Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Между другото следващите няколко дни ще следя малко по-внимателно раздела и тея дето обичат интригите скандалите и ваденето на полови органи ще ги пратя на ваканция за неопределено време. Пък да видим тогава как ще е. Може и да стане работата по-добре.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Излиза, че жените са виновни. Дай сега като не можете да комуникирате нормално при налично женско участие да изгоним жените и да останем само тарикатите тука да пишем ? :)

 

не знам за жените (не бих ги нарекъл жени. момиченца - да) какво излиза, но вече знам че "кухо парче" е жестока кръвна обида. ;)

 

а за комуникирането - то е двустранен процес. аз смятам, че комуникирам доста сносно, когато имам подходящ партньор срещу себе си, не мисля че имам проблем. не мога да твърдя същото за начина по който комуникират други парчета (няма да им викам кухи) - постовете им са на показ тук, всеки може да прецени... ти вече го направи и постави оценките - на който каквато е заслужил.

Link to comment
Share on other sites

Не съм казал че ти не можеш да комуникираш. Не знам, според тебе нормално ли е да се обърнеш с кухо парче към момиче ?? Айде да е към момче, което познаваш да речем, що да не. Ама към момиче ? На жена ти така ли и викаш ?? Не вярвам да е така. На колежките в офиса и тях така ги поздравяваш предполагам ? Както и да е. Твоя работа.

Link to comment
Share on other sites

Жена ми, колежките ми в офиса - не са кухи парчета, на които като им кажеш културно два пъти нещо, да не вземат бележка и да потретят и подесетят все едно нищо не е било. Поради което и не се обръщам към тях с "кухо парче". Нито са кухи парчета, които ще се лигавят по форумите като 10-годишни пикли. Ако ти твърдиш обратното - особено за жена ми - значи имаме проблем. Между нея и това... нещо, което според теб е жена, достойна за някакво кавалерско отношение... не може да става НИКАКВО сравнение. Така че не е както и да е.

Link to comment
Share on other sites

Жена ми, колежките ми в офиса - не са кухи парчета, на които като им кажеш културно два пъти нещо, да не вземат бележка и да потретят и подесетят все едно нищо не е било. Поради което и не се обръщам към тях с "кухо парче". Нито са кухи парчета, които ще се лигавят по форумите като 10-годишни пикли. Ако ти твърдиш обратното - особено за жена ми - значи имаме проблем. Между нея и това... нещо, което според теб е жена, достойна за някакво кавалерско отношение... не може да става НИКАКВО сравнение. Така че не е както и да е.

 

 

Здравей,мили Овъре.

На 19 съм. Какво подяволите искаш от мене? Аз не съм дошла тука за да разтягам локуми,а именно-за да се забавлявам. Не мисля,че прекалявам чак толкова,твой е проблема че се дразниш толкова много.

И както забеляза,по никакъв начин не ти се обидих,когато ме нарече "кухо парче". Много важно,че някой зад някакъв монитор в един форум преценил,че аз съм лигла. Кухо парче съм във форума, на живо тия като тебе ги смятам за хора с проблеми и не говоря с тях. Защо дядото не се държи така с мен? :) Пък и той е голям,и той глава има,и той сигурно ми се дразни. Ама ..мълчи си човека. Лично твой си е проблема,аз нямам нищо общо с това.

 

А сега ако ми отговориш... Ще докажеш че не си по-далеч от малкото кухо парченце.

Link to comment
Share on other sites

И в крайна сметка ми минава през главата една велика песен на една по-велика група:

 

Черно Фередже - Бика Мучо

 

Точно така се получава във форума - кой разбрал, кой не разбрал и:

 

Като всеки страстен и истински испанец

захапа цветето във уста, захвърли цилиндъра на страна, разкъса сакото от пресован картон

и се нахвърли страстно, и буйно, и устремно към нея.

ДА ОБАЧЕ, това беше селският бик Мучо,

който го ръгна с единия рог в задника,

а с другия в главата и го залепи,

като пощенска марка на оградата.

Link to comment
Share on other sites

Познаваме се, мисля знаеш че не мисля такива работи за жена ти, но ти не познаваш човека за който говориш и бързаш с оценката. А и в стремежа си да докажеш някаква позиция, няма да погледнеш нещата от друга гледна точка освен твоята. Но това не е важно. Или не знам, може така да е правилно според тебе. Знаеш че не си прав в случая, но няма смисъл да блъскаме глави излишно.

