Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

 

Западни инвеститори към Борисов: Необходима е истинска съдебна реформа  - да видим дали ще има някакъв отзвук, сред затъпелия народ занимаващ се главно с цената на винетките...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Млад емигрант наръга смъртоносно служителка на бежански център за настаняване на непълнолетни бежанци без придружители в Западна Швеция, съобщиха от полицията.

Жертвата, която е на 22 години, е постъпила в болница, където е починала от раните си.

„Справяме се с все повече инциденти като този откакто толкова много бежанци идват от чужбина“, каза говорителят на полицията Томас Фуксборг.

 

Доста по-лесно е да ръгаш с нож тия, дето се грижат за тебе, отколкото да останеш в страната си и да се биеш срещу тия, дето са те окупирали...

Link to comment
Share on other sites

Само на мен ли ми се струва, че в последната година доста зачестиха новини като тези долните?

 

- 23 Януари 2016 - Лондон, Париж. Шест престижни училища в Париж и 14 учебни заведения във Великобритания бяха евакуирани днес заради фалшиви бомбени заплахи. Училищата в Париж са получили почти идентични телефонни заплахи между 10:20 и 11:20 часа местно време, съобщи френската полиция.

 

- 24 Януари 2016 - Турция. Самолет на турската авиокомпания Turkish Airlines направи принудително кацане в Ирландия заради сигнал за заложена бомба на борда.

 

- 25 Януари 2016 - София. Полицията проверява анонимен сигнал за поставена бомба в столичен мол, съобщи БГНЕС. Сигналът е получен в 12.42 ч. на тел. 112, съобщиха от пресцентъра на МВР. Посетителите му са евакуирани, тече претърсване на магазините.

 

- 26 Януари 2016 - Хелзинки. Във финландската столица във вторник сутринта беше евакуирано Международното училище на Хелзинки заради постъпил телефонен сигнал за бомбена заплаха, съобщи финландската полиция, предаде ТАСС.

 

- 26 Януари 2016 - Рим. Полицията в Рим е евакуирала централната железопътна гара в града, във връзка с постъпила информация за възможна заплаха от терористичен акт, съобщава Фокус, позовавайки се на информация от италианските железници.

Link to comment
Share on other sites

Той е май. Дето спира и пред сградата на общинска охрана на центъра до партийния дом, защото как може кметицата да плаща синя зона пред училището или пред банката?!

Link to comment
Share on other sites

Няма нужда някой да намеква, след като се подразбира, че поради по-високата цена ще има и повече интерес.--------

 

---------------------

 

Швеция ще депортира 80 хил. емигранти. За тази цел обикновено се използват обикновени пътнически полети, но заради големия брой мигранти Швеция ще наеме самолети за чартърни полети, а процедурата ще продължи няколко години.
Link to comment
Share on other sites

Няма нужда някой да намеква, след като се подразбира, че поради по-високата цена ще има и повече интерес.

 

И сега крадците ще станат креативни и ще искат и техните зулуми да се виждат по новините, за да могат да се хвалят пред приятели и познати....

Link to comment
Share on other sites

А сега - на Вашето внимание представям най-новия хит на Балканите:

 

Заплакала е Македония, заплакала

за той ми Путин, Путин, Владимир.

Къде си Путин, Путин, Владимир?

Сега да дойдеш от ЕУ и НАТО да ме куртулиш

Къде си Путин, Путин, Владимир,

сега да дойдеш от Америка да ме куртулиш?

"Слушам те народ, народ поробен, македонски,

внуци на Александър Македонски.

Сега ке свършам яз во Сирия и во Турция,

и одам тамо в Македония.

Ние сме народ, народ православен, най-добрен.

Яз ке ви спасам от дявол амерички

Климент и Наум нас ни дадоха слово, азбука

Вие ни дадохте църква и писменост.

Климент и Наум нас ни дадоха слово, азбука

и ние това не го забораваме..."

 

Песента се излъчва но Радио "Айвар" и вече има изключителна популярност в социалните мрежи, съобщава "Фокус".

За основа е използвана популярната революционна песен от годините след Илинденско-Преображенското въстание (1903) "Заплакало е Марийово".

Песента е посветена на учителя по български език и литература в битолската гимназия войводата Георги Костов Сугарев, загинал с всичките си 22 четници в сражение с турския аскер при Параловския манастир на 23 март 1906 г.

 

Вместо познатото:

"Заплакало е Марийово, заплакало

за той ми Георги Сугарев..."

В Македония се пресъздава диалог между народния певец и руския президент.

 

https://www.youtube.com/watch?v=CEfPo9R4K7g

 

 

P.S. Трябваше да минат през мене да го пооправя малко, че така както е в демо-версия Путин може да не го хареса и тогава язък...затри се Македония-та... :lol:

Link to comment
Share on other sites

“Хюндай” самокатастрофира на пътя Куклен - Брестник. Сигналът за ПТП-то е бил получен вчера около 7.15 часа."

 

Какво подяволите означава самокатастрофира, и ако е така, какво са правили хората вътре, гледали са концерт на Селин Дион?

Link to comment
Share on other sites

Хах то точно шефчето на трафика си беше овъргалял аудито тази нощ на коматевския, бяха затворили цялото движение със служебните коли заради надрусания боклук а от полиция нямаше и следа... дано поне няма невинни пострадали че едва ли ще се разчуе.

Link to comment
Share on other sites

Павел Пенчев излежава доживотна присъда, след като на 24 ноември 2002 г. удуши с възглавница 5-годишния си син Юлий и дъщеричката Паола - на 7 г., а телата им захвърли в мазето. Трагедията се разигра в столичния жилищен комплекс "Триъгълника". Два дни по-рано Пенчев умъртвил и майка си Параскева Влайкова в Пловдив. Тъй като тя се съпротивлявала, синът й нанесъл многократни удари по главата, а накрая я стиснал за шията.

 

От 2009 г. убиецът е в пловдивската тъмница, където е сам в изолатор. През м.г. той подал жалба в съда по Закона за отговорността на държавата. В нея твърди, че получил главоболие, безсъние и очни проблеми заради силна лампа от 75 вата в килията му, която работила нонстоп през нощта. Пенчев се оплакал, че има само едно прозорче от 1 кв. м и не му е осигурен непрекъснат достъп до WC и мивка. Осъдените на доживот се извеждали за тоалетна три пъти дневно, а в останалото време се облекчавали в кофа.

 

Пенчев е настоявал за 6000 лв. обезщетение за претърпените страдания от 2009-а до 2015 г., но магистратите са уважили една трета от сумата.

В мотивите си те посочват, че в нарушение на чл. 3 от Европейската конвенция за защита на човешките права затворническата администрация не е създала условия, за да не се уврежда физическото и психическото здраве на Пенчев.

 

Като оставим настрана носталгията по едновремешната смъртна присъда, ми остава единствено да се зачудя защо в затворите все още не са сложили енергоспестяващи крушки, а го карат на старите от по 75 вата. ;)

А и със сигурност ако на тоя му бяха сложили 40-ватова крушка да не му боде в очичките, тогава щеше да се оплаче, че сумракът му докарва депресия... :ghost

 

П.П. Между другото снощи бях доста уморен, защото бях чистил покрива от сняг и по някое време съм заспал безпроблемно без да се усетя на около 350 вата осветление...явно не им уплътняват времето на тия в затвора щом лампите им пречат на спокойствието...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...