Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Намирам за изключително тъжно как стана проблем за национална сигурност въпросния термин "джендър". Така беше и когато уж щяха да правят на Шипка паметник на загиналите турци. Мътене на водата и рибата кълве по-лесно...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Жалко, че не ползват пълното и име на таз конвенция, тогава всички обяснения против нея щяха да звучат дори по-смешно.

В крайна сметка се получава, че България е по-ограничена дори от Турция, която отдавна е подписала "Конвенцията на Съвета на Европа за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие"

Друго си е да се бориш за изконното право да биеш жена си ;)

Link to comment
Share on other sites

Това достатъчно говори на какво е способна американската политика, за да си гони интересите. Да признаеш терористи които режат глави и избиват християни...това е повече от безумно. 

 

Ти пък голяма изненада... Те както и други са готови да жертват живота на собствените си граждани, за да си гонят интересите, ти се учудваш, че били признали терористи! За Саудитска Арабия има има сумати данни, че спонсорират директно терористи, ама са им съюзници и няма проблем!

Жалко, че не ползват пълното и име на таз конвенция, тогава всички обяснения против нея щяха да звучат дори по-смешно.

В крайна сметка се получава, че България е по-ограничена дори от Турция, която отдавна е подписала "Конвенцията на Съвета на Европа за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие"

Друго си е да се бориш за изконното право да биеш жена си ;)

Като цяло, тази конвенция е дрън-дрън та пляс! Поредната глупост за отвличане на вниманието от важни въпроси! Ти също дрънкаш глупости, спрямо нея! В тази конвенция. няма нищо ново криминализирано! Ела да си набиеш жената сега докато не е приета, щом е законно? Или още по-добре - ела да набиеш някой малолетен, да видиш колко е законно! Знаеш ли как точно, тази конвенция променя защитата на децата и жените?

Link to comment
Share on other sites

Ти пък голяма изненада... Те както и други са готови да жертват живота на собствените си граждани, за да си гонят интересите, ти се учудваш, че били признали терористи! За Саудитска Арабия има има сумати данни, че спонсорират директно терористи, ама са им съюзници и няма проблем!

Като цяло, тази конвенция е дрън-дрън та пляс! Поредната глупост за отвличане на вниманието от важни въпроси! Ти също дрънкаш глупости, спрямо нея! В тази конвенция. няма нищо ново криминализирано! Ела да си набиеш жената сега докато не е приета, щом е законно? Или още по-добре - ела да набиеш някой малолетен, да видиш колко е законно! Знаеш ли как точно, тази конвенция променя защитата на децата и жените?

Хайде посочи ми точно кое е глупост, ама така конкретичничко ако може. 

Link to comment
Share on other sites

Моето мнение е подобно. Никакви конвенции не могат да решат престъпността - за това са си предостатъчни законите, спазването им, наличието на силен съд и нормално МВР...все тривиални неща, а за всяка промяна в "обстановката" (пример - 'семейното насилие') няма нужда да се пише нова конвенция, а само да се добавят нужните точки и алинеи там, където трябва.

Link to comment
Share on other sites

Хайде посочи ми точно кое е глупост, ама така конкретичничко ако може. 

Например да се дават милиони на една не правителствена организация (Grevio), вместо да се спазват законите. Или факта, че тази конвенция заклеймява всички мъже като насилниици. И още много, но не ми се занимава да пиша точно в момента. А и само да кажа, че съм женен от 15 години и никога не съм посегнал на жена си, но ако реша да го направя, никоя конвенция не може да ме спре.

Link to comment
Share on other sites

Жалко, че не ползват пълното и име на таз конвенция, тогава всички обяснения против нея щяха да звучат дори по-смешно.

В крайна сметка се получава, че България е по-ограничена дори от Турция, която отдавна е подписала "Конвенцията на Съвета на Европа за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие"

Друго си е да се бориш за изконното право да биеш жена си ;)

 

 

Хайде посочи ми точно кое е глупост, ама така конкретичничко ако може. 

Пак ти казвам: Заповядай да набиеш жена си или някой малолетен по-добре, докато не е приета конвенцията и нямат защита според теб, да видим какво ще стане!!! Дрънкаш глупости на търкалета наизуст! Някога отварял ли си НК?!?!

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

.......съм женен от 15 години и никога не съм посегнал на жена си, но ако реша да го направя, никоя конвенция не може да ме спре.