 

 

П.С. Това беше за ov3rm4n.

Link to comment
Share on other sites

винаги гледам нещата от поне три позиции. днес достатъчно дълго се оптивах да не забелязвам простотиите на "човека", веднъж му направих забележка съвсем културно, след което отново си наложих да не го забелязвам... но не може да му се отрече, че е много упорит тоя твой "човек"... както сам той се изрази "ще си пише каквото си иска където си иска"... не че имам нещо против - стига да не лигави с лигите си там където другите се опитват да водят сериозен разговор, форума е голям има място за всякакви фрийкове. обаче той "човека" е неебателен - какво като са му показали веднъж, че не се изказва намясто - ще си кара както си знае. Определи го подобен по друг начин, различен от "кухо парче", моля... интересно ми е как би го определил ти. Аз ще ти кажа как би го отразил, ако беше подразнил теб по същия начин - би го пратил на почивка без секунда колебание. По една или друга причина, които не ме интересуват, ти прояви специално отношение към въпросния и реагира на това "кухо парче" насочено към него, все едно към теб съм се обърнал така. Формално погледнато - да, нарушил съм правила, прав си. Дали реагираш прекалено? Да, определено. Пука ли ми? Не. Ама не земай поза на строг, но справедлив, че не се получава в тоя конкретен случай... И не ме поучавай.

Link to comment
Share on other sites

Въпроса е,че само ти ми се дразниш толкова.. И 100% не е защото си нещо "по-" в добро отношение,от другите.

Някъде в теб е проблема.

Повече няма да се обаждам.

Link to comment
Share on other sites

Глори-млори, пуснах си военния химн на Щатите, зачетох по-подробно текста и малко се посепнах.

 

От начина, по-който е написано, струи една непоколебима вяра, че Бог лично крачи редом с американския войник, че го подкрепя във всичките му начинания и битки. Колко промит и самоуверен трябва да си, за да си вярваш, че всяка твоя постъпка е несъмнено богоугодна и че имаш пълната небесна подкрепа!

 

На мен лично начина на излагане на текста ми внушава, че те не се молят или надяват на божия подкрепа, те направо си казват, че като марширува и напредва към врага войникът им, Бог автоматично е с него, което е много стряскаща идея, предвид немалкото пъвроначални агресивни актове на щатската армия. Как... колко самодоволен и фанатизиран трябва да си... Не знам, не знам...

Link to comment
Share on other sites

Влезнах в Амазон, да видя дали доставят до БГ, разгледах категориите и съвсем спонтанно си поръчах ето тези слушалки. Без да прочета обстойно ревю. За първи път ми се случва такава спонтанна покупка на техника. Платих 25 паунда за тях. Смятам да си ги ползвам за компютъра вечерно време като легнат нашите.

 

Сега остава и да си ги получа. Мислите ли, че си заслужава?

Link to comment
Share on other sites

Глори-млори, пуснах си военния химн на Щатите, зачетох по-подробно текста и малко се посепнах.

 

От начина, по-който е написано, струи една непоколебима вяра, че Бог лично крачи редом с американския войник, че го подкрепя във всичките му начинания и битки. Колко промит и самоуверен трябва да си, за да си вярваш, че всяка твоя постъпка е несъмнено богоугодна и че имаш пълната небесна подкрепа!

 

На мен лично начина на излагане на текста ми внушава, че те не се молят или надяват на божия подкрепа, те направо си казват, че като марширува и напредва към врага войникът им, Бог автоматично е с него, което е много стряскаща идея, предвид немалкото пъвроначални агресивни актове на щатската армия. Как... колко самодоволен и фанатизиран трябва да си... Не знам, не знам...

 

Бог е с добрите. :rolleyes: Ако изобщо правилно съм те разбрала. Нямаше да се обаждам уж.

Link to comment
Share on other sites

В тоя ред на мисли наскоро си купих първият си софтуер, като изключим Windows. От доста време си го мислех и смятам, че автора си заслужава с оглед на това колко му ползвам софтуера. Christian Ghisler - Total Commander. Интересно е, че shareware версията не е ограничена по никакъв начин освен с това, че при всяко пускане трябва да натиснеш 1, 2 или 3 като всеки път е различно. Това въобще не ми пречеше, но реших, че автора заслужава подкрепата ми.

Link to comment
Share on other sites

Видях че сте ме споменали нещо:

 

Защо дядото не се държи така с мен?

