Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ангеле, ако обащаеш да млъкнеш ще ти подаря работещ QUANTUM FIREBALL 6.2GB. Работи перфектно с малки файлове!

 

Няма пък! Ще казвам каквото съм чел!

 

Може да разгледаш. От SSD до SSD разликата е огромна.

 

А тия 110мб четене и 80мб писане, цитирани от slan са някаква шега. По спецификация трябва да са 250/500.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Не трябва да пия толкова и до толкова рано, когато чакам доставки на цигари (много). 150лв вътрешно сгрешена поръчка (от мен)... т'ва е да си тъп като гъз.

 

И днес времето е СУУУУУПЕЕЕЕРРРРРр.

 

_________________________

 

БАаааааткоооо, как изпатка тока около ПУ. Тия от ЕВН не са добре, честно.

Link to comment
Share on other sites

БАаааааткоооо, как изпатка тока около ПУ. Тия от ЕВН не са добре, честно.

 

И при мен изпатка...ама вече го приемам като неизбежното поредно изпълнение на ивиенците - след като ежемесечно имам поне още 5 такива изпатквания + задължително поне 1 дълго спиране на тока поради повреда в трафопоста, че и няма на кого да се оплачеш да го :hump: :pirate

Link to comment
Share on other sites

150лв вътрешно сгрешена поръчка (от мен)... т'ва е да си тъп като гъз.

 

Баааааткоооо, как изпатка тока около ПУ. Тия от ЕВН не са добре, честно.

 

За първото - Коста, честно ли ве, man? Как си се огелпил така? Пускай Лавацата на левче, за да избиеш :)

За второто - то няма смисъл много да се коментира де, ЕВН ни е*аха майките отвсякъде. Тая година няма такива сметки, честно. По цял ден ни няма, под 200 лв. не сме падали 4 месеца.

Мацките в пощенската станция до нас си излизат почивки, когато им скимне, чакаш като пич, карат ти се... Отивам да оставя 200 лв. за ток, те се държат така, все едно подкуп трябва да им дам, бонбони да им занеса, за да си платя ш*баната сметка. Уж почивката им е от 10 ч., гледаш в 9:45 ч. как излизат хората и лелята отвътре крещи : "Който е влязъл, да излезе веднага". Отвориха в 10:20 ч. (почивката е 15 минути, но явно техните часовници отмерват някакво странно бюрократическо време), влизам, плащам и питам : "Може ли да ми кажете само колко пари ни е водата?" Отговор : "Не мога да правя справки като има опашка". Ми да ти го в*ъкна, куч*о, тия опашки заради мен ли станаха ма?!?!?!? Ама ми се спеше и не се разправях, че ойде коня в ряката.

 

Ах, че хубав пост. Някакъв ентусиазъм лъха от него. Хич няма псувни :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Можеше да си спестиш всички тези главоболия ако просто използваш електронно плащане на битовите услуги. Имаш доста варианти. Директно чрез банка, epay.bg, ebg.bg.

Link to comment
Share on other sites

Днес получих още едно потвърждение, че живота в България не е по-евтин от този в Западна Европа:

2112 лв. нужни на четиричленно семейство месечно, за да живее нормално. Източник:

http://www.btv.bg/news/ikonomika-biznes/story/1482024035-2112_lv_nujni_na_chetirichlenno_semeystvo_mesechno_za_da_jivee_normalno.html

 

т.е. ~ 1100 евро. Като добавим, че ако си с малки деца, жената няма да работи поне 3-4 години и ако прибавим факта, че е твърде вероятно да изплащаш жилище, получаваме следните цифри:

1100 euro - издръжка

500 euro - погасяване на кредити (ипотечни и т.н.)

мин 200 euro - спестявания за почивка, ремонт и т.н.

----

1800 еуро.

Ако това са чистите доходи, излиза че трябва по документи мъжът да взимаш поне 2000 еуро. (Редактирана, заради тавана на осигурителен доход, който не знаех че съществува)

Така, че за тези които претендират да са част от средната класа и мислят да имат деца, им препоръчвам да си помислят какво да правят, за да си осигурят тези доходи.