 

Аз съм женен от доста повече, но положението е същото - имам възпитание и задръжки...и никога не съм посягал на жена ми, макар че сме имали много трудни моменти за тия години ; ако реша все пак по някаква причина да й посегна, последното за което ще се сетя, ще бъде Истанбулската конвенция. Както и обратното - ако жена ми реши да ме очисти някой ден (щото тя не е толкова възпитана като мен, а и няма никакви задръжки) ...не Истанбулската конвенция, но и цялата полиция да се изсипе да ме защитава - пак няма да се спре след като е подпалила вече. :D

 

П.П. Лошото, че жена ми е много умна (определено ме превъзхожда в мисленето) и ако наистина реши да ме очисти, така ще го направи, че даже няма и да я хванат...мъкаааа, мъка... :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Тя обичта е до момента на очистването - преломната точка, от която започва вече да те е яд (за доста кратко време ако жена ти е била по-умна от тебе)...малък си още и не ги разбираш тия сложни човешки взаимоотношения. :moon:

Link to comment
Share on other sites

Пак ти казвам: Заповядай да набиеш жена си или някой малолетен по-добре, докато не е приета конвенцията и нямат защита според теб, да видим какво ще стане!!! Дрънкаш глупости на търкалета наизуст! Някога отварял ли си НК?!?!

И къде казвам, че няма НК хитроумнии ?

 

Много хубаво ги защитават, ама пак се говори че 25 процента от жените в България са били жертва на домашно насилие.

 

И да тези които се обявяват против такива конвенции очевидно са против написаното в тях.

Link to comment
Share on other sites

Много интересно срещу какво може да е човек в този документ https://www.google.co.uk/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://rm.coe.int/168008482e&ved=2ahUKEwjz0fuw2I_ZAhXqDsAKHak1C5oQFjAAegQIExAB&usg=AOvVaw19AlQiMHUgZllKbn7x_8Kt

 

Мидексе, начина по който аз виждам нещата е, че когато има проблем то трябва да се вземат мерки за решаването му. Такива документи могат да повдигнат въпроса дали правим достатъчно за решаването на съответния проблем. Могат да го поставят на дневен ред.

Алтернативата е да се правим, че всичко ни е наред.

И аз не познавам хора които да удрят жените си, и какво от това? В балона на моето обкръжение света е доста розов, това значи ли че наистина е такъв ?

Link to comment
Share on other sites

И къде казвам, че няма НК хитроумнии ?

 

Много хубаво ги защитават, ама пак се говори че 25 процента от жените в България са били жертва на домашно насилие.

 

И да тези които се обявяват против такива конвенции очевидно са против написаното в тях.

Извинявам се предварително от телефона съм.

След като обичаш договори и статистики ето малко 'официални':

България: Lifetime Physical and/or Sexual Intimate Partner Violence :23 % (1)

Physical and/or Sexual Intimate Partner Violence in the last 12 months : 6 % (2)

Lifetime Non-Partner Sexual Violence : 6 % (3)

http://evaw-global-database.unwomen.org/en/countries/europe/bulgaria

 

 

Турция:Lifetime Physical and/or Sexual Intimate Partner Violence :38 % (1)

Physical and/or Sexual Intimate Partner Violence in the last 12 months : 11 % (2)

Lifetime Non-Partner Sexual Violence : Official National Statistics Not Available

Child Marriage :15 % (3)

http://evaw-global-database.unwomen.org/en/countries/asia/turkey

 

Искам много добре да забележиш частта, където в Турция няма официалнни данни!? След като са подписали този договор и са толкова по-напред защо нямат официална статистика?

Защо въпреки, са 'по-напред' %те също им са повече?

 

Също ти освен от медии имаш ли контакти с хора от България и Турция и какви са? Имам предвид от село 100-300,300-600,600-1500,1500+

от град 5-10к,10-20,20-50,50-100...

Какъв им е социалния статус образование, работа, семейство?

 

Не казвам, че цъфтим и връзваме, но искам да разбера на база на какво тези, които са подписали някаква хартийка са ' по-добри'.

 

П.С. Колко международни договори и тем подобни ' подписани ' документи са били потъпквани?

Link to comment
Share on other sites

Аз малко да отклоня темата, щото ако нещата се получаваха с конвенции - да сме цъфнали и вързали сто пъти досега. Та, днес ще приемем тая конвенция (и нищо няма да се промени, освен, че ще трябва да се съобразяваме с исканията на джендърите)...утре ще приемат друга конвенция за други престъпления, свързани с насилие да речем към социално слабите и беззащитните - и как по дяволите това ще повлияе на престъпления като това долу?
 

