Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

На синтетични тестове е поне 4 пъти по-бърз от стария ми P4-D... поне при SuperPI... а при обикновена работа доста повече заради ненормалното количество RAM (то се и очакваше)... но както казах не ми остава време да се побъзикам с играчката та засега само толкова

 

А да... и стаята взе да мирише на пластмаса - не знам дали да ме радва или да се дразня но тъкмо взех 1 душ та проветряването е лоша идея...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

На синтетични тестове е поне 4 пъти по-бърз от стария ми P4-D... поне при SuperPI... а при обикновена работа доста повече заради ненормалното количество RAM (то се и очакваше)... но както казах не ми остава време да се побъзикам с играчката та засега само толкова

 

А да... и стаята взе да мирише на пластмаса - не знам дали да ме радва или да се дразня но тъкмо взех 1 душ та проветряването е лоша идея...

 

Сега като спомена, започнах да се чудя... кое е най-доброто потребителско пц, което човек може да си сглоби в България, имам предвид някаква конфигурация между качество и бързина, като се залага на повечко качеството и без ограничен бюджет?

Айде, ето нещо за предъвкване. :)

Link to comment
Share on other sites

Е как... i7 extreme edition, водно охлаждане, ddr3/2ghz ... мощно overclock-ване и ще работи в пъти по-добре от моята машина...

 

На мен обема на паметта ми е най-важен, важен ми е raid-a...

 

А да ... и да не забравяме 24те броя SSD диска закичени към някой контролер за поне $2000. Само дисковете и контролера задминават многократно цената на останалите неща. Иначе могат да се намерят и дъна и процесори от по над $1000, слагаш и 2 видеокарти пак от същия порядък... общо взето със същите пари ще можеш да си купиш нова кола примерно :)

Link to comment
Share on other sites

Е как... i7 extreme edition, водно охлаждане, ddr3/2ghz ... мощно overclock-ване и ще работи в пъти по-добре от моята машина...

 

На мен обема на паметта ми е най-важен, важен ми е raid-a...

 

А да ... и да не забравяме 24те броя SSD диска закичени към някой контролер за поне $2000. Само дисковете и контролера задминават многократно цената на останалите неща. Иначе могат да се намерят и дъна и процесори от по над $1000, слагаш и 2 видеокарти пак от същия порядък... общо взето със същите пари ще можеш да си купиш нова кола примерно :)

 

Ти сигурен ли си, че това дето си го мислиш го има в нашата мила родина? Защото винаги оставам приятно изненадан като ходя по складовете, какво всъщност имат в наличност.

Иначе направо ме вдъхнови! XD Не че искам да звуча като някой пц jerk, ама ако видя такава машина, ще се замисля за брак след това.

Като ония японец ли, китаец ли, дръпнат, дето го даваха как си прави свадбата с нинтендоДС и после на меденият месец как се разкарваше... :confused anyway, апокалипсис да идва, ще ги изнесе бързо! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Е и ? Година и малко по-късно въпросната "ВЕЛИКА" машина ще продължава да е велика главно заради дисковете но процесора няма да е ЧАК толкова велик а максимум 3 години по-късно ще има процесори на 1/10та от цената му които ще да по-добри от него.

 

Преди време един познат ми каза следната мъдра мисъл: "Ако смяташ че нещо е непостижимо или ще ти трябва страшно много време да го осъществиш - запиши си го на едно листче заедно с всички други подобни неща и го прибери някъде. Погледни листчето 5 години по-късно и виж колко от 'непостижимите' неща вече си ги постигнал при това не смяташ че са нещо кой знае какво..."

Link to comment
Share on other sites

Преди време един познат ми каза следната мъдра мисъл: "Ако смяташ че нещо е непостижимо или ще ти трябва страшно много време да го осъществиш - запиши си го на едно листче заедно с всички други подобни неща и го прибери някъде. Погледни листчето 5 години по-късно и виж колко от 'непостижимите' неща вече си ги постигнал при това не смяташ че са нещо кой знае какво..."

 

Мхах, знам, пълна истина си е.

__________________________

Хммм хаха до сега се рових по някакви сайтове да видя кое куче отговаря на изискванията ми за домашен любимец.

Great Swiss Mountain Dog

great_swiss.jpg

GreaterSwissMountainDogTaylor9weeks.jpg

Може и вие да се пробвате, според това какви предпочетания имате към животинчето, характер, вид, прочие... пък да видим какво ще си пасва с исканото от вас.

Кучета Котки

 

МАЛЕ... още съм на стара дата... не съм спал... ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ!

Link to comment
Share on other sites

Честито освобождение. :beerchug

 

 

На 3-ти март-по БТВ-'мега-взривяващ' концерт на Славчо,а по Нова-редовните турски сериали.....

По-добре "мега-взривяващ" Славчо, отколкото тея помии.

Link to comment
Share on other sites

Хеле най-добре една кайсиева ... честито на цяла Македония, Тракия и Бесарабия.

