Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Въпреки че вчера загинаха 15 българи, новината се отразяваше цял ден по медиите, днес отмениха честването на празника и беше ден на траур, никой от Нова телевизия не се сети да отмени THE GUARDIAN - филм, в който става въпрос за удавници...

Link to comment
Share on other sites

Ами да беше видял, че е за спасението на човешки животи ама нейсе...

Филма гледал ли си го? Ама честно. Защото (карам по спомен) в него умират от удавяне поне трима души.

Link to comment
Share on other sites

Ами и аз по спомен ти казвам, че филма е за спасителните отряди на САЩ към бреговата охрана, за саможертвите, разочарованията и успехите им. Още повече, не виждам защо някой би те накарал да гледаш нещо като не искаш. Филма определено е по същата тема, но нито е обиден или неподходящ - в случая според мен. Като не си съгласен, не гледай Нова - не, че аз аз пък съм я загледал, де.

Нека не превръщаме ужасяващата трагедия на жертвите и близките им в повод за обществена говорилня и себеизтъкване.

 

____________________

 

За мен - лично - много по-язвителни са намеците и откровените намеси на църковни лица в тази трагедия и напълно неадекватното им държане в контекста на събитията. Още по-неприятно за мен е, че тези духовни лица са от Пловдив (митрополит Николай) и говорейки от тази си позиция (а не на частни лица) ангажират с мнението си голяма част от Пловдив и България - става въпрос за изтъкването на връзка между "не богоугодния" концерт на Мадона ,и призива да не бъде посещаван той, и трагедията като пряко следствие от концерта. Такива открити политико-социални подигравки да бъдат разигравани с цел обществено влияние и ползи са крайно аморални - нещо, което обаче силно държат да подчертаят в поведението си българските духовници, поне аз не чух извинение до сега за думите от днес.

Link to comment
Share on other sites

Прави ли ви впечатление, че жените зачезнаха? :laughing:

 

Не са, не са!

Даже напротив. Просто понякога са малко по-ангажирани от мъжете.

Хубав ден на всички - доколкото може в това време.

Link to comment
Share on other sites

.....

 

____________________

 

За мен - лично - много по-язвителни са намеците и откровените намеси на църковни лица в тази трагедия и напълно неадекватното им държане в контекста на събитията. Още по-неприятно за мен е, че тези духовни лица са от Пловдив (митрополит Николай) и говорейки от тази си позиция (а не на частни лица) ангажират с мнението си голяма част от Пловдив и България - става въпрос за изтъкването на връзка между "не богоугодния" концерт на Мадона ,и призива да не бъде посещаван той, и трагедията като пряко следствие от концерта. Такива открити политико-социални подигравки да бъдат разигравани с цел обществено влияние и ползи са крайно аморални - нещо, което обаче силно държат да подчертаят в поведението си българските духовници, поне аз не чух извинение до сега за думите от днес.

всъщност тоя медиен проповедник не е от пловдив. роден, израсъл и образовал се в столицата. назначен е отгоре, не е избиран от тукашните служители.

твърди че е много последователен в следването на каноните, но се движи с бронирано БМВ 7ца и с постоянна физическа охрана. изобщо не мога да си обясня защо е нужна охрана на духовен водач на религия, проповядваща неагресивност, но е факт. факт са и чисто икономическите му мотиви в много решения, маскирани като "богоугодни". тепърва ще се разчува този образ.

Link to comment
Share on other sites

Добро утро и на теб!

Боже какво главоболие ме бие!

Пих парацетамол (само това намерих) и все още не мога да си отворя очите от болка!

Link to comment
Share on other sites

Добро утро и на теб!

Боже какво главоболие ме бие!

Пих парацетамол (само това намерих) и все още не мога да си отворя очите от болка!

 

Парацетамола е за инфекции и възпаления. Нормално е да те боли още главата. Пий ЕФЕРАЛГАН. Или само течности.

Link to comment
Share on other sites

Парацетамола е за инфекции и възпаления. Нормално е да те боли още главата.

 

 

Кой говори глупости? Форума пак говори глупостииии! Защото разбираме от всичко отново! :laughing:

 

Both aspirin and paracetamol have been used to treat headaches since the end of the 19th century and while they are both essentially analgesics (pain killers) there are LALALA

 

It is commonly used for the relief of fever, headaches, and other minor aches and pains, and is a major ingredient in LALALA

Link to comment
Share on other sites

Ама е Пловдивски Митрополит ;) това е проблема. И проблема е точно както си го описал, че този е лишен от скрупули.

