Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Абе четох веднъж заглавието, втори път, трети път /щото реших, че не асимилирам добре/, но какво става по дяволите? 17 годишен пикльо без книжка, блъска 15 годишен МОТОРИСТ??? И сега ще кажат, че бащата на моториста не му е дал сам мотора и той си го взел ей тъй... Изобщо тея деца не ядат ли пердах у тях? Родителите им дебилни ли са? Тея ако ги хвана и двамата, ще ги бия от днес до Коледа и обратно. Това са деца - едното кара кола, другото мотор. Наистина сме държавата на абсурдите. БаФ маа му... нали...

Ей го... четете...

 

Покрай новината за тия уринатори виж една ДРУГА от същото място... И в тоя ред на мисли прочетете всички заглавия на препратки към новини от трафикантите... Уникум!  

 

Нас поне ни бият луксозно пред Форума в Тракия...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ъ, трафика го списват некадърно, с грешки, с постоянни поправки след подигравки на читатели. Махленски сайт, що го чета и аз не знам - навик някакъв да го отварям от фаворитната листа горе. Като цяло няма читав сайт за новини. Пловдив24 беше тръгнал добре, но много прогерберастки, банват, трият, спират достъп, щом се напише някоя истина за гербавите. Мекица пък е на нивото на трафик, че и по-зле на моменти, защото при там само "сензациЙ", "Шок", "еСклузивно" и прочее простотии с чист жълт характер.

Link to comment
Share on other sites

Нас поне ни бият луксозно пред Форума в Тракия...  :laughing:

 

Ти за какво мислиш, че натиснах да направим Сотбиса модератор и за какво казах в админ форума, че поемам ангажимента да го обуча, без да уточнявам в какво точно? Това беше за заблуда на Вено, а иначе Сотбиса вече съм го пратил на курсове по карате и вече само той ще ходи на срещите пред Форума. :laughing1:

 

 

А иначе тия дето имате фирми - внимавайте с телефонните обаждания и пратките по куриер, че тарикатите доста са се изтарикатили...обаждат се по телефона и ти предлагат онлайн реклама, ти разбира се отказваш, но на следващия ден получаваш по Еконт пратка с наложен платеж за стотина лева без опция за преглед и ако си глупаво любопитен, плащаш я и я отваряш, а вътре ти е фактурата за онлайн рекламата - така по закона напълно доброволно си си платил за онлайн реклама. :woot

Link to comment
Share on other sites

Ооо, аз много обичам телефонни досадници. Разговорите с тях приключват точно за 3 секунди. Вдигам, казват ми нещо от сорта:"Здравейте, обаждаме се от фирма "Х" и искаме да ви предложим...", но тук не успяват да довършат. Обикновено чуват от мен:"Нямам интерес" или "Не ме интересува", след което затварям и готово. Имал случай на изпратена пратка, без да я чакам, което се оказа рекламни материали от една от фирмите, с които работя, но понеже никой не ме уведоми, си замина скоропостижно. Нямаше наложен, нямаше нищо, но като не знам какво, как да го приема.

Link to comment
Share on other sites

Много по-забавни са разговорите с кредитосъбирачите...  :laughing:

 

Имал съм уникални преживявания с тия нахалници... Всъщност все още очаквам да дойде един да ми чупи капачките... Става 4 години го чакам - пусто не идва... 

Link to comment
Share on other sites

Какво е онлайн скимер?

 

...онлайн-скимерът е програмна добавка, проникнала като вирус в сървъра на интернет-магазина, която копира данните, необходими за разплащането.

тук

Link to comment
Share on other sites

Много по-забавни са разговорите с кредитосъбирачите...  :laughing:

 

 

 

Ооо на мен ми звъняха някакви колектори за едни задължения към Близу, с които едностранно си прекратих договора, връщайки оборудването, защото услугата им не струваше на това място.