 

________________

 

Е, де. w00x само май ме е разбрал + magdanoz4o.

 

________________

 

Да не забравим, всеки делничен ден в най-гледаното време - Перла, Гюмюш, Сиктир, Листопад и каквото там има, специално за Българските зрители в европейския вилает на Турция.

Link to comment
Share on other sites

Честит 3-ти Март.

 

Само мен ли ме дразни тоя изкуствен национализъм дето се поражда на днешния ден?

 

"България над всичко!", "Горд съм, че съм Българин!" и т.н. и на 4-ти март пак се обсъжда как Американците са по-добре от нас, как всичко почти е "Българска работа" и "никога няма да се оправи тая държава".

Link to comment
Share on other sites

Аз също не бих пренесъл в жертва фалоса си в такъв публичен олтар!

Разочарован съм от крещящото невникване което демонстрираш! Имаш по-голям потенциал (по принцип...), а може би е време да зарежеш ръкоделието и да си намериш гадже....

Link to comment
Share on other sites

Честит 3-ти Март.

 

Само мен ли ме дразни тоя изкуствен национализъм дето се поражда на днешния ден?

 

"България над всичко!", "Горд съм, че съм Българин!" и т.н. и на 4-ти март пак се обсъжда как Американците са по-добре от нас, как всичко почти е "Българска работа" и "никога няма да се оправи тая държава".

Не си само ти.Писнало ми е да слушам глупости.Всеки ден се плюе и се реве, и изведнъж на един ден през годината, всички ставаме много горди българи, с голямо самосъзнание и т.н.

Или си българин всеки ден, или просто не бъди лицемер.

Link to comment
Share on other sites

На 3-ти март-по БТВ-'мега-взривяващ' концерт на Славчо,а по Нова-редовните турски сериали.....

По-добре "мега-взривяващ" Славчо, отколкото тея помии.

 

А задължително ли е гледането на телевизия? Че аз както ги проспах тези сега да не взема да отнеса някоя глоба?

Link to comment
Share on other sites

Дядо, може ли да те помоля за нещо. Ако имаш време някой път, може ли да пуснеш някоя от новите игри с коли. Там Грид, мрид...и да я набримчиш на макс и да кажиш колко кадъра в секунда вади твойта машина бясна. Просто ми е любопитно. :).

Link to comment
Share on other sites

ядо, може ли да те помоля за нещо. Ако имаш време някой път, може ли да пуснеш някоя от новите игри с коли. Там Грид, мрид...и да я набримчиш на макс и да кажиш колко кадъра в секунда вади твойта машина бясна. Просто ми е любопитно. :).

 

Няма да стане...аз съм го пробвал вече - като пусне дядото играта с колите, толкова му е бърз компа, че колата финишира, преди на екрана да се покажат кадрите в секунда. :lol:

Link to comment
Share on other sites

SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T забравих за рожденния ден на един мой много добър приятел от 1ви клас. УНИКАЛНО тъп съм.... всяка година успявам да го забравя последните 15 години. Пуууу д***а и залюхания серсем дето съм...

 

 

 

Същата.На тая игра кефското й е ,че се замазва всичко при бясна скорост.

 

Нещо не става... за 3ти път ми crash-ва по средата на свалянето на торента понеже ме мързи да слагам uTorrent и съм оставил някакъв скапан Flashget... Ще пробвам по-късно

Link to comment
Share on other sites

SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T SH*T забравих за рожденния ден на един мой много добър приятел от 1ви клас. УНИКАЛНО тъп съм.... всяка година успявам да го забравя последните 15 години. Пуууу д***а и залюхания серсем дето съм...

Дедо, дедо, язък ти за опита в разработката на софтуер щом един прост ремайндър не можеш да си настроиш да те подсеща за важни неща. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дедо, дедо, язък ти за опита в разработката на софтуер щом един прост ремайндър не можеш да си настроиш да те подсеща за важни неща. :lol:

 

А не се притеснявай - имаше си ... на компютъра... и малкия отскоро се научи да затваря де що прозорец има на екрана за да се докопа и да си пусне "чичото със зъбите" (Warcraft frozen throne - и аз не знам защо го инсталирах като не го играя но си стои) или "филмчето" (starcraft - него 1-2 пъти на седмица го пускам за "олабване").

 

Та то се появило да ми напомни и човека го е отсвирил набързо...

 

Не е лесно да си риба обичаше да казва един мой приятел :)

 

 

________________________

 

 

Edit: Продължава да ме радва машинката - сега чак осъзнавам какво количество време съм губил в дремене да стане нещо. Одеве за под 2 мин успях да пусна една виртуална машина, да закача нещастния VPN на cisco-то и да синхронизирам 2 бази данни - нещо което преди ми отнемаше над 15 мин (и то ако не правя нищо друго)... а сега за 15 сек се стартира виртуалната машина и след още 30 вече беше ясно какво да се синхронизира. :beer:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...