Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Само да не се олееш :D

 

Ред. От другия вторник може да не съм в Софето за известно време.

Link to comment
Share on other sites

Пак евтино си минал...

 

Верно си е, това е с отстъпка, тъй като вече сме бизнес партньори... Иначе например в София искаха над 2500 за същото... Да не говоря, че ако частите са оРелски - само те са над 2000...

Link to comment
Share on other sites

Не, просто си аматьор и затова плащаш такива цени. Колко пъти повтарям да си поръчвате такива неща от чужбина. Комплектът който са ти сложили е на Luk. Целият комплект от маховик, пристискател, съединител и лагер струва малко над 1000 лева. Ти обаче имаш излишни доста и затова си плащаш двойна цена без проблеми.

 

edit:

И не знам какъв партьор им се водиш, но аз получавам по - ниски цени от тези по които са те таксували ;).

Link to comment
Share on other sites

Иване, стига с тия философии, моля те. От чужбина не мога да си поръчвам аз лично, защото не знам откъде точно. Питахме в Англия - отказаха да ни продадат. Така или иначе не е малко над 1000 лева, ами е баш около 1200 лева САМО части, по цена, която ТИ си ми казал. И това не включва доставка и чакане. Лагерът беше под въпрос - за чий чеп да го купувам предварително? Да си го бия в главата после? Та като сложим тия 1200 лева + някаква доставка, добавим труд около 350-400 лева (навсякъде и приятели поискаха толкова), махнем и глупсавата свещ, която пак случайно се откри, диагностики и миене и глупости и сме силно далече от двойна цена. По-скоро сме почти същата цена. Като тук имам и 4 месеца гаранция. Та научи се да ги правиш тия сметки точно.   

Link to comment
Share on other sites

Мисля си, че който успее да промени законите така, че плащането с месец назад да е незаконно, директно ме печели като симпатизант. Не, че гласувам за него. Просто сериозно ще ми хареса.

Link to comment
Share on other sites

netroot, какво ти е мнението за fedora? :)

Нещо съм решил да се образУвам по материя, която ми е чужда, но доколкото знам, близка за теб, та започвам да събирам мнения. Скоро може и на ЛС да те притеснявам. :)

Link to comment
Share on other sites

Fedora rulz! Аз ползвам тази дистрибуция на работа. Смятам, че е добър старт в Linux. Особено и като е базирана на RedHat, която е една от най-сериозните сървърни дистрибуции...

Link to comment
Share on other sites

Иване, стига с тия философии, моля те. От чужбина не мога да си поръчвам аз лично, защото не знам откъде точно. Питахме в Англия - отказаха да ни продадат. Така или иначе не е малко над 1000 лева, ами е баш около 1200 лева САМО части, по цена, която ТИ си ми казал. И това не включва доставка и чакане. Лагерът беше под въпрос - за чий чеп да го купувам предварително? Да си го бия в главата после? Та като сложим тия 1200 лева + някаква доставка, добавим труд около 350-400 лева (навсякъде и приятели поискаха толкова), махнем и глупсавата свещ, която пак случайно се откри, диагностики и миене и глупости и сме силно далече от двойна цена. По-скоро сме почти същата цена. Като тук имам и 4 месеца гаранция. Та научи се да ги правиш тия сметки точно.

Чакането е малко над седмица. Цена за смяна от рода на 400 лева е леко смешна. Да не говорим за хора с "партньорски" отстъпки. На мен ми излезе около 300 в същият този сервиз ;). Даже и малко надолу. 70 лева струва целият комплект от възможно най - добрите свещи. Вече са ме изкарали повече време отколкото оригиналните и все още никакъв проблем с тях. Комплектът си върви с лагер. Доставката ти е около 30-40 лева. Но щом казваш, че цената е близка до твоята ще се съглася.

 

netroot, какво ти е мнението за fedora? :)

Нещо съм решил да се образУвам по материя, която ми е чужда, но доколкото знам, близка за теб, та започвам да събирам мнения. Скоро може и на ЛС да те притеснявам. :)

Не съм фен на fedora-та. Godfather беше преди време, но не знам дали е все още. В момента използвам Linux Mint за десктоп. За сървъри вече е по - различно. Когато ти трябва нещо не е проблем да ми пишеш на лични.

