Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

 

А по темата за завръщането на Европа към ядрената енергетика - това е пълна глупост - нека даде пример :)

 

Вие какво мислите? :)

 

 

тук, тук и тук

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Аз щях да обясня на децата и за новите закони за защита на миграцията (идващи от ЕС), но ти се справи по-добре. Днес е модертно да си хейтър.

Link to comment
Share on other sites

А добър вечер !

http://www.youtube.com/watch?v=7he0PtLrxcY

 

Стига бе! Отдавна е доказано, че колкото по-грозно пише човек, толкова по-интелигентен е laughing.gif

Стига бе! В такъв случай, на следващата среща държа да съм на председателското място - в качеството на най-Ентелегентния присъстваш...

 

Иначе по въпроса за ядрената енергия - Към този момент няма по-ефтина и чиста (на единица енергоносител)енергия!

Link to comment
Share on other sites

Нямате шанс и двамата :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Апф... на 21 години си промених почерка. Щото лекциите си дори и аз не можех да ги разчитам... Ония ми почерк и от Мосад няма да могат да го дешифрират...

Link to comment
Share on other sites

Драги дами и господа, ядрената енергетика е геополитика. Не е искане и можене, а и включване в много сложни корелационни отношения. Първия Ловец на РБ го знае много добре. Много добре се вгледайте и вие в имената на държавите и федерациите ползващи се от ядрена енергия. После разгледайте и гаранциите за техния суверенитет. След това да си припомним ситуацията на България и да премерим тежестта на едно такова навлизане в света на съвременните ядрени програми за граждански цели и произтичащите от това "колизии" с определени национални интереси на 3-ти страни.

 

Първия Ловец на републиката знае тези неща, не бъдете и вие ученички. Подадената ви близалка от захар винаги се плаща, въпрса е как и към кого.

 

________________

 

А, че е най-евтиния, чист и ефикасен начин - не спорим въобще. Въпроса е кой може да си позволи тежестите произтичащи от реализацията на такива проекти (не финансовите, политическите).

Link to comment
Share on other sites

Мисля си че Йозо има двоен повод да черпи, след вчерашния ден. :)

 

Защо? Едното е, че няма последствия върху колата от падналия върху нея клон, другото? (предусещам, че това ще бъде добро) :tongue

Link to comment
Share on other sites

Драги дами и господа, ядрената енергетика е геополитика. Не е искане и можене, а и включване в много сложни корелационни отношения. Първия Ловец на РБ го знае много добре. Много добре се вгледайте и вие в имената на държавите и федерациите ползващи се от ядрена енергия. После разгледайте и гаранциите за техния суверенитет. След това да си припомним ситуацията на България и да премерим тежестта на едно такова навлизане в света на съвременните ядрени програми за граждански цели и произтичащите от това "колизии" с определени национални интереси на 3-ти страни.

 

Първия Ловец на републиката знае тези неща, не бъдете и вие ученички. Подадената ви близалка от захар винаги се плаща, въпрса е как и към кого.

 

________________

 

А, че е най-евтиния, чист и ефикасен начин - не спорим въобще. Въпроса е кой може да си позволи тежестите произтичащи от реализацията на такива проекти (не финансовите, политическите).

А ти знаеш това защото?(не се заяждам питам,стана ми интересно в каква насока са познанията ти)

А и по-добър вариант за стабилност от към енергетика или както по-простите казваме да ни стига тока е?

Много харесвам един лаф на моя учитлека по електротехника "ТЕЦ,ВЕЦ-лампи с газец"

Link to comment
Share on other sites

Драги дами и господа, ядрената енергетика е геополитика.....

Като ти гледам аргументите и мнението... я ми кажи, ти да не би да виждаш някакъв вариант за енергийна независимост на България? ...Или може би бълнуваш за "девственост продадена на сметка"? Събуди се бре човек, по света има градове в които цялото население на страната ни би се поместило в една - две махали.... и дори държавите в които са тези градове са обвързани енергийно с някой друг.... Да не би, да си въобразяваш, че представляваме някакъв особен интерес като пазар за големите економики? На когото и да се наведем всеки ще ни клати яко!

