Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Со още по-кратце още ли се надаш за електронно гласуване :unsure:

 

Да - нищо откъм сигурност няма да промени - пак ще се знае кой къде и как е гласувал  :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Со още по-кратце още ли се надаш за електронно гласуване :unsure:

 

 

 

Да - нищо откъм сигурност няма да промени - пак ще се знае кой къде и как е гласувал  :grin:

Цъ...Ще е е такава каша,бедно ти е въображението...

Link to comment
Share on other sites

 

Както един познат каза - мнението ми за Бокова е същото като за ООН. Лика-прилика са си.

 

Междувременно някой някъде нещо разбра ли за делото за винетките на 2-ри февруари? Как върховния съд узакони незаконните винетки? Май никой никъде нищо не каза...  

 

Що бе, нали данъците не бяха лошо нещо и аз като рева, че искам да се разкарат максимална част от тях ми се смеехте. А сега като вкараха още един ревете. След няколко месеца или година ще сте го забравили и пак ще има "ами положението е такова, ти на какъв се правиш, че искаш да го махнат". И ДОД и ДДС са чиста проба рекет. Единствения смислен данък е данък-имот защото смисъла е да се поддържа инфраструктурата около твоя имот. И този данък се плаща от собствениците и е според размера на имота. Всички останали данъци са измекярски (образно говоря)

 

НЕМО - НЯМА как да е по-лоша от сегашната - математически поне. 

Има-има :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Що бе, нали данъците не бяха лошо нещо и аз като рева, че искам да се разкарат максимална част от тях ми се смеехте. А сега като вкараха още един ревете. След няколко месеца или година ще сте го забравили и пак ще има "ами положението е такова, ти на какъв се правиш, че искаш да го махнат". И ДОД и ДДС са чиста проба рекет. Единствения смислен данък е данък-имот защото смисъла е да се поддържа инфраструктурата около твоя имот. И този данък се плаща от собствениците и е според размера на имота. Всички останали данъци са измекярски (образно говоря)

 

Ти ревеш ама не мислиш. Не се е родил тоя, дето с мерак да плаща данъци, в смисъл извън Швейцария, където като по-прости сами си вдигат данъците като решат. И между другото се радвай, че живееш в почти офшорна зона със смешен данък от 10%, който съвсем скоро  може и да се утрои... Абе тука е рай бе!  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

 

Кое те кара да мислиш, че в момента не е такава каша?
Точно защото в момента е пълна каша,като добавим и "електронния "елемент...Признавам липсва ми въображения какво ще сътворят :o И това не е защото съм някакъв черноглед скептик,а от чисто практическия ми опит с "електронните услуги " на разните държавни институции.Като се започне от кат,дето ровят в разни кутийки да търсят на хората актове,книжки и тн. мине се през ной,държавния регистър дето е в кашони складирани в едно мазе...В кат оня ден един човек дойде със съдебно решение за спечелено дело срещу тях-киселата лелка с гробовен глас му заяви "при мен не е отразено нищо висите 300лв." Ако не платите не мога да ви дам свидетелството.Туш.
Link to comment
Share on other sites

Чек'са, по същата логика мога да дам десетина контра примера. Дай да не влизаме в частните случаи. Пък и нали апелирах да изчакаме да се случи, па след резултатите да се целим с кал? 

 

=========================

 

Пловдивчанин ПОКАЗВА на шоплука как се кара  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Чек'са, по същата логика мога да дам дестина контра примера. Дай да не влизаме в частните случаи. Пък и нали апелирах да изчакаме да се случи, па след резултатите да се целим с кал?

Ами или отпада анонимността на гласуването или ще се манипулира още по-лесно и от другото. Като гледам какви елементарни издънки има в сайтовете на всичките министерства ми е трудно да си представя какво ще надробят с гласуването. Ако викнат Естонците - има някакъв шанс да станат нещата правилно. Ама ме съмнява да го направят.

