Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

И защо си мислиш, че точно конвенцията ще оправи нещата - може би с магическа пръчка или с нещо друго, за което не се сещам? Освен това - посочи ми само 1 човек от тия, дето не щат конвенцията и причината заради която да не я иска е да продължава да бие жена си. Искаш ли да ти кажа моето мнение - цялата работа дойде от педерастията (в най-лошия и общ смисъл), разпространила се в целия свят...щото аз под педераст не визирам само и единствено хомосексуалните, а тия, дето наистина са педерасти...или по-точно пидираси с пидираски номера. Нямам нищо против хомотата (мъжки и женски) - познавам такива, дето са по мъже от много "мъжкари", нямам нищо против дори и към траверсите (стига да не ми се навират в лицето и да не ми излизат с педерастките номера), но съм против Педерасите с главно "П" и винаги ще съм против, щото напоследък много и отвсякъде започнаха да ми се навират в лицето. Човек трябва да е луд да се обяви против защитата на жени и деца от насилие, аз също не съм луд, но докато във въпросната конвенция, дори и на едно единствено място присъства думичката "джендър" - ще съм против в тоя си вид да бъде приета, защото не искам децата ми да свикват с думичката 'джендър', пък дори и да ме убеждават, че били я написали по съвсем друг повод. В българския език нямаме тълкуване на тази дума и аз не искам да бъде подписвано нещо, в което присъства дума, на която не й знаеш смисъла в собствения си език.

 

Отворете го този документ, потърсете таз страшна думичка gender, и вижте как се ползва.

Даже я дефинират там.

 

“gender” shall mean the socially constructed roles, behaviours, activities and attributes that a given society considers appropriate for women and men;"

И след това почти при всяко ползване  се комбинира с "жени", за да е ясно за кого говорят. 

 

 

Recognising that women and girls are exposed to a higher risk of gender-based violence than men;

 

А иначе думичката си означава пол, и спокойно се ползва заедно със 'sex'. Това, че някои се опитват да и разширят значението си е техен собствен проблем 

 

 

Linguistically, there isn't any real difference between gender bias and sex bias, and it may seem contrived to insist that sex is incorrect in this instance.
Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е верно няма такова чудо като тебе на тоя свят!!! По гъз ще се посурне по бръснарски ножове да е в защита на ония боклуци, дори когато няма нужда!!! А за какъв х%й тогава са го турили тоя Х ДЖЕНДЪР, а? Какъв изобщо смисъл би могъл да има, освен да угоди на ненормалните? Кой нормален мъж или жена не би искал да се запише съответно като мъж или жена в личните си документи? Кой нормален и с какъв акъл би тръгнал да си крие пола?!?! Пределно ясно е каква е работата - както винаги е очевадно и какво винаги ти се опитваш да оборваш очевадното. 

Кои боклуци точно имаш предвид, мисире? Тези дето за трети пореден път преизбират една и съща мутра, повелител на амфетамини или онези дето си мислят, че "нормален" означава да си пещерно-първичен хипертестостеронов хуманоид? С какво точно ти се явяваш по-добър от т.нар. боклуци? Съдбата те е белязала с нещо или звездите ти го нашепнаха?

Link to comment
Share on other sites

...думичка gender...

 

Остави настрана думичката джендър - тя си е мой проблем защо аз лично не бих приел декларацията с 'джендър'. Отговори ми как конвенцията ще премахне домашното насилие и какво повече ще направи в сравнение ако просто добавим допълнителни точки, свързани с тази тема, в наказателния кодекс и в още няколко държавни документа.

Link to comment
Share on other sites

Когато някой от тези, без вписан в здравната карта пол, се обади, за да запише час поради сексуален проблем, предполагам уточняват дали иска гинеколког, или проктолог... или психиатър. 

Link to comment
Share on other sites

Когато някой от тези, без вписан в здравната карта пол, се обади, за да запише час поради сексуален проблем, предполагам уточняват дали иска гинеколког, или проктолог... или психиатър. 

