Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Няма как да платиш за една и съща услуга по-малко освен по една единствена причина - цените растат с времето. Но това не е толкова важно. 

 

Комично или не - не ти знам мейла. За мен това е последна форма на комуникация...  :bgrin:

Аз до преди известно време се ползвах с доста преференции. Все пак не малко оборот съм направил на магазина и на сервиза. Моята кола не е единствената която съм купувал от там. Което ми напомня за една комична ситуация. Веднъж се пробвахме да купим от тях кола с кредитна карта. Банката с която работят казаха, че не можели да обработят такава транзакция. Банката издател на картата пък нямаха никакъв проблем с такова нещо. Нашите банки за пореден път се изложиха. Та взехме колата за няма и един месец на лизинг. Още преди да е дошло време за първата вноска и я платихме цялата.

Имейлът ще ти го пратя на личен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Аз до преди известно време се ползвах с доста преференции. Все пак не малко оборот съм направил на магазина и на сервиза. Моята кола не е единствената която съм купувал от там. Което ми напомня за една комична ситуация. Веднъж се пробвахме да купим от тях кола с кредитна карта. Банката с която работят казаха, че не можели да обработят такава транзакция. Банката издател на картата пък нямаха никакъв проблем с такова нещо. Нашите банки за пореден път се изложиха. Та взехме колата за няма и един месец на лизинг. Още преди да е дошло време за първата вноска и я платихме цялата.

Имейлът ще ти го пратя на личен.

 

Той Веско каза, че те познава, ама нещо така под носа си го каза...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Той Веско каза, че те познава, ама нещо така под носа си го каза...  :laughing:

Кажи речи всички там ме познават. Вече не съм им клиент след една издънка която направиха. До преди това си поддържах колата при тях. Доста години след като изтече гаранцията.
Link to comment
Share on other sites

...... , махнем и глупсавата свещ, която пак случайно се откри, ....

А дали глупавата свещ е била за смяна ?Защото на моето Рено изписа таблото Chek Engine  и след тест с Clip се оказа свещ.

Link to comment
Share on other sites

 Свали си Ментата и пробвай. Стартира се от флашка. 

 

 

Праснах го на двд. Интересно, но като буутна, ми дава само черен екран(под ъгъл виждам, че зарежда и пр.) но си нямам идея що. Това на лаптоп.

Link to comment
Share on other sites

Праснах го на двд. Интересно, но като буутна, ми дава само черен екран(под ъгъл виждам, че зарежда и пр.) но си нямам идея що. Това на лаптоп.

Може би трябва да изчакаш малко. Може да е някаква странна резолюция и да не се вижда анимацията със зареждането. Би трябвало да нямаш проблеми когато зареди. Ползвал съм го на безброй и различни компютри и лаптопи и не е имало проблем с хардуера.
Link to comment
Share on other sites

Мне. Имам предвид, че зарежда графична среда и всичко, просто е крайно тъмен екрана, на практика черен. Само под ъгъл се вижда, че има заредено...сега ще пробвам с 14. Как на флашка? С LiveUSB?

 

Ред.Премахнат проблем :)

Link to comment
Share on other sites

Изобщо защо не си свалите някой от вариантите. Сложете го на една флашка и заредете от нея. Няма да имате пълната скорост на работа, но ще видите за какво става въпрос.

 

Аз съм си направил Live CD с Ubuntu 12 за всеки случай, ако нещо стане с Уиндоуса. Пуснах го, поиграх си съвсем мъничко, но не мога да си представя защо бих сменил удобството на Windows-а с Linux.

 

Някой ще сподели ли своите аргументи?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм си направил Live CD с Ubuntu 12 за всеки случай, ако нещо стане с Уиндоуса. Пуснах го, поиграх си съвсем мъничко, но не мога да си представя защо бих сменил удобството на Windows-а с Linux.

 

Някой ще сподели ли своите аргументи?

Кои са тези удобства?
Link to comment
Share on other sites

Без проблеми с драйвери и ежедневна работа. Един тон приложения. Лесна инсталация. Съвместимост с много устройства без допълнително и излишно ровене. Кодеци, съраунди, каквото си пожелаеш.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм си направил Live CD с Ubuntu 12 за всеки случай, ако нещо стане с Уиндоуса. Пуснах го, поиграх си съвсем мъничко, но не мога да си представя защо бих сменил удобството на Windows-а с Linux.

