Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

България за българите!

Българите в чужбина как драпат със зъби и нокти, че да пробият, перат, мият гъзове. А нашите цигани си веят парцалите и забременяват. И никъде на запад не звучи престижно да си българин, но отиваш и се доказваш. Издигаш се по стълбицата сам. Никой не ти плаща тока, никой не ти плаща данъците. А ние тук сме буквално ограбвани от държавата, за да вземаме после 200 лв. пенсия. Малко ли ни е, че и за другите да се грижим?! Нямало работа за тях. Как да работи една жена, как да се социализира, като цял живот у тях си е седяла с крака към тавана и е вземала 20 години детски и майчинство и не знам си още какво? А нашите майки едва по 1-2 деца са отгледали, че и са работили, за да не сме лишени и да ни бъдат пример за добър гражданин. Има и друг вариант. Дава им се по една шепа земя, като бабите преди 100 години. Да работят на полето до откат. Там са раждали, там са кърмели. Няма "боли ме", няма хър-мър. Защото знаят, че си е за тях. И после 10 % дан за държавата. Да се научат как се работи.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Земеделие?!!??!?!?!?!?!?!?!

По-квалитетно е да се работи на бюро за 450лв на месец.

Защо ли ми се струва, че това беше неуловена ирония?
Link to comment
Share on other sites

Защо ли ми се струва, че това беше неуловена ирония?

 

Правилно ти се струва, но явно въпросителните и възклицателните не са били достатъчни.

Link to comment
Share on other sites

Насе, като махнем шепа (няма и толкова) производства, какви са тия заводи, каква е тая промишленост дето бълваше предимно отпадъци за групата от СИВ? Хайде стига. България е силна в две неща - селското стопанство и туризма. Всичко друго е бошлаф работа.

 

Да се върна на онази тема:

Все си мисля че имаме достатъчно грамотни хора да можем да създадем сами един завод за трактори и комбайни. А по-плодородна земя сигурно трудно може да се намери. Толкова сме богати само дето не можем да го осъзнаем, че няма накъде просто!

 

Хубавото е, че сме и достатъчно големи мърди, че да съсипем по идиотски начин това, което имаме, не че не липсват амбиции за това

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Видене, имаме достатъчно ресурси, както и кадърни хора. Можем да създадем промишленост - лека и тежка. Можем да разгърнем и земеделското стопанство - спомни си АПК-тата. И туризмът ни може да бъде на световно ниво. Но не си знаем интересите, по-точно - не ни пука. Напоследък много често дават Исландия за пример. И с право. Ма били слабо населени. Че ние да не сме по-гъсто населени? Пустеят хиляди декари обработваема земя. Ако по-дъртите не помнят, аз помня каква продукция - животинска и растителна се изнасяше за страните от СИВ и за "империалистическия враг"(за валута, разбира се). И помня, че в някои отношения поддържахме световен стандарт, както и обезпечени със злато патенти. Днес май само Япония остана да плаща на България правото за употреба на бацилис булгарикус. И много в тоя дух...

Link to comment
Share on other sites

Не е археология, но:

 

Преди много години, можеби около 7-8, влизах в един малък IRC канал в който имаше един Австралиец. Той се занимаваше с проучвания за златни находища по цял свят и каза, че в България има СТРАШНО МНОГО злато. Каза и че ще идват тук, за да го копаят.

 

Да сте чули нещо по новините за златни залежи в България, вече .. 8 години? Тц.

 

денди прешъс метълз. имали са концесия за района на Крумовград, ама по възможно най-хамалския метод за извличане. Май предпоследно дейността им е спряна, но вече просто не се шуми по въпроса. от друга страна името на компанията се споменаваше в края на едни новини, после около едни сериали. ама то сигурно цианида е безвреден вече.

 

 

 

 

абе вие дето не сте расисти, верно ли ми казвате, че щом съм тук, значи съм циганин?! или че майките отглеждащи децата си до 2 годишна възраст не заслужават дори 1 минимална работна заплата?! или че е по-добре кат ми се удържат осигуровки за "майчинство", то тези същите пари да се похарчат за полицаи или пътища?!

 

точно па майчинските обезщетения ич не са левичарска идея. съвсем разумна икономически обоснована идея си е. единствената ви "свястна" претенция е да се наложи контрол и да се обвърже с качествтото, а не с количеството на продукцията, димек "човешкия мат'риал".

 

 

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

денди прешъс метълз. имали са концесия за района на Крумовград, ама по възможно най-хамалския метод за извличане. Май предпоследно дейността им е спряна, но вече просто не се шуми по въпроса. от друга страна името на компанията се споменаваше в края на едни новини, после около едни сериали. ама то сигурно е безвредно вече.

 

Ами Австралиец беше човека.. Тези нямат офис в Австралия.

Link to comment
Share on other sites

точно па майчинските обезщетения ич не са левичарска идея. съвсем разумна икономически обоснована идея си е. единствената ви "свястна" претенция е да се наложи контрол и да се обвърже с качествтото, а не с количеството на продукцията, димек "човешкия мат'риал".

 

Ами идеята е да се наложи някакво ограничение за да не може да се експлоатира същата тази система от малцинствата. Примерно да имат право на такива само веднъж на 3 години. И максимум за 3 деца. Няма да 'раним циганите за да правят още циганчета я. Ползата от тях е нулева.

Link to comment
Share on other sites

Лиляна Павлова: ...Калциевият бихлорид и магнезиевият се използват (за почистване на заснежените пътища) при температури под минус 8.