Link to comment
Share on other sites

Аз само давам парите. Хазяйката плаща сметките. Ама този път по изключение се наложи аз да отида. Ако си е лично жилище и т.н. щях да се възползвам от по-лесните опции. Пък и аз не се ядосавам от това, че съм се разходила до пощата, а от факта, че служителките са избирани с конкурс за безхаберие.

Link to comment
Share on other sites

Надявам се говореше за поста на Ferante, че иначе бой :) :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Няма как да е такъв дохода.Поне на нашето семейство е по-малък.

Едит:Тая настинка ми видя сметката :(

Link to comment
Share on other sites

(Под абсолютни глупости визирам - в тази цифра нямаш идея какво е включено. ;) (а вътре е включен апартаментът, афтомобитал и 40 иноъта плазма) Та тия 1800 евро си ги носи вкъщи на някого, който не излиза навън и не знае кое как се прави. Също ЯВНО нямаш идея, че в БГ има максимален осигурителен праг... Ама ти с тия тежки цифри дет фърляш явно си навътре у нещата... И няма ко да ти обясняам. ;)

Link to comment
Share on other sites

Това са абсолютни глупости.

 

Това е за Феранте.

OK, опровергай ме :)

Едит: Напиши твоите разчети да видим цифрите.

Link to comment
Share on other sites

Отново ли?

В тези цифри влизат:

Храна.

Лукс (ако не си внимавал в часовете по икономика ми кажи, за да ти обясня какво е това).

Автомобил.

Жилище.

Данъци.

Една зима и една лятна почивка.

 

Или ша ти го перефразирам:

 

Шоколад 2 пъти у седмицата на 2-те деца, 2 ефтини почивки, голф, апартамент и плазма (млазма).

Чат?

 

И,

ДА СИ МИ ЖИВ И ЗДРАВ! И ДАНО ДА ДОКАРАШ ДОХОДА, КОЙТО СИ КАЗАЛ! ЧЕ И ДВОЙНО!

 

(ЧРД)

Link to comment
Share on other sites

Иваньееее, милионерче мазно... що комлексВАШ хората. Ся ша поискаш и да ти платят за икономическите ти прозрения. нИдей, ще ги разориш.

Link to comment
Share on other sites

Психара - ето чети - http://www.knsb-bg.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1703:-----2011&catid=64:--&Itemid=96

 

Не са включени кредити в тази сума. Стойностите на разходите са абстрактни и е нормално да варират от семейство до семейство. Общата картинка е ясна, а именно - много по-трудно е да си осигуриш среден стандарт на живот в БГ сравнено с възможностите на Запад. И това не е защото можеш или неможеш, а защото няма кой да ти заплати равностойно труда.

Link to comment
Share on other sites

Не трябва да пия толкова и до толкова рано, когато чакам доставки на цигари (много). 150лв вътрешно сгрешена поръчка (от мен)... т'ва е да си тъп като гъз.

 

И днес времето е СУУУУУПЕЕЕЕРРРРРр.

 

Затова не върви тоя магазин, надявах се поне ти да си изпиваш оборота... Аз предлагам да се съберем един консорциум от Булфорум и да поемем нещата в ръце.

Стефчо ще слагаме нощна смяна, но ще следим на видеокамерите да не пуска чалга, че ще изгони клиентите laughing.gif

 

Галя дневна смяна с дълбоки деколтета laughing.giflaughing.giflaughing.gif

 

А днес времето е отлично за разпускане с питиета, мързелуване пред телевизора или компютъра...

 

Днес получих още едно потвърждение, че живота в България не е по-евтин от този в Западна Европа:

2112 лв. нужни на четиричленно семейство месечно, за да живее нормално.

 

Добро утро мога да ти кажа. Не само, че не е по-евтин, но в някои отношения и по-скъп. Сумата горе долу е вярна, но друг е въпроса колко семейства имат подобни доходи. Отдавна настигнахме Европа по разходи (Америка я подминахме), а приходите не помръдват. Затова народа вече тотално е оскотял. И затова продължават хората да се бият като животни за боклуци из Лидл... пожарникарското правителство се старае и все по-лошо да става.