 

_____________________

 

Парацетамола дейстава при леки главоболия, при мен няма ефект. Но иначе съм напълно съгласен с горното обаче с него също не трябва да се прекалява особено като се дава на малки деца.

Link to comment
Share on other sites

Ама е Пловдивски Митрополит ;) това е проблема. И проблема е точно както си го описал, че този е лишен от скрупули.

 

Проблема е че тоя е изперкал тотално и е уникално задръстен като при това се е докопал до място за изява. А втория проблем е че има прекалено много глупави хора които пък му се връзват защото след първите подобни думи трябваше да го освиркат още там след това да го хванат и да го изхвърлят навън или просто да си тръгнат всички и да го оставят да си плещи тъпотиите сам на себе си..

 

 

Both aspirin and paracetamol have been used to treat headaches since the end of the 19th century and while they are both essentially analgesics (pain killers) there are LALALA

 

Точно. И 2те са аналгетици въпреки че има и по-силни. Аспирина има и други приложения - при сърдечно-съдови операции но това е друга тема...

Link to comment
Share on other sites

Кой говори глупости? Форума пак говори глупостииии! Защото разбираме от всичко отново! :laughing:

 

Ти пък не може да кажеш "не е верно", а трябва да си пробуташ глупавия сърказъм.

 

Абе писна ми тука да се опитвам да не обидя някой, пък всеки да се прави на тарикат. Ай стига толкова...

Link to comment
Share on other sites

При мен Аналгина помага, обаче няма как да пия, защото съм пил вече парацетамол и смятам, че е по-добре да изчакам 6 часа след парацетамола за да пия болко-успокояващото.

 

Кръвните ми тестове бяха перфектни, сега викам да си направя един ренген *щрак*, просто искам да съм сигурен че не е нищо вредно, а само синузит, защото главата ме убива направо.

 

То синузит, хроничен фаренгит, алергия, толкова диагнози ми поставиха, че не знам ако ги имам всички тезиработи как ще издържа.

 

Трябва да спра цигарите, дробовете ми не са много добре все още.

 

И за капак на всичко, има вероятност да съм хванал гнисти от малкото кученце което брат ми донесе преди няколко дни.

 

Живота е непредсказуем просто.

:)

Link to comment
Share on other sites

Освен течния аналгин другото е слаба ракия. Може да пробваш със саридон, ибупрофен или евентуално аулин. Имах един случай цял ден ме боля глава, 2 саридона, 1 течен аналгин и нищо. Накрая вечерта взех аулин... а бях твърдо убеден че аулин за главоболие не помага, но в тоя случай помогна.

 

Ако имаш синузит това пък е съвсем друго нещо тогава аналгетици няма да ти помогнат или поне не за дълго...

Link to comment
Share on other sites

Не взимай аулин повече от 4-5 пъти ;) не трябва да са се прилага за хронични болки, има неприятни ефекти и привиква организма. Ацефеина и Кафетеина са доста добри болкоуспокояващи. Или джина рано сутрин с лавацата.

Link to comment
Share on other sites

Проблема е че тоя е изперкал тотално и е уникално задръстен като при това се е докопал до място за изява. А втория проблем е че има прекалено много глупави хора които пък му се връзват защото след първите подобни думи трябваше да го освиркат още там след това да го хванат и да го изхвърлят навън или просто да си тръгнат всички и да го оставят да си плещи тъпотиите сам на себе си..

 

Да го освиркат и изхвърлят навън защото? Защото е казал, че е светотатство и кощунство в деня в който Църквата (и съответно всеки вярващ православен християнин) скърби и оплаква смъртта на Йоан Предтеча да се организира такъв концерт? БПЦ никога не е призовавала да няма концерт на Мадона. Призива беше да не е на ТАЗИ именно дата. Ами то Е светотатство и кощунство. И на Църквата това й е работата и това е адекватната й реакция. Запознат ли си кой е Йоан и какво представлява живота и смъртта му за християните? Едва ли. Обаче това хич не ти пречи да обявиш знаещите и запознатите за уникално задръстени и изперкали...

