Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

..някой, който не може да различи бутало от цилиндър....

 

А аз знам какво е бутало - онова отляво, дет' се бута ; и цилиндър знам какво е...само дето оня заек не знам що се е намърдал вътре...

 

Баси как зверски ми се спи от неспането цяла седмица...и утре пак трябва да ставам в 6...гадост... :sick

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

А аз знам какво е бутало - онова отляво, дет' се бута ; и цилиндър знам какво е...само дето оня заек не знам що се е намърдал вътре...

Хахаха - гледаш ли Видене, ето това е ПРАВИЛНИЯ отговор :)

 

Баси как зверски ми се спи от неспането цяла седмица...и утре пак трябва да ставам в 6...гадост... :sick

Аааа кой как се уреди, аз тия дни успях да си поспя малко повече.. по изключение, но ми хареса!

Link to comment
Share on other sites

Аааа кой как се уреди, аз тия дни успях да си поспя малко повече.. по изключение, но ми хареса!

 

Мани, смениха ми се нещата нещо от началото на годината - почти всеки ден трябва да ставам в 6.30 (това, дет' най го мразя). :woot

Link to comment
Share on other sites

Хахаха - гледаш ли Видене, ето това е ПРАВИЛНИЯ отговор :)

 

Аааа кой как се уреди, аз тия дни успях да си поспя малко повече.. по изключение, но ми хареса!

 

Принципно е така.  :laughing:

 

Мани, смениха ми се нещата нещо от началото на годината - почти всеки ден трябва да ставам в 6.30 (това, дет' най го мразя). :woot

 

АНАТЕМА! Да не чувам за ставане в такива часове! Това е престъпление!  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

=======================================

 

Абе, злета със злета, преди 10-на дни видях едно нещо, което ме втрещи. Седях, гледах, мислих, па накрая го снимах:

 

20130401142652.jpg

 

Имам само един въпрос - WTF?!?!?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

пускай косми и се качвай на дървото.

и въобще заеби тая история с ходенето на два крака.

най-добре прави машина на времето и ходи отстреляй маймуната дет е открила, че с пръчка в ръката бие по-яко.

с удоволствие ;)...

Link to comment
Share on other sites

фирмите занимаващи се със структурно окабеляване/пожароизвестяване/видеонаблюдение/дребни вътрешни ремонти се опитват да си регистрират в собствена камара, вместо да им се изисква  регистрация в строителната, тъй като там има относително нелепи изисквания дори за ниските категории строежи.

оная картинка с 15 наблюдаващи и един работещ нали я помните? а сега си я представете като изискване за поставяне на един разклонител в дома ви.

от там пък се определя и размера на членския внос и още няколко косвени такси (ежегоден к*рс за дл. лице по ЗБУТ, ежегоден к*рс за вътр. одитор по ИСО, ежегоден к*рс за ППБЗН......), строителен надзор, изготвяне на проект, разрешение за строеж и пълна строителна документация....

но строителното лоби е силно, а администрацията трябва да се множи и храни.

едва ли ще ги допуснат да се самоорганизират, пък дори и да стане, вероятно и те ще се изродят къмто събиране на пари и административна работа на празен ход.




.......
Пък и в нищо не съм те убеждавал. Ако отделяше повече време да четеш какво реално е написано вместо да перефразираш изречения докато излезнат остроумни, щеше и сам да го забележиш.

аз нищо не казах, но ти продължаваш да ми отговаряш. темата е за дрънкане, а за решаване на конкретни проблеми има други. не съм забелязал и да е имало конкретен технически въпрос, за да очакваш отговор или помощ. по оригиналния ти въпрос - дадох ти отговор защо някой би си сложил. сега ще ти дам още един: напук на рекламната кампания и монотонното словесно убеждаване колко е хубаво да си с уиндоус.

това последното сигурно е някакъв опит за обида, но тъй като ми е сбъркан словореда, интелектът ми не е достатъчно наточен, а сарказма ми още спи, та не успявам да я схвана.

Link to comment
Share on other sites

Камара на инсталаторите в България, е универсален правоприемник на Национален инсталационен съюз (НИС) и е национална браншова организация на лица и дружества, работещи в областта на отопление, вентилация, климатизация, хладилна техника, електротехника и автоматика, водоснабдяване и канализация, газификация, енергоспестяващи технологии, енергийна ефективност, възобновяеми енергийни източници и опазване на околната среда В КИБ членуват фирми и специалисти които извършват проектно-проучвателни работи, експертно-консултантски услуги, монтажно - инсталационни дейности, производство на съоръжения и апарати, търговска, посреднически дейности др.

 

PS и ние сме членове :D

Link to comment
Share on other sites

Баси, кви наркотици зимат аниматорите от бейбитв...Като гледам как овцете ръпат мухоморки и след това разни къщички танцуват.... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

 Камара на инсталаторите в България... Национален инсталационен съюз (НИС)

PS и ние сме членове :D

Windows-и инсталирате ли :P

Link to comment
Share on other sites

Колко му е да се върна в леглото и да спя до 12? Днес не е ден за работа.

 

Аз преди няма и час станах. Днес определено НЕ Е ден за работа, а за киснене, излежаване и мързелуване. Жалко че няма да мога да го изпълня, но поне попълних сутрешния график.  :laughing:

 

=====================================

 

Поздравявам всички инсталатори!

