Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

То целият живот е нелогичен...караш си в 1 през нощта бавничко и изведнъж се намира някой, дето кара със 150, че и спира с таран точно в твоята кола - никаква логика...по това време и при толкова празно място.

 

Айде да приключим тая тема, че доникъде няма да стигнем...

Мда караш си без да ти пука къде кой е с предимство и като по чудо става ПТП... Тя темата е приключена, ама продължават да се пишат небивалици, въпреки че делото даже мина...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мда караш си без да ти пука къде кой е с предимство и като по чудо става ПТП... Тя темата е приключена, ама продължават да се пишат небивалици, въпреки че делото даже мина...

Ти продължаваш да ни правиш на балами тук и да защитаваш един пиян убиец. Хайде спри се вече, както виждаш никой не ти се вързва.

Link to comment
Share on other sites

Мда караш си без да ти пука къде кой е с предимство и като по чудо става ПТП... Тя темата е приключена, ама продължават да се пишат небивалици, въпреки че делото даже мина...

Не е имало отнемане на предимство.Това,че го повтаряш за N -ти път няма да го направи истина.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Нео, защо винаги тактично пропускаш да споменеш с каква скорост и с какъв промил е карал твоят приятел? Не че нещо, но определено прави впечатление...то когато човек започне да защитава някого, пак си има правила в стратегията на защитата, щото иначе излизат само слабите й места. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз не защитавам никого, няма и защо да го защитавам пред вас, просто ми е забавно колко сляпо се вярва на откровени глупости, които пишат медиите! Карал е с превишена скорост да и е виновен, за промила съм сигурен, че 90% от професорите тук са се качвали на кола с 0.6, но и това както и да е. Вярвайте на всичко, което се пише и това е! Щом го пишат някъде значи 100% е вярно! Съгласен съм с вас!

Link to comment
Share on other sites

За протокола - ако и аз съм в групата на професорите, не съм си позволявал никога, ама абсолютно никога да карам дори и на половин бира....и това за последните стотина години - преди това може и да съм карал пиян, ама те и колите бяха едни...повече от 20 км/ч не вдигаха - дори слизах в движение да си купя вестник, камо ли да ударя някой дето ми е отнел предимството, но то пък в 1 часа даже жив човек не можеше да видиш. ;)

 

П.П. А всъщност ти как докара тоя извод, че почти всеки е карал с промил - боб ли хвърли или и ти сядаш така чат-пат, та го смяташ за нормално. Пак казвам - нищо лично, но отдавна предложих да спрем вече...ако ти не пишеш, няма да има и кой да ти отговаря.

Link to comment
Share on other sites

Не е имало отнемане на предимство.Това,че го повтаряш за N -ти път няма да го направи истина.

 

Технически погледнато, ако няма отнемане на предимство, няма как да се случи катастрофа при положение, че движещият се автомобил кара направо.

Въпроса е, че в случая, това не може да се брои като отнемане на предимство, защото като е предприела маневрата, втората кола не е отнемала ничие предимство.

 

За протокола - ако и аз съм в групата на професорите, не съм си позволявал никога, ама абсолютно никога да карам дори и на половин бира....и това за последните стотина години - преди това може и да съм карал пиян, ама те и колите бяха едни...повече от 20 км/ч не вдигаха - дори слизах в движение да си купя вестник, камо ли да ударя някой дето ми е отнел предимството, но то пък в 1 часа даже жив човек не можеше да видиш. ;)

 

П.П. А всъщност ти как докара тоя извод, че почти всеки е карал с промил - боб ли хвърли или и ти сядаш така чат-пат, та го смяташ за нормално. Пак казвам - нищо лично, но отдавна предложих да спрем вече...ако ти не пишеш, няма да има и кой да ти отговаря.

 

Аз също не бих се качил пил.

 

Един единствен път съм се качвал пил, за да карам и то защото щеше иначе да се качи една приятелка, което беше по-пияна от мен и нямаше как да я разубедя просто, а тя едва седеше. Беше за 1км в 4 сутринта и съм карал сигурно с 40 на празни булеварди.

 

Ако не беше тая екстремна случка - никога не бих го направил.

Link to comment
Share on other sites

Технически погледнато, ако няма отнемане на предимство, няма как да се случи катастрофа при положение, че движещият се автомобил кара направо.

Въпроса е, че в случая, това не може да се брои като отнемане на предимство, защото като е предприела маневрата, втората кола не е отнемала ничие предимство.

 

 

Въпросното кръстовище е такова, че за да имаш видимост, няма начин да не се изнесеш малко напред. Минавам всяка сутрин от там и всеки път си представям въпросното ситуация. Да не говорим, че оградите са доста високи и с храсти, няма начин да видиш насрещна кола, без да се подадеш напред. Отделно от това, когато караш направо с висока скорост, би трябвало да се движиш в средната или дясната лента. 

Link to comment
Share on other sites

Мда караш си без да ти пука къде кой е с предимство и като по чудо става ПТП... Тя темата е приключена, ама продължават да се пишат небивалици, въпреки че делото даже мина...

Найш кво. Аз съм карал пил. Ъхъм. Няколко пъти даже. Обаче, когато съм пил, знам, че съм пил, пък и някак по-ми е кеф точно в тези моменти да карам пенсионерската. Това и с кола и с мотор. И знаеш ли... за не знам вече колко години книжка, един път не съм бил виновна страна в ПТП (а са ме мляли и с кола и с мотор), и никога не съм си плащал за да не ме изкарат такава, хеле пък да имам споделена такава.

Истината е, че за пишлигарите комбинацията от Мощна кола + Алкохол + Кинтите на тати = Godmod.

