Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Задължителна е. Онези простите червени кабелчета (които масово се раздават с разни компоненти) "хлопат" и се разместват от самосебе си и може да ти се случи да се чудиш защо не ти пали машината, не дай си боже и нещо по-лошо. Слушай патило.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Хмм..., сериозно участие на пловдивчани или поне на мотори които са съживени в Пловдив, забелязвам. Обаче освен NSU, Zundap KS-750 едно DKW, както R-25ца и една R-35 (може би същата която преди години един бургазлия ми я отмъкна под носа)... друго, което да е по-интересно не видях...

На тези снимки не виждам яките машини. Само една е снимана частично. За тази говоря:

http://sexsa.snimka.bg/motorcycles/retro-parad-nesebur-2009.413574.14346230

Не ми остана време днес да кача снимките. Евентуално утре вечерта ако успея.

Link to comment
Share on other sites

На тези снимки не виждам яките машини. Само една е снимана частично. За тази говоря:

http://sexsa.snimka.bg/motorcycles/retro-parad-nesebur-2009.413574.14346230

Не ми остана време днес да кача снимките. Евентуално утре вечерта ако успея.

Ами то баш това на снивката е KS-750то, де...

Някъде имах снимки на един прототип на KS-1000 който никога не е пускан в серийно производство, защото опитните образци изпратени на фронта показали голям дефект - двигателите се оказали толкова мощни, че рамите, карданите и диференциалите не издържали и се късали... Идеята била да се монтират в кошовете, многоцевни установки "105mm-Panzerschreck" и по този начин да се създадат отряди от ловци на танкове... Идеята както и много други добри хрумвания, скоро била загърбена от командването (по нареждане на Хитлер), обаче след войната руснаците я копирали и въоръжили "Урал М-61" с реактивна, бронеизтребителна батарея...

Link to comment
Share on other sites

Ами то баш това на снивката е KS-750то, де...

Някъде имах снимки на един прототип на KS-1000 който никога не е пускан в серийно производство, защото опитните образци изпратени на фронта показали голям дефект - двигателите се оказали толкова мощни, че рамите, карданите и диференциалите не издържали и се късали... Идеята била да се монтират в кошовете, многоцевни установки "105mm-Panzerschreck" и по този начин да се създадат отряди от ловци на танкове... Идеята както и много други добри хрумвания, скоро била загърбена от командването (по нареждане на Хитлер), обаче след войната руснаците я копирали и въоръжили "Урал М-61" с реактивна, бронеизтребителна батарея...

На парада имаше както немски така и руски машини от същият период. Ще ми е интересно да науча и за тях нещо. При първа възможност ще кача снимките. На работа съм в момента и няма как да стане това в момента.

Link to comment
Share on other sites

Powernet са добър доставчик явно... свързах се с един сървър очаквайки да е през БТК и се подготвих за половин-часово претакване на нещастен архив и когато видях как за няма и 2 минути се прехвърли се опулих... проверих 5 пъти - наред е всичко, архива е цял... пресметнах - над 1мб/сек среден трансфер :)

 

И в същото време другия сървър (през БТК) за подобен архив ми дава 2 часа...

Link to comment
Share on other sites

За пръв път от доста време си пуснах едно старо музикално CD по повод че тия дни си смених ДВД-то... и се замислих и се сетих как по едно забравих кое радио рекламираха някакво предаване че били пускали MP3, ама с ония ефектните рекламни гласове, и ми се присира като се сетя. За непросветените хора, които са чували за мистичните MP3-ки, звучи много "модерно" някак, и все едно голямата работа, а всички знаем че МП3 означава по-лошо качество от едно CD, в общия случай. Не че аналоговото FM радио може да усети разликата, но не е там работата.

Повечето, които са правени от незнайно кого, с по 128-160, че и 192кбита, с лош енкодер, лоша динамика, други пък барани с еквалайзер и т.н., и сега като си пуснах ЦД-тата, се накефих на музика.

Разбира се аз лично ако търся нещо, тегля по няколко версии, и нерядко по-добри се оказват тези с по-нисък битрейт, примерно 192 срещу 256, като тези с високия явно са с висок защото не са от оригинал.

Аз лично като си правя мп3-ки от цд-та (рядко), са поне 256кбит, и с фраунхофер кодек, и винаги си ми звучат като оригинала (почти, че някой ще ме емне, че мп3 никога не се доближава до оригинала :) ).

Как само се експлоатират модерните думички, срещу непросветените. То цялата тема може да се направи и за тва.

Link to comment
Share on other sites

...почти, че някой ще ме емне, че мп3 никога не се доближава до оригинала :) ....

 

Ами то затова е МР3, за да не е като оригинала. :))

 

Иначе аз съм слушал прекрасно кодирани МР3-ки на 128 килобита, с пренебрежимо малка загуба на качество, както и съм слушал МР3-ки на 256 или 320 килобита, които имах чувството, че са били прекодирани от друга МР3-ка на 96 килобита. Кодекът си е важен, но FH или Lame са предостатъчни, за да постигнеш добър резултат (за предпочитане без да ползваш "joint"-a, нищо че препоръчват да се ползва при ниските битрейове).

 

П.П. Абе...при сегашния излишък на място най-чистата работа е да си ползваш я 'flac', я 'ape'...поне знаеш, че е 1:1 с оригинала и пак е наполовина от него.

Link to comment
Share on other sites

Е... То реално още завчера си е*а мамата, но днес може да се каже на глас...

 

Blatter also said that FIFA would look at ways of encouraging teams to play a more attacking game after a flurry of low-scoring contests in the early stages of this year's World Cup in South Africa.

 

"In the first few matches of the group stage in South Africa, we witnessed some teams that went out to avoid defeat, that were playing for a draw from the outset," he told FIFA's website.

 

"This is a topic that I would like to discuss at upcoming football and technical committee meetings. We have to try to find a way to encourage free-flowing football in tournaments like the World Cup, with teams playing to win.

 

"We plan to take the opportunity to look at the concept of extra time as well. Often we see teams set themselves up even more defensively in extra time, in an attempt to avoid conceding a goal at all costs.

 

"To prevent this, we could go directly to a penalty shootout at full time, or reintroduce the golden goal rule. We'll see what emerges from the Committee meetings."

Link to comment
Share on other sites

Your account must be verified before you can take this action. Please verify your account by adding your mobile phone or credit card.

 

 

:confused ебаси простотията не вярвах че ще стигнат толкова далеч в наглостта си:angry:

Задължително ли е да го направиш? Не е ли само опция?

Отделен е въпроса кой, как и за какво събира лични данни в тази и изобщо в т.нар. "социални мрежи".

Link to comment
Share on other sites

Задължително ли е да го направиш? Не е ли само опция?

Отделен е въпроса кой, как и за какво събира лични данни в тази и изобщо в т.нар. "социални мрежи".

F*ck социалните мрежи, в огромна частност Facebook! F*ck и Skype като безкрайна частност на IM-те!

Link to comment
Share on other sites

Добре бе.., защо след като нямам, никога не съм имал и нямам намерение да имам ъкаунт в тъпия Шитбук, продължават да ми оспамват мейла с напомняния, че едикое си малоумно говедо ме било поканило до се пресъединя към нещо си....!? Много ми е интересно, как след като съм ги обявил като спам... продължават да ми флудят пощата :angry1 Вчера съм изтрил четири (получени за два дена) писма, а само днес... още три. Бахти!

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...