 

Е сега като приемем конвенцията психиатърът ще трябва да отпадне, а на негово място ще бъдат назначени още няколко различни специалиста с нови специалности, съответстващи на видовете джендъри. ;)

Всъщност като се замисля...99% от конвенцията си е ОК (прочел съм я цялата, в превода на български), но останалият 1% е доста двусмислен и може да се тълкува по различни начини. Оставям настрана идиотския превод в член 3, точка "в" - „пол“ означава социално изградени роли, поведения, дейности и характеристики,които определено общество смята за подходящи за жените и за мъжете". Кое "определено общество" точно - едно смята едно, друго - друго...и как може да направиш превод така, че "пол" да означавало "социално изградени роли"?

Link to comment
Share on other sites

...ще бъдат назначени още няколко различни специалиста с нови специалности, съответстващи на видовете джендъри.

 

Докато не започнат да го правят телепатично или не си пробият нови отвори, възможностите са ограничен и краен брой  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Кои боклуци точно имаш предвид, мисире? Тези дето за трети пореден път преизбират една и съща мутра, повелител на амфетамини или онези дето си мислят, че "нормален" означава да си пещерно-първичен хипертестостеронов хуманоид? С какво точно ти се явяваш по-добър от т.нар. боклуци? Съдбата те е белязала с нещо или звездите ти го нашепнаха?

 

Във всичко съм по-добър от тия боклуци, на които лижеш подметките. Пък не те и е срам, което е странно. Всъщност вече не е, тъй като всички отдавна разбраха, че си продухан в главата на невиждано високо ниво.  :D  

 

ЕДИТ: Между другото типична проява - скачаш срещу мен, но нищо не каза относно това, което попитах - за чий х*й е тоя Х?!? Обичайното безмълвно опитване да се измъкнем от акото с персонална атака. 

И между другото е крайно време да си набиеш в продуханата глава ако е останало място от боклушка пропаганда, че в България изборите не отразяват волята на народа, който нагло и безсрамно обиждаш.  

Както и че именнно въпросната мутра се ползва с огромната подкрепа на американските боклуци. 

 

Когато някой от тези, без вписан в здравната карта пол, се обади, за да запише час поради сексуален проблем, предполагам уточняват дали иска гинеколког, или проктолог... или психиатър. 

 

:laughing1:  :laughing1:  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Относно домашното насилие - ето ви нещо, прочетено наскоро във фейса:
 

В края на работния ден чаках в едно РУ на МВР да освободят клиента ми. В рамките на половин час дойдоха три жени, едната да се оплаче от закана с убийство от неин съсед, а другите бяха с медицински за нанесени им от техни близки леки телесни повреди. Познайте дали отегчения дежурен офицер прие сигналите на поне едната от тях.

Първата беше отпратена да си напишела жалбата в къщи, а на другите две бе обяснено, че полицията не се занимава с леки телесни повреди. Попитах постовия защо поне не насочват малтретираните жени към прокуратурата или към адвокат, след като на тях не им се занимава, такива били инструкциите от началството ми обясни той.

Изводите и коментарите оставям на Вас, аз лично запомних думите на уплашената и притеснена жена от заканата за убийство, която беше получила – дано да съм жива утре, та да успея да Ви донеса писмена жалба.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Относно домашното насилие - ето ви нещо...

 

Ами конкретен пример за неработеща система - непълни закони, незанимаващо му се МВР, прокуратура, съд... Просто трябва да се допълни законодателството и да се юрнат да поработят малко органите и в тая насока. Какво беше със зоополицията - никаква такава нямаше, по едно време решиха да отбият номера и уж създадоха звено, дето уж това му било работата, а когато човек звънне на 112 за насилие над животни и от там ги свържеха с новоизмисленото звено, отговорът беше, че те се занимавали с други "животински" проблеми, но не и с това за което се обаждаш. "Господари на ефира" натискаха сумати време, обаждаха се на звеното да проверят дали е заработило и след като вдигнаха шум до небесата, министърът изведнъж се задейства, увеличи щата на зоополицията, раздаде им специални коли, инструктира ги при обаждане да няма вече думичките "не отговаряме" и даде обещание, че вече официално имаме зоополиция, която на всичкото отгоре и работи. Ама трябваше да минат сумати години, да ги ръчкат медиите и чак накрая да вземат да направят нещо, дето все още не съм сигурен, че ще работи ефективно. Същата работа и с домашното насилие - не е нужно да чакаме някоя друга външна сила да ни оправи бакиите, просто добавяш липсващото, следиш за жалбите и обажданията, не отговаряш, че това си е семеен проблем, не ходиш само по стачки за вдигане на заплатата, а гледаш все пак да си я изработиш тая заплата и когато вече има стройна система, подплатена законово и хора, които съвестно си вършат работата на всички нива...нещата ще се получат по някое време.

