Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Мой първи братовчед преди две години поиска да стане немски гражданин, защото е завършил там, бачка там и всичко по реда си му е ок, когато го поиска, немската администрация му даде два варианта, или си оставаш българин и не получаваш немско, или получаваш немско, но губиш българското. С две думи Германия няма двойно гражданство.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Germany and Austria for the most part do not permit dual citizenship except for persons who obtain more than one citizenship at the time of birth. Germans and Austrians can apply for special permission to keep their citizenship (Beibehaltungsgenehmigung) before taking a second one (for example, both Austria and the United States consider Arnold Schwarzenegger a citizen). In general, however, any Austrian who takes up a second citizenship will automatically lose Austrian citizenship. Since August 2007, Germany has recognised dual citizenship if the other citizenship is either one of an EU member country or a Swiss citizenship so that a permission is not required any more in these cases, and in some exceptional cases, non-EU and non-Swiss citizens can keep their old citizenship when they become citizens of Germany. Due to changes of the German law on dual citizenship, children of non-EU legal permanent residents can have dual citizenship if born and grown up in Germany (the foreign-born parents usually cannot have dual citizenship themselves)

Позволяват го, но от първа ръка знам, че не е точно както го пише

Link to comment
Share on other sites

Не, а ти?

Наистина? Не си чел най-върховния и фундаментално важен закон в държавата, а се пишеш "българин" и предявяваш претенции към останалите български граждани? WTF?

 

ПП. Ето ти една важна извадка от Конституцията (обърни внимание на алинея трета):

 

Чл. 25.

(1) Български гражданин е всеки, на когото поне единият родител е български гражданин или който е роден на територията на Република България, ако не придобива друго гражданство по произход. Българско гражданство може да се придобие и по натурализация.

(2) Лицата от български произход придобиват българско гражданство по облекчен ред.

(3) Български гражданин по рождение не може да бъде лишен от българско гражданство.

(4) (Изм. ­ ДВ, бр. 18 от 2005 г.) Гражданин на Република България не може да бъде предаден на друга държава или на международен съд за целите на наказателно преследване, освен ако това е предвидено в международен договор, ратифициран, обнародван и влязъл в сила за Република България.

(5) Българските граждани, пребиваващи в чужбина, са под закрилата на Република България.

(6) Условията и редът за придобиване, запазване и загубване на българското гражданство се определят със закон.

Link to comment
Share on other sites

Не предявявам претенции към никого.

За мен е неясно, защо му е на някой въпросното гражданство, след като той вече няма нищо общо с държавата и няма намерение да има. Ако толкова много значи за него и иска да го има, ми да си изпълни изискванията и отново ще си има.

То в тая конституция пише и:

 

(5) Българските граждани, пребиваващи в чужбина, са под закрилата на Република България.

 

, но така като гледаш някой интересува ли го? Да не говорим колко още неща има които са само на хартия, колкото да ги има.

 

Не ангажирам никой с мнението си и не ми се спори за това което мисля и то точно в тоя форум :D

Link to comment
Share on other sites

За ПОРЕДЕН път неадекватност - сега хората, които са се защитили ще страдат... А за да млатят така жестоко, явно далеч не им е първото посегателство над имота... С интерес ще чакам да видя що за хора са битите.... 

 

Те прости хора излезнали. Вместо да ги бяха заровили и 2мата, те взели че извикали линейка за 2рия да го спасяват.

 

..., не е плащал данъци, няма роднини и нищо не го свързва с България от 20-30г, да има претенции

 

Според теб само плащането на данъци ли е нещо, което се брои за свързване с България? Да си българин, според теб значи да пълниш гушата на държавната администрация ли? Голяма логика извади. Предполагам си наясно с мнението ми за данъците? Ако не си - считам ги за рекет от най-големия мафиот - държавата (ако не считаш така пробвай да не си ги платиш и стой та гледай как ще дойдат едни въоръжени момчета да ти ги вземат - разлика с рекетьорите няма никаква).

Link to comment
Share on other sites

Не предявявам претенции към никого.

За мен е неясно, защо му е на някой въпросното гражданство, след като той вече няма нищо общо с държавата и няма намерение да има. Ако толкова много значи за него и иска да го има, ми да си изпълни изискванията и отново ще си има.

То в тая конституция пише и:

 

(5) Българските граждани, пребиваващи в чужбина, са под закрилата на Република България.