 

Отговора е че не мога да насмогна да изчета всичките ви творения и направо ви отсвирвам - преглеждам набързо бисерите на 2ма-3ма човека защото гарантират малко смях останалите философски съждения и пресмятане дали 42 или 43.14159265 e отговора на въпроса оставям за по-натам ако ми остане време...

Link to comment
Share on other sites

В тоя ред на мисли наскоро си купих първият си софтуер, като изключим Windows. От доста време си го мислех и смятам, че автора си заслужава с оглед на това колко му ползвам софтуера. Christian Ghisler - Total Commander. Интересно е, че shareware версията не е ограничена по никакъв начин освен с това, че при всяко пускане трябва да натиснеш 1, 2 или 3 като всеки път е различно. Това въобще не ми пречеше, но реших, че автора заслужава подкрепата ми.

 

+1

 

Total Commander e a must have ако работиш с компютри. Друг софтуер, който си заслужава да подкрепи човек с пари е IrfanView - отново shareware версията не е ограничена по никакъв начин, даже сплаш няма.

Link to comment
Share on other sites

винаги гледам нещата от поне три позиции. днес достатъчно дълго се оптивах да не забелязвам простотиите на "човека", веднъж му направих забележка съвсем културно, след което отново си наложих да не го забелязвам... но не може да му се отрече, че е много упорит тоя твой "човек"... както сам той се изрази "ще си пише каквото си иска където си иска"... не че имам нещо против - стига да не лигави с лигите си там където другите се опитват да водят сериозен разговор, форума е голям има място за всякакви фрийкове. обаче той "човека" е неебателен - какво като са му показали веднъж, че не се изказва намясто - ще си кара както си знае. Определи го подобен по друг начин, различен от "кухо парче", моля... интересно ми е как би го определил ти. Аз ще ти кажа как би го отразил, ако беше подразнил теб по същия начин - би го пратил на почивка без секунда колебание. По една или друга причина, които не ме интересуват, ти прояви специално отношение към въпросния и реагира на това "кухо парче" насочено към него, все едно към теб съм се обърнал така. Формално погледнато - да, нарушил съм правила, прав си. Дали реагираш прекалено? Да, определено. Пука ли ми? Не. Ама не земай поза на строг, но справедлив, че не се получава в тоя конкретен случай... И не ме поучавай.

 

Странна работа. Значи излиза че ти имаш право да правиш забележки и да поучаваш, а аз не мога да те поучавам тебе. Звучи...., как да ти кажа, айде да не е нагло, но някак си арогантно най-малкото. Искаш да водиш сериозен разговор е раздела за спам и простотий ? Не им е тука мястото на сериозните разговори, вервай ми. И да ми кажеш кога за такова отношение съм пратил някой на почивка от форума ??? Дали реагирам прекалено ?? Определено не. Писна ми от тъпотий. Само заради горните ти противоречия мога да те нарека с някой епитет дето няма да ти хареса и ще ревнеш, че имам кофти отношение. Емотиконите явно не знаете какво означават. Според мене "човека", както го напшиса, си прави майтап и не приема нещата насериозно, така както повечето тука ги приемат. И повечето не правите забележки. Правите така че човек колкото и да не му се иска да ви тегли една. Българи. Ся щото някой пише от две седмици тука, без да е нагрубил тебе по никакъв начин, ти реши да се държиш високомерно и да правиш забележки, които нямаш право да правиш. В тази част на форума, да повторя за хиляден път, всеки е свободен да пише каквото си иска, стига да не псува, обижда и т.н. Да спазва приличен тон поне. Доколкото аз виждам, "човека" спазва това правило, а ти не. Кой според тебе реагира пресилено ???

 

П.С. По твоята логика, досега трябваше да съм те изхвърлил от форума завинаги. И не ми казвай, че не ти пука. Това го разбрах от предишното ти мнение, не е нужно да ми се повтаря. Или може би и аз съм куха лейка и трябва да ми се повтаря ?? Може, аз не се имам за много интелигентен.

Link to comment
Share on other sites

Не мисля
Да, извадено от контекста и изречението, но често ти се случва. Не твърдя, че не можеш, а че по някаква причина отказваш да го правиш. И в момента не целя заяждане и конфронтиране. Просто вмятам.