Link to comment
Share on other sites

Много интересно какви са тия работи в София, понеже тук се обръща внимание на абсолютно всяка дреболия. 

 

=======================================

 

Искам да знам аз срещу ТИЯ кога ще има конвенция! Притесняват ме в пъти повече от домашното насилие. 

Link to comment
Share on other sites

Остави настрана думичката джендър - тя си е мой проблем защо аз лично не бих приел декларацията с 'джендър'. Отговори ми как конвенцията ще премахне домашното насилие и какво повече ще направи в сравнение ако просто добавим допълнителни точки, свързани с тази тема, в наказателния кодекс и в още няколко държавни документа.

То целият шум около тази декларация се вдигна заради Джендърите .. :)

Ами подписвайки конвенцията казваме, че ще ги добавим тези точки. Има и мониторинг, който ще ни мрънка ако не свършим нищо. Предполагам че също ще следят има ли реален ефект (намалени проценти).

Без конвенцията темата остава на заден план и всичко си продължава както до сега без изменения.

Link to comment
Share on other sites

Ами подписвайки конвенцията казваме, че ще ги добавим тези точки. Има и мониторинг, който ще ни мрънка ако не свършим нищо. Предполагам че също ще следят има ли реален ефект (намалени проценти).

Без конвенцията темата остава на заден план и всичко си продължава както до сега без изменения.

 

Или с други думи: конвенцията ни трябва, за да може някой отвън да ни нареди да направим промени в НК и другаде, където е необходимо, а след това ние, заради страха от мониторинга и санкциите, и принудени от Конвенцията, щем не щем да започнем да работим, защото сами не може да си наложим да добавим необходимите точки в НК, да направим нужните промени и да започнем да работим във връзка с домашното насилие върху жени и деца. Доста тъпа причина, не мислиш ли - да приемеш нещо, което да те принуди да направиш друго нещо, защото сам не може да си наложиш да го направиш...

Link to comment
Share on other sites

...Доста тъпа причина, не мислиш ли - да приемеш нещо, което да те принуди да направиш друго нещо, защото сам не може да си наложиш да го направиш...

 

Това е практика.

Нали подобни бяха и част от основанията за приемане на валутен борд.

Link to comment
Share on other sites

Или с други думи: конвенцията ни трябва, за да може някой отвън да ни нареди да направим промени в НК и другаде, където е необходимо, а след това ние, заради страха от мониторинга и санкциите, и принудени от Конвенцията, щем не щем да започнем да работим, защото сами не може да си наложим да добавим необходимите точки в НК, да направим нужните промени и да започнем да работим във връзка с домашното насилие върху жени и деца. Доста тъпа причина, не мислиш ли - да приемеш нещо, което да те принуди да направиш друго нещо, защото сам не може да си наложиш да го направиш...

Твоят пример с Господарите не беше ли същият? Някой външен за тези от които зависи да променят закона и да наложат изпълнението му, започва да натиска и създава шум докато нещо не се случи. 

Повечето конвенции и договори са на този принцип. Първо заявяваш пред света, че се задължаваш да направиш съответни промени и след това ставаш отговорен за изпълнението на поетите задължения.

Разбирам да казваха - в България такъв проблем няма, там са за пример в това отношение ..

Да се дърпаме в този случай, ок. Но имаме проблем, и би било по-добре ако се свърши нещо.Дори да приемем, че проблема е малък и сме по-добре от съседите си примерно, какво лошо ако ситуацията се подобри още?

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Твоят пример с Господарите не беше ли същият?

