Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Този май е решил да поеме нещата в свои ръце, но не е преценил особено добре ситуацията и последователността. И сега ще си лежи в затвора. Поне дано да е малко.

 

Ако трябва да гледаме исторически на присъдите - 3-ма убити по непредпазливост с автомобил - 3 години. 1 непредумишлено убийство на рецидивист, който влиза да ти краде имуществото - трябва да му дадат 1.5 години.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нищо не е ясно. Това какво казва някакъв прокурор, нищо не означава. Той може да излезе и да каже всичко. Действията противоречат на фактологията, ако е така, както казва прокурорът. Ако думите му са подплатени, докторът трябва да остане с постоянна мярка задържане под стража, а те го пускат. Както неведнъж сме ставали свидетели, прокуратурата, МВР, НАП и всички съкращения казват неща, които са удобни, но които обществото много добре знае, че не са истина. Както НАП излиза и казва, че разни хора са чисти /примерно Пеевски/, а всички виждат, че не е. Същото се отнася са много други лица. Проблемът тук, според мен е, че е убит мангал. Мангалите ги пазят повече от българите. Мангалите ги пази ДПС, мангалите ги пазят всички. Тук е проблемчето. Убит е човек от електората, човек със сума присъди, който изобщо не трябва да е на свобода. Изобщо не се връзват приказките на прокурора, че докторът е гледал 30мин., пък слезнал, пък оня не знам си какво направил, че докторът го погнал, стрелял по него с цял пълнител и тра-ла-ла. Ако фактологията сочи това, то си е предумишлено убийство, за което последното, което се прави е да го пуснат с подписка! Нещо вони, ама здраво вони и не се връзва. Били двама, после бил сам. Пистолетът бил на съучастника, после бил на доктора, всички били в къщата, после не били в къщата. Докторът, живеейки в района, много добре знае къде има камери. Единствено допускам състояние на афект, при което просто му пада пердето и тръгва да стреля на месо, но пак не се връзва това, че го пускат.

 

Още по-странно е как убийци, при това доказани са на свобода - Любомир, който утрепа трима човека пиян и карайки с бясна скорост, Катя Лерца и още знайни и незнайни престъпници. И тогава прокурорите говориха едно, а накрая стана друго, нали? Така че какво казва прокуратурата на РБългария, няма абсолютно никакво значение и определено никога не може да бъде взето за чиста монета.

Link to comment
Share on other sites

Без да взимам предвид какво пише в статиите и се казва по телевизията за различните версии и слухове, него съм го виждал доста пъти преди във фитнеса, в който ходих и даваше вид на някакъв хашлаг и селяк( по начина по който се държеше и говореше) по-скоро, от колкото на лекар. 

Link to comment
Share on other sites

А Плъха не си ли го засичал из фитнесите или той си е правил самостоятелен фитнес в махалата като му гледам снимките.....извинявайте, ама ако такъв ми влезе да ме обира вкъщи и имам пистолет подръка - одма съм го гръмнал първи, понеже втора възможност май няма да ми се отвори ако го оставя да ме доближи, а циганин без нож в джоба досега май не съм засичал...

 

plaha-maniak-fitnesa-i-tatuirovkite-699.

 

8556a94586895b4d727a17fa65c74c62.jpg

 

 

-------------------------------------------

 

Старият хан, усещайки наближаването на сетния си час, събрал синовете си в шатрата и казал на най-големия Бат-Баян:
– Вземи, сине, едно копие и опитай да го счупиш!
Взел Баян копието и го счупил.
– А сега, сине, вземи две копия и опитай да ги счупиш!
Взел Баян двете копия и ги счупил.
– Добре, сине, а сега вземи всички останали 15 копия и опитай да ги счупиш...
Грабнал Баян 15-те копия, останали в бащината шатра, и... ги счупил.
– Ех, Баяне, Баяне... - промърморил старият хан. - С тоя твой фитнес, така и прост ще си останеш...

 

-------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Този май е решил да поеме нещата в свои ръце, но не е преценил особено добре ситуацията и последователността. И сега ще си лежи в затвора. Поне дано не е малко.

 

Ако трябва да гледаме исторически на присъдите - 3-ма убити по непредпазливост с автомобил - 3 години. 1 непредумишлено убийство на рецидивист, който влиза да ти краде имуществото - трябва да му дадат 1.5 години.

