Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

А мои приятели в LA дори не се впечатлиха. Единия погледна че имало няколко по-слаби при тях само за последния час. Та дори не ги забелязват. Другия единствено се притесни родителите му тука да не са се уплашили нещо :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Сега се зачетох и аз за това в Италия - също 5.9 , 20-на секунди го дават, при нас беше малко под 40. Там жертви, разрушения - при нас няколко комина и някоя друга мазилка. Ако и посоката е била подобна - хоризонтално като при нас, а не вертикално то тогава нашите майстори зидари от едно време -> :bowdown: :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Викаш вдигна ти се самочувствието?

 

Ако искаш още да си го повишиш свирни да ти кажа къде да гледаш софтуер писан от видни индийски "мислители".

Link to comment
Share on other sites

Щот май преди е имало по кифла, две между баниците, пък сега са баница две, между кифлите и кифладжийте.

 

Прочетох коментарите към един клип във вбокс-а - образователната система си е хванала шапката и избягала, оставяйки масово неграмотни, недоучени дебили без способности да разсъждават поне малко.

Link to comment
Share on other sites

Преди часове в София.

 

540253_10151763314000711_180992495710_24643675_1120833090_n.jpg

 

Преди малко над балкона в Пловдив и ми се стори позната сцена от филма Денят на Независимоста...

 

11brvc2.jpg

 

Времето не е на добре хич напоследък, онзи ден долових мъгла в 4 през нощта...

Link to comment
Share on other sites

Тоя облак и аз го видях. Беше точно като от филм. Точно над града и където имаше пролуки се запушваха за секунди.

Link to comment
Share on other sites

Радвам се, че се появи тази буря, за да спрат всички да говорят за пустото земетресение. От сутринта кой ли не ми наду главата с него... Айде да идва 21.12.2012 та да се свършва. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Айде да идва 21.12.2012 та да се свършва. :laughing:

 

Днес точно разсъждавах наум, че ако вчера не беше 6, а 9 и всичко беше сринато, поне аз и баща ми щяхме да си идем щастливо заспали, след много черен хайвер, сельодка и Финландия... laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Сега се зачетох и аз за това в Италия - също 5.9 , 20-на секунди го дават, при нас беше малко под 40. Там жертви, разрушения - при нас няколко комина и някоя друга мазилка. Ако и посоката е била подобна - хоризонтално като при нас, а не вертикално то тогава нашите майстори зидари от едно време -> :bowdown: :bowdown:

Всъщност, сме били на ръба от опустошително земтресение..което започва от 5,9-6 по Рихтер...след 10-тата секунда става страшно..Чист късмет, че беше около 5,5-5,8...

В Италия има адски много сгради изградени от тухли "единички".. и то изградени преди 50-60-80 години, а ако се обърне внимание днес в България основните щети са по тухлените сгради....в частност къщи и сгради до 5 етажа...Виж, при панелите е друга работа..

Link to comment
Share on other sites

Не всяка панелка обаче...нека да добавим и сградите с тухла "четворка" строени около 70-те години...по принцип монолита и панелите от края на 60-те и началото на 70-те години би трябвало да издържат до 8-ма степен....Естествено да добавим и фактора поддръжка през годините...Но реално най-страшно е положението с огромна част от новото строителство и късните панелки (след 75-та) от типа на тези в Тракия....

Link to comment
Share on other sites

Стига сте ги бъркали тия скали...до 87ма г. стандарта в България на строителстовото е VII степен по скалата на Медведев-Шпонхойер-Карник (това е скалата, която се ползва в Европа и не само, скалата е до XII), след 87ма г. стандарата се вдига и стига до IX, което означава около 7 по Рихтер. Рихтер технически никъде по света не се ползва, освен от журналисти в телевизията и радиото...

Панелките в Тракия са проектирани до IX...

 

8 степен по Рихтер може да издържи само АЕЦ Козлодуй и може би новите метро станции и тунели...но да не се стига до там.

Link to comment
Share on other sites

Днес точно разсъждавах наум, че ако вчера не беше 6, а 9 и всичко беше сринато, поне аз и баща ми щяхме да си идем щастливо заспали, след много черен хайвер, сельодка и Финландия... laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Да разбирам ли, че и ти като мен си оте*ал и проспал земетръса? :unsure:

 

Аз спането ще го отказвам вече :P

СВЕТОТАТСТВО!!! Преди и за по-малко са бесели хора като теб! :laughing:

 

Между другото google са велики, а arena са дебили - посетете двата сайта, за да разберете защо. :)

Link to comment
Share on other sites

Арената ми е спряна на работата. Какво са направили там?

 

П.П. И за мен Арената е много спрял сайт... Почти колкото wrzru тракера...

Link to comment
Share on other sites

 

Като влезеш и се "друса" все едно има земетресение :lol:

 

 

А за мен не е. Там се качват всички сериали. Там се качва GSL-a. ДОстатъчно ми е, за да го любя.

Link to comment
Share on other sites

С какво се поддържаш буден? Със звука на пачките, с които те замерват ли?

 

:lol:

 

Вчера си легнах към 4, станах днес към 10.. 6 часа стигат бе момче. Пък и идват празници. Тази мисъл ме крепи

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...