Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Забрави да го пуснеш в темата за готЯни клипове, в темата за вицовете и в темата за нестандартните въпроси... Тоя клип не знам колко десетки пъти е бил пускан тук вече...

 

 

В темата за вицове и нестандартни въпроси защо да го пускам? На теб на виц ли ти прилича тва?

 

Не съм го виждал. Явно не е бил пускан хиляди десетки пъти, а може и да е защото не следя всички теми.

Link to comment
Share on other sites

Ирония

ж., само ед.

1. Тънка, скрита насмешка, подигравка. Отнасям се с ирония. Говоря с ирония. Убийствена ирония.

2. В литературата – стилистичен похват, използване на насмешката.

(същ.) присмех, подигравка, насмешка, осмиване, сарказъм, шега, язвителност

Иронията е стилистично-изобразителен похват, троп, използван във всички жанрови разновидности на хумористично-сатиричната литература. Думата произлиза от гръцки: εἰρωνεία, което означава привидно невежество (техника, използвана често от древногръцкия философ Сократ).

Иронията получава разнообразни нюанси вариращи измежду остроумие, подигравка и издевателство, в зависимост от вложения в нея смисъл. Тя обаче се намира извън обсега на сарказма. За разлика от него, при иронията подложените на критика лични и обществени недъзи биват осмивани, вместо разобличавани.

Широк спектър на изобразителни похвати и стилистически средства ползват ирония. Такива са например гротеската, карикатурата, парадоксът, пародията, травестицията, хиперболата и шаржът.

Вариант на иронията е самоиронията, която е пародиен израз на самокритика с ироничен оттенък.

 

Ангеле, понякога се възхищавам на таланта ти да приемаш всичко буквално...

Link to comment
Share on other sites

Ирония

ж., само ед.

1. Тънка, скрита насмешка, подигравка. Отнасям се с ирония. Говоря с ирония. Убийствена ирония.

2. В литературата – стилистичен похват, използване на насмешката.

(същ.) присмех, подигравка, насмешка, осмиване, сарказъм, шега, язвителност

Иронията е стилистично-изобразителен похват, троп, използван във всички жанрови разновидности на хумористично-сатиричната литература. Думата произлиза от гръцки: εἰρωνεία, което означава привидно невежество (техника, използвана често от древногръцкия философ Сократ).

Иронията получава разнообразни нюанси вариращи измежду остроумие, подигравка и издевателство, в зависимост от вложения в нея смисъл. Тя обаче се намира извън обсега на сарказма. За разлика от него, при иронията подложените на критика лични и обществени недъзи биват осмивани, вместо разобличавани.

Широк спектър на изобразителни похвати и стилистически средства ползват ирония. Такива са например гротеската, карикатурата, парадоксът, пародията, травестицията, хиперболата и шаржът.

Вариант на иронията е самоиронията, която е пародиен израз на самокритика с ироничен оттенък.

 

Ангеле, понякога се възхищавам на таланта ти да приемаш всичко буквално...

 

Милия. :) Нищо. Ще се научиш. Просто не ме познаваш.

Link to comment
Share on other sites

Оф, Ангелчо, овчица загубена... Кой тръгнал да ми говори за учене... Не те познавам, а и не съм си го поставил за цел.

Link to comment
Share on other sites

Оф, Ангелчо, овчица загубена... Кой тръгнал да ми говори за учене... Не те познавам, а и не съм си го поставил за цел.

 

Не знам кой е тръгнал да ти говори за учене. Буквалното приемане на ясна ирония обърква хората. Както се случи и с теб. Почна да ми се обясняваш как си ползвал ирония и как съм приемал всичко буквално. На живо ефекта е още по-интересен. Нещо от сорта -> blink.gifunsure.gifhuh.gif

Link to comment
Share on other sites

Не знам кой се обяснява в момента... Ама май не съм аз :lol:

 

Самоче не като ефект от моя буквализъм. Нали се сещаш?

Link to comment
Share on other sites

Ако ми попаднете и двамата в ситуация гладко избръснат и леко пиян като нищо ще ви пратя да се разбирате самостоятелно кой наивен и кой учен. Ай сиктир! laughing.giflaughing.giflaughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Ако ми попаднете и двамата в ситуация гладко избръснат и леко пиян като нищо ще ви пратя да се разбирате самостоятелно кой наивен и кой учен. Ай сиктир! laughing.giflaughing.giflaughing.gif

 

Този пък пак се напъва.

 

Готви се ти за лятото, че освен Тиесто и Армин ще идва :P Информацията е тайна. Не разпространявай.

Link to comment
Share on other sites

Готви се ти за лятото, че освен Тиесто и Армин ще идва :P Информацията е тайна. Не разпространявай.

 

Някви идеи кога? :)

 

Link to comment
Share on other sites

Хахаах, на мен ли го казваш.....

Преди 47 минути осъзнах, че съм направил втората най-голяма глупост в живота си до сега.И тази глупост, ще ми струва мнооого пари и нерви. :cry Мамка му...да еба в тъпака... :angry1

Link to comment
Share on other sites

Свиркайте си бе, момчета..., от времето е.

 

П.с. Утре, сабаля..., някой да има път към Сл. Бряг ?

Link to comment
Share on other sites

Хахаах, на мен ли го казваш.....

Преди 47 минути осъзнах, че съм направил втората най-голяма глупост в живота си до сега.И тази глупост, ще ми струва мнооого пари и нерви. :cry Мамка му...да еба в тъпака... :angry1

При мен все едно редиш пъзел от гадости. Всичко става в точно определен момент и баш когато НЕ трябва. Тъкмо спре едната шибания и веднага истимарската почне друга. Най-лошото е, че и да удариш няколко питиета...изтрезняваш след няколко часа :D

Link to comment
Share on other sites

Денят започва в 9

(21:00) ;)

http://www.youtube.com/watch?v=rKeDPSkyN5Q

 

Съответно няма хора да те тормозят, не ти се случват толкова гадории. Че ба ли го, пробвах се денем да си върша работата, то е като трета световна - всеки VS теб!

Link to comment
Share on other sites

Толкова да мразя да оставам разочарована, че...

 

Иначе ми минава през главата, че същата пак ме боли, да му се не знае.

Друсах се с какво ли не, ама не спира :cry

Link to comment
Share on other sites

Не съм диагностицирана с такива неща (пази Боже). Адското главоболие се обажда сравнително рядко (напоследък малко по-често де), но е суууупер силно. Просто са ми малко идиотщините на главата, затова ме боли.

Но да се похваля, че засега ми мина. Явно някой от наркотиците е подействал.

Пфууу, кога ли ще си легна в 22 ч.?! Една вечер да е, като за света.

Link to comment
Share on other sites

Тоя American Museum of Natural History е невъзможно да се обиколи за един ден... 7 часа прекарани вътре и пак остана над половин етаж за разглеждане, ама трябваше да излизаме, че затваряха. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...