Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

По-добрия вариант е, да се купи усилвател с вход по високо ниво.Много по-добре е от тези конвертори.Но винаги е най-добре да се смени фабричното у-во.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Там е хавата, че ми подариха усилвател с каса, които иска балансирани входове. Но лично да си призная не искам да сменям стоковия плеър. Фасцията на колата ми е 2 дина, да си взема 2 дина у-во си е цифра, да сложа адаптер от 2 към 1 е грозно. Вади си кристален звук и бас и всичко..Варианта който бях измисли бе следният. Плеъра в колата захранва 4 говорителя по вратите с напълно чист и мек бас, много съм довоелен, леко глъхне но е приемливо. усилвателя ще го вържа само за касата плюс още две средни+високи говорителчета. Тва бе първоначалният вариянт, плеъра в колата да си храни стоковите говорители по вратите, от който както казах съм адски доволен. Просто вече мина 1 година и хората, които ми го подариха ме питат кво става :D

Link to comment
Share on other sites

Там е хавата, че ми подариха усилвател с каса, които иска балансирани входове. Но лично да си призная не искам да сменям стоковия плеър. Фасцията на колата ми е 2 дина, да си взема 2 дина у-во си е цифра, да сложа адаптер от 2 към 1 е грозно. Вади си кристален звук и бас и всичко..Варианта който бях измисли бе следният. Плеъра в колата захранва 4 говорителя по вратите с напълно чист и мек бас, много съм довоелен, леко глъхне но е приемливо. усилвателя ще го вържа само за касата плюс още две средни+високи говорителчета. Тва бе първоначалният вариянт, плеъра в колата да си храни стоковите говорители по вратите, от който както казах съм адски доволен. Просто вече мина 1 година и хората, които ми го подариха ме питат кво става :D

Това веднага отпада като вариант.Никакъв смисъл при наличието на предни и задни стокови говорители.Ще настане една огромна какафония в колата ти..

Съвет: Вземи си конвертор, включи го от задните говорители, пусни му един RCA кабел до усилвача, свържи си само субуфера и се радвай на музиката...

Иначе има прилични 2DIN решения на разумна цена. 600-700лв.Натъпкани с доста глезотии.И то от Пайнер...

Link to comment
Share on other sites

Най-доброто, което можеш да направиш е да си махнеш стоковия плейър. Лошото е, че не съм виждал плейър на 2 дина, на който да му се сваля панела. Тоест, задължително гараж!

Иначе като цена не мисля, че е толкова скъпо. 2-диновия вариант на моя е на 500 лв. Плейърът, обаче е просто уникален!

DPX504U.jpg

Link to comment
Share on other sites

Да, най-вероятно това ще стане и да разбирам, че касата, ще е bridge'на от 2'та канала на изхода на усилвателя?

 

Мислих и за ново устройство, но найстина много се утежянва от към пари. Следва смяна на говорители, добавяне на нови за усилвателя, устройствата ги гледах, и имах желанието ако ще е гарга да е рошава или да има всичко ново като технология..най-вече искам да има bluetooth модула с микрофон и всички тези газарийки..ама като тегля чертата излиза бая :D

 

Този кенууд имали го тва говорене с телефона през него?

Link to comment
Share on other sites

Сам върша работа за 3-ма човека и то за 2 часа. Бахти продуктивния дето съм...

 

А как я свършваш? :))

Щото познавам хора, дето бачкат с уникална скорост и дори успяват да работят качествено, но познавам и такива, дето също работят уж много бързо, но я свършват като кучето на нивата - сиреч...винаги през пръсти, пропускайки много от задължителните етапи за качествен резултат.

Link to comment
Share on other sites

А как я свършваш? :))

Щото познавам хора, дето бачкат с уникална скорост и дори успяват да работят качествено, но познавам и такива, дето също работят уж много бързо, но я свършват като кучето на нивата - сиреч...винаги през пръсти, пропускайки много от задължителните етапи за качествен резултат.