 

Между другото следващите няколко дни ще следя малко по-внимателно раздела и тея дето обичат интригите скандалите и ваденето на полови органи ще ги пратя на ваканция за неопределено време. Пък да видим тогава как ще е. Може и да стане работата по-добре.
Винаги съм се чудел. Аз в това число ли се водя? И само... това не е ли в лек противовес със:
Da ne govorim che tova e sebeuvajavashta se jena, koqto ne pie, ne pushi i laina ne sere :D Ne e lesna i neinata. Edna izlekuvahme navremeto, dano izlekuvame i taq, che mnogo draifam ot takiva izhvyrlqniq. Aman ot kompleksirani devoiki, deto osven edna dve dupki, nqma kakvo drugo da predlojat, ta se cepqt iz forumite bez da im migne okoto. Dano da stanat povechko osyznalite se. Shtoto imame i takiva iz foruma ama sa malko. Zdrave da e. Nadejdata umira posledna.
Горния пост, поне по мое скромно мнение, е доста по-язвителен от опредлеението "куха лейка". Да не говорим, че това мнение малко... То е ясно, че е ирония, ама някакси модератор да приканва хората към по-креативно заяждане, пък после да обяснява, как ще разкара всички интриганти... А в това няма нищо обидно. А в този пост няма нищо интригантско.

Не ме разбирай погрешно. Не ти вадя кирливите ризи, защото имам нещо лично против теб. Просто не харесвам демагогията - в част от времето да си модератор, в друга - провокатор, хаплив и саркастичен. И когато започнеш да заплашваш със строги мерки - някакси забравяш, че твои мнения от преди n време заслужават също наказания, по стриктните мерки, които налагаш.

 

Тоя парадокс го има сигурно от както този форум съществува. Щото хем уж е място, в което се позволява по-волен тон и съдържание, хем пък понякога нещата излизат от контрол и тогава се налагат строги мерки. А самите модератори, като участници създават малко двойни стандарти. И аз съм преминавал границата на добрия тон, случвало се е и да ми се размине, докато други хора са обирали пешкира и при по-малко провинение, не отричам. Това, което според мен е правилно е, да се дефинира една секция "Бла-Бла" или нещо от сорта и там да отиде целия спам. И да е ясно, че там правилата са волни, с минимални ограничения. Подобна секция винаги е полезна, защото "обира" спама на видните флъдери, спамъри и заядливци като мен. В няколко от форумите, в които пиша има такива секции (на едно място дори съм бил идеолог и модератор на такава секция). При такава промяна, тази секция може да стане наистина "Тя и Той" ориентирана, като се запазят няколкото такива теми тук...

Link to comment
Share on other sites

Няма демагогия, братле. Към нея лично виждаш ли да съм писал нещо. И не приканвам никой към кретивно заяждане. Приканвам към по-нормално заяждане. Пряката обида ли е правилния начин за заяждане според тебе. Това предложение дето го даваш, го обсъдихме отдавна и решихме че тази част от форума е точно това. Но забравете че ще има псувни, обиди и селски изпълнения. Не върви да викаш на жените из форума курвета, кухи лейки, тлъсти кво беше там още да не ги изреждам всичките. И няма да върви, повярвай ми. Правете малко разлика. Моите кирливи ризи са винаги извадени, аз нямам проблем с това. Приел съм отдавна че не съм безгрешен. Това не значи че ще допусна да се прекрачват границите на някакъв приемлив поне тон. Както искате така го разбирайте :)

 

П.С. Между другото само да отбележа не си от интригантите. Ти реагираш. Не правиш интриги. И запомни едно. Нещата не са такива каквито изглеждат. С всички отбелязани хора имам допълнителна комуникация и нещата между нас са уточнени. Не значи че не е грешка, но и не значи че това позволява на всички да повтарят моите грешки. Никога не го е позволявало, между другото.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам драгите съфорумци:

Как е правилно да се напише - простотий и тъпотий, или простотии и тъпотии?

Аз гласувам за втория вариант, без да имам намерение да се заяждам :)

 

Печелиш Румбон, не се сещам за дума в единствено число на -ия, която да става нещо различно от -ии в множествено. Т.е. да, всички са си -ии.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам драгите съфорумци:

Как е правилно да се напише - простотий и тъпотий, или простотии и тъпотии?

Аз гласувам за втория вариант, без да имам намерение да се заяждам :)

 

В Българския език няма множествено число завършващо на й.

Link to comment
Share on other sites

Ей вие като видите грешка и направо ви се активизират всички мозъчни клетки.Бас ловя че в университета дори и сека правите правописни грешки.Е да тези са леко фрапиращи но все пак всеки греши :D

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...