Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Без изненада - в Русия партията на Путин отново спечели с пълно мнозинство. На всичкото отгоре както си се менкат двамата с Медведев, Путин се гласял да прокара в парламента промени, които да му осигурят и следващи мандати. Сега обаче думата ми е за имотите на Медведев - "къщурки" с обща площ колкото 3 Кремъла, разположени на земя с площ, колкото 30 Червени площада. Няма майтап, цифрите са точни - с площадки за хеликоптери, със собствена ски писта, тенис корт. всякакви водни басейни и всичкото това стои зад тази 6 метрова ограда. Хубаво, че вече има дронове...само се чудя кога ли ще почнат да ги отстрелват автоматично...

 

(който не разбира руски, да пусне клипчето на 1.30 мин, където са кадрите от дрона)

 

https://www.youtube.com/watch?v=nMVJxTcU8Kg

 

 

П.П. На мен пък най ми хареса къщичката за патици в средата на езерото....колко съм ограничен, нали... :lol:

 Ти на аналний (както го наричат много в Русия) не вярвай! Както и на всякакви Ехо Москви , Дождь и т.н.т. Тоя е на хранилката на щатите и последното което казва е истината! А имението е на най-богатият човек в Русия  Леонид Михельсон. Тоя има около 14 000 000 000 $ !  

 Отделно Медведев никога няма да е повече президент ,а се надявам скоро и да не е премиер. Медведев е ненавиждан от голямата част от руснаците , най-вече заради либералните си възгледи и слабият си харктер. Президентството му се смята за огромен провал.

 За изборите - след превратът в Украйна и особено след изгарянето живи на над 100 човека в Одеса само защото не си дават езика ,руснаците считат ,че срещу тях се води война ! Това го подтвърждават и убийствата на цивилни в Донбас . За това се обединяват около Путин. Отделно след спечелването на изборите преди няколко години създаде "Народен фронт" , коректив на властимеющите и много от депутатите в листата на ЕР са безпартийни ,но активисти на "народният фронт", подкрепяни от населението още на т.нар. "праймариз" Второто място на ЛДПР не е изненада ,Жириновски е клоун ,но клоун който понякога говори верни неща и отваря очи. Отделно е радикално настроен , както са по-голямата част от руснаците. И постъпи много хитро ,като постави водачи на листите бивши военни-ветерани и други доказали се личности. КПРФ - болшинството руснаци са Сталинисти и биха гласували за комунисти , но Зюганов и обкръжението му дърпат партията назад. Родина и Справедливая Русия  са леви партии и за това са вътре ,но лдерите им са слаби ,както и повечето депутати. Опозицията - ПАРНАС и Яблоко , тия са ненавиждани от огромната част от населението,много от лидерите им се осраха още през 90-те , а сегашните им идеи вбесяват огромна част от населението. Тоя цирк с Крим ,който направиха съвсем отблъсна хората.  Навални и другте нееднократно посещаващи посолството на САЩ - тия са мразени и презирани! Това е общо взето политическият климат в Русия. Ах,да известни политолози и журналисти се опитаха да направят партия ,но се прецакаха с подписите. Или по-точно ги прецакаха!

Москва. При обиск на жилището на полковник от полицията от отдела за борба с корупцията са намерени ТОН И ПОЛОВИНА банкноти на обща стойност 9 000 000 000 рубли (около 150 000 000 $)  https://www.youtube.com/watch?v=xuV3Q806XJU

Link to comment
Share on other sites

Няма нужда да го изкарваме. Аз по - голям от него не съм виждал...

След две години живот в Сибир... Мисля ,че знам за какво иде реч , и че мога да сравнявам.

Link to comment
Share on other sites

След две години живот в Сибир... Мисля ,че знам за какво иде реч , и че мога да сравнявам.

 

Глупости, нищо не разбираш ти! Те ти издънката на Държавна сигурност да ти дава оценки. Па ако ще и 20 години в Сибир да си изкарал... Тука изтървеш ли някоя приказка за Русия и дотам, адашът ти ти го каза. 

Link to comment
Share on other sites

Обаче путлерастите и рубладжийте се увеличаваме, радващо е! Можем да си открием собствен кът във форОма :) ииихууу

На фона на мизерията в Путлерланд и тази в България, която е резултат на абсолютно същия кагебейско-мутренски посткомунистически модел, много би трябвало да е радващо, че рубладжиите се увеличават. Сега ако може да изберете и един президент-рубладжия (то май така или иначе това е основния избор измежду повечето катили-кандидати) и направо излизане от ЕС, присъединяване към Рассийската федерация и край на мъките! Крайно време е!

Link to comment
Share on other sites

Последно време се води някаква полемика, че пешеходеца не е с абсолютно предимство на пешеходна пътеки. Аз съм склонен до някъде да се съглася с тази теза, особено на пешеходните пътеки на кръговите движения. 

Link to comment
Share on other sites

Последно време се води някаква полемика, че пешеходеца не е с абсолютно предимство на пешеходна пътеки. Аз съм склонен до някъде да се съглася с тази теза, особено на пешеходните пътеки на кръговите движения. 

Каквато и полемика да има, няма как да оправдаеш за мен блъскането на деца на пешеходна пътека!!!

Link to comment
Share on other sites

В случая не говорех за случая който си постнал, нито оправдавам каквото и да е. Просто казвам, че правилника до известна степен трябва да се преобмисли.

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

В случая не говорех за случая който си постнал, нито оправдавам каквото и да е. Просто казвам, че правилника до известна степен трябва да се преобмисли.

 

 

Всъщност от ей тука: https://youtu.be/o4gfWtB84sw?t=312

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Че трябва да се повиши културата на движение (и не само на движение) е едно на ръка. А това, че града е тотално блокиран в момента заради Руски и В.Априлов изобщо не помага...

Link to comment
Share on other sites

В случая не говорех за случая който си постнал, нито оправдавам каквото и да е. Просто казвам, че правилника до известна степен трябва да се преобмисли.

Да, промени са наложителни, но в другата посока:

Пешеходецът с радар ли да се движи

 

Недопустимо е да се въвежда изискване пешеходците да играят ролята на радар и да преценяват, когато са на пешеходна пътека, с каква скорост идва автомобилът към тях. А ако не го направят, това да бъде основание за вина примерно. Освен това трябва да се изчисти противоречието в Закона за движение по пътищата. В член 113 се казва, че пешеходците са длъжни да се съобразяват с разстоянията на приближаващите се превозни средства и с тяхната скорост. От друга страна, в член 119 се казва, че водачът, когато на пешеходна пътека има стъпил пешеходец, трябва да намали скоростта или да спре. От една страна, водачът трябва да намали скоростта и да спре, от друга - пешеходецът трябва да играе ролята на радар. Необходимо е това противоречие в закона да се изчисти.

...

По света този въпрос е решен в полза на пешеходците - видят ли пешеходец на пътеката, категорично трябва да спират. В Румъния например решиха въпроса доста бързо и лесно - промениха закона, извикаха 3000 полицаи от провинцията, те застанаха преди пешеходните пътеки и започнаха да вземат книжките за един месец на онези водачи, които не спират и не дават предимство на пешеходците. Взеха няколко хиляди книжки за по един месец и сега в Букурещ всеки спира на зебрата. Но е абсурдно и скандално да кажеш: пешеходецът трябва да преценява с каква скорост идва към него автомобилът.

Link to comment
Share on other sites

Абе хора...друго имам предвид. Например пешеходните пътеки, който са веднага след кръговите движения, особено на онова до панаира. Трябва да има повече подлези, за да са сигурни пешеходците. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...