирт - познай.... Туй на тема канал. 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...