 

Някой ще сподели ли своите аргументи?

примерно ако реша така между другото някак си да съм легален и не желая да давам $150 за база за качване на софт, който също тепърва да лицензирам.

та защо пък да не кача в офиса убунту с опън офис и разни други благини, да не метна едно дарение $10 през пейпала и с копие на фактурката в архива, да се хиля нахално на желаещите да ме проверяват за авторски права?

или пък ако си го сложил с експериментална цел на стар домашен комп, измъчван от блондинки и 4-5 годишните им деца почти денонощно, а те вземат че спрат да те търсят да преинсталираш или поправяш каквото и да е, просто защото работи? има и образователна цел - блондинките се научават да не пазят паролите и номерата на кредитните си карти в браузърите, след като децата им си накупят някоя и друга игрица от софт-маркета.

еххх, ако вървяха читаво макросите на опън офис и някои програмисти не държаха упорито да ползват точно и единствено MSQL и .NET фреймуърка, а и не ме мързеше толкова.......

Link to comment
Share on other sites

или пък ако си го сложил с експериментална цел на стар домашен комп, измъчван от блондинки и 4-5 годишните им деца почти денонощно, а те вземат че спрат да те търсят да преинсталираш или поправяш каквото и да е, просто защото работи?

 

Успех с това начинание... На мен лично, като човек, който никога не беше пускал Linux, ми трябваше Tutorial, за да си инсталирам Flash във Firefox-а, за да мога да пусна Speedtest-а, че да си проверя скоростта на интернета през Линукс дали е същата като тази през Уиндоус. По-вероятно е блондинките да те викнат и да им качиш един Уиндоус за дето се правиш на остроумен.

 

При тоя вариант, по-удачно решение е OSX.

Link to comment
Share on other sites

нищо няма да кажа относно твоето интелектуално ниво, след като ти е било трудно да се справиш с подобна задача.

пък и ползваш флаш за измерване на скорости.

но моля те поне недей ме убеждавай, че неща, които съм виждал с очите си, не са се случвали.

Link to comment
Share on other sites

примерно ако реша така между другото някак си да съм легален и не желая да давам $150 за база за качване на софт, който също тепърва да лицензирам.

Това винаги ми е било смешно, още повече за софтуерни фирми пиратстващи каквото могат. Плащат заплати от по 2000+ лв на месец на програмист, но им се свидят $500 еднократно за софтуера... Не говоря за теб просто направих асоциация.

 

При тоя вариант, по-удачно решение е OSX.

Подкрепям с 2 ръце :) Само дето OSX върви на съответен хардуер а инсталирането му на произволна машина е мъка и половина (но на правилния хардуер е просто песен). Но всеки каквото го влече...

Link to comment
Share on other sites

нищо няма да кажа относно твоето интелектуално ниво, след като ти е било трудно да се справиш с подобна задача.

пък и ползваш флаш за измерване на скорости.

но моля те поне недей ме убеждавай, че неща, които съм виждал с очите си, не са се случвали.

 

Ти можеш да кажеш каквото си решиш, но важното е някой да го отрази. Очаквам обаче след като аз не се изказвам за твоето интелектуално ниво и ти да не се изказваш за моето. Особено след като под "интелектуално ниво" имаш предвид това дали мога или не да инсталирам Flash Player на Линукс от раз.

 

Аз не съм искал да измервам точна скорост до байт-а. Щом съм решил, че измерването на скоростта със спийдтеста ще е достатъчно, значи е било така. Ако няма да даваш алтернативни варианти е по-добре да не споменаваш изобщо нищо. Има и други начини да покажеш/докажеш предполагаемото си превъзходство. Нотката сарказъм в изказа ти и промененият словоред са достатъчни, за да се предположи, че просто си дрънкаш така или иначе, а не целиш някаква дискусия/споделяне на информация.

 

Пък и в нищо не съм те убеждавал. Ако отделяше повече време да четеш какво реално е написано вместо да перефразираш изречения докато излезнат остроумни, щеше и сам да го забележиш.