 

Николай Бареков, ТВ7: Това не поврежда ли асфалта, с който така се гордеете?

 

ЛП:

Не. Защото, когато асфалтът е нов и е качествен, и е добре положен, не се влияе от химикали! Което обаче за съжаление не е така със старите участъци, защото те така или иначе само са кърпени, кърпени и там, където има стари, нерехабилитирани участъци след тези силни химикали те, разбира се, цъфват и затова почваме да изкърпваме всички дупки, които се отварят.

 

НБ:

Станишевите участъци?

 

ЛП: Абсолютно!

 

НП: Където той е полагал асфалт, зимата ги разваля. Където Бойко Борисов го е барнал, няма!

Ех тоя Бойко бе....

 

 

 

edit:

Повече от 74 млн. лв. раздаде вчера за няколко часа Министерският съвет на различни министерства, агенции, служби и общини независимо от постоянните обяснения, че пари в бюджета няма, акцентира "Сега". Именно по тази причина премиерът Бойко Борисов заяви, че няма да има коледни добавки за пенсионерите и увеличение на парите за майките и детските надбавки.

 

 

 

"Между белия хляб и черния асфалт", коментира "Преса". Колкото по-дълги стават магистралите, толкова по-беден, обезверен и нещастен се чувства народът около тях. И толкова по-къс става рейтингът на тези, които самоотвержено ги строят. Защото около сакралните магистрали тече сивият живот на една страна, която води почти всички негативни класации в ЕС. Последното изследване на Евростат ни съобщи, че твърдо сме най-бедни в съюза. "Прозрачност без граници" ни закотви като най-корумпираната държава в ЕС след Гърция. За миналата година държим европейския рекорд по спад на потреблението. Проучване на "Фондация за мир" нареди България на 130-о място сред най-провалените държави. Това е положението. Когато се забие целият държавен ресурс само в един сектор, се получават тежки дисбаланси в социално-икономическото развитие на страната. Иначе магистралите са прекрасно нещо. Но на фона на драмата, която вилнее около тях, тези магистрали водят за никъде. Засега.

Link to comment
Share on other sites

http://bgsviat.narod.ru/BulgAria_koqto_izgubihme.htm

 

Нямам никаква представа какво е било преди 89-та...цялата ми идея е, че САМО с пустите му магистрали не става....производство, производство трябва(лично според мен де). По тоя въпрос спорим и с баща ми. Да, хубаво е да има приличен "обръч" от магистрали...ама ако няма кой да ги ползва, кел файда.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Магистралите, колеги, са полезни най-вече за БИЗНЕСА!

Те са бърз и удобен начин да се развиват контактите между местните фирми. Силно наложителен е и бързия достъп към Северна България. Липсата му, според мен, е основна причина за икономическата слабост на онези региони като цяло.

При положение, че българския бизнес е почти унищожен, с малки изключения, разбира се, тези магистрали са просто на гол тумбак - чифте пищови, както е казал народа. Онзи народ, който скоро ще рови по кофите, белким ЕС е изхвърлил нещо за хапване. Народ, докаран до просешка тояга от собствените му управляващи. Народ, който правеше милионни протести през 1988, а сега не могат да се съберат 100 човека, за да оспорят наглите решения на корумпираните ни политици. Жалко, че в момента на практика сме много по-бедни, отколкото по време на комунизма. Жалко...

 

Свободата, както казват, е хубаво нещо, но салама, Санчо... Салама... И той е хубав...

Link to comment
Share on other sites

КЛАСИК в тъпотията! laughing1.gif

 

Facepalm14.gif

 

Значи понеже АЗ съм тъп като галош, всички вие ще го направите като за мен да го разбирам... Това ако го видят онези хора не знам за пореден път какво ще си помислят...

Link to comment
Share on other sites

къв човек трябва да си за да избиеш 20 други (и то деца) ...относно това където е станало в САЩ ,тези дни.И тоя келеш е 92 набор.

 

Точно, ти си го написал. Келеш.

Ей ти, гледай тва и ще разбереш:

We Need To Talk About Kevin

Link to comment
Share on other sites

Продължава да ме учудва тръшкането, че ако не може да се пуши в ресторанта то няма изобщо да ходят. Като че ли същите хора всеки ден са били там и сега изведнъж - хоп само в къщи си стоят. Ще се тръшкат някой и друг месец пък ще свикнат и най-заклетите пушачи.

Link to comment
Share on other sites

къв човек трябва да си за да избиеш 20 други (и то деца) ...относно това където е станало в САЩ ,тези дни.И тоя келеш е 92 набор.

Това и други подобни събития като че ли станаха явление и като такова не е толкова лесно за дефиниране.Попаднах на едно мнение ,което според мен разкрива корените му:

Явно някъде нещо е сбъркано за да се случват едни и същи трагедии през няколко месеца. Едно от нещата за които се сещам е това, че е нормално човек да изперка ако основната теза на господстващата в Щатите идеология е, че личното ти щастие зависи само и единствено от теб самия и ако си нещастен значи си лузър. Е, стрелеца в училището нагледно показва нелепостта на подобни възгледи, нещастен можеш да бъдеш и поради независещи от теб самия обстоятелства. Последното българите са го осъзнали и знаят много добре, затова и тук все още няма подобни трагедии.
Link to comment
Share on other sites

Тук няма такива трагедии защото огнестрелни оръжия не се продават свободно. Гарантирам ти, че ако имаше щяхме да сме свидетели на подобни истории през месец.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...