 

Ubuntu не е ли по-лесно за незапознатия потребител?

В последните версии го омазаха сериозно Ubuntu-то. Mint-а е базиран на него, но с много по - добри скриптове. Пакетите иначе са същите като цяло. Графичната среда е малко по - различна и от там идва предимството на Mint. Fedora е също така desktop ориентирана дистрибуция.
Link to comment
Share on other sites

Ubuntu не е ли по-лесно за незапознатия потребител?

Моите наблюдения на убунту са доста негативни. От версия на версия става все по-претрупано, тромаво и бъгаво. За ментовката нищо не мога да кажа, не съм я ползвал.

 

Иване, коя графична среда ползваш, че ми стана любопитно?

 

П.П. Не знам дали скоро съм ти благодарил за headstart-а и търпението, които едно време има, да ми помогнеш и аз да се "стабилизирам" преди години :)

Link to comment
Share on other sites

За 10 минути чакане на спирка минаха трима свирукащи/крещящи/халюциниращи лудогорци, а досами спирката един раздаваше флаери "Числото 1,000,000 е измама!" /или нещо такова/.

It's a mad, mad world...

Link to comment
Share on other sites

Ами аз съм почти всяка вечер свободен, ама някъде на комфортно да седнем, да има за пийване, за хапване... 

Лиглю!

Link to comment
Share on other sites

Моите наблюдения на убунту са доста негативни. От версия на версия става все по-претрупано, тромаво и бъгаво. За ментовката нищо не мога да кажа, не съм я ползвал.

Иване, коя графична среда ползваш, че ми стана любопитно?

П.П. Не знам дали скоро съм ти благодарил за headstart-а и търпението, които едно време има, да ми помогнеш и аз да се "стабилизирам" преди години :)

За Убунту-то съм на същото мнение. Все повече и повече го омазват със всяка версия. Тотално се отклониха от това което бяха преди. Единствено имаше една версия в последните години която беше крачка напред, но беше само една. Следващата прецака пак нещата.

В момента използвам Mint с "графична" среда MATE. Не е точно отделна графична среда де. Представлява доработка на Gnome2. Изчистени са разни бъгове и са добавени нови функции. Доста стабилна и лека среда се е получила. Другият вариант с Mint се води Cinnamon. Той вече използва пак тяхна модификация, но на Gnome3. И двете работят отлично и най - вече са много приятни. Не ме дразнят!

Беше ми писал наскоро ;).

Аз така или иначе не знам каква е разликата между различните дистрибуции на Linux.

Основната разлика е в подборката на комбинацията от софтуери които се използват. Самото ядро си е едно и също. Някой предпочитат да заложат на една графична среда, други на друга. Всяка има и различни конфигурации на съответните софтуери. Като цяло програмите с които работи човек са едни и същи. Въпрос на избор е основно относно графичната среда и избора на някои програми. Това разбира се не ти пречи да си инсталираш тези които предпочиташ.
Link to comment
Share on other sites

Недей, изисква мислене :P

 

 

Фак бе, тва го кажи на Аню. Галине, ша та уважат всички членестоноги, га ша са виждаме ма?

 

Ред. Хе, ментата си имала даже бг-версия.

Link to comment
Share on other sites

Чакането е малко над седмица. Цена за смяна от рода на 400 лева е леко смешна. Да не говорим за хора с "партньорски" отстъпки. На мен ми излезе около 300 в същият този сервиз ;). Даже и малко надолу. 

 

Смяната е тамън 330 лева с ДДС. Няма как на тебе да ти излезе по-надолу. Отстъпките не знам точно какви са и къде са, но Стефанов ми е вече наемател и направи прилична цена за мен. Принципно общата разлика в цялата работа е около 350. Тук не слагам евентуална стойност на доставка на тая част, която ще я намали още. Като добавим и спешността на случая и гаранцията от 4 месеца - няма съществена разлика за мен. Ако те бях открил навреме, можеше и да свършим работа. Аз се пощурих да те търся 10 дена по телефони и вайбъри, ма не било писано. Затова другия път като ми кажеш "коплекта е 500 паунда", направо метни и линк към мястото, за да си го поръчам, а не да се налага да те търся и да те занимавам. Щото тая разлика можеше да я изпием на морето, примерно, ако организацията беше по-стегната.  ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...