Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Преди малко от Булсатком ми звънна някакво момиче, за да ми благодари, че съм лоялен клиент, ако имам оплаквания ми каза някакъв телефон и ми пожела приятен ден. о_____________О

Очаквах пак нещо да ме офертират и да искат, ама не. Чак се учудих. :laughing:

А свирка нещо не ти ли предложи? :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

E то да се съберем, ама някъде на айляк. Не си го представях така, ще пропусна...

 

Видене, аре отивай към Банкя уикенда, да ти досадя на теб. И без това ще съм там, като гледам...

Link to comment
Share on other sites

А свирка нещо не ти ли предложи? :grin:

Е, ся тия подробности ги спестих. :laughing:

Ето нещо полезно - 7 ways to free up disk space on an SSD in Windows 7. Първите две не ги знаех. Става и за нормални дискове. На двете щайги вкъщи съм освободил към 25гб чрез тази магия. ENJOY :beer:

     
Link to comment
Share on other sites

 

Е, ся тия подробности ги спестих. :laughing:

Ето нещо полезно - 7 ways to free up disk space on an SSD in Windows 7. Първите две не ги знаех. Става и за нормални дискове. На двете щайги вкъщи съм освободил към 25гб чрез тази магия. ENJOY :beer:

     

 

 

ЛаЙк!

 

Голям Pagefile на SSD е като самоубийство малко. Моя съм го направил 512МБ още като закачих диска.

Link to comment
Share on other sites

Ми кажи бре. ЩО МЪЛЧИШ КАТО ПУКАЛ!?!??!!?!?!?!?!?!???!?!??! :banned: :censored2: :nugget: :sick: :effemine3: :Facepalm: :spam3: :closed: :FU: :wacko: :devil :confused :alien: :angry1

ЕМОтиконките май дойдоха в повече. :))

 

ПС Усещам, че Мидекс дебне в мрака!

Link to comment
Share on other sites

Ами аз от къде да знам, че не сте се интересували как да се грижите за тая нежна апаратура? На мен това с Pagefile-а ми излезе в съвети как да си запазим SSD-то живо за по-дълго време. :)

Надявам се си си пуснал поне TRIM-а?

http://www.techradar.com/news/computing-components/storage/12-ssd-tips-to-optimise-your-drive-s-performance-943984

http://www.tomshardware.co.uk/forum/284934-32-tips-users

Link to comment
Share on other sites

Галине, ти мисли по тия задачки дет ти дадох.

Ти па си най-голямото зле!

 

П.п. Ся ако вземеш и да ме просветлиш за тия задачки, вЕрвай ми, задължен шти бъда. Ама на лично, щот филтърът и Пламен са особено чувствителни към нашите разговори.

Link to comment
Share on other sites

Абе оставете го тоя Пламен - той сега няма време да се занимава с вас. Ще ви подхвана пак чак след месец...ако още сте живи дотогава (или пък аз)...

Link to comment
Share on other sites

Абе оставете го тоя Пламен - той сега няма време да се занимава с вас. Ще ви подхвана пак чак след месец...ако още сте живи дотогава (или пък аз)...

Хуу, ама вземи шибни един БААААААААААААААААААААААААААААААААААННННННННННННННННННННННННННН!!!!!!!!!!!!!!!! на Иван, щот ще вземе да реши, че си се предал и абдикирал :))

Link to comment
Share on other sites

Изнесох целия спам за Замунда в .... темата за Замунда в P2P раздела. Мисля да започна да наказвам директно и без предупреждение за спам в Нестандартни въпрости. Няма всеки път да припомням и да мета.... 

 

Видене, ако идваш уикенда насам, да се обадиш, кратуно!

 

Предстои път към Банкя, може да се обадя да дойдеш да пием бири. 

Link to comment
Share on other sites

w00x, on 17 Apr 2013 - 16:09, said:

Ами аз от къде да знам, че не сте се интересували как да се грижите за тая нежна апаратура? На мен това с Pagefile-а ми излезе в съвети как да си запазим SSD-то живо за по-дълго време. :)

 

Надявам се си си пуснал поне TRIM-а?

 

http://www.techradar.com/news/computing-components/storage/12-ssd-tips-to-optimise-your-drive-s-performance-943984

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/284934-32-tips-users

Да намаля page file-a? Защо? Айде заради мястото - да, но не прекалено.

 

Да преместя временните файлове на друг диск - тия що не вземат да ме цунат отзад?

Quote

Using a portion of hard drive as virtual memory can lead to intensive writing to the disk for swap purposes, which can degrade SSD performance

Бе тия болни ли са? Нали това му е най-хубавото на ССД-то - тези операции са в пъти по-бързи и точно от тука се усеща това. Откъде накъде ще бутам всичките тези операции на друг диск та да е по-бавно?

Use a third party disk cleaning tool regularly - will free up megabytes of disk space

Как ли пък не! Дума да не става. Тези пък ги мразя най-много. Това такива бели е способно да ти натвори че преинсталацията няма да ти мърда.

Turn off System Restore

Освен ако не си абсолютно сигурен за последното - желателно е да не го правиш.
Link to comment
Share on other sites

При 512 мб някои програми имат против ... още повече проблеми се получават ако изобщо нямаш (странно, но факт), да не говорим, че не винаги е възможно да зададеш прекалено малък размер

Link to comment
Share on other sites

Ами аз такава програма не съм срещал до сега. В крайна сметка, това са само съвети, а в голяма част от тях има логика. Всеки да си ползва каквото, както си реши. Аз съм си преценил за себе си и съм си настроил софтуера.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм решил, че 1 гига стига. Нагло е да са 8 все пак, а половинка е смешно - по-малко от един филм лошо качество... С нормален диск съм. 

Link to comment
Share on other sites

Половинка ми е ОК за момента, защото не съм го усетил даже да му липсва. Идеята е в това, че на SSD-то не му трябва много място за PageFile, защото тоя Pagefile не набъбва толкова много заради бързия трансфер на данни и бързата обработка на данните в Pagefile-а. Програмите не успяват да напълнят с такава скорост цялата РАМ + pagefile-а.

Тия дни ще отворя Illustrator и Photoshop да видя как ще се държат, че ми правеха по 30ГБ swap файлове преди.

Link to comment
Share on other sites

Цялата идея с пейджфайла е, и всякакви темпчета всъщност е, че се пише много в него, което първо, че пречи на скороста - SSD-тата не са особено бързи при множество рандом записи. Второ, че все пак това е флаш който си има живот измерван в брой записи и пейджфайла го ебава.

@woox - не е до скорост, бърз или бавен пейдж, уина е тъп по отношение на мениджмънт на рама и пейдж файла, и ще си го пълни с разни кешове, независимо колко свободен рам имаш .

Иначе домашните ни машини са с изключен пейдж файл заради SSD-тата и нищо не е изревало за сега, което не значи, че няма тъпанарски програмчета. 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...