 

, но така като гледаш някой интересува ли го? Да не говорим колко още неща има които са само на хартия, колкото да ги има.

 

Не ангажирам никой с мнението си и не ми се спори за това което мисля и то точно в тоя форум :D

Защото живеем в 21-ви век, а не в 18-ти. Това, че нещо не ти е ясно на теб, не означава, че противоречи на общоприетата логика. Гражданството няма връзка с плащането на данъци и крепостничеството. Другото, което явно не можеш да схванеш е, че не може да има НИКАКВИ административни разпоредби, които директно да влизат в противоречие с Конституцията. Дори всички останали закони не могат да противоречат на Конституцията, какво остава за разни чиновнически разпоредби. Ако някой от тези българи реши да се занимава, може спокойно да осъди държавата по този параграф без никакви проблеми. Няма да е нито първия, нито последния път когато държавата бива осъждана заради чиновническа глупост и неадекватност.

Link to comment
Share on other sites

Днес излезнаха официално списъците на вложителите в КТБ. Хвърлих един поглед на pdf-файла и всъщност изобщо не ми направи впечатление кой колко милиона бил държал или пък примерно защо Доган има само 900 000 вложени там. За сметка на това обаче ми направи впечатление участието на въпросната личност на снимката по-долу в множество фирми, фондации и издателства. Премахнах от таблицата всякакви суми, лихви и т.н., както и изчистих останалите вложители и оставих само дружествата, където фигурира Пеевски или майка му, като разбира се това е към 2013-та година и не се включват новите им придобивки от тогава насам...интересно е да се погледне докъде са се били разпрострели, а и със сигурност това далеч не е всичкото, а само част от дружествата им, които са държали пари в КТБ.

 

                                                                                       zx620y348_2595027.jpg


 

ИРЕНА АНГЕЛОВА КРЪСТЕВА
майка на Делян Славчев Пеевски, народен представител в 42-то НС
.......................................

ПРЕСМАРКЕТ ЕООД
с действителен собственик Ирена Кръстева - майка на Делян Пеевски - народен представител в 42-то НС
.......................................

 
БАЛКАНСКА МЕДИЙНА КОМПАНИЯ ЕАД 
с действителен собственик - Ирена Кръстева, майка на Делян Пеевски - народен представител в 42-то НС
......................................

 
ДЕЛЯН СЛАВЧЕВ ПЕЕВСКИ 
народен представител в 42-то НС, Актуално към:21.05.2013 г.-начало на мандата на 42-ро НС
......................................

 ПРЕСТРАФИК ЕООД 
с действителен собственик Ирена Кръстева - майка на Делян Пеевски - народен представител в 42-то НС
.....................................

 
ИЗДАТЕЛСКО-ПОЛИГРАФИЧЕСКИ КОМПЛЕКС "РОДИНА" 
с действителен собственик Ирена Кръстева - майка на Делян Пеевски - народен представител в 42-то НС
....................................

 
КОМПАКТ- МЕРИДИАН ЕООД 
с действителен собственик Ирена Кръстева - майка на Делян Пеевски - народен представител в 42-то НС
....................................

 
СИ ДИ ДИВЕЛОПМЪНТС 1 EАД 
с действителен собственик Ирена Кръстева, майка на Делян Пеевски - народен представител в 42-то НС
...................................

 
НАЦ. АГЕНЦИЯ РАЗПРОСТРАНЕНИЕ 1 
с действителен собственик Ирена Кръстева, майка на Делян Пеевски - народен представител в 42-то НС
...................................

 
НОВА БЪЛГА РСКА МЕДИЙНА ГРУПА 
с действителен собственик Ирена Кръстева, майка на Делян Пеевски - народен представител в 42-то НС
...................................

 
ПРЕСМАРКЕТ 1 ЕООД 
с действителен собственик Ирена Кръстева, майка на Делян Пеевски - народен представител в 42-то НС
...................................

 
СДРУЖЕНИЕ СЪЮЗ НА РАЗПРОСТРАНИЕЛИТЕ НА ВЕСТНИЦИ И СПИСАНИЯ 
с Председател на управителния съвет Делян Пеевски - народен представител в 42-то НС
....................................

 ФОНДАЦ ИЯ ДРУЖЕСТВО ЗА ПРИЯТЕЛСТВО БЪЛГАРИЯ И ОМАН 
с учредител Ирена Ангелова Кръстева, майка на Делян Славчев Пеевски, народен представител в 42-то НС
.....................................

