Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

През скромния ми живот съм отгледал четири кучета. В ръцете са ми се родили 12 кученца. В ръцете са ми умрели две. Не съществува сила, по която да ме убедиш, че въпросния "ритуал" не вреди на кучетата. Звучиш ми като ония, дето плачеше, че искали да му отнемат конституционното право на лов...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не срвнявай лова с това изумително малоумие. В лова няма откровен психически тормоз и терор над животното.

Над кое животно няма тормоз и терор :)) Това, дето малко го застрелваш хайванчето, викаш, нищо не е? Ако пък е с късмет, може само да го рАниш, че да избяга да умира някъде в продължение на часове и дни. Че и стрес му вкарваш. Върви си глигана с малките глиганчета, и изведнъж светът около тях избухва! Ми психиката им, някой помисли ли за нея :)). Къде са природозащитниците, или ги е страх, да не отнесат някой и друг фишек сол в задника.

 

Като сте толкоз принципни, да ви запозная с приятели ловци, да си поговорите на живо как трябвало по тях да стрелят всяка седмица че да видят колко било лошо. Желаещи има ли? Също мога да ви заведа в заводите, дето гледат пилетата от малки в клетки - може да затворите собствениците на същото място, щото психиката на кокошките ви е много близко до сърцето.

 

Борци за световен мир - хайде като го постигнете, тогава пак се обърнете към обикновеното къпане.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

в лова има само понякога, само за малко, мъничка и съвсем хуманна болка и много ама много малко смърт. и то само по животните и само от време на време по някой и друг недоволен колега :)

наистина е несравнимо.

Link to comment
Share on other sites

Лова не го коментирам - ще отместим темата далеч. Пилетата по цеховете ги "измъчват" с конкретна и практична цел - ядене. Кажи ми каква е конкретната и практична цел на въпросната велика вековна традиция?

Link to comment
Share on other sites

Пилетата по цеховете ги "измъчват" с конкретна и практична цел - ядене. Кажи ми каква е конкретната и практична цел на въпросната велика вековна традиция?

 

Корените на тая вековна традиция дори и аз не ги знам, но мога да питам един познат виетнамец - той има доста опит в съчетаването на традициите с практиката. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

ЕС се изправя отново срещу Microsoft http://www.dnes.bg/technology/2017/02/22/es-se-izpravia-otnovo-sreshtu-microsoft.332723

 

Kоординирано разследване от страна на европейските регулатори за неприкосновеността на личния живот, опасения по отношение на събирането и обработката на данните на потребителите след поредицата от промени в Windows 10.

Някои хора в Европейския съюз от време на време проявяват разум. Не често и не по всички въпроси, но все пак е нещо. Дано повече хора разберат сега защо бизнесът изобщо не беше навит да заменя 7-цата. Жалко, че вече не се продава официално.

Link to comment
Share on other sites

Лова не го коментирам - ще отместим темата далеч. 

 

Напълно съгласен. А се вижда пълната неадекватност на някои хора. Ловец съм от 2001, но от доста време държа оръжията си за двукрак дивеч с куха тиква. Дано не се налага, но не бих се поколебал ако ми се наложи. Така или иначе не помня да сме разпъвали дивеча на въжета по време на лов. Обикновено се стреля и ако се улучи - дотам, дори и да има последваща гонка. Доста по-безболезнено е от убийство от хищници например, които не знаят що е милост и разкъсват наред. Но дори и те не разпъват с въжета да му се не види! Да не се разсейваме обаче, че пак ще ни залее неадекватност.

 

Понеже се споменаха тук животните, отглеждани с цел превръщането им в храна - пак абсолютно неадекватно сравнение, неприложимо в случая, тъй като някак си не виждам човечеството тотално да повеганее (да не дава Господ), та по-добре да не почваме да коментираме. Достатъчно е да споменем, че нито едно от целево отгледаните животни не бива разпъвано и въртяно в пералня с ледена вода - примерно. 

 

След като се продължава да се говори за "къпане" (мамка му, всичките си кучета съм къпал, с въжета не съм ги разпъвал и като пумпали не съм ги въртял), няма как чистосърдечно и от сърце да не пожелавам редовно такова "къпане" на тези, които наричат това "къпане". Просто и ясно.

 

И тъй като спамим вече дето не му е мястото, а пък и от форОмното дюшаме, което тази година става на 15 години взеха да излизат дървеници - аз съм дотук. Очаквам с любопитство да видя дали ще се намери някой във Форума, който също да нарече тая гавра с кучета "къпане" и дали смята подобна дебилска традиция за ... да речем достойна за уважение. 