Link to comment
Share on other sites

Да купиш винетка на човека! Като ги знам на тези години как преживяват такива неща, направо не искам да го мисля. Още утре да си му купил винетка, за да се успокои! Кажи му, че си я намерил, ако щеш!

Link to comment
Share on other sites

Да купиш винетка на човека! Като ги знам на тези години как преживяват такива неща, направо не искам да го мисля. Още утре да си му купил винетка, за да се успокои! Кажи му, че си я намерил, ако щеш!

 

Уоу! Споко, брат, не ме бий...  :grin:

 

Доколкото познавам дядо, мисля че псува и беснее на всеки 5 минути в момента...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Доколкото познавам дядо, мисля че псува и беснее на всеки 5 минути в момента...  :laughing:

То верно, че е тъпо и за псуване ама на тази възраст по-хубаво да пийне една хубава ракийка да се успокои и да не се вълнува излишно

Link to comment
Share on other sites

Абе да вдигат, ама и да вършат нещо...оставям настрана колко пък прибират от участието си във всякакви комисии... ; иначе рушвети съм "абсолютно сигурен", че не взимат.
 

Заплатата на депутатите скочи с 270 лева на месец. Народните представители се разписват вече срещу месечно възнаграждение от 3069 лв. вместо досегашните 2799 лв. Това става ясно от току-що оповестените от Националния статистически институт (НСИ) данни за възнагражденията в страната за четвъртото тримесечие на 2015 г., предава epicenter.
Според правилника на Народното събрание основното възнаграждение на народните представители е средната заплата в обществения сектор от последния месец на тримесечието, умножена по три. Тъй като през декември 2015 г. тя е 1023 лв., то доходът на редови депутат автоматично става 3069 лв. Освен това сумата се индексира на всеки три месеца.
Месечното възнаграждение на президента е две депутатски заплати.Така Росен Плевнелиев вече получава възнаграждение от 6138 лв. вместо досегашните 5598 лв. или с 540 лв. повече.
Премиерът получава колкото шефа на парламента или 55% над основно депутатско възнаграждение – 4756,95 лв. Досега сумата беше 4338,45 лв.
Председателите на парламентарни групи и шефовете на комисии получават заплата на редови народен избраник плюс 35%, което прави 4143,15 лв. вместо досегашните 3778,65 лв. Толкова получават и министрите.

 

 

Освен това искам някой да ми каже какво е свършила досега въпросната депутатка от снимките по-долу...ама много искам....не нея...само някой да ми каже, че вечер не мога да заспя от терзания....

 

660_dd36c6c864cd2a599b8fb83a2f603a70.jpgAnna-Barakova2.jpg

Link to comment
Share on other sites

За държавните email-и - преди да сте повярвали на колосалните глупости на журналята:

 

"Каква държавна електронна поща за 24 милиона им се привижда на "журналистите", нямам идея, но дори Дневник и Club Z публикуват информация, КОЯТО НЕ Е ВЯРНА, а ЛЕСНО може да се провери.
Velislava PopovaGalya ProkopievaIvan Bedrov? Редактори нещо? Поне не взимайте числа от 24 часа, че то където 24 часа, там и 24 мEлЕона...

Ето малко структурирана информация:

1) Измежду 50 страници "Пътна карта за е-управление" има 1 абзац, в който се казва, че националната система за е-идентификация трябва да поддържа и електронна служебна пощенска кутия за всеки потребител (потребител = човек, който има издаден е-идентификатор), към която всички държавни органи да могат да изпращат (ДА ВРЪЧВАТ) официални електронни документи и съобщения. Всеки потребител ще може НА ЕДНО МЯСТО да управлява ВСИЧКИ СВОИ канали за комуникация - един или повече лични/служебни e-mail адреси, мобилни телефонни номера, на които да получава SMS-и, пощенски адреси, на които може да бъде намерен и пр. - КАНАЛИ ПО КОИТО МОЖЕ ДА БЪДЕ ИЗВЕСТЕН, ЧЕ НЕЩО МУ Е ВРЪЧЕНО. КАНАЛИ, КОИТО СА МУ УДОБНИ. Ако някой НЕ ЖЕЛАЕ да ползва е-идентификация или НЕ МОЖЕ, всички стари методи с поща / призовкари, пощенски гълъби и пр. си остават. Това е същото като с електронните фактури от ЧЕЗ/ЕВН/Енерго-Про/Мтел/Виваком и пр. Ако искаш да ти е удобно и знаеш как да ползваш технологии, опрости си живота. Ако искаш да си офлайн - твой избор, стой по опашки. Обърнете внимание, че има повече от 500 държавни и общински органа. Ако трябва да се идентифицираш по различен начин пред всеки (на когото, както му е хрумнало да си направи уеб-сайта / портала) и пред всеки да обявяваш актуалните си е-мейл адреси, телефони и адреса, на който живееш в момента (при мама / тате / любовницата), то просто лудваш и не го правиш. После се чудиш, защо те издирват за изпуснати срокове, неплатени глоби и защо не ти дават кредит от банката...Затова е измислено да има унифициран, централизиран и удобен начин и място, от което всички институции ще могат да черпят и актуална информация, как да се свържат с теб.

2) Цялото това нещо с е-Идентификацията, служебната кутия, възможността да проверяваш, кой ти е гледал личните данни (ТОВА ЩО НИКОЙ НЕ СЕ СЕТИ ДА ГО ЦИТИРА?) са все неща, които не са наша измишльотина, а са ЗАДЪЛЖИТЕЛНО условие, за да има работещо е-Управление. Има и Регламент ЕС 910/2014, има и ЗЕУ чл. 26 - все задължителни законови норми, които регламентират гореописаните методи за СИГУРНО ВРЪЧВАНЕ.

3) Целият проект за реализиране на е-идентификация, който включва няколко регистъра, няколко информационни системи, PKI инфраструктура и куп системи за сигурност, към които трябва по новия ЗЕИ да се интегрират ВСИЧКИ администрации, има бюджет ДО 20 млн. лева с ДДС. Подсистемата за "електронна служебна пощенска кутия" ще струва най-вероятно <0.1% от този бюджет, ЗАЩОТО НИКОЙ НЕ ИСКА ДА ПРАВИ ДЪРЖАВЕН GMAIL, ABV.BG или MAIL.BG. Просто една страничка към акаунта, в която да видиш, какво си заявил от държавата, какво си получил и пр. Както и да можеш да пренасочиш известията, накъдето ти е удобно в дадения момент - твоя си е-мейл, телефон или нещо друго (защо не й Facebook / Twitter?).

3) Търгът за издаване на документи за самоличност НЕ Е ТЪРГ ЗА ИЛИ ЗАРАДИ ВКАРВАНЕТО НА ЧИПОВЕ В КАРТИТЕ. Това е търг за да има кой да доставя празни карти и паспорти, с десетки вградени защитни елементи, които МВР да персонализира (т.е. да "печати" личните ти данни и снимката отгоре) в следващите 11 години, защото сегашният договор със СИМЕНС изтича след 3 месеца. От както сменихме зелените паспорти, тази дейност се изпълнява и разходите за нея се измерват в милиони за година, НО НЕ ЗА ХАРДУЕР и СОФТУЕР, а за ДОСТАВКА НА СПЕЦИАЛНИ МАТЕРИАЛИ, ПРОИЗВОДСТВО И ПЕРСОНАЛИЗАЦИЯ НА ДВАДЕСЕТ И ШЕСТ ВИДА (26 вида) ДОКУМЕНТИ, което е по-голямата част от разходите (общо > 20 000 000 броя документи за този период).
Друга голяма част от разходите, които всички плащаме през таксите за документи, са свързани с 1000+ човека по гишетата в 185 полицейски управления в цялата страна. Като се въведе доставка по куриер, и това може да се оптимизира...Ако има чипове за е-Идентификация и Квалифицирани електронни подписи в личните карти, то повече хора и по-бързо ще се сдобият без допълнителни разправии и разходи с инструмент, с който да ползват сигурно и удобно електронни услуги. Така или иначе, ВСЯКА ГОДИНА СЕ ПОДМЕНЯТ между 600 хиляди и 1.3млн. лични карти. ВСЯКА. С тази мярка ще се постигне много по-бързо разпространение, от колкото с каквото и да било друго.