ФОНДАЦИЯ БЪЛГАРСКИ ДУХОВЕН ЦЕНТЪР
с директор Ирена Ангелова Кръстева, майка на Делян Славчев Пеевски, народен представител в 42-то НС
.....................................

ЕКСПРЕС БГ ЕАД
с действителен собственик Ирена Кръстева, майка на Делян Пеевски - народен представител в 42-то НС
.....................................

ПОЛИТИКА ДНЕС ЕООД
с действителен собственик Ирена Кръстева - майка на Делян Пеевски - народен представител в 42-то НС
.....................................

НОВИНАР МЕДИЯ ПРОДЖЕКТС ЕАД
с действителен собственик - Ирена Кръстева, майка на Делян Пеевски - народен представител в 42-то НС
.....................................

МОНИТОР ЕООД
с действителен собственик Ирена Кръстева - майка на Делян Пеевски - народен представител в 42-то НС
....................................

ФОНДАЦИЯ ХРИСТИЯНИ
с Председател на СД Ирена Кръстева, майка на Делян Пеевски - народен представител в 42-то НС
...................................

СИ ДИ ДИВЕЛОПМЪНТС АД
с действителен собственик - Ирена Кръстева, майка на Делян Пеевски - народен представител в 42-то НС

 

Link to comment
Share on other sites

Списъците ги има ТУК. Амет Топан има над милион и триста хиляди. Което е по-интересно - Бюрека има 1.8 милиона евра - ОТКЪДЕ ЛИ СА!?!? 

 

Други такива интересни данни ТУК. Само гледайте мача....

 

За ирена Кръстева много отдавна няма нищо учудващо. След прекараното време като шеф на тотализатор, който удари математиката в земята с едни еднакви числа и ПАК НИКОЙ не направи нищо, не мисля че е нужно изобщо някой за нещо да се чуди... Отделно се коментира, че зад нея стоят на старта огромни гръцки пари, които на мен лично ми е чудно как така се поверяват на такъв глиган, но явно неведоми са пътищата на капитала... Оттам нататък само малоумник може да се осере, а хитрите хора виждаме докъде стигат - пълен медиен контрол, съответно и контрол на властта, оттам нататък много акъл не се иска...

 

Относно хакнатите държавни САЙТОВЕ, които и тази сутрин са в този вид... 

Link to comment
Share on other sites

Мъка, направо ми е чудно как изобщо съществуват тия сайтове. :Facepalm:

 

Ти остави това, ами колко данни съдържат и колко "добре" са опазени те... 

Link to comment
Share on other sites

Ти остави това, ами колко данни съдържат и колко "добре" са опазени те... 

От системата на НОИ по-чувствителни данни - здраве му кажи, не им трябва друго на хакерите. Егати, как може такова невежество. Интересно обаче явно на никой в държавата не му пука или просто никой не схваща сериозността на проблема - като чета разни коментари, всеки се забавлява и го приема откъм веселата страна като някакъв майтап.

Link to comment
Share on other sites

За парите в КТБ ясно. Впечатления правят влогове на хора с милиони, ама да кажем че и да пита някой смисъл няма. Семейството на Делян Пеевски - ясна е работата с години, чак вече не ми е толко сензационно и изненадващо като прочета че са купили нещо или са принали че притежават нещо си. По интересното за мен в този случай и което странно защо не обявяват е кой аджеба колко и какви кредити има, както и кой, кога и защо е изтеглил големите си депозити от там, защото банката не е фалирала от депозиране на големи суми пари , а от обратното.. Така че тея списъци са пак да замажат очите.

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

От системата на НОИ по-чувствителни данни - здраве му кажи, не им трябва друго на хакерите. Егати, как може такова невежество. Интересно обаче явно на никой в държавата не му пука или просто никой не схваща сериозността на проблема - като чета разни коментари, всеки се забавлява и го приема откъм веселата страна като някакъв майтап.

Това ако е хакване, аз съм трамвай. Някой е забелязал, че не си ескейпват html-а в търсачката и сега сульо и пульо подмятат специални урл-та с img тагове в тях. Ако не ме мързеше, щях и аз да ви метна едно урл със снимка на форума в страницата на нои. Проблемът е тъп, но далеч не е сериозен. И "журналистите" както винаги са супер адекватни и са проверили какво реално се случва и така...
Link to comment
Share on other sites

Външно номинира Бокова за генерален секретар на ООН

 

Съдът спря делото за пране на пари срещу Христо Бисеров

 

"Главболгарстрой" разкри, че ремонтът на "Квадрат 500" е пълен с гафове

 

Надявам се няма хора които да виждат бъдещето си в тази държава. Вече почти спрях да мисля някой ден да се прибера. Все повече мисля къде да се установя за постоянно.