Та тоя звъни и започва да ми обяснява колко е страшно, че ги имам тея задължения, какво може да стане, как едва ли не веднага да тичам да ги плащам, щото после ще има "процедури". След като му обясних процедурите стъпка по стъпка, които ще предприемат и как само ще се набутат, защото никой няма да им ги уважи и накрая една стотинка няма да ми вземат, ми ще са вътре с поне едно 150лв., тоя просто затвори и второ обаждане не е имало. Има още 3-4 месеца и задълженията се погасяват по давност и дотам. Използват, че хората изобщо не знаят за какво става дума, като на места им минава номера, но другаде удрят на камък.

Link to comment
Share on other sites

Иракският парламент наложи пълна забрана за продажба, внос и производство на алкохол, съобщи Би Би Си.

Властите аргументираха решението си с това, че алкохолните напитки противоречат на исляма.

Законът предвижда глоби от 25 милиона иракски динара (21 хиляди долара) за нарушителите.

Link to comment
Share on other sites

Както винаги абсолютно прав:

 

ЦЕЦКА ВЕЧЕ ЗАПЛАШВА

Политиката никога не е успявала да прикрие неукостта.
Никакъв пост не може да я замаже.
А арогантността само подчертава дефицитите ти.

***
Ето какво казва Цецка в „Позиция, изпратена до медиите“:
„През последните дни сме свидетели на манипулации, които добиват уродливи форми. Хора с претенции за демократи се опитват да компенсират липсата си на идеи и визия за политики, като подменят смисъла на тезите на опонентите си в предизборната кампания. Няма да позволя да ми се приписват лъжи и да ми се слагат думи в устата, които не съм изричала! 
В състоял се публичен дебат заявих, че върховенството на закона не позволява да има противопоставяне между спазването на основните права на човека и защитата на националния интерес, именно защото законът е гаранция за това.
Ето и точните цитати:
- Защо България „тихомълком” върна седем души на Турция?
- Тогава, когато не са спазени условията, критериите, не е спазен законът, това трябва да се случва и аз подкрепям такава позиция на българските власти.
- Да, но и националният омбудсман каза, че правата им не са спазени. Човешките права на тези хора спазени ли са, според Вас?
- Преди всичко е националният интерес на държавата пред защитата на отделни права.
- Преди всичко е националният интерес или правата на човека?
- Върховенството на закона не позволява да има противопоставяне между двете понятия, защото винаги законът гарантира и онова, което е справедливо и важно за отстояване правата на отделния човек”.
– край на цитата от „позицията“.

***
Преди да говори за манипулации, добре ще е Госпожа Президентката да се научи да употребява по-сносен български.
Не може смислено да отговори на един простичък въпрос – но пък заплашва.
Гаргите, разбира се.

***
Ето го въпросът:
„Преди всичко е националният интерес - или правата на човека?“
И ето го и отговорът й - със собствената си уста Госпожа Президентката казва:
„ПРЕДИ ВСИЧКО Е НАЦИОНАЛНИЯТ ИНТЕРЕС НА ДЪРЖАВАТА ПРЕД ЗАЩИТАТА НА ОТДЕЛНИ ПРАВА“.

***
А след повтарянето на въпроса, започва да усуква като кошаревски/нагласен свидетел: 
„Върховенството на закона не позволява да има противопоставяне между двете понятия, защото винаги законът гарантира и онова, което е справедливо и важно за отстояване правата на отделния човек”.
По дяволите - какво означава това, според Рабфак? 
Този словесен мармалад дори не си струва да се коментира.

***
Между другото: националният интерес не изисква ли държавата да се управлява от смислени хора?

***
Вместо да говори надуто, сякаш е измислила нов елемент от Менделеевата таблица, Госпожа Президентката можеше да каже нещо съвсем просто: „Седмината турци са хванати, скрити в камион, на румънската граница - следователно са нарушили закона. Но това не означава веднага да бъдат пратени на заколение – а трябваше да им се позволи да използват възможностите, които им предоставя същият този закон“.
Но Госпожа Президентката не казва това.
А нахлупва феса си.

***
Трябва да знаете, че ония, истинските фесове пет пари не дават за вас. Изобщо не ги интересувате. 
Тях не можете да заплашвате – и през ум не ви минава това.