 

Аз работа през пръсти не върша. Или я върша както трябва, или не я върша. А в случая, или е свършена - или не. :) Почти няма среден вариант.

Link to comment
Share on other sites

Или я върша както трябва, или не я върша.

 

:punk

 

----------------------------

 

 

Сменям темата....мама му стара, тия вестникари с техните заглавия: "Вдигат два пъти пенсиите преди изборите". Това "два пъти" как го разбирате - най-вероятно като "двойно", най-вече защото умишлено са си спестили "на"-то. Понеже да вдигнеш една пенсия два пъти е едно, но да я вдигнеш на два през годината пъти с по 5 лева е.....:sick

Link to comment
Share on other sites

Един познат успя да се прибере в България.Бяха го осъдили на около 20 години в Щатите,за банкови измами .Миналата година беше заминал покрай нас на бригада.

Link to comment
Share on other sites

Да, най-вероятно това ще стане и да разбирам, че касата, ще е bridge'на от 2'та канала на изхода на усилвателя?

 

Мислих и за ново устройство, но найстина много се утежянва от към пари. Следва смяна на говорители, добавяне на нови за усилвателя, устройствата ги гледах, и имах желанието ако ще е гарга да е рошава или да има всичко ново като технология..най-вече искам да има bluetooth модула с микрофон и всички тези газарийки..ама като тегля чертата излиза бая :D

 

Този кенууд имали го тва говорене с телефона през него?

Каква ти е колата?

Link to comment
Share on other sites

Възможност 1

Възможност 2

 

Но всичко това е свързано с немалък разход.Ако искаш сега, веднага, подобрение на системата, слагай конвертора и субуфера.

Ако искаш да имаш по-съвременни технологии в колата, ще трябва да фръкне някой лев.

Link to comment
Share on other sites

Говорете си всичко, Фокусчето няма нищо общо с общото мнение за Форд да не збаравяме, че бе на 67 хил км :D

За 10000 км съм сменил един работещ термостат и зимна течност за чистачките..гори 6.5 с климатик в града и е пъргав достатъчно :)...ама хич не ми и трябва повече.

Link to comment
Share on other sites

И гледай новата да не е пак Форд, че не си сттрува и малката инвестиция... laughing1.gif

 

Е той е писал, че кола ще си купува, не Форд. Ама не четеш Видене хич :D

Link to comment
Share on other sites

Аз да питам магданозчо, какво му е на стоковото радио? Щото аз от моето съм много доволен. И копчетата му са страшно удобни и интуитивни.

Link to comment
Share on other sites

Аз да питам магданозчо, какво му е на стоковото радио? Щото аз от моето съм много доволен. И копчетата му са страшно удобни и интуитивни.

Може би визираше моя случей, където нямам заводски балансирани изходи за усилвателя. Иначе аз съм на мнение, че с подходящите озвучителни тела звук и качество се постига на също високо ниво.

Link to comment
Share on other sites

Най-важен е източникът.След това са усилвателите(ако има такива)....и чак тогава можем да си говорим за говорителите.Темата е доста голяма и може много да се изпише по въпроса.

С две думи, ако искаш качествена музика в колата, се започва от главното у-во.Тук не визирам поръчковите аудио системи, които се монтират още в завода където се сглобява колата.Макар че и от тях има какво да се желае.

Дедо, в една автомиблна аудио система, копчетата са последното нещо което се гледа... :lol:

Мога да ви дам много примери, които са ми минали през ръцете, но няма смисъл.

А за това първо питам хората колко им е бюджета, после какво искат и чак тогава им давам насоки и започвам работа.

Link to comment
Share on other sites

magdanoz4o, така и така сме на тази тема, вие вибро/звуко изолация полагате ли на вратите? Смисъл имате ли го като услуга?

Link to comment
Share on other sites

Абе малко на чат го обърнахме...шса извинявам на модовете.

Ето линк към няколко снимки от работата ни:

Щрак.

 

Ред.Абе ние си дращим тука пък забравихме за Иван.

netrootbg, Честит рожден ден.Много ти здраве и все по-интересни гмуркания.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...