 

Отчасти да, но "господарите" са си наше предаване в наша медия и не виждам нищо нередно медиите да натискат институциите и да си правят разследванията...а и досега не са се опитали да ми пробутат думичката "джендър". :laughing1:

 

-------------------

 

А сега една новина за ония другите, дето много ги защитават, от години им правят разни декади за включване в обществото и интеграция, усвояват се стотици милиони от разни правозащитни организации и всички знаем колко са се интегрирали след всичките тия усилия...обаче пък новината им пази достойнството като никъде вътре не споменава, че всъщност става дума за мангали. ;)

 

Около 17.25 часа вчера автопатрул опитал да спре автомобил „Мерцедес“, криволичещ по улица в Ихтиман.

Водачът не се подчинил и дори увеличил скоростта, като продължил да се движи в посока квартал „Изток“ в града.

Патрулката го настигнала и полицаите отново опитали да го спрат, но шофьорът пак не се подчинил. Той блъснал полицейската кола и продължил.

След това в издирването на колата се включили допълнителни екипи на районното полицейско управление и автомобилът бил установен пред частен имот.

В опит да ги възпрепятстват, около 60 жители на квартала обградили полицаите, нанесли им наранявания по лицата и скъсали униформите на двама от тях.

Това дало възможност на 23-годишния водач на "Мерцедес"-а да избяга и да се укрие.

Link to comment
Share on other sites

"От компанията изразиха съжаление за случилото се." - само така, казваш едно "много съжалявам" и приключваш случая. ;)

Хората много се примиряват с лошото.Това да отидеш на работа и да те разболеят...

P.S.Имаме си ГОТОВИ убийци...

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

То целият шум около тази декларация се вдигна заради Джендърите .. :)

Ами подписвайки конвенцията казваме, че ще ги добавим тези точки. Има и мониторинг, който ще ни мрънка ако не свършим нищо. Предполагам че също ще следят има ли реален ефект (намалени проценти).

Без конвенцията темата остава на заден план и всичко си продължава както до сега без изменения.

Пич ти наистина не живееш в реалния свят. Гледаш си в твоето розово балонче и си мислиш, че нещата се случват както казват по новините... Кой го боли кура за тоя мониторинг? Като има мониторинг за корупцията от сериозен орган като ЕК и във всеки доклад ни насосват за нея има ли някакъв резултат? Да не спряха да се печелят обществените поръчки от определени фирми? Полицая дето го мързи да се занимава с каквото и да е, пък и да иска в повечето случаи е прекалено тъп да свърши нещо както трябва, изведнъж ще се трогне от някакъв си мониторинг от малоумни неправителствени организацийки, дето никой не ги брои за живи?!?!

 

Forbes за първи път подреди най-богатите хора в криптобизнеса
Link to comment
Share on other sites

Всъщност, господарите не са правителствена организация, но вдигат достатъчно шум. Което често води до резултати.

Господарите са доста популярно предаване - аз лично не гледам телевизия (освен някой мач) от години и Господарите са единственото предаване, което понякога връщам и гледам. Имат доста широк обществен отзвук и затова вършат работа. Пак ти казвам, доклади на ЕК (което си е доста сериозен орган) за корупция във властта и съдебната система няма никакъв ефект, ти за някаква си незнайна комисия извършваща мониторинг по конвенция си мислиш, че ще има последици... Ето виж как за пореден път успява да изместят вниманието с глупости от важните въпроси! Като например какви реформи се правят в бездънната и безполезна яма МВР, които протестират за по-високи заплати, какво се прави за съдебната система, как новия орган, който ще бори корупцията по високите етажи (демек депутати и министри) ще е по-ефективен от сегашните му аналози, като се назначава от тях самите? Ето един пример, за ефективността им:

Съдът обяви за общодържавно издирване подсъдима за пране на 1 млрд. евро - ще я намерят ама друг път...
Link to comment
Share on other sites

Като изключим това, че новината е доста стара, според мен трябва да се прекратят всякакви държавни и европейски финансирания на всякакви такива комисии - нека се оправят със спонсори, членски внос или да работят на доброволни начала щом им се ще да са толкова активни.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...