Стига глупости. Влез ми в дома и лично ще те заколя. Щото нямам пистолет. Няма да те питам кой си, какъв си, баничка ли ми носиш. Ще се целя така, че да те разпоря. Как си ги говорите. Каква работа е имал шибания мангал в чужд дом. Случая отдавна трябваше да е свършил, а Мангала хвърлен в някоя дупка
Link to comment
Share on other sites

Може и малко в разрез с представите за законова и правова държава, но дали противозаконно или не, крив, прав доктор, човека е спестил я убит я пребит нечии родител пенсионер или изнасилена дъщеря от бат ви Жоро....Когато такива рецидивисти се разкарват свободно, някой хора с право взимат правораздавателната система в свои ръце...

Link to comment
Share on other sites

Съгласна съм с Ру!

Такива изроди по селата вършеят и "полицията" копче не смее да им каже, камо ли да направи нещо.

Щу баби изнасилиха, убиха, биха дядовци за жълти стотинки... Мамицата им. Все си викам, че не съм расистка, ама как да не е човек... Ако имах х*й, бих казала БХК да ми яде х*я...

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Мале ако беше и педал или траверс... Сигурно 400 организации щеше да има да реват крокодилскки сълзи. Ай сиктир.

 

И по тоя повод:

 

Отговарящата за равноправието на половете в германското министерство по въпросите на семейството Кристин Розе-Меринг призова текстът на химна на Федерална република Германия да бъде променен, за да стане полово неутрален.

В доклад по случай международния ден на жената Розе-Меринг предлага „братски” да бъде заменено с „бодро”, а вместо „отечество” да се използва „родина”.

 

Първо Канада, сега и Германия и после приемайте разни конвенции с джендъри вътре...нямам нищо против да пазят жените и децата, но какво по дяволите прави думичката "джендър" между всичкото?

Link to comment
Share on other sites

Стига глупости. Влез ми в дома и лично ще те заколя. Щото нямам пистолет. Няма да те питам кой си, какъв си, баничка ли ми носиш. Ще се целя така, че да те разпоря. Как си ги говорите. Каква работа е имал шибания мангал в чужд дом. Случая отдавна трябваше да е свършил, а Мангала хвърлен в някоя дупка

 

Малко съм объркан. Защо си цитирал моето мнение?

Link to comment
Share on other sites

Сигурно ще го осъдят доктора да полежи малко, не ми се вярва да се размине просто така. Не толкова заради факта, че е очистил циганина, колкото заради незаконният пистолет и опитите си след това да замаже следите. 

 

Междувременно, докато цялото медийно и обществено внимание вече 4-ти ден е ангажирано с доктори и плъхове, сякаш всички от раз забравиха и за Гинка и за ЧЕЗ и за Пирин и за истанбулските конвенции и за все. Честно казано, ако не ми излизаще с приоритет във фийда във фейсбук публикациите на Биволъ, сигурно и аз щях да съм забравил вече. Въобще, дюшеш им дойде на управляващите тая история. Твърде удобно чак...

Link to comment
Share on other sites

Малко съм объркан. Защо си цитирал моето мнение?

 

Той те е цитирал, а ти си объркан може би защото не знаеш ако някой такъв един ден ти влезе с нож или без нож в жилището да ти вземе парите и апаратурата, как би постъпил ако съвсем случайно имаш до себе си пистолет - мислиш ли, че ще може да се справиш без оръжие с Плъха, дето е лежал по затворите ако се изправите един срещу друг у вас? ;)

 

1520017712-joro-djevizov3.jpg?itok=jQnlp

Link to comment
Share on other sites

С такива истории е пълно всеки ден. Просто през повечето време са "криминална хроника". Ако не е това - ще се раздуха някой от постоянните обири по селата, някой заколил брат си, някоя баба хвърлила 10 бона през прозореца и т.н. Просто тази я избраха за момента.

Link to comment
Share on other sites

ама как така ще ги сваляме?!

ами председателството? ами толкова многото и все хубави промени, които натвориха? ами досега построеното в името на светлото бъдеще при  завършеният герберизъм?

има-няма още 2-3 петилетки и ще стане. трайте.

 

 

неизбежната самоотбрана е валидна само ако е бил нападнат претендиращият субект. в изнесените досега истории се разказва друга последователност: "заварил ги в къщата и ги подгонил... последвала схватка...ранен в крака...побегнали... догонил...нова схватка....изстрел... избягали, но не стигнал далече". това се повтаря в повечето истории. не е бил нападнат, а атакуващ, затова и прокурорите не могат да оформят делото по този член. липсва и вторият крадец, т.е. свидетел с история. най-вероятно ще продължи да липсва.

 

В крайна сметка се оказа, че доста лъже лекарят и се е опитал нескопосано да замете следите, и неговия приятел съучастник ще го духа сега...