Link to comment
Share on other sites

Има разбира се, но за децата ни вече е ясно, че няма да е...

 

От днес трябва да се чудим какви проценти да отделим от горивата и телефоните си за през уикенда... Понеже тоя уродлив закон не мина, пуснали наредбичка... Майка ви долна агарянска!

 

Междувременно някой някъде нещо разбра ли за делото за винетките на 2-ри февруари? Как върховния съд узакони незаконните винетки? Май никой никъде нищо не каза...  

Link to comment
Share on other sites

Кое му е тактичното? Аз с такова нетърпение чаках да видя не друго, а какво ще измислят говедата, че да узаконят незаконното. В смисъл не съм си правил напразни илюзии, че ще паднат, но все пак нарочно още не съм си купил. 

Link to comment
Share on other sites

Кое му е тактичното? Аз с такова нетърпение чаках да видя не друго, а какво ще измислят говедата, че да узаконят незаконното. В смисъл не съм си правил напразни илюзии, че ще паднат, но все пак нарочно още не съм си купил. 

Не си си купил, понеже яйцето още не е тръгнало да ти къса 'алката ;)

Щото ако си като мен... Малко трудно ще седнеш да се правиш на интересен.

Link to comment
Share on other sites

Не си си купил, понеже яйцето още не е тръгнало да ти къса 'алката ;)

Щото ако си като мен... Малко трудно ще седнеш да се правиш на интересен.

 

Аз нямам и намерение. Нито пък смятам да ползвам цигарено фолио. А ти ако си като мене и трябва да купиш 6? 

 

===============================

 

Списъкът с влоговете на партиите в КТБ се оказа тотлано неверен и мащабно засран. Сега иде въпросът - колко ли са грамотни синдиците на КТБ?  :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Това ако е хакване, аз съм трамвай. Някой е забелязал, че не си ескейпват html-а в търсачката и сега сульо и пульо подмятат специални урл-та с img тагове в тях. Ако не ме мързеше, щях и аз да ви метна едно урл със снимка на форума в страницата на нои. Проблемът е тъп, но далеч не е сериозен. И "журналистите" както винаги са супер адекватни и са проверили какво реално се случва и така...

Не се изказвай неподготвен. Това е индикатор за много серозен проблем и тотално безхаберие на тези направили и поддържащи въпросните сайтове. След като са оставили децата да се забавляват, как мислиш, дали имат изобщо някакъв шанс да спрат истинските играчи? И защо реши, че това е единствения проблем?

Link to comment
Share on other sites

Не се изказвай неподготвен. Това е индикатор за много серозен проблем и тотално безхаберие на тези направили и поддържащи въпросните сайтове. След като са оставили децата да се забавляват, как мислиш, дали имат изобщо някакъв шанс да спрат истинските играчи? И защо реши, че това е единствения проблем?

 

Което изкарва на преден план мисъла - от колко ли време някой си се ровичка там и си прави разни далаверки, щом сега дори децата си играят на картинки и рисуване :)

Link to comment
Share on other sites

Не се изказвай неподготвен. Това е индикатор за много серозен проблем и тотално безхаберие на тези направили и поддържащи въпросните сайтове. След като са оставили децата да се забавляват, как мислиш, дали имат изобщо някакъв шанс да спрат истинските играчи? И защо реши, че това е единствения проблем?

Индикатор е, че който е правил търсачката, няма опит във фронт енд програмирането. Иначе - да, съгласен съм, че трябваше вече да са реагирали и поне да си бяха спряли търсачката, както МОН направиха. Обаче ме дразни фактът, че това се води "хакване".

Също така съм напълно наясно, че това далеч не е единствения проблем на НАПския сайт специално. Втрещява ме това, че все още ползват activex контроли за услугите си и с тях може само през IE да се работи.

Link to comment
Share on other sites

Со кратце:

 

Говорете ми за сигурност и неприкосновеност на лични данни, фирмени данни и прочее....

Со още по-кратце още ли се надаш за електронно гласуване :unsure:

 

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...