Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Русия изстреля ракета с товар към Международната космическа станция

Винаги съм се чудил къде в тази тръба събират 2.5 тона храна, оборудване, че и трима космонавти? Вътре сигурно си е бая тясничко.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Винаги съм се чудил къде в тази тръба събират 2.5 тона храна, оборудване, че и трима космонавти? Вътре сигурно си е бая тясничко.

Отговорът е елементарен - карго мисиите нямат връзка с пилотираните. Или е карго, или е пилотирана капсула с трима души. Няма "смесен" вариант. Иначе за тясното, тесничко си е наистина.

Link to comment
Share on other sites

Отговорът е елементарен - карго мисиите нямат връзка с пилотираните. Или е карго, или е пилотирана капсула с трима души. Няма "смесен" вариант. Иначе за тясното, тесничко си е наистина.

Добре де, ама тези космонавти не са ли екипаж, или са просто пасажери до МКС?

 

Космическият кораб "Прогресс МС-08" е натоварен с около 2,5 тона храна, гориво, кислород и други материали. Той навлезе в орбита 8 минути след изстрелването си от космодрума "Байконур" в Казахстан.

 

На космическата станция има трима американски астронавти, двама руснаци и един японец.

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Русия изстреля ракета с товар към Международната космическа станция

Винаги съм се чудил къде в тази тръба събират 2.5 тона храна, оборудване, че и трима космонавти? Вътре сигурно си е бая тясничко.

Добре де, ама тези космонавти не са ли екипаж, или са просто пасажери до МКС?

 

Космическият кораб "Прогресс МС-08" е натоварен с около 2,5 тона храна, гориво, кислород и други материали.

На космическата станция има трима американски астронавти, двама руснаци и един японец.

 

А къде всъщност се казва, че ракетата е изстреляна с екипаж или пасажери?

Link to comment
Share on other sites

Хм, нещо сериозно май се е случило в Сирия, а някои мълчат наакани:
 
Как руснаци от "частна армия" загинаха при удари на САЩ в Източна Сирия

Най-идиотското е, че по време на атаката на "частниците", американците неистово са звъняли на руското командване в Сирия, а ония още по-неистово са отричали каквото и да било участие. След което всичко било помляно от артилерия и въздушни части. Кремъл мълчи като напикано мушкато, а руските социални мрежи изригнаха, защото няма как да скриеш смъртта на стотици руснаци, макар и "частници". Просто е невъзможно.

Link to comment
Share on other sites

БАН изрази позиция против хомеопатията

Ти да видиш, можели да имат позиция?!

Междувременно се питам - къде е Пиночет, когато най-много ти трябва... Да ги повози малко на хеликоптера, за необходимо правосъдие...

Link to comment
Share on other sites

В Америка пак някви лапе е изчаткало и е убило 17 човека в училище. 

 

Отстранили го от училище 19 годишния Николчу и той леко решил да вземе едно AR-15 и да опука 17 човека. 

 

Изобщо не е бил психически нестабилен :D 

 

https://www.usatoday.com/story/news/nation-now/2018/02/14/florida-high-school-shooting-heres-what-we-know/338750002/

Link to comment
Share on other sites

Хм, нещо сериозно май се е случило в Сирия, а някои мълчат наакани:

 

Как руснаци от "частна армия" загинаха при удари на САЩ в Източна Сирия

 

Най-идиотското е, че по време на атаката на "частниците", американците неистово са звъняли на руското командване в Сирия, а ония още по-неистово са отричали каквото и да било участие. След което всичко било помляно от артилерия и въздушни части. Кремъл мълчи като напикано мушкато, а руските социални мрежи изригнаха, защото няма как да скриеш смъртта на стотици руснаци, макар и "частници". Просто е невъзможно.

 

Българските медии, както винаги са доста погрешно информирани. Сигурно защото четат "подходящи" източници :lol:

 

Пентагон заявил, что у него нет данных о гибели российских граждан в Сирии во время авиаудара антитеррористической коалиции во главе с США по наступавшим силам, лояльным сирийскому президенту Башару Асаду

 

 
 
От друга страна, с тази въздушна мощ, кой би имал шанс? Почти 2 ескадрили раптор и апачи срещу няколко танка Т72 най-вероятно от варианта, който са имали иракчаните - а, не този който е на въоръжение в руската армия, леки бронебойни машини и пехота.
 