Добре аз се чудя- три пъти са му тършували къщата досега, ами сложи си куче, сложи си СОТ, сложи си някаква обикновена аларма, колкото да пищи нещо. На един приятел преди години влезнаха в къщата им докато спяха и им откраднаха колата и някаки други неща. Веднага на другия ден си сложила СОТ и вечерно време като лягат да спят на първия етаж го включват и към гаража. 

 

И като сложиш СОТ какво? Мислиш че си недосегаем ли? Чувал ли си за тапи?

Стига глупости. Влез ми в дома и лично ще те заколя. Щото нямам пистолет. Няма да те питам кой си, какъв си, баничка ли ми носиш. Ще се целя така, че да те разпоря. Как си ги говорите. Каква работа е имал шибания мангал в чужд дом. Случая отдавна трябваше да е свършил, а Мангала хвърлен в някоя дупка

По закон в жилището където живееш имаш право да си го убиеш и да се защитиш както намериш за добре! Тръгнеш ли да го гониш по улицата да го убиеш ще те съдят, както в България, така и в САЩ!

Link to comment
Share on other sites

Тука става въпрос за някакъв тъп мангал-кокошкар. Какви тапи, какви 5 лева. Това да не е някоя добре организирана група с план и детайлно проучване къде отиват и какво ще правят. Трябва ти нещо колкото да писне, да вдигне шум, та тоя който е влезнал да се уплаши и сам да избяга, за да не се налага да се стига до подобни схватки и баталии. 

Link to comment
Share on other sites

Той те е цитирал, а ти си объркан може би защото не знаеш ако някой такъв един ден ти влезе с нож или без нож в жилището да ти вземе парите и апаратурата, как би постъпил ако съвсем случайно имаш до себе си пистолет - мислиш ли, че ще може да се справиш без оръжие с Плъха, дето е лежал по затворите ако се изправите един срещу друг у вас? ;)

 

Не съм аз объркания обаче, защото по никакъв начин не осъждам действията на лекаря. Просто казвам, че ще лежи малко най-вероятно, защото си е убийство, а и не го е направил у тях - а на улицата.

 

Освен това, някъде четох новина, при която крадец в САЩ е убит на ливадата пред къщата като е тръгнал да бяга и убиеца (собственика на имота) е осъден на затвор. Та ако е искал да го убие е трябвало да действа на място, докато е бил в гаража.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

....лъже лекарят и се е опитал нескопосано да замете следите...

 

Казах го по-горе - не се правят така тези работи. Не знам дали съм го споменавал някъде из темите, но навремето когато с жена ми изкарахме един курс по стрелба с бойно оръжие и накрая когато инструкторът (между другото офицер от МВР) дойде да раздаде разрешителните на цялата група, ни направи и един кратък инструктаж: "Ако случайно някой ден се стигне до ситуация, в която вие имате собствено оръжие и някой влезе да краде у вас, а вие го застреляте - преди да се обадите на 166 (тогава все още нямаше 112), намерете някакъв нож и му го сложете в ръката, а когато колегите дойдат им кажете, че той е държал нож срещу вас, а вие под силна уплаха сте го застреляли...иначе ще ви обвинят в превишаване на неизбежната самоотбрана".

Link to comment
Share on other sites

Казах го по-горе - не се правят така тези работи. Не знам дали съм го споменавал някъде из темите, но навремето когато с жена ми изкарахме един курс по стрелба с бойно оръжие и накрая когато инструкторът (между другото офицер от МВР) дойде да раздаде разрешителните на цялата група, ни направи и един кратък инструктаж: "Ако случайно някой ден се стигне до ситуация, в която вие имате собствено оръжие и някой влезе да краде у вас, а вие го застреляте - преди да се обадите на 166 (тогава все още нямаше 112), намерете някакъв нож и му го сложете в ръката, а когато колегите дойдат им кажете, че той е държал нож срещу вас, а вие под силна уплаха сте го застреляли...иначе ще ви обвинят в превишаване на неизбежната самоотбрана".

Така е, ама това е било отдавна и има внесени поправки, за които говорихме :) Щом е у вас, вътре в жилището, което живееш може да стреляш! В гаража обаче не стоят така нещата...

Link to comment
Share on other sites

 

Освен това, някъде четох новина, при която крадец в САЩ е убит на ливадата пред къщата като е тръгнал да бяга и убиеца (собственика на имота) е осъден на затвор. Та ако е искал да го убие е трябвало да действа на място, докато е бил в гаража.