Електронното управление е като дилемата с яйцето и кокошката - ако се предлагат услуги, но хората не могат да ги ползват е същото като да не се предлагат електронни услуги, ама хората да искат да ги ползват.
Този път се опитваме ПАРАЛЕЛНО да създадем необходимите условия, за да има ЕДНОВРЕМЕННО ИЗПОЛЗВАЕМИ Е-УСЛУГИ, И ХОРАТА ДА ИМАТ ЛЕСЕН И ДОСТЪПЕН НАЧИН ДА ГИ ПОЛЗВАТ."

 

-- Vassil Velichkov

Link to comment
Share on other sites

Никой не коментира може би най-епохалното откритие в науката през този век - експерименталната регистрация и доказателство за съществуването на гравитационните вълни, предсказани от Айнщайн в неговата Обща теория на относителността още преди 100 години. Това беше последния физичен феномен, предсказан от Общата теория на относителността на Айнщайн, който не беше потвърден все още до този момент. Епохалността на това откритие идва най-вече от перспективите пред съвременната наука, защото възможността за регистрация на гравитационни вълни отваря едни съвсем нови хоризонти в изучаването на Вселената.

 

Една много добра статия по въпроса от ВВС:

Einstein's gravitational waves 'seen' from black holes

Link to comment
Share on other sites

Без спор, Айнщайн е един брилянтен ум, но никой не коментира, че гравитационните вълни присъстват в теорията на Тесла за динамичната гравитация и то с поглед дооооста по-напред, теория която никога не вижда бял свят и до ден днешен... конфискувана от военните след смъртта на Тесла. Лепнете ми, че съм промит мозък, но и до ден днешен Тесла е затискан по всеки един начин и тук се вижда голмята пропаганда от евреите за Айнщайн и националистите за Едисон спрямо Тесла. Кой е Тесла - един сърбин.
 

But people would rather worship Einstein than admitting the truth as they want to ignore Nikola Tesla.
Aether still exists but behaves in a different way than what was thought earlier.
SPACE is total emptiness and is immaterial and the space of Einstein's theory is just a material space on which bodies can act and cause curvature.This material space is itself the AETHER just named differently.Space does'nt curver. Its AETHER which causes gravity. This TRUE SCIENCE is just being hided by officials and government to not let it go to people or they just donot want to accept it.
Tesla himself told that gravity consisted of Gravitational waves (in dynamic theory of gravity) no one accepted but when Einstein told the same thing, everyone till today accepts it.
AETHER STILL EXISTS AND THE SPACETIME OF EINSTEIN IS THE SAME AS JUST AETHER FILLING THE EMPTY IMMATERIAL SPACE.


Думата "етер" (физ) първоначално присъства в теорията на Айнщайн, но в последствие е заменена с "пространство-време" за да звучи по така...
 
Да не говорим за патента на Тесла No. 787,412 където е описан опит на Тесла (Tesla showed that the current of his transmitter passed over the earth’s surface with a speed of 471,264 kilometer per second, while radio waves proceed with the velocity of light. Tesla holds, however, that our present “radio” waves are not true Hertzian waves, but really sound waves.)
Faster than Light (V = Pie/2 X C) = 1.57C

 

12694535_10206736242737494_7838230157440

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...