Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Плащам възможният минимум, нито стотинка повече. И пак ми крадат пари. 

Ама все пак плащаш, нали?

Link to comment
Share on other sites

Водейки се собственик и управител на фирма не съществува начин да не плащам ... нещо.

 

Иначе да ти кажа ли за последните 10 години колко пъти съм бил на лекар и колко услуги съм ползвал или ще се сетиш сам?  

Link to comment
Share on other sites

Ами що тогава казваш -

Плащайте вие осигуровки, няма проблеми...  :laughing1:

След като и ти плащаш?

Ако обаче имаше някаква твоя си схемичка, която да не включваше здравната помощ на поне шест цигански паразита и поне още толкова пенсионери (различни от близките ти роднини), щях да взема предвид челния ти опит....

Link to comment
Share on other sites

А всъщност, здравните осигуровки са незаконни спрямо сега действащите ни закони.

То има ли законен закон в тази държава?

Link to comment
Share on other sites

Е така не бива да се пишат статии :)))

Прекалено много различни теми се пробва да засегне и набута под една и съща шапка с цел получаване на реакция :))

Link to comment
Share on other sites

Тялото му е открито върху капака на автомобил. Районът беше отцепен за оглед на криминалистите.

Мъжът няма разрешително за оръжие. Убитият е влязъл в дома на лекаря, за да го обере.

Лекарят опитал да го задържи, но бил ранен с нож. Последвал е изстрел...

Според една жена, когато излъчиха репортажа след убийството, е имало няколко изстрела.

Ако го беше гръмнал у тях, пак няма шанс да отърве присъдата защото, според закона, не може да се използва оръжие, различно по вид от това на другия.

Докторът не е съобщил на бърза помощ, в полицията, на 112... явно целта му е била да убие, а не предотврати кражбата.

Ако се окаже, че има и изстрел в гърба на жертвата..., дупе на му е яко на доктора.

Да го беше набил, пребил, разбирам го, но да убиеш ей-така за едното нищо...

Няма да се учудя ако накрая се окаже някой любовен триъгълник и доктора да лъже за кражбата.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Според една жена, когато излъчиха репортажа след убийството, е имало няколко изстрела.

Ако го беше гръмнал у тях, пак няма шанс да отърве присъдата защото, според закона, не може да се използва оръжие, различно по вид от това на другия.

Докторът не е съобщил на бърза помощ, в полицията, на 112... явно целта му е била да убие, а не предотврати кражбата.

Ако се окаже, че има и изстрел в гърба на жертвата..., дупе на му е яко на доктора.

Да го беше набил, пребил, разбирам го, но да убиеш ей-така за едното нищо...

Няма да се учудя ако накрая се окаже някой любовен триъгълник и доктора да лъже за кражбата.

Ти видя ли за какъв мангал става въпрос? Какви любовни триъгълници? За едното нищо го убил? Ако се взлезе с взлом в дома ми, и се застраши живота ми и на мои близки, моята цел също няма да бъде просто да се защитя, а животите на нападателите стават напълно излишни! Ти някога бил ли си се през живота си? Ама истински бой и то срещу мотивиран и въоражен противник? Така като чета какви глупости говориш май най-близките ти такива преживявания са на екшън филми по телевизията! Като почувстваш заплаха за живота си много трудно можеш да ограничиш действията си и да мислиш за живота на нападателя, докато правиш всичко възможно да се защитиш и да го неутрализираш! Според закона ако е започнало нападението срещу доктора с нож той е в правото си да отговори с оръжие и да отнеме живота на нападателя! Единствено си прав, че ако има изстрел в гърба, вече е превишаване на самоотбраната, защото нападението се счита за приключено...

Link to comment
Share on other sites

...че ако има изстрел в гърба, вече е превишаване на самоотбраната, защото нападението се счита за приключено...

 

Що - изстрелът в гърба е много добро средство за намаляване броя на рецидивистите. Даже смятам, че трябва да влезе като точка в наказателния кодекс - ако е доказано, че е влизал поне 3 пъти преди това из жилищата на хората, да бъдеш изцяло оправдан, пък ако ще и да си го дялкал 1 час с джобно ножче. :popcorn:

 

 

 

Няма да се учудя ако накрая се окаже някой любовен триъгълник и доктора да лъже за кражбата.

 

С тоя мангал?!? Ти видя ли му роднините от махалата дето на развален български обясняваха най-гениалното за което им бяха стигнали възможностите да се сетят, че той всъщност бил разбил жилището на доктора, защото му се приходило по нужда, а нуждата както знаеш не чака. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

До момента май всичката информация, която се има по случая са "предполагаеми версии". Няма записи от камерите, няма свидетелски показания, няма признания. Та май само можем да си чешем клавиатурите...