 

 

1. Пример-САЩ ! Жена погребва убития си в Авганистан съпруг. На погребението съсед /живее на 50 км от фермата/ харесва красавицата и казва, че ще я посети. Жената живее във фургон. През нощта , тя чува удари по вратата, вдига телефона и се обажда на 911! Разговорът се записва и после става достояние на цяла Америка!!!!! Тя: -Г-н полицай някой се опитва да разбие вратата и да влезе. Аз съм сама в къщи с 1 год ми син. Какво да правя? Полицаят: Идваме веднага, кажете адреса. Тя:-Но той ще влезе след малко. Полицаят: -Имате ли оръжие, Г-жо? Тя: -Да! Полицаят : Оставете го да влезе. И когато е вътре, защитете семейството си! Казвам се сержант Х.Х. Онзи разбива врата и влиза. Оказва се, че са двама. Тя с пушка помпа праща първия в историята. Другият търти да бяга. Полицията пристига и след кратка гонка настига втория и в неизбежна самоотбрана му пръсва черепа. На другият ден цяла Америка /400 милиона/, искрено съжалява, че тя не е пратила сама в небитието втория хубостник. Цяла Америка събират пари за жената за да си купи къща. Даряват пари за да си отгледа сина !!!!
Link to comment
Share on other sites

 

Освен това, някъде четох новина, при която крадец в САЩ е убит на ливадата пред къщата като е тръгнал да бяга и убиеца (собственика на имота) е осъден на затвор. Та ако е искал да го убие е трябвало да действа на място, докато е бил в гаража.

 

 

1. Пример-САЩ ! Жена погребва убития си в Авганистан съпруг. На погребението съсед /живее на 50 км от фермата/ харесва красавицата и казва, че ще я посети. Жената живее във фургон. През нощта , тя чува удари по вратата, вдига телефона и се обажда на 911! Разговорът се записва и после става достояние на цяла Америка!!!!! Тя: -Г-н полицай някой се опитва да разбие вратата и да влезе. Аз съм сама в къщи с 1 год ми син. Какво да правя? Полицаят: Идваме веднага, кажете адреса. Тя:-Но той ще влезе след малко. Полицаят: -Имате ли оръжие, Г-жо? Тя: -Да! Полицаят : Оставете го да влезе. И когато е вътре, защитете семейството си! Казвам се сержант Х.Х. Онзи разбива врата и влиза. Оказва се, че са двама. Тя с пушка помпа праща първия в историята. Другият търти да бяга. Полицията пристига и след кратка гонка настига втория и в неизбежна самоотбрана му пръсва черепа. На другият ден цяла Америка /400 милиона/, искрено съжалява, че тя не е пратила сама в небитието втория хубостник. Цяла Америка събират пари за жената за да си купи къща. Даряват пари за да си отгледа сина !!!!

 

Ами това е точно същото, което казах и аз! Тук жената ако беше подгонила втория и го беше убила на 300 метра от фургона, щяха да я съдят за убийство!

Link to comment
Share on other sites

Mainata mu kade i kak e gutnat mangala....za6to go za6titavate? Edin cirei po-malko. Edin bokluk s prisudi li be6e: po-malko. Goliama rabota na kolko metra se bilo slu4ilo. Vmesto medal da dadat na 4oveka i da se spre s toia cirk...a be mani.

 

Adrenalin, edno drugo. Da ne dava Gospod da se slu4va ama tova ne e kato da go izprati6 po jivo, po zdravo. Da zapali6 fas, da se obadi6 na policiata i 2 4asa po-kasno vse edno ni6to ne e stanalo. 6ibana hlebarka e bila v doma ti. V toia moment ne se misli mnogo, mnogo

Link to comment
Share on other sites

Mainata mu kade i kak e gutnat mangala....za6to go za6titavate? Edin cirei po-malko. Edin bokluk s prisudi li be6e: po-malko. Goliama rabota na kolko metra se bilo slu4ilo. Vmesto medal da dadat na 4oveka i da se spre s toia cirk...a be mani.

 

Adrenalin, edno drugo. Da ne dava Gospod da se slu4va ama tova ne e kato da go izprati6 po jivo, po zdravo. Da zapali6 fas, da se obadi6 na policiata i 2 4asa po-kasno vse edno ni6to ne e stanalo. 6ibana hlebarka e bila v doma ti. V toia moment ne se misli mnogo, mnogo

 

Кой го защитава бе, я се спокойствай малко. :D

 

Просто обсъждаме, че при така стеклите се обстоятелства - лекаря ще бъде осъден дори и за кратко.

Link to comment
Share on other sites

...при така стеклите се обстоятелства - лекаря ще бъде осъден дори и за кратко.

 

Ами тъй де - нека да му е за урок другия път да го направи както трябва, а не така тъпо и после да се оплита сам в обясненията си...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...