И нека не правим сравнение между наемниците от Вагнер, тяхното въоръжение и натренираност с тези от руските специални части.
Link to comment
Share on other sites

В Америка пак някви лапе е изчаткало и е убило 17 човека в училище. 

 

Отстранили го от училище 19 годишния Николчу и той леко решил да вземе едно AR-15 и да опука 17 човека. 

 

Изобщо не е бил психически нестабилен :D

 

https://www.usatoday.com/story/news/nation-now/2018/02/14/florida-high-school-shooting-heres-what-we-know/338750002/

 

 

хахаха изкарвал ги навън като пускал димни гранати. Явно доста CS е играл. 

Link to comment
Share on other sites

В CS вероятно да...а и смъртта, дори и масовата такава, отдавна не прави впечатление на повечето хора.

 

 

А аз се чудя - наистина ли сме калпав народ...
 

Униформен полицейски служител от няколко дни е прикрепен към монтирания преди няколко седмици апарат с номерчета за реда на чакащите в КАТ-Варна.

 

Оказало се, че находчиви варненци още в ранни зори изтеглят по 20-30 листчета с поредни номера и след това ги търгуват по десетина лева на по-късно наредилите се на опашката, които по този начин пък си спестявали часове чакане пред гишетата.

Link to comment
Share on other sites

Идеята на Ангел е добре, приложима, но проблемът е, че някои хора в КАТ просто не искат да има ред, защото ако има ред, "техните хора" ще трябва да чакат с другите. "Техните хора", обаче, са горната кора на лайното и няма как, видиш ли, те да чакат с "простолюдието". Тука историята е същата, а когато шеф на КАТ беше Джамбата, просто цареше ПЪЛНА анархия и изобщо не знаеш какво става. В един момент "системата" отказва, хората чакат, а отстрани излизат коли с поредни номера след този, с който е "отказала" системата.

 

Та да обобщим "В КАТ не трябва и не е удобно да има ред!, а не че не може да се въведе. Тоя полицай, дето са го сложили да стои, "отива за кафе" и "нашите хора" влизат, теглят си 50 билета и са те.

Системата е порочна, направена е и се поддържа толкова години, за да е порочна и каквото и да се прави, докато не се дават табели в пунктове за ГТП или в други, външни на КАТ такива, оправия няма да има!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ентусиастът от снимката е намерил в безбрежието роудстъра на Мъск и го е заснел - евала...и аз бях толкова навит навремето и висях по цели нощи с телескопа на покрива на блока. :bgrin:

 

1518691181_0_559x*.jpg   https://www.youtube.com/watch?v=m4r54ODsOM0

 

 

На всичкото отгоре се разбра, че Теслата не е тръгнала само с манекена, ами Мъск бил добавил и един 360-терабайтов арк диск с размера на голяма монета, който можел да оцелее в космоса милиони години барабар със записаната информация - евала и на него...и на диска евала...и някой да ми подари един такъв + една арк-записвачка, че вече съм се заринал от архиви на хиляди DVD-та. :woot

 

arch1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Бретле, да не влизаме в подробности и то наши пловдивски, но пак няма как да ги почне в 5, понеже няма кой да стартира системата, която не знам дали не спряха, както във Второ по едно време. Иначе на тема циганската прегръдка над КАТ, пардон - с КАТ - е нещо толкова ужасно отвратително, че трябва да има ешафод срещу вратата. А аз се надявах тая жена нещо да промени... Ами ако вземем да говорим за Скопие? И там ли изнасят билетчета преди да отворят?   :bgrin:  

"Системата" е един глист в униформа, който раздаваше тея картончета от тъмно ;)

Ааа... Надявал си се Джамбата да промени нещо?! Ще ме разплачеш... :laughing: Като се видим, ще ти обясня точно какво "промени" тя и от кого беше "спусната" там...

 

А това, ако е вярно, мамито им!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

А това, ако е вярно, мамито им!