***
Седмината турци нарушават закона.
Ами ония 450 нашественици, които само за една седмица са преминали през България като през разграден двор и са хванати от сърбите – за тях закон няма.
Защо така?

***
Цецка нямала да позволи да манипулират величайшото й „говорене“. 
И как, всъщност, няма да позволи?
Да не би да си мисли, че си има работа с депутатите, които нерядко санкционира, както й скимне?
Какво, изобщо, си въобразяват тия хора?

***
Госпожа Президентката споменава за „хора, с претенции за демократи“ – сякаш тя самата е 24 каратов демократ, измислила е демокрацията в Плевенския градски съвет и пр.
Да припомним пак думите й: 
„Хора с претенции за демократи се опитват да компенсират липсата си на идеи и визия за политики, като подменят смисъла на тезите на опонентите си в предизборната кампания“.
От тези думи пък трябва да решим че самата Цецка е кладенец на идеи и визии – нещо като онзи извор в Плиска, който се оказа толкова свещен, че дори и лайнян.

***
И защо, по време на дебата, не прибягна до въпросните идеи и визии, с които прелива – а си позволява сега да размахва пръст?

***
Нямало да позволява – на какво отгоре?
Що за фелдфебелщина е това - и то още отсега?
Какво, някакво Гуантанамо ли ще открива в Плевенско?

***
Властта съвсем озверява някои хора. 
Непосилната й тежест ги принуждава да се държат така.
Ако искаш да те разберат - изясни се, ако можеш. 
Кажи нещо смислено за магистралния сблъсък в наши дни между свободата и сигурността, кажи нещо, което да бъде запомнено.

***
Но преди това трябва да си наясно, че „национална сигурност“ не може да има, ако правата на всеки отделен човек не са нещо свещено.
За съжаление, никога досега тези права не са били жертвани толкова арогантно заради все по-абстрактната „национална сигурност“ - която някои днес някои наричат най-прекрасната от всички лъжи.

***
Единственото, което правят някои хора, е да палят свещи пред собствените си мижави олтари, на друго не са способни.

***
О, ако има нещастието да бъде избрана, следващите 1825 дни Цецка ще чуе неописуеми неща за себе си – освен, ако внезапно не се превъплъти в нещо друго.
Или ако не се прероди – Плевнелиев може да й помогне в това отношение.

***
Не знам как е за по-младите, но за нас, хората от по-възрастните поколения, е непоносимо да слушаме подобни първенци.

Link to comment
Share on other sites

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Video-ot-zrelishtnata-akciya-na-sotadzhii-sreshtu-samozabravili-se-cigani-v-Plovdiv-678943

Защо изобщо плащаме данъци които да отиват към МВР? Те са безполезни! Както и 99% от администрацията и всякакви държавни работници.

Link to comment
Share on other sites

Тези от този сайт пак преувеличават до немай къде-нищо зрелищно не се видя на видеото.както и описанието на случката в дописката.Определено тумба мангали безчинстваха-и по-нататък ще се случва.

А бе господа работодатели защо така не ви искат предложените работни позиции?!

Аз знам-остава вие да възприемете съвременната цивилизованост и да промените нещата в предприятията си.Тогава мога и да изпиша вие с главна буква.

Link to comment
Share on other sites

Аз знам-остава вие да възприемете съвременната цивилизованост и да промените нещата в предприятията си.Тогава мога и да изпиша вие с главна буква.

Ъъъ... Монетата има и друга страна... В момента бившият ми началник на моето място е наел 3-ма (трима). За същата работа(защото тя не се е увеличила), за която той мрънкаше, че не се справям...

 

П.п. В момента пак мрънка, че ония тримата не могат да я вършат :) Мисълта ми е, че и хората с мерак за работа са... леко кът в тази кочина...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Абе, 'що ли си мисля, че не трябва да гледаме страните на монетата, а баланса между тях?Ммм?Значи бившия ти е мрънкал, че не се справяш сам, сега мрънка че не се справят трима..ти каква заплата си взимал? Колкото новите трима или по-малко...Има хора, които ги мързи и ходят на работа колкото да мине деня и да си вземат надницата има ги и другите, които работят и дават мило и драго, само че тук се намесва отношението на т.нар. работодател към служителите/работниците.И от тук започва голяма част от истината за мързеливия и работния българин.И как няма хора с голямо желание за работа или пък има, но искат заплати като за петима....