 

Та, в този ред на мисли - Верно бе, да не би да те е осенила някоя гениална идея как да покажем среден пръс на всички...? (щото ако се наведем на запад, гъзът ни ще е подложен на исток..., картинката ще се повтори и ако се наведем в другата посока...)

Link to comment
Share on other sites

Защо? Едното е, че няма последствия върху колата от падналия върху нея клон, другото? (предусещам, че това ще бъде добро) :tongue

 

 

Първото е че има късмет клона да падне върху рендето, а не върху главата ми, щот точно тогава минавах от там и второто е това дето го каза :))

Link to comment
Share on other sites

Ти каза нещо или само си отвори устата? Коя е държавата с най-добри връзки в Близкия Изток и Средиземноморска Африка в Европа? Коя държава има реална възможност за участие във всички трасета захранващи с газ Централна Европа? Коя държава е най-богата на питейни води и с благоприятно разположение на зони на оттичане (хидроел. проекти визирам)?

 

Коя е обаче държавата с най-слаба външна политка за последните 70 години в Европа, изключвайки Албания?

 

Много е гот да се правим на интересни пред всички с АЕЦ, нито технологията е наша, нито горивото, нито интереса. Само кадрите ни в областта са изкл. добре подготвени, поне в миналото е било така.

Такава ни е конюктурата, че трябва да се предлагаме на някой, имаме ли кой да ни изтъргува, както се очаква (с по-малкото зло) - мен много ме съмнява.

 

Ловеца на Републиката не иска от нас дори да мислим има ли по-малко зло, дори да не правим опити. Той директно цитира другаря Путин. Това което е добро за Русия е добро за България, това което е добро за Гоце е добро за Путин.

 

Всичко това е много лошо за нас, ако не в за друго поне да можехме сами да си избираме грешките, а не само да страдаме от чуждите.

 

Не всички можем, не всички искаме, но трябва да се опитваме да мислим. Длъжни сме.

 

____________________

 

btw като даваш пример с клатенето, ами ако тебе ти без значение точно колко ще те клатят, похвално. Не вярвам всички да са чак толкова възвишени духовно и пренебрегнали всекидневното реално цакане и надраснали го, просто защото не им дреме за него и предпочитат да са винаги по-прекарани.

 

____________________

 

Дам, признавам не е тук мястото. Пропаганда е дума която бих ти упоменал да не използваш по мой адрес ако ти е възможно.

Link to comment
Share on other sites

Оф, хосте, малко теми ли има за политика, за да спамиш и тука с политическата (или антиполитическата) си пропаганда?! Първото - не всички ги вълнува мнението ти за Първанов и второ - в момента крещиш като откачалките дето обикалят по центъра - върви, крещи глупости, никой не му обръща внимание, изключае някой-друг скучаещ зевзек като Гадин, например.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност аз го прочетох просто нямам мнение което да изразя в момента... но е приятно разнообразие в тази тема да се прочете нещо по-различно от това кой къде се почесал (каквито глупости аз пиша редовно примерно)... или заяжданията с оскъдната дамска част на форума, която май вече я хвана липсата нещо само галя продължава да ни държи в течение не че някой и обръща особено внимание де :)

 

 

Та, в този ред на мисли - Верно бе, да не би да те е осенила някоя гениална идея как да покажем среден пръс на всички...? (щото ако се наведем на запад, гъзът ни ще е подложен на исток..., картинката ще се повтори и ако се наведем в другата посока...)

 

Ахахахахаха Галине, оправи ми настроението :lol:

Link to comment
Share on other sites

А за да върнем безметежността в тази тема...Някой да е забелязал нова грипна вълна? Че нещо от 1 седмица все усещам как аха-аха да се разболея, пия по едно-две прахчета против грип, закрепям се и след 2 дни пак със симптоми на простуда/грип (знам, че не е едно и също)?!

Link to comment
Share on other sites

Да аз изкарах най-тежката хрема в живота си... хрема с главоболие досега не бях имал... и още не съм се оправил... днес нещо пък кашлям но и аз не се спрях 1-2 дни без да излизам че да се оправя докрай...

Link to comment
Share on other sites

А за да върнем безметежността в тази тема...Някой да е забелязал нова грипна вълна? Че нещо от 1 седмица все усещам как аха-аха да се разболея, пия по едно-две прахчета против грип, закрепям се и след 2 дни пак със симптоми на простуда/грип (знам, че не е едно и също)?!

