Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Над 100 групи за телефонни измами действат у нас

 

Две нови телефонни измами са извършени в Казанлък през изминалото денонощие.

 

82-годишен казанлъчанин е получил обаждане мъж, който след като се представил за негов близък, го помолил да капарира поръчани от него климатици в голяма търговска верига. Малко по - късно, пред дома си, възрастният човек предал сумата от 5000 лв. на непознато за него лице. Образувано е досъдебно производство.

 

84-годишна жена също е станала жертва на телефонна измама. Мъж, представил за неин познат, я помолил да капарира поръчана от него скъпа машина. Малко по - късно, пред дома си, възрастната жена предала сумата от 1200 лв. на непознато лице. Образувано е досъдебно производство.

 

Както се очертава...дори и след дълги години постоянни предупреждения към всички възрастни хора, след изнасянето на стотици такива случаи по всякакви медии и опарването дори по няколко пъти на един и същ човек - телефонните измами няма да свършат. Явно гадовете въртят нон-стоп телефоните и разчитат да попаднат на поредния изкуфял и доверчив дъртак, който ще им пусне през терасата поредните няколко хиляди лева. Не мога да си го обясня по друг начин, освен че в почти всички случаи става дума за тотално изкуфели възрастни хора, понеже даже и една тъпа крава като се опари 1-2 пъти в електрическата ограда, вече не я приближава, докато ония продължават да се работят пак и пак, въпреки всичките дългогодишни измами, предупреждения и т.н. Освен това ми се струва, че на такива хора (умствено безпомощни и с неадекватно поведение) не трябва да се дава директен достъп до големи суми....и до едно време ми беше жал за тях, но честно казано напоследъкк вече дори и не изпитвам съжаление, понеже дори не става дума за стресова ситуация от рода на някой техен роднина дето бил катастрофирал или се разболял от свински грип, а за някакви постоянни капарирания на климатици. :wtf:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Над 100 групи за телефонни измами действат у нас

 

 

Както се очертава...дори и след дълги години постоянни предупреждения към всички възрастни хора, след изнасянето на стотици такива случаи по всякакви медии и опарването дори по няколко пъти на един и същ човек - телефонните измами няма да свършат. Явно гадовете въртят нон-стоп телефоните и разчитат да попаднат на поредния изкуфял и доверчив дъртак, който ще им пусне през терасата поредните няколко хиляди лева. Не мога да си го обясня по друг начин, освен че в почти всички случаи става дума за тотално изкуфели възрастни хора, понеже даже и една тъпа крава като се опари 1-2 пъти в електрическата ограда, вече не я приближава, докато ония продължават да се работят пак и пак, въпреки всичките дългогодишни измами, предупреждения и т.н. Освен това ми се струва, че на такива хора (умствено безпомощни и с неадекватно поведение) не трябва да се дава директен достъп до големи суми....и до едно време ми беше жал за тях, но честно казано напоследъкк вече дори и не изпитвам съжаление, понеже дори не става дума за стресова ситуация от рода на някой техен роднина дето бил катастрофирал или се разболял от свински грип, а за някакви постоянни капарирания на климатици. :wtf:

Не е невъзможно това да е достоверна информация, но в повечето случай са статии тип Жълт Труд. Качване на рейтинг и т.н.

 

@w00x абе хич не е зле

 

 

]Virtuix Omni Raises over $1 Million with Kickstarter Campaign

 

The inventor behind this virtual world we will soon be able to visit, was invented by Jan Goetgeluk who started a Kickstarter campaign earlier this summer with a $150,000.00 financial goal. With this brand new virtual gaming system that gamers have been waiting for since the first Nintendo hit the market, Virtuix Omni was fully financed within 3 hours of the Kickstarter campaign going live. Before the campaign finally ended, Goetgeluk successfully raised almost a million dollars above his original goal.

 

Дори и да не е в този му вид, ще е нещо подобно.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Не е невъзможно това да е достоверна информация, но в повечето случай са статии тип Жълт Труд. Качване на рейтинг и т.н.

 

Не, това просто са поредните регионални новини...за съжаление.

Link to comment
Share on other sites

Марешки взривява Пловдив! Пуска дизела по 1.20 за литър

 

Че са факт спор няма. ама къде къде по-скандално звучи покупка на климатик. Тя бабата на 83 знае кво е климатик, щото такъв има дори и в кирпичената плевня.

