Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Аз говоря в момента специално на тема избори. 

 

То по твоята логика верно може и да е по-зле, може потоп да стане, вулкан да изригне... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...може и да е по-зле, може потоп да стане, вулкан да изригне... 

 

Бил съм свидетел от първо лице, вЕрвай ми...и динозаврите видях как ги затриха. :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Чудно! С тая нагласа направо си купете по един фес, защото на практика турци ви управляват.

 

Аз съм изцяло ЗА електронното гласуване, изобщо не ми пука дали някой ще разбере за кого съм гласувал, а и едва ли на някой в чужбина ще му пропука. А тук в страната нещата могат да станат само по-добре, защото по-зле от момента няма накъде да бъдат.   

 

Аз нямам предвид, че някой ще разбера кой за кого е гласувал, а това, което е писал Дедо - за секунда, резултатите от електронния вот, стават такива, каквито трябва, а не такива, каквито са.

След като видяхме в съда, как с Task Manager се приключва .exe, което определя кое дело при кой да отиде, без да има никъде следа от това, то какво остава за едни избори...

Рийш?

Иначе и аз съм за електронно гласуване, електронен кабинет и прочее неща, но и по български.

 

Тея приказки с фесовете, нещо не са ми ясни, но вие ще си ги изясните помежду си.

Link to comment
Share on other sites

Не знам кое не ти е ясно... Близо 15 години фесовете разпределят порциите в тази държава. И не се притесняват да го казват в прав текст. Оттам нататък как да ти го изясня по-добре - не знам.

 

Ангеле, джамията ти е съвсем наблизо там. Със сигурност ще ти услужат с фес, стига да не си с червеното сако... 

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, джамията ти е съвсем наблизо там. Със сигурност ще ти услужат с фес, стига да не си с червеното сако... 

 

Много е тънко това сако. Не съм с него.

 

Аз нямам предвид, че някой ще разбера кой за кого е гласувал, а това, което е писал Дедо - за секунда, резултатите от електронния вот, стават такива, каквито трябва, а не такива, каквито са.

 

Дядото говори за нормални редове в таблица, а не за нещо, което е криптирано индивидуално с уникален ключ и никой не може да го подмени.

Link to comment
Share on other sites

След като видяхме в съда, как с Task Manager се приключва .exe, което определя кое дело при кой да отиде, без да има никъде следа от това, то какво остава за едни избори...

Което ако беше направено с кадърен сървър с логове на фискална памет нямаше да може да става, но естествено за държавата (в лицето на управляващите) е по-важно да може да ти прибере някой и друг лев данъци повече и да глобява, вместо да оправи корупцията в съдебната система. 

Link to comment
Share on other sites

Анджък де. То може сякак да се направи, както и електронното гласува и всичко останало в тая страна, но няма да е удобно на някои хора и току-виж някое дело попаднало при "грешен" съдийски състав или дадени резултати от вот, излезнат наяве...

Link to comment
Share on other sites

Абе тука преглед на печата ли има или аз съм на грешното място?ВТФ 2 страници спам...?!?

 

И поредната новина, колко неееедостигаем е полукръглия.

 

Американци се оплакват, че им е искан подкуп за „Химко”
Link to comment
Share on other sites

То Петкан да е - добре, ама май отиваме към командване от страна на племето, от което бяга Петкан....и ще го хванат, и изядат...и накрая нас...и дано е по-скоро, че да се свършва. :popcorn-and-drink-smiley-emotic

Link to comment
Share on other sites

Абе тука преглед на печата ли има или аз съм на грешното място?ВТФ 2 страници спам...?!?

Ако темата е само за пускане на линкове да го напишат модераторите. Аз съм с впечатлението, че коментирането на тези линкове е по темата и не е спам.

 

Ако се счита за спам да се напише ясно кое е спам и кое не, че ми писна на калинката вече от "светци", които обявяват за спам всичко, което не им се чете. Като че ли колелото на мишката им е счупено и е много трудно да го завъртят още малко за да прескочат това, което не желаят да прочетат.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде около района на Копчетата продават фесове, че искам да си взема, но не искам да си губя мястото на премръзване?

 

 

С фес, без фес, премръзнал или не, това не променя действителността. Пък ти ако искаш вярвай и че Слави ще дойде на власт и ще оправи нещата...

Не знам кое не ти е ясно... Близо 15 години фесовете разпределят порциите в тази държава. И не се притесняват да го казват в прав текст. Оттам нататък как да ти го изясня по-добре - не знам.

 

Ангеле, джамията ти е съвсем наблизо там. Със сигурност ще ти услужат с фес, стига да не си с червеното сако... 

И си мислиш, че електронното гласуване ще реши проблема?!?! Както каза Midex докато не се измисли решение за мангалите, не електронно, а извънземно гласуване да се въведе, щом преброяващите са от България, пак ще се манипулира!

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

По повод това долу, дето не съм сигурен колко от него е истина...

 

 
...се сетих за една статия от миналия месец дето описваше как си печели милионите от обществени поръчки, които обикновено винаги "печели"...