 

В друга тема и в друг пост по друг повод сигурно ще седнете да ми обяснявате как Християнството е основната религия в България и как джамиите никнат като гъби, разбираш ли, и ние християни ли сме или какво и защо тряя в християнска държава да слушаме ходжите да вият от джамиите...

Ми проблема ви е, че не сте и християни, защото НИТО познавате християнството, НИТО зачитате каноните и празниците му (е, на гергьовден плюскате агнета, а на коледа прасета, ама до там), НИТО имате уважение към пастирите. Християни сте само на приказки и когато ви оттърва. И като

опре ножа в кокала. Тогава дядо Николай ще ти стане пръв приятел...

 

Този не е нито изперкал тотално, нито е уникално задръстен. Този се държи както подобава на и както трябва да се държи един представител на висшия клир на Християнска Църква. Съвсем в реда на нещата е свещенник да каже, че Бог наказва неправедните и тези които нарушават волята му и незачитат законите му. Ще ме прощаваш, но твоя коментар те издава като уникално тотално задръстен, който обаче държи да се изкаже компетнетно по материи, които ИЗОБЩО нито познава, нито разбира. Все едно дядо Николай да коментира алгоритмите на програмите ти. И да те обяви за уникално тъп щото си използвал IF/THEN вместо CASE SELECT...

Link to comment
Share on other sites

...

 

Датата на концерта се знаеше доста по-рано. А църквата кога започна да реагира да се сменяла датата? Я ми припомни?

 

И да, тотално изперкване е да почнеш да спекулираш с нещастието на хората и да размахваш пръст че Господ ги наказва защото не са достатъчно праведни. И между другото какво имат стари хора с концерта на Мадона? Или и те са покварени и развратени???

Link to comment
Share on other sites

Датата на концерта се знаеше доста по-рано. А църквата кога започна да реагира да се сменяла датата? Я ми припомни?

 

И да, тотално изперкване е да почнеш да спекулираш с нещастието на хората и да размахваш пръст че господ ги наказва защото не са достатъчно праведни. И между другото какво имат стари хора с концерта на Мадона?

 

Ами това й Е работата на Църквата - да спекулира. Здрасти. Цялата религиозна доктрина е СПЕКУЛАЦИЯ.

 

А ти знаеш ли кога Църквата е започнала да реагира по повод концерта? Или според теб е започнала да реагира от момента в който бТВ или Нова са благоволили да ти го съобщят? Типично. Ако не е прочетено от Юксел или Лора - не е било.

 

И между другото последното ти изречение е отново напълно неадекватно и издава тотална липса на познания и разбиране на религията. Не се занимавайте с неща, които не разбирате.

Link to comment
Share on other sites

Опа...леко. Не скачай като пинчер за биренка. Не говори в множествено число.

 

Ти (защото само за себе си вярвам можеш да отговаряш) как осмисляш твърдението, че понеже хората А са отишли на мястото Х, то хората Б на мястото У трябва да умрат за назидание на неправедните - защото явно не са същите хора от мястото Х? Ако си мислиш, че с високопарие и използване на църковна риторика впечатляваш някого, то далеч не си в унисон с мен. Търсенето на явно причисляване към общественото смущение, чрез изтъкване на лични схващания и възприятия, които - ти напомням - само могат да бъдат разглеждани като не почитане на починалите хора, говори само за едно. За липса на елемнтарен морал и етика.

 

Че този митрополит отдавна има афинитет към "светското", а не към "духовното" е ясно на всички. Че при изнасяне на такава служба може да си запази личното мнение за себе си също или поне не от дадената му в момента трибуна да го изнася. Това, че всеки си позволява да говори "свише" за божия умисъл... , нали сам знаеш какво е? Или сам си забравил някой от древноеврейските правила за забрана от поклонение на други богове и вяра на чужди думи освен думата божия? Или думата божия извира из златни уста на митрополит Николай като камък на църкавата му на земята?

 

________________________________

 

И понеже продължава от своя "пиедестал" да ни поучваш..., защо не ни обясниш ти как така ползваш "познания и разбиране" и религия в едно изречение, като би трябвало много добре да знаеш, че не им е там мястото?

Или въпроса е просто да покажем кой какво е чел?

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...