Link to comment
Share on other sites

Всеки пети лев в София е заработен от специалисти в сферата на високите технологии и създаването на информационни продукти, пише "Телеграф".

Секторът формира 18,2% от брутния вътрешен продукт на града, става ясно от доклад, публикуван от Столичната общинска агенция за приватизация и инвестиции.

 

http://dnes.dir.bg/news/sofia-savet-produkt-investitziite-25349103?nt=4

Link to comment
Share on other sites

Елена Поптодорова арестувана за кражба от безмитен магазин
 


Бившият български посланик в САЩ Елена Поптодорова е била задържана на летище "Фредерик Шопен" във Варшава заради кражба на козметика от магазин, съобщи полското радио RMF.
Стойността на задигнатите продукти е 1600 злоти (около 370 евро). Поптодорова, която притежава дипломатически паспорт, не е поискала да влезе в контакт с българското посолство в Полша.

 

 

9906a9180b55e65a8b189ccf3f671b3a_big.jpg

 

 

Според мен сега ще си пусне връзките, ще натиснат поляците и ще я покрият...ще кажат, че в магазина се е спънала до един рафт и незнайно как в чантата й се е озовала козметиката. ;)

 

Edit: Както и предполагах - била разсеяна, защото говорила по телефона и не забелязала, че без да иска нещата са се озовали в чантата й, пък тя точно в тоя момент решила да си тръгне от магазина така както била разсеяна...ама пък да остане цели 3 дни разсеяна с козметиката в чантата някакси не ми се връзва...

Дааааа, възможно е да се нареди така тази историйка...дали да не взема да й повярвам....ама само този път... :moon:

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Финландците и те са изчаткали... Първо ТОВА, а партията на истинските финландци, която е считана за най-националистическата и антиевропейска консервативна партия на Финландия, издига за кандидат "афровикинг"!!! Докъде я докарахме, Европо!?

Link to comment
Share on other sites

 

Той се оправда с традицията на целуване на ръка когато се иска прошка, както и че той също бил целувал ръка на по-възрастните, които срещал през този ден....има известна логика...а и все пак му целуваха ръката, а не пръстена. :)

Link to comment
Share on other sites

Според първоначалния проект на върха на пресечената пирамида е трябвало да се постави огромен бронзов лъв, който да гледа на север. Той вече бил отлят в Софийския военен арсенал - от 28 бронзови черупки с общо тегло 28 тона, и трябвало за се пренесе на върха на части, за да се сглоби като обемен пъзел. Мулета и катъри изтеглят лъва до върха... И когато се умувало как 8-метровия цар на животните да бъде качен на кулата, румънското правителство протестирало: "Не може българският национален символ да гледа на север! Това намирисва на териториални претенции!". Тогава Министерският съвет решил лъвът да се обърне на юг, но едновременно реагирали Гърция и Турция. Намеквало се е, че с този акт българите търсели реванш за Ньойския договор...

Заради международния натиск политиците ни се прекланят и свалят лъва от върха на паметника, "поставят" го на козирката над главния вход от северната страна, обърнат на запад. Познайте какво се случило - дошла мълниеносна реакция от Сърбия. Сръбският посланик дори връчил официална нота. "Погледът на българския лъв на запад пречел на двустранните отношения между двете страни". И така, пак се събрал Министерският съвет, и накрая

било взето решение лъвът да гледа на изток, откъдето са дошли освободителите

Говори се, че след това решение българите приели всичко на майтап. Те се шегували, че лъвът гледа към Черно море, защото рибите в него са неми и не могат да протестират, а кабинетите на двама министри се занимавали с "въртенето на лъва в различните посоки на света..."

 

 

========================================

 

А междувременно помните ли като казах, че риба в мътна вода се лови?

Link to comment
Share on other sites

Гей спектакъл в кукления театър
 

Гей спектакъл се намърда в столичния куклен театър. "Авеню Q” е поставен в храма на детските представления благодарение на скандалната фондация "Америка за България", спонсорираща соросоидите у нас.

Създателите на спектакъла казват, че той има за цел да разказва на обществото за гейовете, ксенофобията и расизма, както и за приемането на гей браковете и гей игрите.

За това използват актьори, държащи кукли, които пеят пред зрителите песни с нецензуриран текст.

Има сцени, в които куклите стигат до сексуални пози. Постановката е била част от лондонския гей парад през 2009 г.

Link to comment
Share on other sites

На майка им в... Ше ги еба в толерсстите и педерастите. Щу гнасна гейска измет съм видял и сякаш ако не го натякнат - няма да го бъде. От малки до дърти педали. Отвратително е. И копче не може да им се каже вече.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...