Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Май почнали епилирането на Руски :) Нищо, в Пловдив има излишък от дървета...

Нали нямаше да ги режат? Аз не съм видял все още?

 

Новата забрана за пътуване до САЩ - почти като предишната, но с много изключения - упорит си е, не се отказва
Link to comment
Share on other sites

Нищо не режат - копаят канали за комуникациите и естествено се налага да кастрят корени. Пак лакърдии. 

 

Да питам аз обаче защо отрязаха огромното дърво в градинката Кочо Честименски? 

Link to comment
Share on other sites

 

Едва сега разбрах за какво става дума... Още преди време бях попаднал в нета незнайно как, на "лекцията" на този галфон Емил Незнамкойси и тогава още в началото си казах - аман от американски тип презентации за всичко...от омайване на сектантски сбирки до представяне на мултилевъл маркетинг, всеки слага пред устата един микрофон, пуска проектора, крачи насам-натам сменяйки слайдове и замаява простолюдието, което в повечето случаи се смее когато му намекнат да се смее и пляска във възторг когато дойде краят. Ама нали става дума за учител по история, казах си, дай да послушам малко - е...ми...трябваха ми само 3 минути да осъзная колко слаб лектор е тоя и реших да не си губя времето по-нататък. Сега разбрах, че по-нататък във видеото тоя е ръсил такива бисери, че май е трябвало да ги чуя още тогава. Много ми е кеф когато някой започне да се упражнява точно на гърба на историята, все едно лично е присъствал на всички събития, ама Интернет е виновен мене ако питате...и фейса също - днес всеки може да сере на воля...и по много. :thumbsdown:

Link to comment
Share on other sites

Гледах му видеото когато го постнахте, нищо толкова скандално не казва, но посочва някои черти на "патриотите" ни... :)

 

Това ще се направя, че не съм го прочел, а теб съветвам да забравиш, че си го казал.

 

По въпроса с оня урод - ЧЕТИ. Кошлуков за пръв път да ми направи силно впечатление. 

Link to comment
Share on other sites

Гледах му видеото когато го постнахте, нищо толкова скандално не казва, но посочва някои черти на "патриотите" ни... :)

принципно е така. малко дразнещи неща се казват. и са малки и са съвсем малко дразнещи.

после ще има малко по-дразнещи или пък малко повече. после още малко.

и така малко по малко се мести границата на нормалното.

 

а пък тези тъпите дето му се смеят на шегите и му пляскат на записа, дали  са си платили за да го гледат?!

Link to comment
Share on other sites

Изглежда имаме различно разбиране за записа.

Той нещо не вярно ли казва според вас? 

Според мен посочва пропуските в знанията на много от българите относно адски популярни и важни теми. Благодарение на които пропуски се постига едно раздуване което се отдалечава от реалните факти. Друг е въпроса колко от тези българи са запомнили дори част от фактите след часовете си по история в училище, че след това да ги забравят.

 

Най-забавното ми е подскачането по повод Левски. Той не отрича значимостта му, но който е бил в София със сигурност е чувал и прочитал доста по-вулгарни изказвания на темата. Ако приемем, че разказаната историйка е реална, дали пък бащата на момченцето, което се изказва за Левски, не е фен на ЦСКА и вкъщи пред телевизора не крещи и други епитети?

 

 

По въпроса с оня урод - ЧЕТИ. Кошлуков за пръв път да ми направи силно впечатление. 

Карта на Екзархията ?!? WTF ?!?! 

 

Наистина е хубаво да се чете, нека е Божидар Димитров, че го цитират по-рано. И той разбива митове и легенди ...

https://chitanka.info/text/9703/11#textstart

 

Това също е добре да бъде прочетено :))
 

https://chitanka.info/text/9703/4#textstart

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Изглежда имаме различно разбиране за записа.

Той нещо не вярно ли казва според вас? 

Според мен посочва пропуските в знанията на много от българите относно адски популярни и важни теми. Благодарение на които пропуски се постига едно раздуване което се отдалечава от реалните факти. Друг е въпроса колко от тези българи са запомнили дори част от фактите след часовете си по история в училище, че след това да ги забравят.

 

Най-забавното ми е подскачането по повод Левски. Той не отрича значимостта му, но който е бил в София със сигурност е чувал и прочитал доста по-вулгарни изказвания на темата. Ако приемем, че разказаната историйка е реална, дали пък бащата на момченцето, което се изказва за Левски, не е фен на ЦСКА и вкъщи пред телевизора не крещи и други епитети?