Двама младежи от ромска махала са задържани за това, че са убили възрастен мъж в Айтос, вероятно за удоволствие, съобщиха на брифинг днес от бургаската Окръжна прокуратура съвместно с началника на областната дирекция на МВР старши комисар Калоян Калоянов.

Кървавото престъпление е извършено на 2 февруари, когато почерпените с алкохол – Желязко Данчев на 20 години и Ясен Стойчев на 16 години, нахлули в обитавана от бездомника Асен Пуров постройка.

В този момент 70-годишният мъж спял, но те безпричинно го нападнали.

Жертвата е намушкана 32 пъти с нож, който двамата са си разменяли. Раните са основно в областта на корема и врата.

По тялото на мъжа са открити и множество следи от удари. След убийството извършителите са употребили още алкохол. Двамата са задържани след бърза реакция на полицията.

Единият е девето дете в семейството и никога не е ходил на училище. Той е безработен, а в миналото си има две прояви за кражби. Вторият е пето дете в семейство с шест деца. Ходил е на училище до 2 клас, не работи и е с една проява за кражба на метални отпадъци, посочи комисар Калоянов.

Link to comment
Share on other sites

Докато не върнат бесилото няма да има оправия... Провеси ги тия на площада да ги плюят мухите 10-на дена па да видим следващите дали ще посмеят. 

Link to comment
Share on other sites

Също ти освен от медии имаш ли контакти с хора от България и Турция и какви са? Имам предвид от село 100-300,300-600,600-1500,1500+

от град 5-10к,10-20,20-50,50-100...

Какъв им е социалния статус образование, работа, семейство?

 

Е точно заради това ми звучи смешно когато по-рано в темата се пишеше "ама аз не бия жена си".

Да, имам контакт с хора в Турция, но конкретно в Истанбул. Образовани и модерни. Със същият тип хора общувам от България, съответно в моят си ми розов балон, света е прекрасно място. Разбира се, не съм толкова ограничен, че да не виждам света извън балончето ми. 

Видях същата статистика и тези проценти са притеснителни, не е като да няма такъв проблем в България, или да е принебрижетелно малък.  На теб един такъв процент не ти ли показва, че очевидно нещо куца ?

Но се получава, че една Мюсюлманска страна като Турция си е направила труда да приеме документа, докато в България това се оказва проблем. Приемайки го напрактика признава, че проблем има, че трябва да се свърши нещо и това което е направено не е достатъчно.  Това е по-доброто решение за мен лично. 

И да, приемайки една такава конвенция се съгласяваме да предприемем действия които да решат проблема. Съгласяваме се и на външен мониторинг, който да ни нарушава спокойствието ако решим да минем просто с формално подписване.

 

Мидексе, конвенцийките и закончетата може и да не помагат винаги, но правенето на Нищо също не е особено ефективен метод. Това което си цитирал единствено показва колко много неща не работят в България, като този даже не е от най-фрапантните случаи. 

Link to comment
Share on other sites

Мидексе, конвенцийките и закончетата може и да не помагат винаги, но правенето на Нищо също не е особено ефективен метод. Това което си цитирал единствено показва колко много неща не работят в България, като този даже не е от най-фрапантните случаи. 

 

И защо си мислиш, че точно конвенцията ще оправи нещата - може би с магическа пръчка или с нещо друго, за което не се сещам? Освен това - посочи ми само 1 човек от тия, дето не щат конвенцията и причината заради която да не я иска е да продължава да бие жена си. Искаш ли да ти кажа моето мнение - цялата работа дойде от педерастията (в най-лошия и общ смисъл), разпространила се в целия свят...щото аз под педераст не визирам само и единствено хомосексуалните, а тия, дето наистина са педерасти...или по-точно пидираси с пидираски номера. Нямам нищо против хомотата (мъжки и женски) - познавам такива, дето са по мъже от много "мъжкари", нямам нищо против дори и към траверсите (стига да не ми се навират в лицето и да не ми излизат с педерастките номера), но съм против Педерасите с главно "П" и винаги ще съм против, щото напоследък много и отвсякъде започнаха да ми се навират в лицето. Човек трябва да е луд да се обяви против защитата на жени и деца от насилие, аз също не съм луд, но докато във въпросната конвенция, дори и на едно единствено място присъства думичката "джендър" - ще съм против в тоя си вид да бъде приета, защото не искам децата ми да свикват с думичката 'джендър', пък дори и да ме убеждават, че били я написали по съвсем друг повод. В българския език нямаме тълкуване на тази дума и аз не искам да бъде подписвано нещо, в което присъства дума, на която не й знаеш смисъла в собствения си език.