 

Има нещо такова и вчера и днеска нещо ми е едно такова леко отпаднало затова и снощи и в момента се наяждам здраво с чесън да отровя болестите :lol:

Даже днеска ще добавя и ракия + гръцко към лекарството :)

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че тва метеорологичните условия са най-шантавото нещо на тази планета. Някой да си спомня прочутите вече по цял свят оголени писти на Сайпръс по време на зимната олимпиада и хеликоптерите мъкнещи сняг от майната си?

Е, след всичките рекордни температури през януари и февруари, благодарение на същия този Ел Ниньо ето каква е картинката от Сайпръс днес в средата на март. Още толкова сняг се очаква до събота. Ако не друго поне ще покарам доволно ски като компенсация за идиотската ситуация през януари и февруари. :lol:

 

cypresssnowmarch.jpg

Link to comment
Share on other sites

Някой да е забелязал нова грипна вълна? Че нещо от 1 седмица все усещам как аха-аха да се разболея, пия по едно-две прахчета против грип, закрепям се и след 2 дни пак със симптоми на простуда/грип (знам, че не е едно и също)?!
Дръж се, че аз втора седмица не мога да си оправя кашлицата... Седмица и половина лежа като парцал вкъщи...

 

И между другото мен ме фрасна в синусите и имах едно слабо, пасивно главоболие през цялото време, тук-таме избиваше към по-сериозно, та се наливах с аналгини...

Link to comment
Share on other sites

Ти каза нещо или само си отвори устата? Коя е държавата с най-добри връзки в Близкия Изток и Средиземноморска Африка в Европа? Коя държава има реална възможност за участие във всички трасета захранващи с газ Централна Европа?

WTF !?! :blink: Кви връзки, кви пет лева и зряло брюкселско зеле, бе пич? Та, викаш от къде ще иде тази газ за централна Европа?
Коя държава е най-богата на питейни води и с благоприятно разположение на зони на оттичане (хидроел. проекти визирам)?

Ей ся ако вземеш и да визираш къде точно ще се ситуират тези хидроел. проекти - равен, няма да имаш ! Пък ако вземеш и да спретнеш една сметчица (ей така - на коляно), колко точно ще струват тези проекти, кои комшии ще са основно облагодетелствани от тях и аджеба - каква ще е ефективноста им... - направо си цар!

Не всички можем, не всички искаме, но трябва да се опитваме да мислим. Длъжни сме.

Браво! Одобрявам и ти пожелавам - Успех в начинанието!

____________________

 

btw като даваш пример с клатенето, ами ако тебе ти без значение точно колко ще те клатят, похвално. Не вярвам всички да са чак толкова възвишени духовно и пренебрегнали всекидневното реално цакане и надраснали го, просто защото не им дреме за него и предпочитат да са винаги по-прекарани.

Знам, че пак ще се направиш на не разбрал (а, може и наистина да не го схванеш), но както е казал народа - Има ли любов, е**нето е неизбежно.... Същественият момент е не колко ще те клатят, а дали ще ти предложат вазелин и целувка преди това ;)... Та, пак ще повторя - Ако те е връхлетяла някоя гениална идея как да покажем среден пръс на всички..., не се притеснявай да я споделиш.

____________________

 

... Пропаганда е дума която бих ти упоменал да не използваш по мой адрес ако ти е възможно.

Дам..., направо ме връщаш във времето. Тогава каква пропаганда имаше... ехейии... Все едно отново слушам за - Угрозата от запада... и за - Заплахата от загниващият капитализъм.... Страно колко познато ми звучат твоите приказки, особено ако заместим "Заплахата от загниващият капитализъм" със "Заплахата от руските интереси".... В интересни времена живеем, общо - взето....

Link to comment
Share on other sites

Днес ядох в стола на Парламента :Д.

Link to comment
Share on other sites

Чувстваш ли се докоснат от всемогъщите!? XD

 

Аз пък се сещам за едно мнение от форума на adobe.

Тема: Ще се направи ли порт за линукс?

Отговор: Когато линукс потребителите се научат, че за софтуер се плаща може и да се направи!

 

Още се чудя кой го е писал този отговор и къде му е бил акъла през това време.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...