 

#КОЙ прибира по 1 милион всеки Божи ден! Фирми до топ бизнесмена на републиката Делян Пеевски са спечелили общо 1,8 млрд. лева за последните 5 години. Простата сметка показва, че това прави по 360 млн. лв. на година, т.е. по милион на всеки 24 часа. Колосалната сума е усвоена чрез обществени поръчки, които дружествата на депутата от ДПС са спечелил без проблем. Другите кандидати за проектите или са били отхърляни, или принуждавани да се откажат.........

..................

..................

..................

.....В сигнала до ЕК се описва и търгът, обявен от агенция „Пътна инфраструктура“ за Северната скоростна тангента край София. Отсечката е 16 км, които са оценени на 149 999 999 лв. или около 180 млн. с ДДС. Договорът е подписан през февруари 2014 г., но строителството започва една година по-късно. В консорциума водеща отново е „Водстрой 98“ АД. Само един километър от този проект излиза по 11 250 000 лв. За сравнение в Германия 1 км магистрала с 8 ленти и шумопоглъщащ асфалт струва средно 2,75 млн. евро, т.е. два пъти по-евтино.

Link to comment
Share on other sites

И си мислиш, че електронното гласуване ще реши проблема?!?!

Той Виден изобщо не е в час с тия технологии и си мисли, че електронното гласуване е магическата пръчка, с която ще се реши проблема.

Link to comment
Share on other sites

Той Виден изобщо не е в час с тия технологии и си мисли, че електронното гласуване е магическата пръчка, с която ще се реши проблема.

 

Не, мисир, техологията няма нищо общо с факта, че ако сега срещу всеки 10 български гласа има поне един цигански, то при електронно гласуване ще станат 20 срещу един. И този един, бидейки константа според който плати, ще олекне минимум двойно. По-ясно от това не мога да го кажа. 

 

Електронното гласуване няма да реши проблемите на държавата, естествено. Но ще промени коренно вота. 

Link to comment
Share on other sites

Не, мисир, техологията няма нищо общо с факта, че ако сега срещу всеки 10 български гласа има поне един цигански, то при електронно гласуване ще станат 20 срещу един. И този един, бидейки константа според който плати, ще олекне минимум двойно. По-ясно от това не мога да го кажа. 

 

Електронното гласуване няма да реши проблемите на държавата, естествено. Но ще промени коренно вота. 

Позволи ми да съм леко скептичен. Даже си мисля, че ако се намери правилния човек, на когото да платят не само че вота ще бъде още по-манипулиран ами няма да има нужда да се купуват емнайсе махали - вместо това, просто на 10човека на правилните позиции и базата данни ще бъде променена както им е кеф. Да - доста скъпичко ще вземат въпросните хора (и вероятно веднага след това ще си купят имот някъде възможно по-далече от българия, но това не променя нещата) - дали ще дадат на емнайсе хиляди индианци по 2 кебапчета и 10лв + още една камара пари за организаторите или ще насипят по няколко милиона на правилните 10тина човека е едно и също. 

Link to comment
Share on other sites

Ако темата е само за пускане на линкове да го напишат модераторите. Аз съм с впечатлението, че коментирането на тези линкове е по темата и не е спам.

 

Ако се счита за спам да се напише ясно кое е спам и кое не, че ми писна на калинката вече от "светци", които обявяват за спам всичко, което не им се чете. Като че ли колелото на мишката им е счупено и е много трудно да го завъртят още малко за да прескочат това, което не желаят да прочетат.

 

Нека, ама едва ли ще стане. То хората от които зависи спамят доволно, та явно така ще си остане ;)

Коментар са 1-2 поста. Ама 2-3 страници спор, за едно и също.... Казваш си мнението и точка. То всяка 2ра, ако не и 70% в темите се минава на дъра-бъра...

Link to comment
Share on other sites

Чшш... Съгласете се с Аню или поне му дайте му едно да си заметне одеало, бе... Премръзна тоя човек в защита на тезите си, а никой не ебава....

 

П.п. Ако трябва, набирателна сметка за закупуването на едно одеалце да му открием, бъдете хора.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Не, мисир, техологията няма нищо общо с факта, че ако сега срещу всеки 10 български гласа има поне един цигански, то при електронно гласуване ще станат 20 срещу един.

Е нали и аз това казвам - размечтал си се като гладен мисир за житен хамбар. И как само изчисли схемата, мани бегай. Че какво им пречи и сега да са 20 срещу един? Ако ходещите за гъби спрат да ходят за гъби точно толкова излиза сметката. И що реши, че в чужбина няма ходещи за гъби? Аз ще ти кажа, че там даже са много повече в процентно отношение, ама ти си мечтай, лошо няма.

Link to comment
Share on other sites

Е нали и аз това казвам - размечтал си се като гладен мисир за житен хамбар. И как само изчисли схемата, мани бегай. Че какво им пречи и сега да са 20 срещу един? Ако ходещите за гъби спрат да ходят за гъби точно толкова излиза сметката. И що реши, че в чужбина няма ходещи за гъби? Аз ще ти кажа, че там даже са много повече в процентно отношение, ама ти си мечтай, лошо няма.

 

Тъй като наистина вече се оспами темата в глупави спорове и конспирации, че взеха и да се повтарят някои хора, викам да изчакаме първите избори с електронна опция и след това ще си приказваме. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...