Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Ако те блъсне селянин гражданската отговорност важи ли ? :lol: :lol:

 

Тъп въпрос, но не е като да не сме свикнали. К'ва ти е колата ? Таковаш ли силиконови гърли ? И ако пиеш марково уиски най-вероятно важи. Особено ако всичко това го възпяваш в булфорум - гаранция. Отговорен гражданин си.

Link to comment
Share on other sites

Най-страхотната боб чорба и най-страхотните зелеви сърми правят в "Национала" в Хисар

Да ти кажа и в близката кръчма тук правят много як боб с наденица, направо да си оближеш пръстите. Пък да не ти казвам каква pljeskavica правят, улий... само да стане 1 часа и започвам вътрешните борби кое от двете да е :)

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че няма нищо по-добро от аромата на Cohiba Corona Grande в съчетание с 15 годишен Glenlivet и всичко това примесено с полъха на Пасифика! :punk

Link to comment
Share on other sites

За Cohiba-та съм съгласна на 100 %. Ммммммм...

 

Най-страхотната боб чорба и най-страхотните зелеви сърми правят в "Национала" в Хисар

Естествено :) Малко са им солени цените, но Кирчо си държи на професионализма и поне откъм обслужване са перфектни, нищо не закъснява и т.н. Аз вече с моето професионално изкривяване. Те Мирцата и малкия Чистач са ми свидетели :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Селската страна на всеки от нас... пържен боб с туршия, това преди много го хапвах хах, ама сега нещо подправките не ми се отразяват добре.

Също така палачинки с кьопало вади много добър вкус.

:)

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за боб, има една фасулена салата. Много добро мезе, върви и като гарнитура, а и като основно ядене slobber%20Icon.jpg

Ето г/д рецептата

Фасулена салата

бял фасул (по-едър), 2-3 кисели краставички, 2-3 печени чушки, 1-2 полусварени моркова, 4-5 с.л. лютеница, 3-4 с.л. олио, сол на вкус, черен пипер (пожелание).

Фасулът се сварява и отцежда от водата, слага се в подходящ за вас съд за разбъркване. Зеленчуците се нарязват на кубчета и се добавят към фасула заедно със лютеницата и подправките. Всичко се разбърква и става страхотна гарнитура.

Link to comment
Share on other sites

като стана дума - май има кулинарен раздел тоя форум... ние не пишем глупости в него, не пишете и вие рецепти в темата за глупости. и без друго кулинарния подфорум е бая зле от към контент - дайте му едно рамо да оправдае съществуването си.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че тоз "дъ питбул" или в състояние на екстаз си е заблъскал де що има телефони, фотоапарати... в стената, или рови из кофите и продава после във форума :lol:

 

Нали не става дума за мен :rolleyes:

 

 

ПС: пак си обрах фермата и пак пия нескафе :laughing: :read:

Link to comment
Share on other sites

На ви... пет човека са ме поканили за ферма и аз не приемам, няма да си направя ферма!

Всъщност имам, обаче не съм е пипал от времето когато я направих. Само брата да има още една ферма да посещава за да печели точки.

:)

Link to comment
Share on other sites

Нали не става дума за мен :rolleyes:

 

 

ПС: пак си обрах фермата и пак пия нескафе :laughing: :read:

Доколкото разбирам Бънди говори за един потребител с ник "дъ питбул". Не си ти, споко :)

Link to comment
Share on other sites

Естествено :) Малко са им солени цените, но Кирчо си държи на професионализма и поне откъм обслужване са перфектни, нищо не закъснява и т.н. Аз вече с моето професионално изкривяване. Те Мирцата и малкия Чистач са ми свидетели :rolleyes:

 

Скъпо е в Тимбукту (София), скъпо е в Кап. Кук, скъпо е в Хемингуей. В "Национала" просто не е евтино но пък готрят страхотно.

Link to comment
Share on other sites

Тъп въпрос, но не е като да не сме свикнали. К'ва ти е колата ? Таковаш ли силиконови гърли ? И ако пиеш марково уиски най-вероятно важи. Особено ако всичко това го възпяваш в булфорум - гаранция. Отговорен гражданин си.

 

 

Хохохохохохо не мога да спра да се смея......

Още един последовател на овърман..... момчета не се взимайте толкова на сериозно не сте някви форумни светила за да ми определяте какъв съм , ако искате да си раздаваме някви квалификации няма проблеми и аз мога ;)

Link to comment
Share on other sites

Може да е съкпо, но си заслужава.

Ако искаш да се почустваш по-добре, а не добре. Ах, суперско е!

Това е така, защото за десерт раздават зелени карти и сервират кисели краставички, а на който не му е достатъчно суперско го пускат на тучната зелена ливада да пасе :laughing: И всичко това се случва на пиано музика "Ах, този джаз"...Никога не съм била по-изчерпателна :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Може да е съкпо, но си заслужава.

Ако искаш да се почустваш по-добре, а не добре. Ах, суперско е!

 

Малко на гейове приличат една част от сервитьорите и като изключим надменното им държание останалото не е лошо и поне телешкото е хубаво а не "подметка" каквато безуспешно съм се опитвал дъвча на други места.

Link to comment
Share on other sites

Не казвам, че не ми харесва, но едно заведение не е в състояние да ме накара да се чувствам суперско и по-малко, в степени да определя настроението ми... С подходяща компания и буркан с лютеница може да си отвориш и да ти е много по-добре и по-сладко, отколкото във въпросното заведение на което сега няма да правим реклама... Стилно е, да чакаш пет часа сервитьор, защото е зает, но не е зает да си поиска бакшиш после... Иначе мама винаги е изпълнявала джаз парчета, докато се храним с татко и батко и ни е правила фигурки с канела, във формичка на виличка (отстрани на чинийката), затова се чувстваме суперско и тримата...

 

УФФ, от пет години не съм ходила на море и това е нещо, което ще ме накара да се почувствам СУПЕРСКО, ама другото лято СИ ОБЕЩАВАМ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Не казвам, че не ми харесва, но едно заведение не е в състояние да ме накара да се чувствам суперско и по-малко, в степени да определя настроението ми... С подходяща компания и буркан с лютеница може да си отвориш и да ти е много по-добре и по-сладко, отколкото във въпросното заведение на което сега няма да правим реклама... Стилно е, да чакаш пет часа сервитьор, защото е зает, но не е зает да си поиска бакшиш после... Иначе мама винаги е изпълнявала джаз парчета, докато се храним с татко и батко и ни е правила фигурки с канела, във формичка на виличка (отстрани на чинийката), затова се чувстваме суперско и тримата...

 

УФФ, от пет години не съм ходила на море и това е нещо, което ще ме накара да се почувствам СУПЕРСКО, ама другото лято СИ ОБЕЩАВАМ!!! :)

Не можеш да повториш повече от 10 пъти "суперско" в един пост. Каквото и да значи тази дума.

Link to comment
Share on other sites

И аз не съм ходил от пет години на море. Преди това не бях ходил четири. А преди това може шест да има. И спокойно мога да изкарам и още пет без море. Или поне без родното черноморие.

Link to comment
Share on other sites

И аз не съм ходил от пет години на море. Преди това не бях ходил четири. А преди това може шест да има. И спокойно мога да изкарам и още пет без море. Или поне без родното черноморие.

 

Няма да сгрешиш.... аз всяка година се заричам да не ходя повече тук и тази година пак отидох.....

Догодина ако не мога да отида някъде в чужбина изобщо няма да ходя тук.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...