 

Ясене, аз посмъртно не мога да изтърпя да изгледам това повръщано. Меко казано казаните неща са неверни, а ТУК също може да прочетеш друга реакция. Също така може да си сигурен, че този урод ако ми падне ще го млатя до поне средна телесна, а може би и повече. Тази платена гнида не трябва да бъде допускана изобщо пред хора, да не говорим пък пред деца. Ако имаш да казваш нещо си има начини, които не включват подигравка с изконни национални герои. 

 

И колкото и да не мога да повярвам, че ще го кажа - мобо ти отговори добре.  

Link to comment
Share on other sites

Изглежда имаме различно разбиране за записа.

Той нещо не вярно ли казва според вас?

 

Явно наистина не си схванал есенцията. ;) Направих си труда този път да изгледам цялото клипче, което предишния път спрях на третата минута. Отново съм на същото си мнение - слаб лектор, който постоянно гледа в записките си и който никога не би ме грабнал емоционално да слушам негова лекция докрая. Както и да е...вероятно ще задобрее след още стотина такива презентации.

Става дума за друго - той не казва неверни неща, напротив - дозирано ги компилира до към 80% и останалото пълни с негови (или на този, който му плаща) трактовки. Защото много лесно е човек, подлежащ на манипулация, да го омаеш с явни истини + известно количество неистини, понеже ако всичко е явна неистина....и най-простият ще се усети и ефектът на манипулацията ще е нулев.

Мобо най-точно го каза - така се почва, сега по мъничко...уж безобидни разминавания в историческото възприятие...Паисий не бил старец...дребна работа....Левски нямал лъв и бил дебеличък....е, к'во толкова....после ще добавим и още, по-интересни факти...и по-значими...и ще обясним как всъщност не е било така, а иначе...и накрая ефектът ще е постигнат - просто трябва да мине достатъчно време и да се направят достатъчно на брой повторения. То и лаф си има....повтори една лъжа 100 пъти, за да я направиш истина...а ефектът на китайската капка или поговорката за язовира - всеки ги знае.

 

П.П. И друг извод може да си направиш от последното изречение на Мобо. Ако този си беше останал един обикновен учител, който се прави на интересен пред децата в часовете по история - да, мога да го разбера, преподава си материала, нанася някакви минимални щети в рамките на класа и толкова. Но да събереш целево хора в зала, да им правиш презентация в рамките на 'незнамкаквоси' мероприятие спонсорирано от 'едикоя си фондация' и да им обясняваш колко са заблудени, после да качиш клипчето, така че да го гледа максимално количество народ...това ми прилича на нещо малко по-различно от час по история в клас. Аз уж много чета из нета, а досега не бях попадал на този и си мислех, че сега е изпълзял изпод някое камъче, но се оказа, че всъщност е бил доста активен и преди, ама никога не е късно да научиш и още нещо. :)

Link to comment
Share on other sites

Недей, че съм на малко тоя лично да го издиря и да му направя главата мека с чешмяна тръба! И въобще как още не е сторено това? С такива се действа по този начин. 

 

============================

 

Още един no comment
 

Стана ясно, че за шеф на Напоителни системи е назначена фолк певицата Снежина Динева. Подозира се, че за кандидатурата на фурията са лобирали влиятелни кадри на БСП, пише blitz.bg. В редиците на социалистите Динева е позната като фолк фурия, защото дълги години е била певица, известна с псевдонима Нена.

 

Снежина Динева е работила в Напоителни системи като директор на „Административно-правна дирекция” и е разследвана от прокуратурата за злоупотреби в дружеството. Служители на дружеството смятат да сезират прокуратурата за скандалното назначение.

 

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е интересно, тоя индивид, пред какви хора си изнася лекциите? Трябва да са някакви резаци, защото не искам да повярвам във факта, че е имало група българи, които да го слушат вместо да го свалят от сцената с ритници!

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е интересно, тоя индивид, пред какви хора си изнася лекциите? Трябва да са някакви резаци, защото не искам да повярвам във факта, че е имало група българи, които да го слушат вместо да го свалят от сцената с ритници!