Link to comment
Share on other sites

Що пък да не ги почешем...може благодарение на непрекъснатото чесане утре "ония" да се освестят и да добавят в закона, че който е влязъл да обира домовете на хората и го очистят вътре в помещенията, собственикът да не носи никаква наказателна отговорност. Все ми е тая докторът как го е застрелял оня с 9-те присъди и регистрации...по-скоро ме касае идиотизма, че ако сега някой влезе у нас да ме краде и ми извади нож, аз трябва да му кажа "...чакай малко първо да отида до кухнята, че само там имам ножове" - тъй де, нали трябва да му отговоря "по начин съизмерим с неговото действие и оръжие" иначе ще ме съдят...аз и затова досега не съм си купил боен пистолет, защото реално мен никой не ме пази, а пазят "правата" на ония с множеството регистрации и присъди.

Link to comment
Share on other sites

Що пък да не ги почешем...може благодарение на непрекъснатото чесане утре "ония" да се освестят и да добавят в закона, че който е влязъл да обира домовете на хората и го очистят вътре в помещенията, собственикът да не носи никаква наказателна отговорност. Все ми е тая докторът как го е застрелял оня с 9-те присъди и регистрации...по-скоро ме касае идиотизма, че ако сега някой влезе у нас да ме краде и ми извади нож, аз трябва да му кажа "...чакай малко първо да отида до кухнята, че само там имам ножове" - тъй де, нали трябва да му отговоря "по начин съизмерим с неговото действие и оръжие" иначе ще ме съдят...аз и затова досега не съм си купил боен пистолет, защото реално мен никой не ме пази, а пазят "правата" на ония с множеството регистрации и присъди.

Не е така! Закона в момента ти дава право да го убиеш ако ти влезе вкъщи дори без оръжие! Проблем става, ако си го гонил навънка! Дочух аз, че може тоя пистолет незаконния да е на доктора и за него може да си има проблем, като цяло...

Link to comment
Share on other sites

Не е така! Закона в момента ти дава право да го убиеш ако ти влезе вкъщи дори без оръжие!

 

Би ли ми посочил къде и какво точно пише по въпроса?

 

Едит: Намерих го - добавено е като изменение с Т.3 след Т.2 ("Превишаване пределите на неизбежната отбрана има, когато защитата явно не съответствува на характера и опасността на нападението.").

Тогава защо са задържали доктора - навън ли го е гонил и застрелял?

Link to comment
Share on other sites

ама как така ще ги сваляме?!

ами председателството? ами толкова многото и все хубави промени, които натвориха? ами досега построеното в името на светлото бъдеще при  завършеният герберизъм?

има-няма още 2-3 петилетки и ще стане. трайте.

 

 

неизбежната самоотбрана е валидна само ако е бил нападнат претендиращият субект. в изнесените досега истории се разказва друга последователност: "заварил ги в къщата и ги подгонил... последвала схватка...ранен в крака...побегнали... догонил...нова схватка....изстрел... избягали, но не стигнал далече". това се повтаря в повечето истории. не е бил нападнат, а атакуващ, затова и прокурорите не могат да оформят делото по този член. липсва и вторият крадец, т.е. свидетел с история. най-вероятно ще продължи да липсва.

Link to comment
Share on other sites

Добре аз се чудя- три пъти са му тършували къщата досега, ами сложи си куче, сложи си СОТ, сложи си някаква обикновена аларма, колкото да пищи нещо. На един приятел преди години влезнаха в къщата им докато спяха и им откраднаха колата и някаки други неща. Веднага на другия ден си сложила СОТ и вечерно време като лягат да спят на първия етаж го включват и към гаража. 

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Значи - не били компютри, ами компоти...и не сме ги изнесли, ами са ни ги върнали...

Мангалът е влязъл да краде в гаража му, докторът го гледал отнякъде, от камера ли не знам, не казаха, ама го гледал половин час и му се наточвал без да се обади на полицията. След това влязъл при него, оня тръгнал да бяга, докторът гръмнал един път за сплашване, ама оня започнал да го замерва с камъни и с каквото свари и чак после явно го е гръмнал. На всичкото отгоре май ще се окаже, че и жена му не си е била у тях през това време както твърдяха...Много тъпа постъпка от страна на доктора - то е ясно, че днес никой няма вяра на полиция и съд, щото доказателствата с по 9 или 29 присъди и регистрации се разхождат всеки ден сред нас, но не се правят така тези неща...

Link to comment
Share on other sites

Значи - не били компютри, ами компоти...и не сме ги изнесли, ами са ни ги върнали...

Мангалът е влязъл да краде в гаража му, докторът го гледал отнякъде, от камера ли не знам, не казаха, ама го гледал половин час и му се наточвал без да се обади на полицията. След това влязъл при него, оня тръгнал да бяга, докторът гръмнал един път за сплашване, ама оня започнал да го замерва с камъни и с каквото свари и чак после явно го е гръмнал. На всичкото отгоре май ще се окаже, че и жена му не си е била у тях през това време както твърдяха...Много тъпа постъпка от страна на доктора - то е ясно, че днес никой няма вяра на полиция и съд, щото доказателствата с по 9 или 29 присъди и регистрации се разхождат всеки ден сред нас, но не се правят така тези неща...

Дамм, точно го четох :https://www.dnes.bg/temida/2018/03/06/doktoryt-grymnal-plyha-na-ulicata-viknal-priiatel-razchistvali.369838

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...