Link to comment
Share on other sites

ВЪЛНЕНИЯ ОКОЛО ЕДИН ЙУХ
ЧЕТИВО ЗА ЗАБАВА: ОЩЕ ЩРИХИ КЪМ ЙУХОЛОГИЯТА*

Радан Кънев нарече Бойко „Бай Йух“ и това бе схванато като словесно хулиганство. 
В политическия цирк, на който сме свидетели повече от четвърт век, словесното приличие е било нарушавано многократно, и доста по-грубо. Нравите във въпросния цирк са като в публичен дом – наричали са се „гювендия“, например, което означава курва, но никой не се е трогвал от това. Няма и защо. 
Политиката си е курвенско поприще – а освен това, проблемът не е, че се наричат курви, а се държат като такива.

***
Трябва да направим уговорката, че обикновените курви са като всички останали жени, дори ги превъзхождат в някои отношения. 
Във всеки случай, не са маскари като политическите курви, това ви е добре известно. 
Свидетели сте, например, на мискинлиците, които днешните коалиционни партньори непрекъснато си правят; или на заплахите, които си отправят - и от които никой не се трогва. 
Това също е една от особеностите на българския политически живот: когато някой се държи като курва, това не прави впечатление. 
Но щом нарекат някого курва, това предизвиква олелия до Бога. 
Не виждаме курвенското, понеже сме свикнали с него, но ореваваме орталъка – публичния дом – ако някой употреби подходящите думи.

***
„Бай Йух“ също е подходящо обръщение. 
И е добре да го анализираме по-спокойно, а не приповдигнато. 
Между другото, странното е, че никоя дама не взе отношение към казаното от Радан – а дамите, особено валкириите на Бойко, би трябвало да са по-наясно със смисъла на това обръщение.

***
Обидно ли е то, най-напред? И за кого? 
Най-малко това би могло да се каже за телевизионните зрители, за водещите пък да не говорим – защото те непрекъснато са насилвани с глупости, далеч по-страшни и от най-страшния Йух. 
Но ние отдавна сме обръгнали, приемаме ги като нещо нормално, дори ги обожаваме.

***
Само се сетете, какви нелепости или откровени дуращини слушате от сутрин до вечер, и не само от развлекателните, ами и от публицистичните предавания. 
Какви измислени хора ви насилват с йуховщините си, и вие ги поглъщате жадно и страстно, както се изразяваше компаньонката, с която преди време се беше гушнал копнеещият за народната любов Плевнелиев – любов, която тъй и не го сполетя, за жалост.
И най-чепатият Йух - дори да е с размерите на Старият бряст в Сливен, който е европейски природен феномен - е нищо, в сравнение с глупостите, които ни навират по всевъзможен повод.

***
Не забелязвате ли, впрочем, че от години нито един политик не е цитирал нещо от някой значителен лидер или мислител, дори от автора на някоя клета книжка – нищо, нищичко, нито веднъж. 
Това е и невъзможно - защото това са безкнижни хорица, които се страхуват да посегнат към някое четиво, за да не се повредят фатално.

***
И в този режим на бездуховност, един Йух ни е в очите сега. 
А ще става и все по-лошо. 
Защото други хора - не сегашните галфони, а далеч по-смислени от тях личности, пропуснаха да направят нещо много важно преди четвърт век - когато трябваше да запишат като член първи на Конституцията, че глупавият човешки екземпляр трябва да се държи на пушечен изстрел разстояние от политиката. 
Само ако бяха записали това изискване, Прехода можеше и да свърши някой ден.

***
Но как искате това да се случи, когато той се влачи от Йуховци по йуховски начин, когато йуховщината процъфтява и процъфтява - дори и тогава, когато еректилната дисфункция е поразила почти изцяло политическата Секта. 
И това е нашата прокоба: еректилни дисфункционери правят политика! Разбира се, има и изключения между тях, но да ги оставим в момента на мира.