 

http://www.youtube.com/watch?v=xsR2-Tpsqqc

Link to comment
Share on other sites

:rofl:

Не знам де, може да е било преди доста време :]Тц. Не е баш така. В Агрия ми бяха горе-долу фифти-фифти Linux/Windows машините и да ти кажа, там основно ме викаха Windows юзърите. Без да отварям темата за вирусите, един добре конфигуриран Linux е в пъти, ама мното пъти по-стабилен и веднъж настроен - рядко има какво да му се пипа. Да, по-различни са нещата, да - изискват да помислиш, да потърсиш в нета, има си бъгове, но софтуера е безплатен и non-profit в повечето случаи. Но при наличие на IT във фирмата - това е негова задача и негова борба. Пак казвам - по-удобни ми бяха лелките с Linux - най-рядко ме занимаваха с глупости.

Определено, ако се занимаваш с дизайн е безплодно да те убеждавам да ползваш Линукс - за обикновен потребител, който е свикнал на setup.exe -> next, next, next подкарване на такъв софтуер под линукс си е зор.

Това, което mobo каза е вярно - макросите, както и други рядко срещани проблеми със съвместимостта съществуват. Които обикновено се решават с една много проста функция - "export as PDF".

btw, Libre Office > Open Office.

 

 

П.П. Видене, само да попитам, като ти се изчерпа търпението към моята нагла натура какво ще направиш - ще си рестартираш компютъра ли :lol:

 

Не е било преди доста време. А и не виждам какво е толкова смешното. Ти какво, седна и почна веднага да работиш ли? Отидох на сайта на Adobe, потърсих някакви файлове, намерих, не тръгнаха, оказа се, че трябва да влизам в някакво repository да търся там и като го отворих - всичко тръгна.

 

На лелките от Агрия ако им беше ограничил правата, щяха да могат да правят точно едно голямо нищо.

 

И все още никой не е казал на мен лично, в домашни условия, като изключим това, че ми трябват програми за дизайн, музика и игри, как Linux-а ще ми е от полза.

 

Вместо да ми отговорите съвсем нормално, започна да ми се обсъжда интелекта и да се обясняват някакви теории с руси жени, такива на средна възраст и техните деца.

 

аз нищо не казах, но ти продължаваш да ми отговаряш. темата е за дрънкане, а за решаване на конкретни проблеми има други. не съм забелязал и да е имало конкретен технически въпрос, за да очакваш отговор или помощ. по оригиналния ти въпрос - дадох ти отговор защо някой би си сложил. сега ще ти дам още един: напук на рекламната кампания и монотонното словесно убеждаване колко е хубаво да си с уиндоус.

това последното сигурно е някакъв опит за обида, но тъй като ми е сбъркан словореда, интелектът ми не е достатъчно наточен, а сарказма ми още спи, та не успявам да я схвана.

 

Аз рекламна кампания за Уиндоус не съм видял, но се чувствам комфортно като го ползвам и не изпитвам почти никакви проблеми. Да не кажа - никакви. Ако ще сменя операционната система, първо ще мина през OSX, преди да отида на Линукс.

 

Аз просто зададох един въпрос от любопитство, на който явно е трудно да се даде нормален отговор.

Link to comment
Share on other sites

Ти какво, седна и почна веднага да работиш ли?

В интерес на истината си прав, навремето питах за какви ли не глупости netroot. За флаша обаче, поне по спомени (chrome си ползва собствен) самия браузър ти подсказва къде трябва да идеш, ако не ти работи флаш и общо взето бяха три-четири стъпки, най-сложната от които да въведеш OS, да изтетлиш rpm/deb файла и да го стартираш.

На лелките от Агрия ако им беше ограничил правата, щяха да могат да правят точно едно голямо нищо.

Само дето шибания счетоводен софтуер искаше superuser права, което...

И все още никой не е казал на мен лично, в домашни условия, като изключим това, че ми трябват програми за дизайн, музика и игри, как Linux-а ще ми е от полза.

За дизай и игри няма да ти е особено полезен. Аз също вкъщи съм основно със 7ца.

Аз просто зададох един въпрос от любопитство, на който явно е трудно да се даде нормален отговор.

На мен лично ми стана смешен коментара за флаш, след като по спомени беше изключително проста процедура. Не съм искал да звучи като обсъждане на интелект и т.н.

 

На мен лично ми харесват огромните възможности за customisation, лично според мен откъм графичен интерфейс и възможности OS графичните среди вървят с една крачка напред.

Link to comment
Share on other sites

Ами имаше стъпки във Файърфокс-а, но те не сработиха. Свалих някакъв tar.gz файл, но нищо не стана. Трябваше в тия repository-та да влизам, за да го инсталирам. А за тях, трябваше да разбера от информация в Интернет.

Не знам какво възможности за customization имаш, но ако е чисто визуален, Windows 7 също предлага такива с разни пачове, програми като Rainmeter и RocketDock. Може и за друго да говориш де...

Ако и netrootbg обаче харесва Linux-а заради customization-а, се чудя защо толкова тачи iOS. :)

Link to comment
Share on other sites

Абе в края на краищата всичко си е въпрос на вкус. Според мен Линукс не е дорасъл, за да измести Windows на десктоп пазара. Все още има проблеми и неудобства за средностатистическия потребител. Все още си има бъгчета и проблеми, които изискват да се заровиш малко по-надълбоко. Понеже на мен ми е работата да се ровя и да разрешавам проблеми (при това подобни) - това за мен не е пречка, дори стимул. Има доста неща, които за мен са огромен плюс в Linux и то не само визуално, графичните среди (които не са една и две) бяха просто пример.
__________
Тия хора луди ли са?! На тоя таралясник 70 лева да му дадеш ше си на загуба :O

Link to comment
Share on other sites

Вози като лодка? Тва кво значи? Че се клатушка наляво-надясно и напред-назад?

Link to comment
Share on other sites

Т'ва нещо, с тия безсмислени железни пружини, които производителите гордо наричат "амортесьори", ако вози като лодка аз съм Веселин Маринов...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...