Link to comment
Share on other sites

Айтос избухва утре още с 2 обекта, моля не поствайте тия помии Блиц. В линка няма нищо конкретно само зле преразказани неща. 

Е, така се пише статийка, а не като горе > 

http://www.flagman.bg/article/96266

Link to comment
Share on other sites

Марешки взривява Пловдив! Пуска дизела по 1.20 за литър

 

Че са факт спор няма. ама къде къде по-скандално звучи покупка на климатик. Тя бабата на 83 знае кво е климатик, щото такъв има дори и в кирпичената плевня.

 

 

Видите ли, че нещо/някой "взривява", превзема", "побърква" Фейсбук, някой град или цяла държава - изобщо не отваряйте линка.

 

 

Тия верно наред ли са?!?!?!  :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Видите ли, че нещо/някой "взривява", превзема", "побърква" Фейсбук, някой град или цяла държава - изобщо не отваряйте линка.

 

 

Тия верно наред ли са?!?!?!  :Facepalm:

 

коментар под новината:

 

 

 

А другата половина от армията ни кога ще пратим ?

 

Добре, ето ви по-подробна информация за Марешки:

 

Марешки купува бензиностанция в Пловдив
Link to comment
Share on other sites

БЛИЦ Как' Сийке... Нъл са сещаш там нещата колко са верни? Утре ще излезе че не били компютри ми компоти и не сме ги били продали ми ги връщали...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Еййй...като видите тоя блиц, все едно и и те не препечатват от другаде - тук, тук, тук...

 

------------

 

И малко Off за дедо:

 

 

 

 


Искаш да кажеш метър и половина на 70 сантиметра?!? :online2long: Че за какво ти е такъв чаршаф - за покривка на масата ли ще се ползва ...


А между другото нали си спомняш, когато преди няколко дена Лъки питаше за голяма подложка и аз попитах с изненада това горното? Виж как се връща всъщност...нали имам 3 RAZER-а - 2 бр. спийд (60 и 80 сантиметрови) и 1 бр. контрол (70 см)...и понеже през няколко дена сменям за разнообразие ту спийда, ту контрола, ми хрумна, че мога да разместя малко нещата на плота ми, като сложа един уред точно по средата, а под него да застъпя отляво контрола, а отдясно спийда. Така всъщност почти на целия ми плот има подложка с дължина 1 метър и 30 см. + бонус - и с двете покрития ; на всичкото отгоре вчера получих и втората си мишка (еднаква с първата) и съм ги включил и двете заедно... Сега вече не ми се налага да сменям или да местя нищо - когато ми се прище да работя на контрол-подложката, просто се премествам със стола малко по-вляво и бачкам с лявата мишка или обратното - за спийда само плъзвам стола малко вдясно. Май и аз започвам да прихващам от твоя мързел и създаването на удобства. :lol:
Пък и Лъки май реши да вземе така останалата ми излишна 80-сантиметрова, какъвто и размер той всъщност търсеше. :)

 

Link to comment
Share on other sites

За мен идеалната подложка е Razer Sphex има-няма милиметър дебела. Залепваш я на бюрото и стои идеално. Другите ме дразни ръба като са повдигнати. Но пък тази е малка. В идеалния случай бих облепил бюрото с такава повърхност ама няма откъде... пък и ме мързи... пък и бюрото ми е ок с моята мишка и не ме дразни нищо та мисля така да си карам :)

 

"Май и аз започвам да прихващам от твоя мързел и създаването на удобства"

 

Ти да поседиш в моя офиса ден-два и ще видиш как ще се "разглезиш" :)

Link to comment
Share on other sites

Абе знам го твоя офис, ама все още нямаш две различни покрития на метър и половина, заедно с 2 едновременно работещи мишки...май и от мен има на какво да се научиш относно мързел. :laughing1:

 

 

А що се отнася до зачисляването на военен отчет и "...жална ни майка":

 

 

 

Я да видим колко от съфорумците ще бъдат зачислени...ако го приемат де....макар, че в днешно време ако смятат да разчитат за "защитата на отечеството" по този начин...жална ни майка... :))

 

..........не жална, ами направо "*бало си майката". Не дай Боже да стане нещо и турците да вземат да напират отдолу, а американците по някаква причина да си направят пас - с "армията" дето имаме ще паднем точно за 1 ден.