Ами прочети коментарите на ARPAnet например и ще разбереш пред какви хора е изнасял лекциите. С поста си не целя да го обидя, просто явно неговото мислене е такова.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е интересно, тоя индивид, пред какви хора си изнася лекциите? Трябва да са някакви резаци, защото не искам да повярвам във факта, че е имало група българи, които да го слушат вместо да го свалят от сцената с ритници!

ами е ТЕД като ТЕД, а не някоя фрий или рекламна версия - значи са си платили по 50 лева билетче, за да слушат 10-12 подобни "презентации" от по 5-15минути. да речем, че са предимно програмисти или хора от IT сектора поне средноинтелигентни.

А лекторите са обикновено успешни и доста напредничави хора, а аз не мога да си обясня как се е наврял този, камо ли с подобна тема, нямаща нищо общо с технологията, образованиято или дизайна.

 

п.п. а влезнах само за да си копирам цитат на раптора за подписа ми :)

Link to comment
Share on other sites

Явно наистина не си схванал есенцията. ;)

Не, и продължавам да я пропускам. Способностите му на лектор са без значение, едва ли това е причината за коментарите. 

Левски и лъва ... след няколко редакции на тази част осъзнавам, че каквото и да напиша ще доведе до полемики. Но все пак ми е трудно да се сдържа да добавя нещо странично - Альоша vs бюстчето на Апостола?

Възрастта на Паисий - интересна информация, но какво повече? Това някак си обижда хората ли, променя работата му ли ... ?

Цар Симеон - да, правилно, 3 морета, но това не е най-важното което е постигнал. Няма как да съм против такова твърдение, има писано на тема постоянните войни на Симеон като предпоставка за проблемите ни при Петър 1-ви. Което ме прави склонен да акцентирам повече в/у Златният Век, без по никакъв начин да омаловажавам трите морета. Били сме големи, били сме империя, факт си е. 

 

А за измененията в историята - е заради това и дадох линкчета към книжката на Божидар Димитров, дава пример за това как политическата ситуация бързо и лесно води до пренаписване на историята.  За съжаление ми е все тая колко лесни за манимулиране са Иванчо, Драганчо и Петканчо от Горно Нанадолнище, които през живота си я са прочели 2 книжки я не, но пък крещят срещу Левски на мача на ЦСКА, без да осъзнават дори кое е името стоящо след епитети им. Нито ще се присъеденя към клуба на подскачащите за всичко което в техните очи изглежда като глупост, че ако трябва да го правя по-добре да взема нещо стрелящи и автоматично...

Живи и здрави, отивам да си прибера приятелката вкъщи за да не ме стрелят мен ако се наложи да ме чака в този дъжд .. :))

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е интересно, тоя индивид, пред какви хора си изнася лекциите? Трябва да са някакви резаци, защото не искам да повярвам във факта, че е имало група българи, които да го слушат вместо да го свалят от сцената с ритници!

 

Много добър въпрос - казах и аз по-назад - това е най-страшното! Аз съм учил история, кандидаствал съм с история. Сега срам не срам мога да си призная, че съм забравил много неща, дори някои най-елементарни. Но когато я изучавах и пишех теми като картечница под часовник и после ги заизустявах - преживявах историята. Съвсем сериозно го казвам това - преживявах ги нещата. Темите за периода на ТУРСКОТО РОБСТВО са ме докарвали до сълзи. Истински сълзи. Не пред аудитория, а насаме, върху бали прясна слама в плевнята, защото там четях в уединение - харесваше ми. Ако не сте минавали историята, цялата история наша в детайли, няма как да ме разберете и вероятно някои ще изръсят порция глупости. Но вЕрвайте ми - след като си изчел всичко за Великите години, пардон - векове - минеш и през победите, Златния век и изведнъж се потопиш в робството - психически си е сериозен удар. За хора, които имат някакво българско самосъзнание естествено. 

 

Ясене, разочароваш ме по всички параграфи, човеко. Ти чувстваш ли се българин изобщо? Като ми отговориш, ще ти обясня защо ти задавам този въпрос. 

Link to comment
Share on other sites

Ясене, разочароваш ме по всички параграфи, човеко. Ти чувстваш ли се българин изобщо? Като ми отговориш, ще ти обясня защо ти задавам този въпрос. 

Определено, но все още не виждам огромният проблем с видеото. 

Не мисля, че има смисъл да продължаваме да спамим темата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...