Link to comment
Share on other sites

На мен лично, като човек, който никога не беше пускал Linux, ми трябваше Tutorial, за да си инсталирам Flash във Firefox-а

:rofl:

Не знам де, може да е било преди доста време :]

По-вероятно е блондинките да те викнат и да им качиш един Уиндоус за дето се правиш на остроумен.

Тц. Не е баш така. В Агрия ми бяха горе-долу фифти-фифти Linux/Windows машините и да ти кажа, там основно ме викаха Windows юзърите. Без да отварям темата за вирусите, един добре конфигуриран Linux е в пъти, ама мното пъти по-стабилен и веднъж настроен - рядко има какво да му се пипа. Да, по-различни са нещата, да - изискват да помислиш, да потърсиш в нета, има си бъгове, но софтуера е безплатен и non-profit в повечето случаи. Но при наличие на IT във фирмата - това е негова задача и негова борба. Пак казвам - по-удобни ми бяха лелките с Linux - най-рядко ме занимаваха с глупости.

Определено, ако се занимаваш с дизайн е безплодно да те убеждавам да ползваш Линукс - за обикновен потребител, който е свикнал на setup.exe -> next, next, next подкарване на такъв софтуер под линукс си е зор.

Това, което mobo каза е вярно - макросите, както и други рядко срещани проблеми със съвместимостта съществуват. Които обикновено се решават с една много проста функция - "export as PDF".

btw, Libre Office > Open Office.

 

 

П.П. Видене, само да попитам, като ти се изчерпа търпението към моята нагла натура какво ще направиш - ще си рестартираш компютъра ли :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

 

 Значи аз съм мазохист от около 6 години. Тогава преминах изцяло на Линукс за десктоп и разкарах Windows-а. До преди това си имах dual boot и си ги редувах. От тогава съм минал изцяло на Линукс. Сменил съм и няколко дистрибуции. 

Абсолютно, и сам знаеш, че линукс си идва със своите дертове особено по отношение на хардуера. 

Нищо против линукс като такъв, от 10-на години винаги имам поне една дедикейтната линукс машина с вървящ поне един линукс на нея, но headless. 

Но да си го сложа на десктопа - не, мерси :D Е в краткият ни разговор на темата се появиха тамън 2 дерта :)

Наистина не искам да го обръщаме на linux vs windows :) 

 

@Antares - дори за десктопи не е така. :) Windows-ите се менажерат толкова добре отдалечено, и ъпдейти и правила, и аксеси, да живее Active Directory ... С *nix OS-ите не е баш така ;)

Link to comment
Share on other sites

П.П. Видене, само да попитам, като ти се изчерпа търпението към моята нагла натура какво ще направиш - ще си рестартираш компютъра ли :lol:

 

Ако това би разкарало наглата ти натура бих го направил, но тъй като предварително знам, че няма да стане, ще го направя ръчно. Точно при следващата ти наглост. 

Link to comment
Share on other sites

за обикновен потребител, който е свикнал на setup.exe -> next, next, next подкарване на такъв софтуер под линукс си е зор.

Друго си е под OSX да драгнеш иконката на програмата в Applications и дотам. Деинсталацията пък - отваряш Applications и го изтриваш. Щото не е програма ами е цяла папка с какви ли не неща всъщност и е указано какво да се стартира при цъкане. Не че не е BSD и налазиш ли в по-дълбоки води пускаш терминала, запряташ ръкави и си връзваш една кърпа пред устата си като псуваш да не пръска много по екрана, ама това е друга тема.

 

Command line build с генериране на сертификати и подписването на програмата от всичките платформи взе че се оказа най-лесно под Windows.

 

Eclipse-a оказа доста повече съпротива обаче колкото псувни отнесе OSX и XCode досега не бях псувал толкова. При това се оказа че качването в iTunes така и не можах да го автоматизирам - има някаква подробност дето изтървам при сертификатите и подписването и същото нещо ако го цъкам работи, скрипта - не.

 

Та мога ли да завърша темата че по една майна на всичките никога не е късно да се тегли :)

 

 

 

ПС: Видене, Пешо те бъзика доста по-малко и по-леко отколкото всички бъзикат Ангел. Мнение на страничен наблюдател само :) Иначе това с рестартирането мислех и аз да те бъзикам (щото звучеше много комично тогава като го написа) ама не ми остана време да те отразя :lol:

Link to comment
Share on other sites

Друго си е под OSX да драгнеш иконката на програмата в Applications и дотам.