Преди малко гледам едно интервю дето питаха хора на възраст между 20 и 30 години, относно военния отчет...общо взето в отговора на един от тях се включваха и отговорите на отаналите - "И к'во сега, аз съм почнал работа, след някоя година ще се оженя, ще ми се родят деца, ще започна да правя кариера и в един момент...стане някакъв конфликт на границата и к'во - хоп, отивай да защитаваш Родината...да бе, как ли не...изобщо не виждам как ще стане тая работа...".

Само като се сетя какво е било мисленето на българите за България преди 100-150 години и какво е сега...само за 20-тина години гадовете успяха да направят така, че хората да намразят страната си (по-точно това, което става вътре в нея) и вече да не им пука кой ще ги завзема и дали изобщо ще има България след време...

Link to comment
Share on other sites

"...,Като потенциални обекти са набелязани две бензиностанции на Иван Тобиев..... Като локация е примамливо кръстовището на булевардите Мария Луиза и Източен.

 

Веселин Марешки вече е влязал в контакт със собствениците, като община Пловдив му оказва логистична подкрепа."

 

А "логистичната подкрепа" е осигурена малко преди това=> http://news.plovdiv24.bg/616892.html

 

"Честния" "бизнесмен" дето ще бори картела...

Link to comment
Share on other sites

ХА! По една случайност познавам този човек. Бензиностанциите му са нещо като семки и бонбонки в джобчето в сравнение с други бизнеси, които има. Говорим за слънчеви плантации, вецове и прочее. В първия момент не му обърнах внимание на масата, защото бе по анцуг, но след като мернах какво RADO има на ръката поразпитах за него. Не си знае парите общо взето и се коментира, че е способен от нищо нещо да направи. Известен е с упорство и постоянство - АРЕНА на гробищата стоя 10 години неотворена, защото води дела с Общината за части от земята под нея. И ги спечели всичките.

 

НЕМО, не знам какво намекваш около "подкрепата", но хич няма да се учудя ако обвиненията са верни. Едва ли пък бензиностанциите ще се продадат, тъй като лицето не страда от липса на пари. Или поне така беше допреди 2-3 години. Иначе не е сигурно дали тази верига изобщо е била на печалба от ден 1 предвид конкуренцията, но собственикът упорит - решава-прави... Изобщо мътна работа.    

 

=================================

 

Тука не знам да се СМЕЕМ ли... 

Link to comment
Share on other sites

 

...НЕМО, не знам какво намекваш около "подкрепата", но хич няма да се учудя ако обвиненията са верни 
Намеквам,че магарето се ползва с протекциите на властимащите-просто местната власт в лицето на маминия му разчиства терена най-образно казано...Колкото до обвиненията-редно е да се докажат,до тогава са само обвинения...
Link to comment
Share on other sites

Да, гледах клипа...тъжна работа...едни самозабравили се боклуци - с такива беше пълно през 90-те и за съжаление напоследък май забелязвам и други неща, върнали се от онова време...

Link to comment
Share on other sites

Аз не бях го видял това.

Ето един позитив на Facebook и модерните технологии. Ако го нямаше - тоя клип щеше да се потули. Ако нямаше телефони с камери - тоя клип дори нямаше да съществува.

Link to comment
Share on other sites

Шокиращо е озаглавена новината в пресцентъра на МВР.  Столични криминалисти задържаха четирима мъже, заподозрени в съпричастност към извършен побой

Link to comment
Share on other sites

Да, гледах клипа...тъжна работа...едни самозабравили се боклуци - с такива беше пълно през 90-те и за съжаление напоследък май забелязвам и други неща, върнали се от онова време...

 

Дам, като същото се отнася и за тариката "Собственикът на бензиностанции "Арена" обвинен в пране на пари". Ето и един коментар от статията който напълно подкрепям и който е подходящ и за двата случая:

 

 

 

Демокрацията ги роди тия тарикати, Чопъре. По комунизма за злоуптореби се лежеше в затвора. А сега в панделата са "тарикати" - кокошкари, а мафията управлява. Начело с държавната бюрокрация, която всички ние издържаме. Ама забравих, че съм ти под нивото, та викам да не ти губя времето.
Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Ето и един коментар от статията който напълно подкрепям и който е подходящ и за двата случая:

Хайде да не обясняваме, колко било хубаво през комунизма, защото баш най-големите мутри са деца на бившия елит и ако не беше демокрацията щяха те да ни управляват.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...