***
Да се върнем към Радан и Бай Йух.
Най-напред, преди да истеризираме, трябва да сме наясно, какво точно означава „Бай Йух“. 
Това изобщо не е обидно обръщение. 
То най-често изразява притеснение, а понякога и преклонение пред човека, наречен така. 
Не можеш да наречеш всеки Бай Йух. 
Народът нарича така онези екземпляри, които се отличават от останалата мъжка паплач с особеностите на своя израстък. 
Има и отделни типове, които направо приличат на Йух, до такава степен изразяват обсебеността си от своя чеп. 
Не го размахват безпричинно под път и над път, разбира се, но това им личи. 
Тия редки щастливци излъчват някаква сила, някакви феромони, заради което изглеждат много самоуверени, особено с жените. 
А това е направо смразяващо за останалите мъже, които са лишени от въпросните екстри и дори не са ги помирисвали.

***
Медицината познава случаи, когато мъже са изпадали в трайна еректилна дисфункция още от младежките си години – понеже във войнишката баня са зървали някой впечатляващ израстък; това видение им остава за цял живот, дори многобройни сеанси с хипноза не могат да ги изведат от това им състояние на отпуснатост – класиците на психоанализата с удоволствие ще ви потвърдят това.

***
Но подобен шок може да се изживее и в по-късни години. 
Не искам да кажа, че изреченото от Радан е резултат от подобен шок, но е напълно допустимо такова предположение. 
Срещата с някой Бай Йух в някакъв момент може да му се е отразила пагубно, да му е създала комплекси, от които дори и политиката не може да го освободи. 
А, както е известно, пребиваването в политиката има много общо с изпадането в хипнотичен транс - някои остават в това състояние през цялото време на мандата си като депутати или министри, и нищо не може да ги събуди. 
Всичко, което правят или не правят, е именно в това сънно състояние. 
И заради това сме на този хал, но това е друга тема.

***
Прекалено фриволно е да се смята, че Радан е искал да обиди онзи, когото е нарекъл Бай Йух. 
Разбира се, като се имат предвид политическите напрежения помежду им, и това е вероятно. 
Но дали Радан е наясно със смисъла на тази квалификация? 
Широките маси, носители на здравите народностни традиции, знаят, че тя по-скоро героизира онзи, към когото е насочена. 
Има, разбира се, и някои среди, в които „Бай Йух“ се схваща като нещо оскърбително: „Виж се, целият си заприличал на един Йух“; „Мислиш като същински Йух“; „Само Йухът ти е в главата“, и други подобни. 
Но не би трябвало да виждаме нищо лошо и в това – особено, след като се намираме в ледниковата ера на сексуалните отношения, под диктата на еректилната дисфункция. 
Когато масово сме поразени от тази прокоба, всеки, който си свирка, ни изглежда като Бай Йух. 
Той обаче не ни е виновен – трябва да сме честни към себе си и да приемем това като факт.

***
Словесната експлозия на Радан няма никакво значение за въпросния Бай Йух – но пък върши добра работа на самия Радан, а и на съмишлениците му. 
Еротизирането на тяхната идеология не е лош ход. 
Още повече, че тъй нареченото „дясно в дясното“ – ташак в ташака, ако се изразя като Радан – само един Йух може да го съживи и дори да го ободри. 
Представете си само, какви живителни процеси, макар и в начална фаза, могат да започнат във въпросното „дясно в дясното“. 
Който и да е Йух може да далеч по-ефикасен в това отношение от всяка доктрина, дори и от Иван Костов ще е по-ефикасен.

***
„Десните в дясното“ могат да получат истински импулс от йуховщината на Радан. 
Могат дори да си припомнят, че, всъщност, са „интелигентните и красивите“ в политиката, че изобщо не ги интересуват никакви йухове, особено собствените им – а бъднините на истинската Демокрация. 
Това може да изглежда твърде префинено, като някаква еректилна вялост, но пък нали целта на въпросните красавци винаги е била да се противопоставят на примитивното, в това число и на грубо-мъжественото, изобщо - на простите народни въжделения, в които Йухът винаги е имал и ще има своето важно място. 
Понеже народът би предпочел йухът му да функционира, както трябва, а не свободата.

