Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

ще има да патите.

 

ако нещо съм научил изобщо през тези 35 години, то е - хората не са добри, в най-добрия случай са просто лицемерни и казват истината само когато нямат друг избор или когато им е безразлично, във всички останали случаи - лъжат, прикриват, заблуждават. и при първа възможност - удрят, даже и без повод - просто ей така, защото им се е отворил случай и могат. това са най-"добрите" сред тях. най-лошите... те са ясни.

+1

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Наздраве, ама се отказах от бирата.Минах на ~1лт. вода и чаша натурален сок портокал. :lol: И левия ми крак продължава да ме боли,хмм май е време за рязане. :bgrin:

 

 

П.П. Подчертавам вода, не водка, че напоследък почти всички, четат между редовете и буквите. :read:

Link to comment
Share on other sites

Е стига де... изкарахте хората някакви изроди. Няма идеални хора и никой не е единствено добър - всеки си има и тъмните страни, но е проява на параноя да гледаш подозрително хората и да очакваш че всички ти кроят нещо.

 

Аз поне докато някой не се издъни нещо считам че не мога да очаквам нищо кофти от него и съм склонен да се доверя (изключваме момента да дам пари или нещо друго назаем на човек който не познавам от години), но като гледам как тръгнахте да обяснявате че няма нищо добро в хората - е не е така.

 

 

 

PS: това трябваше да е след поста на Antares но понеже съм заплес ...

Link to comment
Share on other sites

PS: това трябваше да е след поста на Antares но понеже съм заплес ...

И то какъв. :P

 

Това с крака нещо не ми звучи хич на добре, а този безалкохолен коктейл няма да намали болката ... Хмм!

Да, но за сметка на безалкохолния, святнах един друг коктейл, от прилично количество болкоуспокояващи.Сега или ще припадна в леглото, или ще съм като кукувица цяла нощ.

Link to comment
Share on other sites

ще има да патите.

 

ако нещо съм научил изобщо през тези 35 години, то е - хората не са добри, в най-добрия случай са просто лицемерни и казват истината само когато нямат друг избор или когато им е безразлично, във всички останали случаи - лъжат, прикриват, заблуждават. и при първа възможност - удрят, даже и без повод - просто ей така, защото им се е отворил случай и могат. това са най-"добрите" сред тях. най-лошите... те са ясни.

За тези 35 години, живота те е "боксирал" с житейски опит, обаче те е направил огромен писимист май! :)

Не всеки гледа да ти забие нож в гърба или в други части на тялото, кой където му е удобно все пак хах.

Дай шанс на човек да се прояви като добър или лош вместо преди да кажеш "светът е жесток и ще чакам ония с косата да ме грабне някой ден както си вървя по улицата". :Р

Сигурно го знаеш това, обаче ти го казвам, защото прозвуча точно като баща ми, който е параноик и все пак трябва да се вслушвам в съветите му от време на време.

Link to comment
Share on other sites

Да, а за други оптимизма - умерен кретенизъм.

 

Пак казвам, ако можем да видим света наистина трезво - сигурно бихме се побъркали :D Сега реагиращия ще ни препоръча зелен мехлем за душата и да излекуваме болките и песимизма. Нали и мозъка ни отделя дроги :D

Link to comment
Share on other sites

Сега реагиращия ще ни препоръча зелен мехлем за душата и да излекуваме болките и песимизма. Нали и мозъка ни отделя дроги :D

Абе ти се бъзикаш, но аз сериозно се замислям да снабдя с марихуана дядо ми. Идеален начин да се повиши апетитът му, а и няма да има проблеми със съня.

Link to comment
Share on other sites

Да, но за сметка на безалкохолния, святнах един друг коктейл, от прилично количество болкоуспокояващи.Сега или ще припадна в леглото, или ще съм като кукувица цяла нощ.

 

Определено ще е първото от изброеното, а на сутринта - болката в крака - ще да е наполовина. Надежда има! Но преди всичко Леко припадане в леглото. :huh: Да не иде болката в другия /крак/. ;)

Link to comment
Share on other sites

Това, което за вас е песимизъм, за други е умерен реализъм, нали се сещате?

 

Мисълта ми беше че нещата не са черно-бели а общо взето винаги по средата някъде и да мислиш че хората са изцяло добри или изцяло лоши е тъпотия. А да гледаш всеки подозрително като че ли ей сега ще те хлопне по тиквата е общо взето болестно състояние и си има такава диагноза. И не, нямам предвид човек да се доверява сляпо на всеки срещнат но не може и да очакваш гадости от всеки.