Ники, почти всяка линукс дистрибуция си има package manager. Честно да ти кажа, точно в това отношение смятам, че Windows има да наваксва! Щото стига да имам необходимите repo-та (което в голяма част от случаите си е по default с инсталацията) - инсталацията може да бъде с "yum (apt-get) install <софтуер>". Не да търся в нета последна версия, да гледам от къде да го свалям ехе-то - или с CLI или с GUI, просто аз вече съм си свикнал да работя в конзола (real men don't click :P).

А и аз горе говорех за инсталацията и ползването на Win софтуер под Linux.

 

Иначе без псуване просто не става! Факт. Особено като трябва да инсталираш някакъв екзотичен софтуер, като драйверите на някаква шибана Dialogic SS7 платка, да ѝ подкараш драйвърите и вървящия в нея софтуер, и почнеш да се давиш в морето от dependency-та, половината от които се инсталират от source, е тогава ако не избримчиш една звучна, дълга и сочна, от която и монитора да се изчерви - еми не става работата.

 

Иначе Виден, ако се наложи да поеме майтапите, които Ангел и особено Галчето (в по-силните ѝ мигове) отнасяха - не кег, ами цистерна с бира няма да му стигне да си успокоява крехките нерви :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ники, реално погледато няма нищо за бъзикане и вчера обясних защо. Втори път няма да го правя.

 

Да е питам все пак и тебе - ако ъпдейтваш Вируса, включително с видеодрайвър и работещата на два фронта машина с включен филм на телевизор, онлайн игра и два браузъра, които човъркаш, започне да ти прави фликъринг покрай ъпдейта - ще я рестартираш или няма да я рестартираш като приключи тоя ъпдейт?  

 

А да ми дава оценки за обаждане, знание и незнание, някой, който не може да различи бутало от цилиндър, но се намесва в спора за автомобили, двигатели и разход на гориво, ей така, щото трола от него не може да излезе - нам туда не надо. И вместо да затрае - продължава нагло да дразни. Това е същият, който като кришнар почва да репортва за глупости, когато не му изнася. Та даже съм силно търпелив - ето ви пример за двойни стандарти. Друг щеше да почива вече за 10 дена. 

Link to comment
Share on other sites

Ники, реално погледато няма нищо за бъзикане и вчера обясних защо. Втори път няма да го правя.

Знам, но това не пречи да те бъзикне човек. Пък и както казах - тогава много комично се получи после ти тръгна като девойка да се оправдаваш ама нямах време да те отразя :)

 

Да е питам все пак и тебе - ако ъпдейтваш Вируса, включително с видеодрайвър и работещата на два фронта машина с включен филм на телевизор, онлайн игра и два браузъра, които човъркаш, започне да ти прави фликъринг покрай ъпдейта - ще я рестартираш или няма да я рестартираш като приключи тоя ъпдейт?  

И да рестартирам - няма да си призная :P

 

А да ми дава оценки за обаждане, знание и незнание, някой, който не може да различи бутало от цилиндър, но се намесва в спора за автомобили, двигатели и разход на гориво, ей така, щото трола от него не може да излезе - нам туда не надо. И вместо да затрае - продължава нагло да дразни. Това е същият, който като кришнар почва да репортва за глупости, когато не му изнася. Та даже съм силно търпелив - ето ви пример за двойни стандарти. Друг щеше да почива вече за 10 дена. 

 

Всичко това - добре, ама защо се връзваш толкова? :) 

 

Ники, почти всяка линукс дистрибуция си има package manager. Честно да ти кажа, точно в това отношение смятам, че Windows има да наваксва! Щото стига да имам необходимите repo-та (което в голяма част от случаите си е по default с инсталацията) - инсталацията може да бъде с "yum (apt-get) install <софтуер>". Не да търся в нета последна версия, да гледам от къде да го свалям ехе-то - или с CLI или с GUI, просто аз вече съм си свикнал да работя в конзола (real men don't click :P).

 

Репо-тата вършат работа толкова колкото и app store. Т.е на такива като мен - почти нулева :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...