 

Общата картинка е ясна, а именно - много по-трудно е да си осигуриш среден стандарт на живот в БГ сравнено с възможностите на Запад. И това не е защото можеш или неможеш, а защото няма кой да ти заплати равностойно труда.

 

Именно! И то не толкова няма кой, колкото няма как... Защото и тези, които плащат също са с усукани мъде...

Link to comment
Share on other sites

Затова не върви тоя магазин, надявах се поне ти да си изпиваш оборота... Аз предлагам да се съберем един консорциум от Булфорум и да поемем нещата в ръце.

Стефчо ще слагаме нощна смяна, но ще следим на видеокамерите да не пуска чалга, че ще изгони клиентите laughing.gif

 

Галя дневна смяна с дълбоки деколтета laughing.giflaughing.giflaughing.gif

 

А днес времето е отлично за разпускане с питиета, мързелуване пред телевизора или компютъра...

 

 

 

Добро утро мога да ти кажа. Не само, че не е по-евтин, но в някои отношения и по-скъп. Сумата горе долу е вярна, но друг е въпроса колко семейства имат подобни доходи. Отдавна настигнахме Европа по разходи (Америка я подминахме), а приходите не помръдват. Затова народа вече тотално е оскотял. И затова продължават хората да се бият като животни за боклуци из Лидл... пожарникарското правителство се старае и все по-лошо да става.

 

 

 

Именно! И то не толкова няма кой, колкото няма как... Защото и тези, които плащат също са с усукани мъде...

 

Имам кокоша слепота и не бачкам по нощите :D :D.

Link to comment
Share on other sites

Психара - ето чети - http://www.knsb-bg.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1703:-----2011&catid=64:--&Itemid=96

 

Не са включени кредити в тази сума. Стойностите на разходите са абстрактни и е нормално да варират от семейство до семейство. Общата картинка е ясна, а именно - много по-трудно е да си осигуриш среден стандарт на живот в БГ сравнено с възможностите на Запад. И това не е защото можеш или неможеш, а защото няма кой да ти заплати равностойно труда.

 

Равностойно на какво? Ти можеш ли да си оцениш реално стойността на изработеното? Щото аз имам наблюдения, че малко хора могат у нас.

 

Хубаво си помисли остойностяването на "направеното" от теб какво е.

_________________________

 

Рапторе, оня човек за стъклата му звънях... каза, че ще дойде и никакъв не се вясна. Ще го чуя пак тия дни ама много кофти впечатлени ми направи това.

 

А оборота... 10 хилки пиене поне на мен много ще са ми да ги направя. Аз почти не пия вече. 2л джин за 2 седмици... какво е т'ва?! Слаба работа.

Link to comment
Share on other sites

Равностойно на какво? Ти можеш ли да си оцениш реално стойността на изработеното? Щото аз имам наблюдения, че малко хора могат у нас.

 

Хубаво си помисли остойностяването на "направеното" от теб какво е.

 

Пий едно кафе, изяж едно шкембе и вникни в разговора. Съвсем друго коментираме. Ако видиш какви възнаграждения получават италианци, испанци и гърци, бидейки 100 пъти по-бездарни клатикурци и от най-скатаващия български работник свят ще ти се завие, и то повече отколкото от сутрешния джин.

 

Имам кокоша слепота и не бачкам по нощите :D :D.

Ясно! Затова си по чалгите при кокошките!!! laughing.giflaughing.giflaughing.gif

 

-----------------------------

В тоя дъжд тържествено обявявам MOJITO AFTERNOON cool.gif

Link to comment
Share on other sites

Пфу.Ни-та ли е срам бре?Нии ша бачками, пък ти ша на дразниш тука с пиенье...амахаа.Не че нямам бутилка Бушмилс, на около 68см. от дясната ми страна, ама ни стаа' ша трябва да карам колата после...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...