И да... Журналята изписаха една камара дивотии по случая, и като едни дребнички мършояди направо се размазват от кеф, дет имат матрялче за списнуване, без да си потят задниците. Ама и каквото да приказваш, онова миризливо лайнарче си е убиец от където и да го погледнеш!

Link to comment
Share on other sites

Излишно е да коментираме повече - онази отсечка е не повече от 200 метра, която онова ауди може да мине само за няколко секунди...ако правилно смятам наум, при 150 км/ч за 1 секунда се минават над 40 метра. Както казва Асен, там щеш не щеш трябва да се покажеш малко за да видиш дали не идва някой, а в случая с тая скорост, в момента в който го видиш - за теб вече е много късно да даваш назад, а за него вече е много късно да спре. То сигурно и аз ежедневно без да знам отнемам предимство на много летящи самолети, но хубаво че са някъде над мен и си пресичаме пътищата само виртуално, пък и разчитам да ме пазят предвид разликата в скоростите ни. :moon:

Link to comment
Share on other sites

http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/vas-naredi-da-bydat-obiaveni-publichno-sobstvenicite-na-skladovete-na-goriva--236178/

Много важна новина. Не че не се знае на кой са: Лукойл. И да не забравяме, че вноса на горива беше много успешно преборен с няколко решения от първото правителство на БайХуй. Беше преборен в полза на Лукойл разбира се.

Link to comment
Share on other sites

http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/vas-naredi-da-bydat-obiaveni-publichno-sobstvenicite-na-skladovete-na-goriva--236178/

Много важна новина. Не че не се знае на кой са: Лукойл. И да не забравяме, че вноса на горива беше много успешно преборен с няколко решения от първото правителство на БайХуй. Беше преборен в полза на Лукойл разбира се.

И въпреки това тия клетници Лукойл всяка година са на загуба... Чак се чудя дали тази или другата година ще фалират

Link to comment
Share on other sites

И въпреки това тия клетници Лукойл всяка година са на загуба... Чак се чудя дали тази или другата година ще фалират

Преди известно време бяха изкарали статистика. При над 50 милиарда приходи и са на загуба. Май се водеха единствената рафинерия която работи на загуба в света. Ама понеже сме им много симпатични и я финансират със собствени средства всяка година за да имаме ние "евтини" горива!
Link to comment
Share on other sites

Това е само защото много ни обичат и искат да ни е кеф...или както Гадо би се изразил - "обичат...да ни онождат". :lol:

 

Не знам има ли човек дето вярва, че точно тия ще се навият сумати време да работят на загуба...че и други големи като тях бяха декларирали същото, но явно всичките са мазохисти, защото продължават героически да се мъчат и да изнасят само въздух в чужди банки...горките, направо ми е жал за тях.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно всички са наясно с този въпрос - ХА сега иди и го докажи счетоводно. 

 

А може ли да ползвам хеликоптер? Не за друго, но не разбирам нищо от счетоводство, пък и ще наема дедо да ми е пилот...

Link to comment
Share on other sites

Преди известно време бяха изкарали статистика. При над 50 милиарда приходи и са на загуба. Май се водеха единствената рафинерия която работи на загуба в света. Ама понеже сме им много симпатични и я финансират със собствени средства всяка година за да имаме ние "евтини" горива!

 

Мда ама по-важно е колко ще струват винетките и дали ще има задължителна казарма, какво ги бърка хората, че ощетяват държавния бюджет с милиарди... Raptor-e много добре знаеш, че стига да искат могат да ги натиснат и счетоводно и законово!

Link to comment
Share on other sites

Не залитай по дедовите дивотии - кой си ти да решаваш кой да се качва в хеликоптера? Ами ако утре те качат тебе на хеликоптера? Тия глупости сме ги виждали и знаем до какво водят. 

 

НЕО - как по-точно? Дай идея! На книга всичко е изрядно! И по закон! 

Link to comment
Share on other sites

Не залитай по дедовите дивотии - кой си ти да решаваш кой да се качва в хеликоптера? Ами ако утре те качат тебе на хеликоптера? Тия глупости сме ги виждали и знаем до какво водят. 

 

НЕО - как по-точно? Дай идея! На книга всичко е изрядно! И по закон! 

Ами например ей така с "данък Google" това не е някакъв прецедент, който не се е случвал никъде другаде...

Link to comment
Share on other sites

Точно щях да ти казвам, че ако спомена думата протекционизъм и Ники ще подскочи до тавана, след него Момчил. Седи глей мача. 

Link to comment
Share on other sites

Точно щях да ти казвам, че ако спомена думата протекционизъм и Ники ще подскочи до тавана, след него Момчил. Седи глей мача. 

Ами политиките и идеите на Тръмп например са главно такива, не знам защо ще подскача, след като Дядомраз-а му е фен :D

Link to comment
Share on other sites

Глобализацията е лява, национализма (и съответно протекционизма) е по-дясна идея...

 

Протекционизма леко влиза в конфликт със свободната търговия, но при едни умерени нива се понася и наистина подпомага икономиката и стимулира локалното производство. Това важи особено за мултинационалните корпорации.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Глобализацията е лява, национализма (и съответно протекционизма) е по-дясна идея...

 

Протекционизма леко влиза в конфликт със свободната търговия, но при едни умерени нива се понася и наистина подпомага икономиката и стимулира локалното производство. Това важи особено за мултинационалните корпорации.

Тук съм напълно съгласен, защото живеем в действителност, в която корпорации са по-мощни икономически от държави и се налагат частични протекционистки политики!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...