...между 30% и 70% от оборотите изобщо не се отчитат и не стигат до данъчната агенция

 

Не е проблемът само в софтуера - пак до народа опираме, щото всеки крие...по един или друг начин.

Link to comment
Share on other sites

Мъск бил добавил и един 360-терабайтов арк диск с размера на голяма монета, който можел да оцелее в космоса милиони години барабар със записаната информация - евала и на него...и на диска евала...

В случая става въпрос за запис на трилогията "Фондацията" на Айзък Азимов, което ще рече, че изобщо не е използван чудовищния капацитет от 360 терабайта, защото въпросната трилогия се побира само в ... 3 мегабайта. На практика, на един такъв диск могат да се запишат всички книги издавани в цялата история на човечеството евър. И даже ще остане още доста свободно място. Това било само за тест и тепърва щяли да изстрелват същинските дискове със съдържанието на всичко дето човечеството е изплюло до момента. ;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ааа... Надявал си се Джамбата да промени нещо?! Ще ме разплачеш... :laughing: Като се видим, ще ти обясня точно какво "промени" тя и от кого беше "спусната" там...

 

Ами не, но понеже от години я гледам там и по някаква причина бях решил, че е много сериозна жена. Като стана началник чак се изненадах и реших, че може би ще има положителни промени. При последното ми висене пред КАТ обаче като видях колко е безпомощна, направо се отчаях. Аз мислех, че ще стаяга юздите, те като гледам не я бръснат за слива...  :ninja:

 

В случая става въпрос за запис на трилогията "Фондацията" на Айзък Азимов, което ще рече, че изобщо не е използван чудовищния капацитет от 360 терабайта, защото въпросната трилогия се побира само в ... 3 мегабайта. На практика, на един такъв диск могат да се запишат всички книги издавани в цялата история на човечеството евър. И даже ще остане още доста свободно място. Това било само за тест и тепърва щяли да изстрелват същинските дискове със съдържанието на всичко дето човечеството е изплюло до момента. ;) :lol:

 

Така, така, Мисир, и после като дойдат ония да ни завладяват ще има да се чудят откъде знаят всичко за нас  :P

Link to comment
Share on other sites

5 патрулки гонят българка, карала с 200 км/ч. в Италия - нашите курви си се държат по нашенски навсякъде...

 

Мохамед е най-често срещаното мъжко име в Брюксел - чисти белгийци с мед да ги намажеш
Link to comment
Share on other sites

5 патрулки гонят българка, карала с 200 км/ч. в Италия - нашите курви си се държат по нашенски навсякъде...

Мохамед е най-често срещаното мъжко име в Брюксел - чисти белгийци с мед да ги намажеш

Работил съм много чертежи, но сега против волята ми трябва да работя по джамия/училище. На всеки чертеж има стрелка къде е север. На този специално е посочено и къде е Мека. Бесен съм, но шефа като видя цифрата от 300 и много бона за покрив и му потекоха лигите.

 

Цялата сграда ще е милиони... Много милиони. От къде тия кинти. До колкото виждам един човек е собственика.

Link to comment
Share on other sites

Работил съм много чертежи, но сега против волята ми трябва да работя по джамия/училище. На всеки чертеж има стрелка къде е север. На този специално е посочено и къде е Мека. Бесен съм, но шефа като видя цифрата от 300 и много бона за покрив и му потекоха лигите.

 

Цялата сграда ще е милиони... Много милиони. От къде тия кинти. До колкото виждам един човек е собственика.

Реално ако се учи както трябва, а не по фанатичния начин е все тая! Аз лично съм атеист и ми е през оная работа за всички религии, стига да не започнат да ми се месят в живота! Просто народа (в световен мащаб) е прост и това е един от начините да се разделят и да се мразят едни други, докато едни по-хитри хора си правят парички и им гледат сеира...

 

ПЕЕВСКИ: НЕ Е СЕРИОЗНО ПРЕЗИДЕНТ И ПРЕМИЕР ДА МЕ ЗАМЕСВАТ В ТЕХНИТЕ КОНФЛИКТИ - свинчо се обидил...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...