*** 
Можем дори да предположим, че Радан ни подсказва и друго: трябва да се освободи най-сетне България от йуховските народни мечтания - и да се поведе по пътя на европейските ценности, сред които не е известно да имат място терзания по йухове от каквото и да е естество.

***
Разбира се, има и друга, доста по-мрачна последица от словесната Хирошима на Радан: без да иска, той привнесе още един щрих в култа към Бай Йух.
Нека Радан ни опровергае, ако не сме прави. 
Но не го съветваме – все пак, като водещ политик, той трябва да е наясно, че у нас преобладаващата част от населението фаворизира йухът, какъвто и да е той. 
Защото за мнозина и собственият им йух е останал единственото им утешение.

***
Разбира се, и това твърдение може би трябва да се провери – например, агенцията на Румяна Бъчварова може да направи експресно проучване с един-единствен въпрос: „Каква е оценката ви за обръщението Бай Йух – обидно или хвалебствено е то?“
Резултатите, поне според мен, са ясни предварително – понеже тук едно от най-злите проклятия е да „Да ти умре йухът“.

***
Докато чакаме резултатите от проучването, предлагам няколко фолклорни проблясъка, които да помогнат на Бай Йух и Радан да си изяснят отношенията:
Йухът ми не е мандра/ Немам каквото ми искат;
Йухът ми побеля от него/ Омръзна ми да ме занимават с неговите работи;
Йухът ми ще забели/ Нищо не може да ми направи.
Йухът му в гърне/ Празна работа…
/Цитираните пословични изрази са от „Мръсен“ сборник. Нецензурното в българското народно творчество“, съставител Цочо Билярски./

***
/Написах този текст на 19 т.м., на следващия ден излезе в „Уикенд“.
Сигурно вече са ви омръзнали коментарите около експлозията/еякулацията на Радан. 
Но ви предлагам още една гледна точка – за да ви приканя да се сетите, на какви йухови глави ни правят всички.
Трябва да се втренчим в йуховщините им – за да забравим другото – примерно, резила ни в ООН, а и всичко останало. /

 

 

14729290_660862004093907_220086747087559

Link to comment
Share on other sites

Да, ама в южна Корея не си варят сами пиячката, така че могат да си я вземат тази статистика, да я нагънат на нещо с повечко ръбове и да си я заврат изотзадзе :)

Link to comment
Share on other sites

http://armymedia.bg/archives/50967

 

Русофилите нещо да кажат по темата?

 

Ъъъ...само по 300 мегавата на реактор, мижава работа - наш'те в Козлодуй са повече от 3 пъти по-яки и може да ги вградим направо в някой космически кораб. :lol:

 

А иначе според БТВ при балотаж Цецка щяла да загуби не само от Румен Радев, но и от Каракачанов...само дето не съм много сигурен доколко достоверно е било проучването.

Link to comment
Share on other sites

Тъпчо Трайков ако падне от Марешки, оня урод Костов да земе да се обеси...  :laughing:

 

А комунист-президент, при това военен - представьте себе, както се пееше в една песен... Някой си прави свободни съчинения ми се струва. 

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ...само по 300 мегавата на реактор, мижава работа - наш'те в Козлодуй са повече от 3 пъти по-яки и може да ги вградим направо в някой космически кораб. :lol:

Вероятно и само единият му реактор е достатъчен за всичките нужди, но са помислили да не изпадат в ситуацията да трябва да го дърпат на буксир както едни други с дизелово подобие на самолетоносач.

300 мегавата са си доста сериозна цифра.

Link to comment
Share on other sites

Някой от могото оувърхайпнати по тоя повод днес спомена, че можел да захрани София и околията. Вероятно е така.

 

По-важното е обаче, че никой от тия празнодумни празноглавци не проумява какво се крие зад тази новина...  

Link to comment
Share on other sites

Кой стрoи военни кораби за 13 милиарда...освен най-демократичната държава на тази планета :)

С тия пари не само ще отидем до Марс, ами и картофи ще насадим...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...