Link to comment
Share on other sites

... в Канада и до този момент половете са само два - мъжки и женски (попълвал съм безбройно количество официални документи).

 

In early 2017, driver's licence holders will be given the option to display an 'X' on their card as their gender identifier if they do not exclusively identify as male or female.

An Ontario driver's licence with an 'M', 'F' or 'X' in the sex field will be valid and may be used as identification.

 

Това случи ли се? 

Питам, защото новината е от преди почти две години и не ми изглежда да е журналистическа партенка...

 

EDIT:

Случило се е: New 'X' Gender Option Now Available on Ontario Driver's Licences

 

Ontario drivers now have the option to display an 'X' in the sex field of their driver's licence, to ensure the fair, ethical and equitable treatment of people with trans and non-binary gender identity.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Е точно заради това ми звучи смешно когато по-рано в темата се пишеше "ама аз не бия жена си".

Да, имам контакт с хора в Турция, но конкретно в Истанбул. Образовани и модерни. Със същият тип хора общувам от България, съответно в моят си ми розов балон, света е прекрасно място. Разбира се, не съм толкова ограничен, че да не виждам света извън балончето ми. 

Видях същата статистика и тези проценти са притеснителни, не е като да няма такъв проблем в България, или да е принебрижетелно малък.  На теб един такъв процент не ти ли показва, че очевидно нещо куца ?

Но се получава, че една Мюсюлманска страна като Турция си е направила труда да приеме документа, докато в България това се оказва проблем. Приемайки го напрактика признава, че проблем има, че трябва да се свърши нещо и това което е направено не е достатъчно.  Това е по-доброто решение за мен лично. 

И да, приемайки една такава конвенция се съгласяваме да предприемем действия които да решат проблема. Съгласяваме се и на външен мониторинг, който да ни нарушава спокойствието ако решим да минем просто с формално подписване.

 

Мидексе, конвенцийките и закончетата може и да не помагат винаги, но правенето на Нищо също не е особено ефективен метод. Това което си цитирал единствено показва колко много неща не работят в България, като този даже не е от най-фрапантните случаи. 

Много неща куцат от семейното възпитание до честта(от която произлизат много случаи на тормоз и не правене на нищо, че ще се разчуе). Или вариантът удрял ме е но е бил пиян, разсърдих го, не искаше или ама си ме обича/ама си го обичам.

Та на кратко да от една страна е добре да се прави нещо, но подписа на хартийки без реални действия няма да има полза. И да не забравяме факта, че документи се подправят за жалост.....

Link to comment
Share on other sites

Това случи ли се?

Къде в тази случка се потвърждава съществуването на трети, четвърти и емнайсти пол? Това, че в Онтарио са решили да не изискват като задължително идентифицирането на пола върху шофьорската книжка как може да ни доведе до извода, че вече освен двата биологични пола (мъжки и женски) имаме и нещо друго извънземно? Изобщо каква е тази страст напоследък в България да се търси под вола теле?

Link to comment
Share on other sites

Къде в тази случка се потвърждава съществуването на трети, четвърти и емнайсти пол? Това, че в Онтарио са решили да не изискват като задължително идентифицирането на пола върху шофьорската книжка как може да ни доведе до извода, че вече освен двата биологични пола (мъжки и женски) имаме и нещо друго извънземно? Изобщо каква е тази страст напоследък в България да се търси под вола теле?

 

Е верно няма такова чудо като тебе на тоя свят!!! По гъз ще се посурне по бръснарски ножове да е в защита на ония боклуци, дори когато няма нужда!!! А за какъв х%й тогава са го турили тоя Х ДЖЕНДЪР, а? Какъв изобщо смисъл би могъл да има, освен да угоди на ненормалните? Кой нормален мъж или жена не би искал да се запише съответно като мъж или жена в личните си документи? Кой нормален и с какъв акъл би тръгнал да си крие пола?!?! Пределно ясно е каква е работата - както винаги е очевадно и какво винаги ти се опитваш да оборваш очевадното. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...