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми беше че нещата не са черно-бели а общо взето винаги по средата някъде и да мислиш че хората са изцяло добри или изцяло лоши е тъпотия. А да гледаш всеки подозрително като че ли ей сега ще те хлопне по тиквата е общо взето болестно състояние и си има такава диагноза. И не, нямам предвид човек да се доверява сляпо на всеки срещнат но не може и да очакваш гадости от всеки.

 

Доверие само на който го е заслужил! Прави са като казаха че който може ще те прецака в 99% от случеите... Не казвам да си параноик, асоциален или нещо подобно, но си имам два девиза - "съмненията раждат истини" и "планирай за най-лошото и се надявай за най-доброто" :)

Link to comment
Share on other sites

Има си добри хора и съм щастлив, че познавам такива. За 10 или повече години познанство и близки отношения надали могат да ме изненадат с нещо особено неприятно. На теория винаги е възможно, хората се променят. Всеки си има странноти и кусури, но те не са непременно толкова лоши, че да пресекат границите. Даже до ден днешен се чудя на мой познат как ме е изтрайвал на моменти (в миналото), което е показателно за него като човек и приятел.

 

Познавам и немалко хора, които са се променили единствено към добро и преди ако са имали не особено хубави постъпки или не са се усещали от действията си то сега нещата са съвсем по-различни. И то само към по-добро.

Link to comment
Share on other sites

Познавам и немалко хора, които са се променили единствено към добро и преди ако са имали не особено хубави постъпки или не са се усещали от действията си то сега нещата са съвсем по-различни. И то само към по-добро.

 

Не че има нещо общо с това дали е добър човек или не обаче аз забелязвам и по себе си и гледайки няколко от приятелите ми че преди години степеннта на поносимо дразнение някак е намаляла. Т.е. дразним се на определени неща доста повече отколкото преди 10 години примерно и ако преди дадено нещо е минавало метър без да го забележим сега може да стане проблем. Grumpy old men един вид :)

Link to comment
Share on other sites

Абе ти се бъзикаш, но аз сериозно се замислям да снабдя с марихуана дядо ми. Идеален начин да се повиши апетитът му, а и няма да има проблеми със съня.
Пробутай му го като билка. Доколкото знам и сварена на чай и сготвена, и сварена с мляко - пак действа. Ама с тази финансова криза и монопола над наркопроизводството е довел до доста високи цени...
Не че има нещо общо с това дали е добър човек или не обаче аз забелязвам и по себе си и гледайки няколко от приятелите ми че преди години степеннта на поносимо дразнение някак е намаляла. Т.е. дразним се на определени неща доста повече отколкото преди 10 години примерно и ако преди дадено нещо е минавало метър без да го забележим сега може да стане проблем. Grumpy old men един вид :)
Интересно, при мен е точно обратното. С годините ставам по-голям дебил и доста по-търпелив. С'я, вярно, че ми водиш с някоя друга годинка, ама все пак...
Link to comment
Share on other sites

Pulp Fiction...някой може ли да ми разясни основната му идея или единствено Тарантино я знае :confused

 

Май само ти не си я схванал... :) гледай филмите на Уолт Дрисни и не се обременявай с Тарантино. Изобщо като отвориш www.imdb.com - всички филми с рейтинг над 5/10 ги отбягвай, придържай се към долните 5, за да не изпадаш в такива чуденки.

Link to comment
Share on other sites

Йехееее, преместих компютъра в новия апартамент и останах с него тука, че трябва да работя. Пуснах сутринта нет DCC, на най-мизерната тарифа. Ми аз се родих бе! След по-скъпата най-евтина на ЕК... при която нета спираше сам всеки път като качвам файл и сваляше с максимум 700к... и когато успяваше да качва качваше с 30к ...

 

Всичко е супер, но сега отивам да довърша работата.

Link to comment
Share on other sites

Е стига де... изкарахте хората някакви изроди. Няма идеални хора и никой не е единствено добър - всеки си има и тъмните страни, но е проява на параноя да гледаш подозрително хората и да очакваш че всички ти кроят нещо.

 

Аз поне докато някой не се издъни нещо считам че не мога да очаквам нищо кофти от него и съм склонен да се доверя (изключваме момента да дам пари или нещо друго назаем на човек който не познавам от години), но като гледам как тръгнахте да обяснявате че няма нищо добро в хората - е не е така.

PS: това трябваше да е след поста на Antares но понеже съм заплес ...

Абе, здравословна доза параноя никога не е излишна! Иначе като цяло напълно съм съгласен с мнението ти.

Link to comment
Share on other sites

Днес ми направи впечетление,че много много не си личи народа да се е юрнал да отработва...едно такова спокойно е на вън по улиците няма трафик няма навалици....само дето от 1 час ми режат с шлаив на главата, ама карай.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...